ההבדל בין: חקלאות תשואה לעומת כריית קריפטו, הימור, כריית נזילות

אחד הנושאים החמים ביותר כיום בשוק הקריפטו הוא “חקלאות תשואה”. אך מהי חקלאות תשואה ולמה הפופולריות שלה זינקה לאחרונה? הרעיון של גידול תשואות עלה בתחילת 2020 ועד מהרה הוא הפך לאחד הפרוטוקולים הפופולריים ביותר של כריית נזילות. במאמר זה נלמד על מהי חקלאות תשואה ונדגיש את ההבדל הפוטנציאלי בין מנגנוני כריית DeFi אחרים כמו הימור או כריית נזילות.

מה זה חקלאות תשואה

גידול תשואות או כריית נזילות הם תוצר של מערכת אקולוגית פיננסית מבוזרת או DeFiומבוסס על פרוטוקולי נזילות חסרי רשות או חסרי אמון כדי לזכות בתגמולי קריפטו. היא חייבת את הפופולריות שלה לעליית אסימון הממשל המורכב או אסימון ה- COMP הפועל ברשת הבלוקצ’יין את’ריום ומעניק את זכויותיו או הממשל לבעלי האסימונים שלו..

איך עובדת חקלאות תשואה?

חקלאות תשואה עובדת על פי מודל AMM (יצרן שוק אוטומטי) המערב את שניהם מניבים חקלאים וספקי הנזילות או תקליטורים.משתתפים בחקלאות תשואה או מניבים חקלאים מתייחסים או נועלים מטבעות קריפטוגרפיים בעיקר אסימוני ERC-20 כדי לזכות בפרסים. מאגר הנזילות לעומת זאת מופעל על ידי ספקי הנזילות והם משקיעים, לווים או מלווים את הכספים למען החקלאים התשואיים תמורת עמלה סמלית או תגמולים דיגיטליים המועברים ישירות לארנקים הדיגיטליים שלהם. עם זאת, בהקשר זה יש לזכור כי גידול בתנובה הוא תופעה מורכבת ולא פשוטה כמו הימור.

רוב החקלאים עם התשואה משתמשים ביישומי DeFi כדי לייצר תגמולי הצפנה. אך ישנן שיטות השקעה מסובכות באמצעותן LPs יכולים למקסם את התשואה על ההשקעות. זה נעשה באמצעות הלוואות והלוואות בבריכות כרייה שיכולות להניב את התשואות הגבוהות ביותר. מרבית התשואות נוצרות בתשואה של APY או אחוזים שנתיים וככל שיותר ויותר חקלאים משקיעים בבריכת DeFi, ערך התשואה עולה. לקרוא: מטבעות DeFi הטובים ביותר להשקעה בשנת 2021

ההבדל בין: חקלאות תשואה לעומת כריית קריפטו, הימור, כריית נזילות

חקלאות תשואה לעומת כריית קריפטו / הימור / כריית נזילות

למתחילים, חקלאות תשואה, כריית קריפטו או הימור עשויים להיראות זהים, אך כולם מושגים שונים ועוקבים אחר אלגוריתמים מורכבים שונים לחלוטין. בואו נחפור עוד קצת.

חקלאות תשואה מול כריית קריפטו

ההבדל הבסיסי בין כריית קריפטו לחקלאות תשואה הוא שבעוד שהראשון עובד על אלגוריתם ההסכמה Proof-of-Work, האחרון מבוסס על מימון מבוזר או ש- DeFi מכונה ‘לוגו כסף’, ועובד ברשת את’ריום. חקלאות תשואה היא פרוטוקול כרייה ללא היתר.

ספקי נזילות או תקליטורים ממלאים תפקיד מכריע בחקלאות תשואה ואילו כריית קריפטו מתרחשת בעיקר על ידי השקעה בבריכות כרייה.

חקלאות תשואה עובדת בהשאלה והלוואות כספים שבהם המשקיעים מחזיקים בממשל אסימונים. כורי קריפטו מרוויחים תגמולים על ידי יצירת חסימות חדשות באמצעות עסקאות מאומתות במאגר הכרייה.

גידול תשואות לעומת כריית נזילות

שניהם חקלאות תשואות וכריית נזילות פועלים במגזר DeFi שמטרתו למקסם את ההחזר על אסימוני הממשל. בעוד שכריית נזילות עובדת על הוכחת עבודה או אלגוריתם PoW, חקלאות תשואה פועלת באמצעות יישומי DeFi שונים כמו כריית נזילות, מינוף קרנות וכו ‘.

בכריית נזילות, הכורים מרוויחים החלפת דיבידנד של 0.3% יחד עם אסימונים שהוטבעו לאחר העסקה המוצלחת של כל בלוק. בחקלאות תשואות, ספקי הנזילות מנסים למקסם את התשואות על ידי העברת כספים דרך שונות פלטפורמות DeFi. הם גם משתמשים במנגנוני DeFi שונים כמו מינוף קרנות או כריית נזילות באמצעות הלוואה והלוואות של מטבעות יציבים.

חקלאות תשואה לעומת הימור

חקלאות תשואה היא תהליך מסובך בהשוואה להימור. ההימור עובד בעיקר על מנגנון ההסכמה Proof-of-Stake או PoS, כאשר מאמת יוצר חסימה בתהליך בחירה אקראית ומרוויח תגמולים המשולמים על ידי משקיעי הפלטפורמה. ככל שההימור גבוה יותר, כך תגמול ההימור גדול יותר. חקלאות תשואה לעומת זאת נועלת את כספם בבריכות הלוואות בהן לווים אחרים לווים כספים תמורת אינטרסים. לקרוא: המטבעות הטובים ביותר

ההשקעה כוללת בדרך כלל כמויות גדולות של כספים ועלולה לקחת זמן רב לפדיון הכספים. לעומת זאת, חקלאי תשואה יכולים להרוויח אסימונים ממשליים רבים בתמורה לעמלות קטנות יותר שנוצרו על פני מספר מאגרי נזילות.