CryptoJacking: האקרים משתמשים במחשב שלך כדי לכרות את הקריפטו

כולנו שמענו על המילה חטיפה. לא? כן, זה מונח שגורם לעולם לחשוב פעמיים על הביטחון שלנו. עכשיו ביום נוצר מונח חדש ברשימת האיומים שהעולם היום מתמודד איתם קריפטוקאקינג. כאן המשתמש השולחני מתמודד עם בעיה ייחודית שבה המחשב שלו מאט ופתאום הוא מתחיל מחדש ללא ידיעתו.

שידור קריפטו

בואו נבין קריפטו-ג’אקינג:

כאשר מחשב נשלט על ידי גורם לא ידוע בחשאי בכריית המטבע הקריפטוגרפי של המשתמש. המקור הלא ידוע מתקין בסתר יישום במחשב המשתמש מבלי לדאוג לכרות את המטבעות הקריפטוגרפיים. פעולת איום זו מכונה בשם Cryptojacking. פעולה זו של הכרת כרייה וייצור כסף מתרחשת בזמן שהמשתמש עסוק בגלישה או בעבודה על שולחן העבודה שלו. כמה פעמים אחורה היו אתרים רבים ששימשו לשלוט במחשבים אחרים על ידי תוכנה כלשהי שהראתה הוספה והרס של מערכות פנימיות לא רלוונטיות..

כיצד פועל CRYPTOJACKING?

  • משתמש לא ידוע משתמש ב- JavaScript בדף האתר שמוביל אותו למטבעות קריפטוגרפיים שלי.
  • כאשר המשתמש גולש באתרים JavaScript זה מקבל את כל הפרטים אודות אותם אתרים ומכרה בחשאי את המטבעות הקריפטוגרפיים ללא דאגתו.
  • ל- JavaScript יש קוד הפועל על שולחן העבודה של המשתמש והמשתמש הלא ידוע אינו צריך להתקין אותו בשום מחשב כדי להריץ יישום זה..

 

סוג CRYPTOJACKING

ניתן לבצע Cryptojacking בשתי דרכים בעיקר:

  • במחשב המשתמש מותקנת תוכנית לא ידועה המסייעת לזר לכרות את כל המטבעות הקריפטוגרפיים.
  • JavaScript בדפדפן מסייע לאדם לא ידוע לכרות מטבעות קריפטוגרפיים מבלי לדעת מהמחשב של המשתמש.

האם זה כזה איום רציני?

בשנים קודמות מטבעות קריפטוגרפיים השתלטו על השוק ודורגו בין עשרת הראשונים והוכיחו את עצמם כטובים ביותר בקרב השאר. איום חמור ביותר שאדם יכול להתמודד איתו קשור לחבר האלמוני המשתמש בחומרה ובחשמל בחשאי ושימוש באינטרנט עשוי להפחית את המהירות מעתה ואילך. זה די דומה לשלם למקור לא ידוע בכל יום בלי שום סיבה מיוחדת מדוע. מצד שני, הלחץ נוצר על שולחן העבודה בכל יום שעשוי בסופו של דבר להוביל לקריסה אשר שוב תוביל לתשלום סכומים ארוכים.

הגנה נגד קריפטו

רוצה להגן על עצמך מפני Cryptojacking לא ידוע. בצע את הטריקים הבאים.

  1. הישאר ערני לגבי כל עסקה או גלישה מקוונת. אם המקור הלא ידוע ייכנס לאתר יהיה קל למדי לכרות מטבעות קריפטוגרפיים.
  2. המשתמש לא יכול אלא שחלון דפדפן קטן עשוי להסתתר ליד שעון המערכת. דפדפן זה ממשיך לפעול עד שהמשתמש מזהה אותו.
  3. כמה יישומים נגד כרייה זמינים ב- Chrome. חלקם הם כמו minerBlock.
  4. אם המשתמש רוצה להפסיק את טעינת תסריטי הכרייה, עליו לכבות את ה- Javascript. זה עלול להיות חסרון למשתמשים מכיוון שאתרים מסוימים עשויים להפסיק לעבוד אם Javascript יושבת.

פוזיטיביות של CRYPTOJACKING

באמצעות Cryptojacking ניתן להסתיר את כל המודעות הגלויות בכל אתר. המשתמש יכול לקחת הרשאה להשתמש במערכת של כל מפעיל לא ידוע לצורך כרייה באמצעות Cryptojacking.

האם זהו סכום לעתיד?

בשל חמדנות המשתמש, חלק מכורי JavaScript עומדים בפני איומים שנאים מאוד. בעלי האתרים לוקחים יתרונות גדולים למצב זה. בעבר הכרייה הייתה די קלה ומרגיעה, אך עם הזמן היא נתקלה בבעיות רבות משני הקצוות. לכן כדי להצליח באתרים אלו, צריך שיהיו מיליוני משתמשים שימשיכו להשתמש באתרים. בין כל זה מונרו הוכיחה את עצמה כבין הטובות ברשימה העליונה מבחינת כרייה. אך כפי שהוא צופה, הפופולריות הזו עלולה לאבד בגלל צמצום ההיצע בעזרת הביקוש הגובר. לבסוף יש פחות מרחב להפצת Cryptojacking הוא הרגשות השליליים בתקשורת. כמו בטכנולוגיה המקדימה שמפיצה כל חדשות זה רק עניין של זמן מה.

סיכום:

שורה מפורסמת קובעת כי צריך להיות בטוח מאשר להצטער אחר כך. אף אדם לא רוצה שהמכשיר שלו יישלט על ידי משתמש לא ידוע. צריך להיזהר בעת שימוש בכל דפדפן. האם טכנולוגיה מתקדמת לעולם אינה הישג נהדר, אך שמור עליה מאובטח באמצעות תכונת האבטחה המעודכנת יכולה להיות פעולת קליבר של המשתמש. הדבר הגרוע ביותר בקריפטו ג’אקינג זה שהוא משפיע בצורה גרועה על שולחן העבודה של המשתמש. אז פעל בצורה חכמה והיה בטוח עם הדפדפן שלך.