מה הם מטלות נייר? לשם מה משמשים מכוניות יציבות?

Stablecoin הוא קטגוריה של מטבעות קריפטוגרפיים המגובים בנכס מילואים. הנחת היסוד היא פשוטה. הם מנסים לשלב את היכולת של משתמשי הצפנה לבצע עסקאות בצורה חלקה ופרטית באמצעות מטבע קריפטוגרפי שיש לו (תיאורטית) יציבות מחירים מכיוון שהוא מגובה בנכס פיזי או מטבע פיאט..

מטבעות נדל”ן רבים מגובים במטבעות כמו דולר ארה”ב או אירו. אחרים, כמו מטבע זהב, מגובים בנכסים פיזיים כמו זהב. הם גדלו בפופולריות, במיוחד בכלכלה שחרבה COVID, בגלל היעדר תנודתיות עצומה ושינויי מחירים לעתים קרובות נראה עם מטבעות קריפטוגרפיים ‘מסורתיים’ יותר כמו ביטקוין, את’ריום וליטקוין.

מטבע יציב

הכיתות השונות של מטלות נייר

מטבעות מטבעות מבוטחים בקריפטו מגובים במטבעות קריפטוגרפיים אחרים. מכיוון שקיים סיכון מובנה לתנודות מחירים במטבע הדיגיטלי, רבים מסוגי מטבעות מטבעות אלו הם “מבוטחים יתר על המידה.” כמות גדולה יותר של מטבע וירטואלי מוחזקת כשמורה לכמות קטנה יותר של מטבעות מטבעות..

מטבעות יציבות שאינם מבוטחים אינם מסתמכים על מטבע מילואים, אלא על מנגנון עבודה לשמירה על מחיר יציב. לדוגמא, Basecoin מסתמך על מנגנון קונצנזוס כדי להחליט מתי יש להגדיל או להקטין את אספקת האסימונים המחוברים לדולר..

לשם מה משמשים מכוניות יציבות?

כמו מטבעות קריפטוגרפיים מסורתיים יותר, למטבעות מטבעות יש מספר שימושים. הסיבה הידועה ביותר שאנשים קונים מטבעות הם להשקעה. מכיוון שהם קשורים לנכס מסוים, המטבע לא יכול להגיע מתחת לערך העתודה. זה יתרון במיוחד בתקופות של חוסר יציבות כלכלית, מכיוון שהסטאבלוק מתגלה כהשקעה שנותרה סטטית יחסית.

כמה מטבעות אור מגובים בנכסים כמו זהב עשויים אפילו לעלות בערכם מעל מחיר הספוט של המטבע הפיזי אם המטבע יתגלה כפופולרי ונסחר לעיתים קרובות. מטבעות מטבעות משמשים גם כאמצעי תשלום מבוקר עבור עסקאות. שימוש בקריפטוגרפיה נדיפה לקנייה ומכירה יכול להוות אתגר מכיוון שהמטבע יכול לעלות או לרדת בערכו בצורה דרסטית תוך שניות ספורות. זה יכול להוות נושא מרכזי אם מספר עסקאות מתבצעות בתקופה קצרה.

ליציבות יש חשיבות עליונה בכל הנוגע לעסקאות P2P, במיוחד בקרב אוכלוסיות שאולי אין להן גישה לפלטפורמות בנקאיות מסורתיות. הוא קרן המטבע הבינלאומית כותב כיצד המשיכה למוצרי נוחות “מגיע מהרשתות שמבטיחות להפוך את העסקה לקלה כמו השימוש ברשתות החברתיות.” 

היכולת להעביר כסף בצורה בטוחה, מאובטחת וחלקה בצורה דיגיטלית מהווה יתרון עצום לאוכלוסיות לא בנקאיות המנסות לנהל עסקים כדי לשפר את פרנסתן. מטבעות מטבעות יציבה מספקים מידה של יציבות פיננסית, מכיוון שהסכומים שנשלחו והתקבלו לא ישתנו – ופותחים דלתות הזדמנות לכמויות אדירות של האוכלוסייה העולמית.

באזורים שבהם נפוצה אי וודאות וסכסוכים כלכליים, מטבעות מטבעות מייצגים דרך קונקרטית לביצוע עסקאות מבלי שיהיה עליהם להיות מוסדות בנקאיים מקומיים שעלולים להיות מושחתים או מוטים..

מטבעות מטה בניהול עושר

לבסוף, מטבעות יציבים משמשים לעיתים קרובות למסחר וניהול עושר. תרחישים מטבעיים חשובים בתרחיש זה מכיוון שהם מאפשרים נקוב של צמדי מסחר בדולרים במקום במטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין או את’ריום..

החשיפה לשיעורי פיאט מפשטת את המסחר ומאפשרת הזדמנויות ארביטראז ‘מכיוון שכל תנודה במחירי המסחר תואר בפיאט. שיטות מסחר יציבות לעזור לכסף לזרום ברחבי העולם ולהרחיב את ההזדמנות הכלכלית.

לבנקים היה חלק גם בשוק ההלוואות והחיזוי, כבסיס ההנפקות לטווח הארוך. יש סוחרים שמשתמשים גם במכשירי מנוע כ”צעד אמצעי “לפני שהם מכניסים סכומי כסף גדולים להשקעות בקריפטו.

פוטנציאל הצמיחה העצום של מטבעות שכבה 

שוק stablecoin חווה צמיחה מהירה בשנים האחרונות. מרבית המטבעות הנבנים בנויים על בסיס אתריום, כאשר הפרויקטים הידועים ביותר הם קשירה, מטבע דולר ודולר תאומים..

מאז תחילת 2017 הוכרזו יותר מ -200 פרויקטים של סטאבלקוין. עשרות החלו בהשקה ציבורית ונותרו זמינים בשוק.

החל באביב 2020, שווי השוק הכולל של stablecoin הגיע ליותר מ -9 מיליארד דולר, בעוד שהעברות ערך מטבעות ברשת עלו על רמות של כמעט 400 מיליון דולר ליום..

ברור ששוק ה- stablecoin מתמקד בתשומת לב וצמיחה גדולים יותר כאשר המשקיעים מסתכלים על נכסים שיכולים לשמש הגנה מפני תנודתיות ולהציע מראית עין של יציבות בתקופות כלכליות לא ודאיות..