7 מפתח למידה מקריסת הקריפטו

בשנת 2017 הייתה מטבעות הקריפטו השנה הטובה ביותר שלהם עד כה, ורבים הרוויחו יותר מ -1000%. בשיאם, ערך כל המטבעות הקריפטוגרפיים שעוקבים על ידי CoinMarketCap היה יותר מ -800 מיליארד דולר. כדי להכניס זאת להקשר, ערך המטבעות הקריפטוגרפיים היה יותר מחברות כמו אפל, יבמ וגוגל.

בשיאה, הערכת השוק של ביטקוין הייתה יותר מ -260 מיליארד דולר. אולם בשנת 2018, מחירי הקריפטו ירדו בצורה חדה ואיבדו יותר מ -70% מערכם. אז מה אנחנו יכולים ללמוד מהתרסקות הקריפטו? מאמר זה בוחן חלק מלימוד המפתח.

שבעה לומדים מקריסת הקריפטו

בועות הן חלק מהחיים

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים היה בועה. בועה מוגדרת כתקופה בה מחירו של נכס עולה מעל ערכו הפנימי, אשר מאבד מערכו במהירות כאשר הבועה מתפוצצת. בועות נוצרו במשך מאות שנים. במאה ה -17 נוצרה בועה במחיר הצבעונים. בשנות האלפיים, בועת הדוט קום ראתה חברות טק רבות בהערכת יתר, ובשנת 2008 בועת הדיור הגיעה לשיאה. עבור סוחרים הסוד הוא לדעת לזהות את הבועות, לרכב על הגל למעלה ואז לרכוב על הגל כלפי מטה.

קריסת הקריפטוגרפיה אישרה את תורת הדאו

העלייה והירידה של מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים תואמו תורת הדאו. תיאוריה זו פותחה כדי להראות כיצד נוצרות מגמות בשוק המניות, וכיצד מתרחשות היפוך. הוא מתווה שלושה שלבים המהווים מגמות עיקריות בשוק: שלב צבירה בו המאמינים קונים את הנכס, ואחריו שלב השתתפות הציבור, ואז שלב עודף..

תיאוריית הדאו מתייחסת גם לחוק התנועה של אייזק ניוטון. חוק זה קובע כי אובייקט בתנועה שומר על המומנטום אלא אם כן הוא מוצא כוח שווה בכיוון ההפוך. לכן, מחיר חייב להמשיך להתקדם אם אין כוח הפוך. הדבר נכון גם כאשר המחיר זז למטה.

ניהול סיכונים חשוב

ניהול סיכונים הוא היבט חשוב בשוק הפיננסי. זה עוזר למשקיעים להימנע מחשיפה לסיכון רב מדי. ישנן אסטרטגיות שונות לניהול סיכונים בהן תוכלו להשתמש. אלה כוללים את כמות המינוף בשימוש, באמצעות הפסד עצירה, ואת כמות הנפח בשימוש. כאשר מחיר המטבעות הקריפטוגרפיים המשיך לעלות, משקיעים שאננים לא הצליחו להגן על חשבונותיהם באמצעות ניהול סיכונים. כתוצאה מכך הם עשו הפסדים עצומים כאשר המחיר החל לרדת. מומלץ שסוחרים צריכים להגן תמיד על חשבונותיהם על ידי ניהול המינוף וגודל המסחר שלהם. מומלץ גם שסוחרים תמיד להגן על חשבונותיהם באמצעות אובדן עצירה או אובדן עצירה נגרר.

השווקים מסונכרנים

כשמחיר הביטקוין עלה, גם שאר המטבעות הקריפטוגרפיים עלו. הסיבה לכך הייתה שמשקיעים קנו ככל יכולתם, בגלל חשש פסיכולוגי להפסיד. כמו כן, משקיעים רבים שקנו מטבעות קריפטוגרפיים בסמוך לצמרת השוק לא ידעו בדיוק מה הם קונים. כשמחירו של ביטקוין ירד, חלה ירידה מסונכרנת בכל הענף, מכיוון שמחזיקים רבים איבדו את אמונם והחלו למכור. אותו דבר קורה גם בשווקים אחרים. לדוגמה, כאשר השווקים בארה”ב עולים, לרוב מדובר ברווח מסונכרן בכל מדדי העולם הגדולים.

היזהרו מהונאות והיסטריה בשוק

היו הרבה מטבעות קריפטוגרפיים לגיטימיים, אך היו גם מטבעות עם מעט יישום בעולם האמיתי. הסיבה לכך היא שקל יחסית להשיק מטבע קריפטוגרפי. לכן, בעוד ביטקוין נוצר כדי לפתור בעיה ספציפית, מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים לא פתרו שום בעיה. במקום זאת, המייסדים רצו ליהנות מההיסטריה בעוד שהמחירים עולים רק למעלה. אם אתה סוחר, אתה צריך להיות מסוגל לזהות היסטריה של השוק, בכל תחום שאתה סוחר בו.

מחקר עצמאי הוא מכריע

עלייתם ונפילתם של מטבעות קריפטוגרפיים הדגישו את הצורך של סוחרים לבצע את המחקר העצמאי שלהם לפני שהם משקיעים במשהו. כשמחיר המטבעות הקריפטוגרפיים עלה, חלק מהאנליסטים חזו כי הביטקוין יגיע לשיא של מיליון דולר. זה מראה שסוחרים צריכים לעשות את המחקר שלהם לפני קבלת החלטות השקעה, ולא רק להסתמך על אנליסטים בתקשורת.

מסחר באמצעות בורסת קריפטו אינו יעיל

אם אתה רוצה לסחור רק במחיר מטבעות קריפטוגרפיים ולא אכפת לך להחזיק את הנכס בפועל, ייתכן שהחלפת קריפטו מסורתית לא תהיה האופציה הטובה ביותר שלך. חלק מתווכי המט”ח מציעים חוזים מבוססי מטבעות קריפטוגרפיים להפרש (CFD), המאפשרים לך לבצע עסקאות אם המחיר עולה או יורד. בהחלפות מטבעות קריפטוגרפיים אתה מרוויח רק אם אתה קונה ומחזיק את המטבע בפועל ומקווה שהמחיר יעלה. סוכני מט”ח רבים מוסדרים גם על ידי גופים ממשלתיים, דבר שעדיין לא השיגו חילופי מטבעות. מתווך מקוון easyMarkets הינה ספק מוסדר המציע מסחר במטבעות חליפין באמצעות CFDs, כמו גם אפשרויות מסחר מסחרי במט”ח.