LCG אנרגיה לייעל את צריכת האנרגיה באמצעות טכנולוגיית Blockchain

חברות שירות חיפשו דרכים לייעל את שרשרת האספקה ​​שלהן ולמקסם את האפקטיביות של שירותיהן במשך זמן רב. לפני 50 שנה הם החלו לחקור את הדיגיטציה מתוך אמונה שבעזרתה יתגלגלו דרכים חדשות לדיווח וניתוח נתוני הצריכה, ובסופו של דבר יובילו ליעילות גבוהה יותר ולמחירים נמוכים יותר הן עבור הספק והן עבור הצרכן הסופי. ואכן, תרומת החדשנות שהובאה לכל ענף האנרגיה הודות לדיגיטציה הייתה בולטת באזורים מסוימים כמו תעשיית הנפט יותר מאשר בתחומים אחרים. עבור חברות שירות, העידן הדיגיטלי הכניס חידושים מרובים לדיווח על אנרגיה, תקשורת ללקוח, תשלומים ועוד. אחד החידושים הללו הוא מדדי החשמל הדיגיטליים המכונים Smart Meters, אשר מעבירים מידע על צריכה באופן דיגיטלי ולכן אינם דורשים קריאה ידנית של הספק..

LCG אנרגיה

עם זאת, למרות ההתקדמות הטכנולוגית שעשתה התעשייה, מחירי החשמל עלו בפער ניכר במהלך 15 השנים האחרונות. ישנם משתנים מרובים המשפיעים על המשוואה – מהלחץ הרגולטורי על תחנות כוח גרעיניות המאלצות את סגירתם והמעבר למקורות פחות משתלמים כלכלית לייצור חשמל לגורמים חברתיים המשפיעים על החלטת הצרכנים לגבי בחירת מקור האנרגיה שלהם. במקביל, אנו שואלים את עצמנו מה השתבש וכיצד אנו יכולים לחזור למסלול 

המונח קבלת אנרגיה נולד לפני שנים רבות אי שם בתחילת המהפכה התעשייתית. מוסבר בפשטות, קבלנות אנרגיה עוסקת בהתקנה והפעלה של טכנולוגיות אנרגיה בסביבה עסקית במטרה למקסם את היעילות של כל התהליכים הקיימים והעתידיים הקשורים לאנרגיה ובכך למזער את העלויות התפעוליות של עסקים אלה. קבלנות אנרגיה כוללת סוגים שונים ונוגעת בחלקים הטכניים והפיננסיים גרידא ביישום פרויקטים של אנרגיה.

כיצד יכול blockchain לעזור במיטוב צריכת האנרגיה

הופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הייתה הגורם לדיונים רבים בכל תחום האנרגיה. לאחר שראו את היישום של בלוקצ’יין ואת היתרונות שלו בענף הפיננסי, פנו בעלי העניין לכיוון הטכנולוגיה החדשנית בתקווה שהיא תוכל לספק פתרונות גם לתעשיית האנרגיה. עם חוסר השינוי של הרשומות והיכולת להציג תשתית נתונים מבוזרת, Blockchain הוכיחה את עצמה כשימושית כמעט בכל מקום שבו יש כל סוג של חילופי נתונים (כולל עסקאות כספיות) וצורך ברמת אבטחה ויעילות מוגברת.. 

אך כיצד יכול בלוקצ’יין לעזור במיטוב צריכת האנרגיה עבור הלקוח הסופי בדיוק? מתברר כי הטכנולוגיה החדשנית חורגת הרבה יותר מביצוע עסקאות כסף – על פי מקורות עצמאיים מרובים, מחקרים, כמו גם בעלי עניין רבים בתחום האנרגיה, מטרים חכמים התומכים בבלוקצ’יין עשויים לפתור את אחת הסוגיות הדוחקות ביותר עם דיגיטציה כ שלם – שלמות נתונים ואבטחתם. איומי אבטחת סייבר מהווים סיכון פוטנציאלי לרשתות החשמל הנשענות על תהליכים ממוחשבים – ממש לאחרונה הצליחו האקרים רוסים להשבית כמה רשתות מרכזיות באוקראינה בגלל חולשות בארכיטקטורת הנתונים שלהם, והותירו אזורים שלמים ללא גישה לחשמל. עם blockchain והפצת מידע על פני מספר צמתים, אין נקודת כישלון מרכזית, מה שמפחית מאוד את הסיכון לכל סוג של מתקפות סייבר. על מנת להיות מסוגלים לתפעל את המידע, האקרים יצטרכו לגשת ליותר מ 50% מכל הצמתים הפעילים ברשת המופצים על פני מספר מחשבים..

