ביטקוין או אתריום: איזו השקעה יציבה יותר?

השקעה במטבע מקוון מכל סוג שהוא יכולה להיות מסובכת מכיוון שערכו של מטבע כזה יכול להשתנות באופן דרסטי. עם זאת, עם מספר מטבעות מקוונים המאפשרים לאלה להשקיע, אילו מאלה יציבים? במאמר זה נבדוק מהי ההשקעה היציבה ביותר ביטקוין או את’ריום.

ביטקוין ואתרום: מהי ההשקעה היציבה יותר?

 ההבדל בין ביטקוין לאת’ריום

הביטקוין היה המטבע הציבורי האמיתי הראשון ששוחרר בשנת 2009 ונמצא במחזור מאז את’ריום היה הרבה יותר חדש, ונכנס למחזור בשנת 2015. למרות שמדובר בהתפתחות עדכנית הרבה יותר, ישנם אלמנטים רבים שהם שונה בשני המטבעות הקריפטוגרפיים.

אף על פי שאת’ריום חדש יותר, חשוב לציין שהם פועלים מעט אחרת. Ethereum הוא בחירה פופולרית עבור רבים כאשר משקיעים מכיוון שהוא מהיר יותר מביטקוין. עם עסקאות שנמשכות רק כמה שניות ולא דקות זה מקל על התשלום עבור הדברים.

בנוסף לכך, טכנולוגיית הבלוקצ’יין עבור את’ריום נתפסת בעיני רבים כפלטפורמה בלבד עם מטבע מובנה משלה.

לחלופין, הביטקוין הוא הרבה פחות מורכב, כאשר טכנולוגיית הבלוקצ’יין משמשת כמאגר נתונים לאחסון חשבונות וארנקים בבלוק יחיד. לפיכך, הדבר שונה מאתריום מכיוון שזה איטי יותר ויכול לשמש עסקים ואנשים פרטיים כמטבע מקוון.

Ethereum, לעומת זאת, היא רשת בלוקצ’יין מורכבת המסוגלת לאחסן קוד מחשוב ויישומים אחרים. זה נועד לשימוש על ידי עסקים, ממשלות ואנשים פרטיים המאפשר להם לנצל משאבים המוחזקים ברשת. זה מבדיל אותו מביטקוין שכן זהו מעבד וכוח מידע ועיבוד אחר שיועברו.

מהי ההשקעה הטובה יותר? (ביטקוין או את’ריום)

אף על פי שאין תשובה סופית באשר לאיזה מטבע מטבע כדאי להשתמש, חשוב לציין כי את’ריום וביטקוין שונים לחלוטין. ביטקוין נועד לשמש כמטבע דיגיטלי ואילו את’ריום מייצג פלטפורמה מבוזרת המפעילה חוזים חכמים.

אם אתה עסק שמעוניין להשקיע אז האופי המבוזר של אתריום כשיטת עסקה ואופיו המבוזר עשוי להועיל לך בטווח הארוך מכיוון שהוא מאפשר לחלוק טכנולוגיה ברחבי הפלטפורמה. לאחר מכן ניתן להשתמש בזה להפעלת יישומים ולהשקעות טובות יותר עבור עסקים.

למרות שזה עשוי להיות המקרה, הביטקוין הוא שעדיין יוצא מהמקום הפופולרי ביותר להשקעה. + זה בין השאר בזכות האנונימיות כמו גם היציבות והביטחון. כל אלה הם אלמנטים הפונים למשקיעים צעירים שכן ארנקים ועסקאות מקוונות נשמרים. למרות שצורת המטבע הזו עדיין לא זכתה להכרה רחבה, הדבר עשוי להשתנות ככל שהעמדות מתחילות להשתנות.

עם זאת, ישנם אוהדים רבים של את’ריום המאמינים שהוא יכול להשתלט על ביטקוין בעתיד הקרוב. זאת בשל רשת הבלוקצ’יין המספקת מספר יכולות שביטקוין אינו יכול. זה מפתח כאשר מעוניינים להשקיע מכיוון שטכנולוגיית בלוקצ’יין יכולה להועיל לעסקים במספר דרכים. מסיבה זו רבים החלו להשקיע באת’ריום על פני ביטקוין.

העתיד של המטבעות העיקריים הללו

למרות ששני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו הפכו לפופולאריים ביותר, ישנם בשוק מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים שמעוניינים להתחרות על המקום הראשון. פירוש הדבר אפוא ששני המטבעות צריכים לבצע שינויים על מנת לצאת לפסגה. עם יעילות ופרטיות בלב השינויים בביטקוין, ישנם מספר שינויים שקורים גם בפלטפורמת את’ריום.

המעבר של את’ריום מהוכחת עבודה להוכחה.

עם המעבר מ POW ל- POS ברשת את’ריום יכול להיות השינוי החשוב ביותר שהם צריכים כדי להתחרות בביטקוין ובמטבעות מקוונים אחרים. מערכת Proof-Of-Work עליה עבד Ethereum הייתה פרוטוקול שנועד למנוע ולהרתיע מתקפות סייבר ברשת. משמעות הדבר היא כי אין צורך בצד שלישי כאשר מעוניינים לשלוח או לקבל כסף. זה נחוץ לתהליך הכרייה ומשמש לכתיבת קוד בלוקצ’יין חדש ליצירת אלמנט בלוקצ’יין חדש.

עם זאת, מערכת Proof-Of-Stake שמובאת כעת למערכת משנה את זה מעט. אף שמטרתו של תהליך זה היא זהה, הדרך בה נעשה שונה. תהליך זה מבוצע על ידי המטענים ששמים מטבעות על שעון כדי לבדוק את חסימות העסקה.

הכורה נבחר על ידי אלגוריתם שבוחר באופן אקראי על סמך מספר המטבעות שבבעלותו. מספר המטבעות מתווסף כאשר הבלוק נוצר ולעולם אינו משתנה, ומשמעות הדבר היא שכורים מרוויחים מהעמלות של כל העסקאות במסגרת הבלוק ההוא. דרך חדשה זו להרוויח כסף מעסקאות אמורה להיות מחליף משחק לפלטפורמה של את’ריום מכיוון שהיא מספקת למשתמשים הזדמנות להרוויח כסף לאורך זמן..

למרות שישנן מספר סיבות להשקיע בשני המטבעות, חשוב לזכור את מטרתן העיקרית. אם אתם מעוניינים להשקיע במטבע מקוון, הביטקוין יתאים יותר. עם זאת, עבור מי שמעוניין להשקיע בתוכנה כלשהי יתאים יותר להשקעה באת’ריום מכיוון שהיא מציעה מגוון עצום של הזדמנויות עבור רבים בטווח הארוך עבור שני האנשים. באילו מבין אלה תבחר להשקיע במהלך 2020, ביטקוין או את’ריום?