מדוע ממשלת קנדה דורשת מידע מחילופי קריפטו

רשות המסים בקנדה דורשת בימים אלה נתונים אישיים של לא פחות מ -115,000 איש שהיו רשומים כמשתמשים ב- QuadrigaCX. החברה צפויה להגיש את כל המידע הזה לסוכנות ההכנסות בקנדה, בהיקף של כמעט 800,000 מסמכים, הכוללים את חילופי הדברים שערכו 115,000 המשתמשים שלהם..

אולי אתה תוהה איך זה בכלל הגיע לזה. QuadrigaCX הייתה ובחלקה עדיין בורסת הקריפטו המובילה בקנדה. זה התחיל לפעול בשנת 2013 והפך במהרה להצלחה כלל-לאומית. רק לאחר 5 שנים, מההשקה הראשונית שלה, החברה החלה להסתבך. העניינים הלכו דרומה כאשר החברה החלה בשותפות עם חברת בנק הצללים Crypto Capital וחברות הבת שלה ומעבדי התשלום Custodian Inc, החלו להעלות חשד גם כן.

מדוע ממשלת קנדה דורשת מידע מחילופי קריפטו 1

הצרות הכספיות

הבנק הקיסרי הקיסרי הקנדי שחרר בסופו של דבר 28 מיליון דולר CAD, מכיוון שבית המשפט לא הצליח לזהות למי שייכות כספים אלה בין לקוחות QuadrigaCX, אפוטרופוס או קוואדריגה. זה הוביל לעסקאות רבות מעוכבות ולקריסת תשתיות החברה. בזמן שלקוחות QuadrigaCX התלוננו על העיכוב, החברה בחרה להאשים את כל זה בנזילות לקויה מהקרנות הקפואות..

אך באופן מפתיע לא כאן הסתיימו הצרות של QuadrigaCX. רק בשנה הבאה, אז בשנת 2019, החברה הצהירה רשמית ואמרה כי המנכ”ל והמייסד שלהם, גרי קוטן נפטר. באותה תקופה קוטן נסע בהודו לכמה מצבים רפואיים שהמייסד התמודד איתם כבר זמן מה. על פי הצהרת החברה, קוטן נפטר בהודו כשהוא מרוחק מנכסי החברה המוחזקים באחסון קירור.

סצנת הקריפטו של קנדה מסתדרת בסדר גמור גם בלי QuadrigaCX מכיוון שיש הרבה חדשים שרוצים לפרוץ את הגבולות ולתת לקנדים נקודות מבט חדשות על מטבע החוץ. אתה יכול אפילו לומר שקנדה היא אחת המדינות בהן מטבעות הקריפטו מאומצים לא מעט, והם אט אט עוברים למיינסטרים.

הסצנה הדיגיטלית של קנדה

היכולת של קנדה לדיגיטליזציה הוכחה פעם אחר פעם, ונראה כי הקנדים עצמם נהנים מאוד לקחת דברים ברשת. אמנם כנראה שמזג האוויר והטמפרטורות הנמוכות קשורים לזה, אבל הנוחות של ביצוע דברים מהבית אינה אבודה אצל אף קנדי. אתה תראה שהרבה מהשירותים שבמדינות אחרות אנשים נסוגים לדרכים מסורתיות יותר, קנדה מציעה במקום זאת פיתרון טכנולוגי או פתרון מקוון. זה נוגע להרבה תעשיות, חיוניות ובלתי חשובות, כמו בידור. ישנן המון דרכים להעביר את זמנך באופן מקוון בקנדה, ואחת הפופולריות ביותר היא למעשה משחק משבצות מקוונות. זה מתקשר יפה עם אימוץ הקריפטו של העולם, מכיוון שעכשיו בתי קזינו מקוונים אפילו מנסים להכיל משתמשי קריפטו. זו לא תמונה מציאותית במיוחד לגבי מידת הקריפטו המיינסטרימי בקנדה, ומדוע השערורייה הזו עם QuadrigaCX היא חריגה יותר מהכלל, לפחות בקנדה. מרבית חילופי הקריפטו מעדיפים את הלגיטימיות והשקיפות בימים אלה, אך כנראה גם מושפעים מהתפתחות האירועים הללו סביב QuadgicaCX..

כיום ממשלת קנדה אפילו מדברת על האפשרות להנפיק א מטבע קריפטוגרפי הנתמך על ידי הממשלה כדי לעזור לאנשים רבים יותר להיכנס לשיטת התשלום הזו מבלי להרגיש שהם מסתכנים במשהו.

מתן דוגמה לחילופי קריפטו אחרים

למרבה הצער עבור יתרת ה- QuadrigaCX האדם היחיד שידע את הסיסמה לקופות אלה היה Cotten והוא לא חלק אותה עם אף אחד מהעובדים, זה מצידו אומר שהחברה תפסיד בסביבות 190 $ CAD, קרן ש עדיין נותר נגיש.

מכיוון שהחברה נאלצה להגיש בקשה לפשיטת רגל לאחר האירוע, בקשת פרטי הלקוחות שלהם היא חלק מהפרוטוקול, אך כמובן, ישנם אנשים שאוהבים לחשוב אחרת.

בעוד הנאמן שמונה למקרה זה מבטיח כי הליך זה נדרש רק להפקת עותקים של מאגר הגילוי המלא של ED ובעזרת מקורות פנים-צדדים שלישיים, EY הצליחה למשוך את פרטי המשתמש האישיים, יתרות חשבונות והיסטוריית עסקאות משנתיים התפקודיות האחרונות של החברה.

הסיבה לכך שחברה שיתפה פעולה בחלק זה הייתה להבטיח שתהליך פשיטת הרגל יימשך במהירות וביעילות תוך כדי העברת כל הקשה הזו לקראת שלב החלוקה. עם זאת, המבקרים טוענים כי מדובר בפגיעה בפרטיות, המהווה איום עצום על אזרחי קנדה. יש שאף מכנים זאת פגיעה חסרת תקדים בפרטיות הפרט.

המעשה כבר נעשה ומידע זה כבר נתון בידי הפקידים הקנדים. אמנם בהחלט יש כמה אזורים אפורים בסיפור, אך סביר להניח כי אנשים אלה רק ייהנו מהשיתוף של החברה עם הממשלה. למרות זאת, התקדים הזה בפני עצמו חשוב למדי מכיוון שכולם צריכים להבין שזה, בדיוק כמו החברה עצמה, הוא יוצא מן הכלל ולא הכלל. אין לבצע נורמליזציה לפעולות מסוג זה כלפי המידע הפרטי של הלקוחות בשום מצב, ומקווה כי הרשויות הקנדיות ברורות גם לכך.