לאחרונה, ספקית שירותים בגרמניה מצאה מקרי שימוש רבים יותר עבור בלוקצ’יין שעלולים לשנות את נוף האנרגיה כידוע.

LCG אנרגיה: אופטימיזציה של אנרגיה עם בלוקצ’יין

חברה אחת שעוסקת בקבלנות אנרגיה ובאופטימיזציה של אנרגיה כבר למעלה מעשור הודיעה לאחרונה על יוזמת הבלוקצ’יין הקרובה שלה. לאחר שנתיים של מחקר פעיל, LCG Energy, ספקית חשמל גרמנית, קבלן אנרגיה וסוחר עם רישיונות תפעוליים בגרמניה ובאוסטריה ולמעלה מ- 50.000 לקוחות, גילתה שבעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין הדרך לייעל את צריכת האנרגיה והתהליכים יכולה יעלה לשלב הבא. 

לאחר התקנת אלפי מטרים חכמים במהלך העשור האחרון, LCG אנרגיה בקיאה בניתוח ואופטימיזציה של צריכת האנרגיה הן לעסקים והן למשקי בית. החברה הצליחה להשיג חיסכון משוער של עד 20% בהשוואה למחירי השוק הממוצעים בשוק הגרמני, המחירים כיום את מחירי החשמל הגבוהים בעולם. עם הבלוקצ’יין, החברה תהיה הראשונה שתעשה צעד לקראת יישום מלא של הטכנולוגיה בכל תחום האנרגיה. הודות לבלוקצ’יין, נתוני הצריכה לא רק יהיו מאובטחים יותר מפני איומי אבטחת סייבר – הם מאפשרים מידה גבוהה יותר של אוטומציה כאשר הם משולבים עם בינה מלאכותית מתקדמת וטכנולוגיות למידת מכונות אוטומטיות, מה שעלול להוזיל את העלות של כל המחזור הקשור לדיווח נתונים ו ניתוח, כמו גם להגביר את היעילות של טכניקות האופטימיזציה המתוכננות על בסיס הנתונים שנרכשו באמצעות Smart Meters. 

צרכנים המשתמשים במודלים חכמים המופעלים על ידי LCG Energy יקבלו גישה מלאה לנתונים שלהם באמצעות פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין המכונה פלטפורמת LCG Energy. הפלטפורמה תציע למשתמשיה אפשרות לשלם עבור חשבונות החשמל שלהם באמצעות אסימון השירות LCG ולרכוש מגוון רחב של שירותים ומוצרים הקשורים לאנרגיה ללא תלות במיקום המשתמש והאם יש להם גישה לשירותים הישירים של LCG Energy. יתרה מכך, הפלטפורמה מאפשרת שימוש בשירותים פיננסיים הקשורים לתחום האנרגיה, כגון השקעות בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת, כאשר כל נתוני ההשקעה נשמרים בבלוקצ’יין, מה שמוביל למידת שקיפות וביטחון ללא תחרות.. 

חשיפת עתיד האנרגיה

הטכנולוגיות המתהוות הוכיחו את עצמן עולות על הציפיות של הספקנים והתומכים שלהם. אחרי AI ו- AML, Blockchain נחשב כעת לדבר הגדול הבא בתחום האנרגיה. עם הספקנות הנוכחית כלפי הטכנולוגיה החדשנית ומצבה של תת-התפתחות, זה עניין של זמן עד שמקרי שימוש חדשים ויישומים מעשיים יתגלו על ידי אנשי חזון כמו LCG Energy.

למידע נוסף על פרויקט LCG Energy, החברה שעומדת מאחוריו ותוכניותיהם העתידיות, עברו אל https://lcg-group.de/