מדינות בהן מטבעות קריפטו חוקיים (2020)

מטבעות קריפטוגרפיים, או כסף דיגיטלי כפי שאנו מכירים אותו נכנס לראשונה לאור השקת Bitcoins בשנת 2009. הביטקוין היה המטבע הראשון שהוכר על ידי כל העולם והפך חילופי קריפטו ועסקאות לזמינים עבור סוחרים ומשקיעים ברחבי העולם..

כיום, כולנו מכירים מטבעות קריפטוגרפיים ועם הופעת הטכנולוגיות והפופולריות הגוברת של בלוקצ’יין, אנו יודעים כיצד מטבעות קריפטוגרפיים עובדים. אך קריפטוגרפיה היא שוק מבוזר בלתי מוסדר שאינו נתון לתחום שיפוט של רשות ריכוזית כלשהי. זו הסיבה שמטבעות קריפטו אינם חוקיים במדינות רבות כפלטפורמת תשלומים ברחבי העולם.

מדינות בהן קריפטוגרפיה חוקית

מדינות בהן מטבעות קריפטו חוקיים

לא כל המדינות תומכות במטבעות קריפטוגרפיים. לכן, אם אתם מתכננים להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים, הנה רשימה של מדינות שהפכו את המטבעות חוקיים לחוקיים.

הוֹדוּ 

למרבה המזל, 2020 הייתה חיובית עבור הודו בענייני קריפטוגרפיה. ב -4 במרץ 2020 בית המשפט העליון הפך את המטבע החופשי לחוקי ויש לו העלה את האיסור על עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים ברחבי הארץ.

מוקדם יותר, ה- RBI הטיל איסור חוקי על עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים על כל הבנקים במדינה. המשקיעים לא הורשו לבצע עסקאות, לשלם או להעביר כסף דיגיטלי באמצעות המערכת הבנקאית בהודו. ההחלטה של ​​ה- 4 במרץ 2020 מגיעה כחדשות טובות עבור משקיעי קריפטו ברחבי המדינה. כעת, לאחר שעסקאות קריפטו נעשו חוקיות, אין ספק שעסקי הקריפטו יפרחו במהירות בהודו. מטבעות קריפטוגרפיים אינם מכרז חוקי אך מסחר עם קריפטו אינו חוקי בהודו.

ארצות הברית 

בארצות הברית המטבע הדיגיטלי פועל בשוק מאז 2013 ומשמש בפורטלים מקוונים רבים ככלי תשלום רגיל. כאן על פלטפורמות חילופי הקריפטו להשיג רישיון חוקי לפעול בשוק. CFTC ו- IRS הכירו בקריפטוגרפיה כמצרך יקר והטילו עליו מס הכנסה ומס רווח הון מאז ספטמבר 2015..

בריטניה (בריטניה) 

בבריטניה, cryptocurrency נחשב השקעה פרטית והוא כפוף ל- GST ולמע”מ. אף על פי שמטבעות דיגיטליים הם חוקיים בבריטניה, הדבר נעשה תחת תחום שיפוטו של FCA ומוטל עליו מיסוי רווחי הון.

קנדה 

זה חוקי לסחור בקריפטו בקנדה, אך כמה בנקים אסרו על המטבע הדיגיטלי. זה נחשב כנייר ערך ומחויב במס כנכס דיגיטלי. כל החברות הסוחרות במטבעות קריפטוגרפיים צריכות לדווח על כך ל- Fintrac. בנקים רבים אינם מאפשרים עסקאות קריפטו באמצעות כרטיסי אשראי או חיוב בקנדה.

אוֹסטְרַלִיָה 

מסחר בקריפטו הוא חוקי באוסטרליה. עם זאת, כל חילופי הקריפטו מוסדרים תחת ה- AUStrac. אין GST או מע”מ המוטל על מטבעות קריפטוגרפיים באוסטרליה, אך הם ממוסים במסגרת רווחי הון. Crypto נחשב באופן לא רשמי למכרז חוקי ברחבי אוסטרליה.

סינגפור 

סינגפור באפריל 2019 הרשות המוניטרית בסינגפור או MAS הכירה בביטקוין כאופציית תשלום דיגיטלית חוקית על פי חוק שירותי התשלומים. חברות הנסחרות בקריפטו צריכות לשלם GST וכל העסקאות מוסדרות על ידי MAS.

 

הונג קונג 

בשנת 2014, ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים הוצגו על ידי מזכיר הכספים המכובד של הונג קונג במסגרת פקודת הפשע המאורגן והחמור. אז סוחרים בביטקוין תמיד נמצאים תחת עירנות קפדנית וזה לא נחשב חוקי בהונג קונג.

יפן 

בשנת 2014, יפן הפכה את המסחר בביטקוין לחוקי במדינה. מטבעות קריפטו נחשבים כרכוש פרטי וכמכרז חוקי ומסים במס על רווחי הון. המסחר בקריפטו הוא חוקי ומוסדר על ידי FSA או הסוכנות לשירותים פיננסיים ביפן.

דרום קוריאה 

רק תושבי דרום קוריאה יכולים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים במדינה. הם לא יכולים לסחור בשום חילופי קריפטו אחרים מחוץ למדינה. הבנקים מסדירים את המסחר בקריפטו ושומרים על הפרטיות והאותנטיות של עסקאות כאלה. כל חילופי ההצפנה מוסדרים תחת FSS או שירות הפיקוח הפיננסי של דרום קוריאה.

חרסינה 

למרות המאמצים הרבים להפוך את המטבעות הקריפטוגרפיים לחוקיים בסין, היא לא הצליחה להשיג את מטרתה, והחילופי המסחר והקריפטו עדיין אינם חוקיים במדינה. מסחר בקריפטו הוא אירוע מסוכן ודורש ניסיון וידע בעדכוני קריפטו בשוק.

גֶרמָנִיָה

מטבעות קריפטוגרפיים אינם מוכרים כמכרז חוקי בגרמניה ומסים עליהם רווחי הון ומע”מ במדינה. מדינות גרמניה מסוימות, לעומת זאת, מחייבות חברות קריפטוגרפיות להירשם תחת רשות הפיקוח הפיננסי של BaFin בגרמניה.

טורקיה 

טורקיה היא מרכז פיננסי ותמיד פתוחה להזדמנויות וחידושים פיננסיים חדשים. המסחר בביטקוין הוא חוקי כאן ולאחרונה אירחה המדינה גם פגישות קריפטו וכנסי בלוקצ’יין למינוף העסק הדיגיטלי.

בְּרָזִיל 

בשנת 2017, הבנק המרכזי של ברזיל הכשיר מטבעות קריפטוגרפיים במדינה.