התראת ICO של איירון: הצלת חיי אנשים עם בלוקצ’יין לבטיחות תעופה

בשפה פשוטה מה זה תעופה אנחנו יודעים?

זה פשוט אומר מדע של פיתוח והטסת מטוסים. כאשר נוצרת תכנית תכנית חדשה יחד איתה אנו מבינים את התהליך בו תוכנית טיסה בשפה פשוטה יכולה להגדיר תעופה.

לכן היום אני כאן כדי לתת לך ביקורות על מידת הבטיחות של Aeron Blockchain במקרה של תעופה.

מה זה אירון:

זהו ציוד שמורת התעופה הבלוקצ’יין שחברה מצאה. המטרה העיקרית של החברה היא ליצור מקליט תעופה בינלאומי עם ערכת רשומות מרכזית. אם ננסה להבין, במילים אחרות, שאיפת אירון היא להביא את הרווחים של ספר מבוזר לעולם התעופה העולמי. במקומות רבים, הודענו שבסך הכל אם נסתכל על תעופה היה ענף מפוצל. לחפש ברצינות בית ספר לטיסה אמין או רישיון טוב למטוסים קטנים יכול להיות אתגר גדול. בעלי המטוסים נאבקים כמיטב יכולתם לפתוח משמעות ולהתחבר לדיירים הקרובים. בינתיים, כל הטייסים הפרטיים מחפשים אמצעי להקצאת טיסות או בניית זמן כדי לקיים את האישורים שלהם.

אירון הקימה פיתרון כדי להפוך בטיחות ליותר בטיחותי לכל אדם. הפיתרון של Aeron משתמש בידע של Blockchain כדי לעקוב אחר יומני טייסים ותיקוני מטוסים. היא יוצרת שיא ותכנית מקוונת מרוכזת, המחזיקה נתונים גלובליים על מטוסים, בתי ספר לטיסה מוסמכים ויומני טייס. בקר בדף ICO

סקירת איירון ICO

איך ארון עובד?

זוהי מערכת המהווה קטלוג מרכזי לבתי ספר אוניברסיטאיים למטוסים קטנים. זהו קטלוג מבוזר אשר נקרא Aeron Register. הוא בנוי על Ethereum Blockchain כדי לשמור על כל רשומות המטוסים והטייסים. זה לא עוצר שם אבל הוא גם עוקב אחר כל ARN. ARN הוא אסימון שימושי המעצים את קידום הפריחה, רשת המקיימת את עצמה שנוצרת על ידי הקטלוג ובעלי האסימונים..

ניתן לתאר מערכת עבודה זו בסך הכל כ”חברת תעופה בכיס “. הסיבה לכך היא כי זה מתוכנן יותר עם מחשבה על כנות, עקביות ואימות ללא מתח. ברגע שלמטוס או טייס יש רישום יומן במחסן שלו ב- Blockchain, הם שוב נגישים לביקורת ציבורית ולא ניתן לזייף אותם. מומחה ונוסעים שניהם נשארים בטוחים שלטייס יש את הידיעה שהוא חייב להיות זכאי איתו.

התהליך האחר של פנייה למטוסים הוא שמירת תיעוד של תחזוקה ושמירה על מעקב אחר חירום. הרשת שלה יכולה לאשר שכל החלקים אמינים או לא. אם לא אז יש לבצע תחזוקה זו כדי לבצע על פי ערכי החובה. לאחר בחינה של כל מערכות החוזים החכמים נוכל לומר שהחוזה החכם שלה כולל אינספור רשומות יומן. הוא גם מבצע פעולות תשלום או מטענים עבור המטוס. זה גם מיישם את כל חוזי חלוקת העלויות בין טייסים פרטיים למטיילים שלהם.

Aeron ישתמש באסימון ערך מתחת לסמל ARN. אדם יצטרך להוציא אסימונים של ARN עבור זכות הכניסה לרישום Aeron. בעתיד, אירון רואה באסימון שלהם תוכנית מבטיחה לתשלום עבור הסכמי מטוסים קטנים או שיווק של טיסות רגיעה. בעלי מטוסים יכולים לחתום על הסדרי שותפות עם אירון. לבסוף, אנו יכולים לומר שיש לה מודל מתפקד חי כיום. הם סוף סוף אסטרטגיים לעבור למודל ריכוזי משהו לפני שעברו למודל מבוזר לחלוטין עם תמיכה מלאה בקריפטו.

אסימון ARN:

התועלת של אסימון אירון תאפשר כתיבה אודות רשומת אירון ונהלים אחרים, בשיטת התשלום או דמי התפעול. זה מוצג גם כנוהל תשלום עבור הסכמי מטוסים קטנים או פרסום של טיסות פנאי. זה נעשה באמצעות הסדרי שותפות בין החברה לבעלי המטוסים. כדי להשיג תרומה ברשת, אירון תציע אסימונים לבתי ספר לטיסה, למפעילי מטוסים ולחברות תעופה. אלה מציעים הפחתות עבור דמי שירות או כתבי אופציה ששולמו ב- ARN. החברה גם מגלה את הסיכויים לערב את עלות האסימון לערך בימת אירון.

זה יכול להרוויח מחיר מקוון עבור אסימון עם החזר במטבעות קריפטוגרפיים המחושבים לפי שער חליפין קיים במועד ההפעלה. ביטקוין ואת’ריום יהיו אמצעי התשלום היחיד הנהוג במכירה הכוללת. הרוכשים הראשונים יקבלו בונוסים מובחנים הקשורים למועד הרכישה ולהרחבה.

תאריך סגירה של ICO: 30. אוקטובר 2017

שער אסימון: 1 ARN = 0.5 דולר

הורד את העיתון הלבן

סיכום:

על ידי סיום מאמר זה אנו יכולים לומר כי בעידן הנוכחי החדש הזה, אנשים וציוד שילוח מהווים סוג של דביקות בענף התעופה. זה ממלא תפקיד נהדר כקישוריות בין קישוריות בין אזורים, מדינות, אי ויבשת. לבקיאות שמציע המטוס אין כל וודאות שתעופה יכולה לשפר את צמיחתה של הכלכלה העולמית.