כיצד תשפיע התפרצות קורונאווירוס על הכרייה בסין ובתעשיית הביטקוין

נגיף הקורונה (COVID-19) נע בהתמדה סביב כדור הארץ ומתפשט למדינות חדשות. יש לזה השפעה שלילית על כלכלת העולם.

יכולת הכרייה העיקרית עדיין מרוכזת בסין, שם החלה פרוץ COVID-19 בסוף דצמבר 2019. בגלל המגיפה החלו בעיות חמורות במגזרים תעשייתיים שונים – לוגיסטיקה ושרשראות אספקה ​​הופרעה ופעולות הייצוא והיבוא מסובכים. במקביל, הפעילות העסקית בתחומי קייטרינג, תיירות, מכירות קמעונאיות וכן בענף הייצור צונחת.

עסקים רבים מאוימים בפשיטת רגל עקב תזרים מזומנים לא מספיק, התאוששות עתודות, קשיים בהלוואות ושינוי מחדש בחובות. חברות מסוימות, כולל חברות כרייה, נמצאות בסכנת סגירה.

לרבים בקהילת הצפנה יש שאלה סבירה: כיצד כל זה ישפיע על התעשייה ועל הכלכלה העולמית כולה? את התשובה ניתן למצוא במאמר שלנו.

השפעת נגיף הקורונה על מטבע הקריפטוגרפיה

ההשפעה של וירוס הקורונה על שוק הקריפטו ועל תעשיית הכרייה

אירועים דרמטיים מתרחשים גם בתעשיית הכרייה הסינית. כך, בינואר עזבה ההנהלה הבכירה של כנען את הארץ. בגלל הסגר המשרדים והמפעלים המקומיים, כל יצרני הכורים של ASIC העבירו את תנאי המשלוח שלהם.

“הלוגיסטיקה המקומית במדינה משותקת כמעט לחלוטין, העדיפות ניתנת למטענים אסטרטגיים למאבק בנגיף ובמוצרי מזון. מכיוון שהעבודה אסורה והמשטרה בודקת זאת בקפדנות, אספקה ​​והתקנה של רכיבי ASIC חדשים כמעט בלתי אפשריים. ברור כי סביר להניח כי ביטקוין לא יכפיל את גודלו לקראת המחצית, ולכן כל האטה בהזמנת ציוד חדש תעזור לתעשייה להישאר באזור רווחי. אפילו אירוע כל כך נורא ודרמטי כמו מגיפת הנגיף הכורוני יכול להכיל קצת חיובי “- Zodd Zverev CTO של בריכת הכרייה 1 Thash&58 מטבע.

סרגיי ארסטוב, מייסד שותף של BitCluster, בטוח שאחרי ירידה סבירה במורכבות, ייצור הביטקוין יהפוך לרווחי יותר עבור חברות מחוץ לסין. לכך תהיה השפעה חיובית על ביזור הרשת של המטבע הקריפטוגרפי הראשון.

היפו יאנג, מנכ”ל ומייסד CoinEx CryptoBirch אמר כי הפעילות העסקית של החברה שלו פחתה משמעותית עקב המגיפה. במיוחד היה עליו לבטל השתתפות בכנסים בינלאומיים וחלק מעובדיו עובדים מהבית.

“עם זאת, הפעילות התפעולית של החברה יציבה. שמרנו על תזרים מזומנים מספיק משוק השוורים האחרון. כעת התהליכים העיקריים מתייעלים, אין תוכניות לפיטורים, “אמר יאנג.

חברות רבות ברחבי העולם כבר פיתחו תוכניות למקרה שמגפת וירוס הכורון תחמיר. התרחיש הפסימי ביותר של Coinbase האמריקאי מניח העברה מלאה של עובדים לעבודה מרחוק. אבל בכל מקרה אפשר עדיין להחליף את זה ביטקוין לפייפאל דולר.

באשר למחיר הביטקוין, לקהילת הקריפטו יש מגוון רחב של דעות. יש הסבורים כי הזרמת נזילות על ידי הבנק המרכזי ואמצעי הסגר ביחס לשטרות הם אות חיובי ל- BTC, שאין לו שום התגלמות מהותית..

מסקנות.

נגיף הקורונה מתפשט במהירות ברחבי העולם, מהווה שוק מזעזע. יתכן שהמגיפה לא רק תאט את קצב הצמיחה של כלכלת העולם אלא תקרב את תחילתו של משבר כלכלי עולמי חדש. בבהלה, אפילו המניות המובילות יורדות, המשקיעים בורחים לנכסי מגן – זהב ואג”ח ממשלתיות אמריקאיות, כמו גם הגדלת עמדות במטבע הפיאט.

אם בעבר המתאם של הביטקוין לזהב היה חיובי בעיקרו ועם שוק המניות – שלילי, בתחילת 2020 הכל השתנה בצורה דרמטית. עם התפשטות הנגיף, המטבע הקריפטוגרפי הראשון צונח יחד עם המניות, בעוד הזהב ממשיך לצמוח וכבר הגיע לסימן 2013.

לפיכך, כבר קשה לתת תשובה חד משמעית לשאלה האם הביטקוין הוא נכס מגן במהלך המהומה העולמית. אנחנו יכולים רק לומר בוודאות כי ל- BTC יש מתאם חלש עם השוק המסורתי בכללותו, ולכן הוא מתאים לגיוון תיק ההשקעות שלה..