כיצד ישתנו חוזים רמאים חכמים את תשלומי הסחר העולמי – מבט מבפנים

על פי דו”ח WTO, מסחר עולמי חשבונות מימון מעל 10 טריליון דולר בשנה מאוד עם בנקים ומוסדות פיננסיים המציעים מוצרים ושירותים למימון סחר שונים כגון מכתב אשראי, ערבויות בנקאיות, מוצרים לסיכון גידור וכו ‘..

בנקים מרוויחים כמות גדולה של כסף המאפשרים סחר וכספים בינלאומיים, אך מתמודדים עם כמה אתגרים. לדוגמא, לפני כמה שנים, בנקים גדולים רבים, כולל הבנק הרגיל של צ’רטר, ספגו הפסדים בגלל הונאה. מכיוון שרוב מימון הסחר מבוסס על חוזים מבוססי נייר וחסר שקיפות בקרב כל בעלי העניין, הוא מספק לרמאים לנצל זאת ולהבטיח מימון מבנקים מרובים תוך שימוש באותה סט חשבוניות ומסמכים כבטוחות..

אמנם תשומת לב רבה התמקדה במחירם ובתנועתם של ביטקוינים, אך חלק גדול מהעולם נותר בורה במהפכת הבלוקצ’יין שכבר מתנהלת והיא חייבת לשנות את הדרך בה העסק מנהל את התשלומים שלהם. חלף כמעט עשור מאז שהביטקוין הוצג, ועד כה לא נרשמה אפילו עסקת הונאה אחת הכוללת ביטקוין.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מטפלת בבעיות מימון הסחר הקיימות. באמצעות בלוקצ’יין מורשה, כל הצדדים יכולים לבצע עסק ולהתיישב על סמך הסכמה. בלוקצ’יין הופך את מחזור חיי הסחר לגלוי לכל הצדדים ומביא לשקיפות. עסקאות אלה יכולות גם להיות בלתי משתנות ועשויות לסייע בהפחתת עלות העסקאות.

חוזים חכמים הוצעו לראשונה בשנת 1994 על ידי ניק סאבו, מדען מחשבים אמריקאי שהמציא את המטבע הווירטואלי המכונה “ביט זהב” בשנת 1998, עשור לפני המצאת הביטקוין. חוזה חכם הוא חוזה דיגיטלי אשר בנוי על רשת הבלוקצ’יין שמבטל את דרישת הגורמים המתווכים, הגורמים הרגולטוריים והמרכזיים ממשא ומתן. אלה הם ביצוע עצמי, דורשים פחות זמן ומאמץ לביצוע והם סוג של טרחה נטולת טרחה. ניתן להחליף את החוזים הידניים הנוכחיים בחוזים חכמים ולהתארח בבלוקצ’יין. חוזים חכמים יכולים להכיל התחייבויות חוזיות ולהתיישב בכוחות עצמם ללא כל התערבות אנושית. ניתן לשלב חוזים חכמים אלה בשערי התשלומים ולהפוך את המסחר לתהליך אוטומטי.

מה זה רמיט?

רמיט היא פלטפורמת תשלום והעברה המופעלת על ידי טכנולוגיית blockchain. הוא מקשר בין משתמשים ועסקים שונים בעזרת מערכת חוזה חכמה מבוססת אמון. פלטפורמת Remit מאפשרת מדרגיות של עסקים בענף העברות כספים והעברת כספים על ידי מתן צרכנים תהליך שקוף וחסכוני יחד עם יציבות ערכית באמצעות מערכת האסימון הדו-שכבתית שלה..

רכיבים שונים של רמייט

  • החוזה החכם של רמיט (RSC)

החוזה החכם של רמיית מחליף חוזים חכמים הניתנים להתאמה אישית, אשר יכולים לספק לארגונים את החופש לעשות מאמצים מתואמים ולהתאגדות עם ארגונים מעבר לים.

