מה הפרוגנוזה לאת’ריום 2.0

שוקי הקריפטו מטפסים, זו עובדה. אנשים מתרגשים יותר ויותר מהזדמנויות רווח, ומשקיעים חדשים עומדים בתור מסיבי לרכוש ביטקוין. המטבע הקריפטוגרפי המקורי שיצר סאטושי נקאמוטו מגיע לשיאים חדשים ונראה כרגע בלתי ניתן לעצירה. 

עם זאת, מומחים צפו מקרוב בקריפטו המטבע השני הפופולרי ביותר, Ethereum. כפלטפורמה הנפוצה ביותר לחוזים ו- dApps חכמים בעולם, Ethereum עומדת להציג כמה שינויים משמעותיים ברשת שלה. 

אם אתה תוהה מה יקרה לאחר השקת Ethereum 2.0, הגעת למקום הנכון. במאמר זה נדבר על בלוקצ’יין את’ריום ועל המשמעות של שינויו למערכת הוכחה של הימור (PoS). תוכלו ללמוד מה מביא עדכון ה- ETH 2.0 וכיצד הוא עלול לשבש את שוק המטבעות הקריפטוגרפיים לחלוטין. 

eth2.0

מה זה את’ריום?

את’ריום היא רשת בלוקצ’יין שמתפקדת כמו מחשב-על עולמי. ספר החשבונות המבוזר של הרשת מספק מדיום מאובטח ושקוף למפתחים יישומים מבוזרים על ידי שימוש ב חוזים חכמים

יתר על כן, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין Ethereum ליצירת אסימונים קנייניים, אשר יכולים לשמש כמטבעות קריפטוגרפיים ייחודיים. מצד שני, האסימונים המקוריים של הבלוקצ’יין, Ether (ETH) משמשים לתשלום דמי עסקה ברשת. 

רשת האת’רום הושקה בתא הוכחת עבודה (PoW) מנגנון קונצנזוס, שבו כורים מאשרים עסקאות באמצעות כוח מחשב ומתוגמלים באסימוני ETH שנוצרו לאחרונה. מנגנון זה מאפשר: 

  • אימות עסקאות ב- blockchain ETH
  • אבטחת הרשת מפני התקפות האקרים
  • יצירת מטבעות חדשים

עם זאת, רשתות PoW ידועות לשמצה בצורה גרועה מאוד בגלל התלות שלהן בכוח המחשוב החומרי ודרישות האנרגיה הגבוהות שלהן. מסיבה זו, קהילת מפתחי Ethereum פועלת לעבור למערכת PoS מאז תחילת 2018. 

מהו עדכון ה- ETH 2.0?

עדכון ה- ETH 2.0 הוא המעבר של רשת האת’רום למנגנון קונצנזוס הוכחה על המוקד, המאפשר הרחבה טובה יותר של הרשת.. 

ב- PoS, אימות העסקה מתבצע על ידי החזקת אסימונים של ETH שהיא מערכת תגמול דמוקרטית הרבה יותר מכיוון שכל משתתף מקבל תגמולים, בהתאם למספר האסימונים שהם מחזיקים. בנוסף, שרשראות רסיסים יושם, מה שמשפר עוד יותר את המדרגיות, ומגדיל באופן אקספונלי את מספר העסקאות בשנייה. 

זה, בתורו, יאפשר שימוש המוני ב- blockchain ETH, מה שמבטיח מהירות וביטחון מבחינת יכולת פעולה הדדית בין חוזים חכמים. זה גם שורי במיוחד עבור מחיר את’ריום.

מעבר למדרגיות בלבד, המעבר הזה ל- PoS יאפשר גם להיות מבוזרת הרבה יותר של הרשת, מכיוון שבריכות כרייה ענקיות הפכו לבעיה רצינית בכך שאגרו את רוב כוח גיבוב

העדכון אמור להיות פרוס ב שלבים מרובים

  • שלב 0 בשנת 2020 אשר אמורה להקים את הרשת למתג PoW ל- PoS
  • שלב 1 בשנת 2021 אשר ישמש ליישום רשתות הרסיסים הנ”ל. 
  • שלב 2 – סוף שנת 2021, שם יתבצע המעבר הסופי ל- PoS ורשתות הרסיסים יתפקדו באופן מלא. 

מה עם הכורים?

רבים תוהים מה יקרה לכורים שהשקיעו בציוד וסומכים על ETH לקבלת רווחים. ראשית כל, הם בטוחים עד שהשלב האחרון של עדכון 2.0 ייפרס, מכיוון שבלוקצ’יין המקורי של ETH יישאר מערכת PoW עד אז. שנית, יש המוני מטבעות רווחיים שניתן לכרות באמצעות GPU, כמו Ethereum classic, Ravencoin ועוד רבים אחרים.. 

מצד שני, חברות שממונות על צרכי הפיתוח שלהן כבר מתכננות להשקיע קרנות חומרה מחדש באסימוני ETH. בדרך זו הם יכולים להפוך למאמת בבלוקצ’יין ולהמשיך לקבל תגמולי ETH. 

כיצד ישפיע עדכון ה- ETH 2.0 על השווקים?

מומחים רבים חושבים שריצת השוורים הקריפטו שאנחנו חווים כרגע היא רק תצוגה מקדימה של הדברים הבאים.

ETH 2.0 עשוי להיות אבן ההפצה לאימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין, מכיוון שתעשיות רבות יגדילו את התמריצים להשתמש בו. שירותי בריאות, שרשרת אספקה, ביטוח וחקלאות הם רק מעטים שייהנו מאוד מביזור. 

יתר על כן, יכולת ההרחבה המוגברת של הרשת צריכה להצעיר את כל האסימונים על בסיס ה- blockchain ETH. יתר על כן, מכיוון שמימון מבוזר תלוי לחלוטין במערכת האקולוגית של Ethereum, העדכון יכול לסייע ל- DeFi להפוך לגורם מרכזי בשווקים הפיננסיים.. 

סיכום

Ethereum היא עדיין הפלטפורמה הנפוצה ביותר לפריסת חוזים חכמים. המעבר לקונצנזוס PoS אמור לאפשר מהירות מוגברת, ביזור ומדרגיות של הרשת. 

זה יכול לעורר ראלי מחיר נוסף בשוקי הקריפטו ולהאיץ את האימוץ הנרחב של מוצרי DeFi ובלוקצ’יין באופן כללי. בעוד שהפריסה המלאה עשויה להימשך זמן מה, אנו יכולים לצפות לכמה השלכות של עדכון ETH 2.0 על השווקים כבר ברבעון הראשון של שנת 2021.