 

  • REMIIT Protocol Gateway Payment (RPGP)

ה רמיט פרוטוקול שער התשלומים או ה- RPGP הוא ממשק לספקי תשלומים ושערי תשלום להובלת החליפין דרך פלטפורמת ההסדר של REMIIT. RPGP מעניק הצעות תשלום וחברים בארגונים קשורים לחקור הזדמנויות על גבולות גיאולוגיים באמצעות קישור RSC ולפתוח ארגונים חדשים מעבר למנהלות ההתיישבות הבסיסיות..

החברים העוסקים ב- RPGP משלבים ספקי תשלומים, בנקים, פינטק, פלטפורמות עסקיות, משתמשי קצה ותאגידים.

  • מערכת אסימון 2 שכבות REMI-REMD

מטבע חוץ הוא מרכיב חיוני בהעברות כספים לחו”ל, אך הוא חשוף לתנודות במחירים שנקנו עקב סיבות מיקרו וכלכליות שונות. ה- REMI-REMD, מערכת האסימונים הדו-שכבתיים של REMIIT משמשת כפתרון לבעיית תנודות מטבע החוץ תוך מתן אפשרות למערכת אקולוגית עסקית פנימית..

מערכת האסימון הדו-שכבתית של REMIIT מבטיחה את יציבות הפעילות העסקית הפנימית תוך שמירה על נזילות והרחבת עסקיות של העברות כספים לאורך הבורסה הפנימית של REMD (REX). יתר על כן, אף שהיא מאפשרת העברות לחו”ל לחברות, לפלטפורמת REMIIT יש סיכוי להרחיב את תחום העסקים הזה עם שער התשלומים RPGP. REMIIT, מאפשר בנוסף לספקי תשלומים ובעלי עניין אחרים בענף התשלומים וההעברות לחקור הזדמנויות עסקיות בחו”ל באמצעות קישור ושותפות דרך ה- RSC..

כיצד ישתנו החוזים הרמאים החכמים תשלומי סחר גלובליים

נכון לעכשיו, מערכות בנקאות ברחבי העולם מסתמכות על SWIFT שתבצע תשלומים והעברות מעבר לים, אך ל- SWIFT יש בעיות הכוללות מהירות עיבוד איטית ועלות גבוהה. בחודש יולי 2018 עצמו חולקו מעל 4.5 מיליארד הודעות באמצעות SWIFT עם ממוצע של מעל 31 מיליון הודעות המשותפות על בסיס יומי..

עם זאת, רמייט שואפת לבטל את החסרונות במערכת SWIFT באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין המשולבת בחוזים החכמים שלה, בפרוטוקול שער התשלומים ובמערכת האסימונים הדו-קומתיים..

ה רמיט לחוזה חכם יכולות לאפשר התנחלויות פיננסיות מעבר לים ללא דרישת מתווך או רשות מרכזית, ובכך מאפשר העברה כספית, מהירה יותר וחסכונית מעבר לגבולות. פרוטוקול Remiit Gateway Payment או RPGP מספק שער תשלומים או ממשק לעסקים ולמשתמשים לבצע תשלום בחו”ל וגם מאפשר לשחקנים בענף התשלומים וההעברות לחקור מיזמים חדשים יותר בחו”ל בעזרת השימוש בקישור בין פרוטוקול Remiit Gateway Payment. והחוזה החכם של רמיט.

מערכת ה- REMD 2 ברמה של רמייט מבטלת את חוסר הוודאות והסיכון הכרוכים בהעברה בחו”ל עקב תנודות בשערי המט”ח באמצעות הבורסה המבוזרת של REMD (REX).

סיכום

טכנולוגיית הבלוקצ’יין אמורה לשפץ ולחולל מהפכה במערכות הפיננסיות לחלוטין וגם יכולה להפוך את הבנקים הלאומיים למיושנים עם הצגת RSC, RPGP ומערכת האסימון הדו-שכבתית של רמיט, שמטרתה לשנות את תעשיית התשלומים וההעברות הבינלאומית כפי שאנו מכירים אותה כיום..

איש קשר לתקשורת:

שם: REMIIT

מזהה דוא”ל רשמי: [email protected]

אתר: https://remiit.io

קישור: https://www.linkedin.com/company/wehado/