מדריך לומן כוכבי | למד הכל אודות XLM

מהם כוכבי הלומן?

רשת התשלומים הכוכבים נוצרה כדי להיות תואמת לייצוגים דיגיטליים של כל מטבעות מסורתיים או דיגיטליים, אך היא מחזיקה גם באסימון המקורי שלה, המכונה לומן ומסומן על ידי XLM. הרשת תומכת בהעברה סבירה, מאובטחת ומהירה של תשלומים מעבר לגבולות העולמיים. זה יכול לשמש גם כפלטפורמה של ICO מכיוון שקל יותר להשתמש בה יחסית לאת’ריום.

שווי XLM מוערך כרגע ב -0.077 דולר או 0.00000759 BTC. זה עוזר למשתמשים לשלוח כסף או נכסים מבלי שיהיה עליהם דמי עסקה או חיובים כבדים. כל בעל חשבון כוכבים צריך להחזיק בחשבונו פיקדון מינימלי של XLM אחד בכדי להשתמש ברשת. למרות שזה לא נדרש על ידי התכנון, הוא נכלל במערכת כדי להרתיע דואר זבל ושימוש קליל או זדוני.

מה זה כוכבים

Lumens Stellar משמשים ברשת Stellar כדי לשלם עבור דמי עסקה ולשמש כמטבע מתווך עבור נכסים אחרים. בראשית הרשת נוצרו 100 מיליארד לומן כוכבי. מאז הקרן מפיצה אותם באופן פעיל באמצעות טיפות מטבעות SDF הקצתה 20% מהלומן הראשוני שיופץ בחינם לבעלי ביטקוין ו- XRP (19% למחזיקי ביטקוין ו -1% למחזיקי XRP). מטבעות נוספים נוצרים בקצב אינפלציה קבוע של 1% לשנה. לומן כוכבים חדש מופץ באמצעות שיטת הצבעה ישירה בחזרה למחזיק לומן.

הדרך המסורתית שכסף ותשלומים עובדים היא בלגן גדול. שום דבר לא באמת משתף פעולה. קונגלומרטים בנקאיים גדולים כמו SWIFT ו- SEPA הם הסכמים מבולגנים בין בנקים בינלאומיים, והם לפני שנות התשתית הבנקאית בעולם המתפתח. בטוח שאנשים יכולים להשתמש בווסטרן יוניון, בשירותי העברה ופייפאל, אך שירותים אלה לוקחים כל זמן, עולים המון כסף ומחייבים את הצרכן לחרוג מהדרך להשתמש בהם. מה ש- Stellar באמת מנסה לעשות זה לחבר את כל הפלטפורמות האלה יחד.

האם הכוכב הוא סוג של כסף?

למרות ש- Stellar מאפשרת העברה או תשלומים חוצי גבולות והחלפת נכסים דרך רשת הבלוקצ’יין שלה, לא ניתן לסווג אותה כמטבע. זה יכול להיחשב כמעבד פיננסי של מטבעות, נכסים או ערך. אתה יכול להשתמש בו לביצוע תשלומים גלובליים.

באופן דומה, הרשת המבוזרת המובנית יכולה לשמש גם את הסוחרים להחלפת ניירות ערך, מט”ח, מטבעות קריפטוגרפיים ונכסים אחרים. למשתמשים אפשרות להחליף בין אסימונים שונים בעזרת תכונות ידידותיות למשתמש הקיימות בפרוטוקול.

האם זה מוכר כחוק?

למעט המדינות שאסרו באופן מוחלט מטבעות קריפטוגרפיים והמסחר שלהן, הסטטוס של כוכבים או לומן הוכר כחוק. במקרה אחד, הרגולטורים הפיננסיים מניו יורק העניקו ללומנס את הנהגת האישור לסחור בבורסות קריפטוגרפיים. לא זו בלבד, אלא ש- Stellar קיבלה גם הסמכת כספים אסלאמית ההופכת אותה לתואמת מוצרים פיננסיים אסלאמיים.

ההצלחה הרגולטורית של המטבע סייעה לו לבנות אמינות בעיני משקיעים ותיקים וסוחרים מקצועיים. זו אחת הסיבות לכך שסטלר הייתה אחת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים ביותר בכל פלטפורמת מסחר.

בשביל מה אנשים משתמשים בכוכבים?

בדרך כלל אנשים חושבים על מטבעות קריפטוגרפיים כמניע השקעה, אך ישנם יישומים אחרים של הרשת כמו גם האסימון שלה. לדוגמה, ניתן להשתמש בכוכבים ל:

 • העברת תשלומי מיקרו ברחבי העולם בכל מטבע בעלות סבירה באופן מאובטח.

 • להשקיע ולסחור על בסיס קצר וארוך בכוונה להרוויח.

 • החלפת מגוון רחב של נכסים כולל ניירות ערך, מט”ח ומטבעות קריפטוגרפיים באמצעות ה- Stellar blockchain.

רשת Stellar בעצם ממלאת את תפקידם של מוסדות פיננסיים על ידי החלפת מערכות פיננסיות יקרות ואיטיות שלהם. הוא מספק לך דרך קלה ומהירה להעביר ערך ללא קשר לאחסונו.

מה הסוחרים מקבלים כוכבים?

למרות ש- Stellar אינו בעיקר מטבע, הפופולריות שלו אומרת שיש הרבה חנויות מקוונות ואתרים שמקבלים את Lumens כתשלום תמורת תמורת השירותים או המוצרים שלהם. חלק מהסוחרים כוללים את הדברים הבאים:

 • סקריפטים חכמים – עסק קטן שמקבל את Lumens כדי לספק ללקוחות שירותי פיתוח תוכנה.

 • עכשיו תשלומים – שירות שימושי נוסף המספק ממשקי API קלים לשימוש לאינטגרציה חלקה, כך שמפתחים יכולים לחסוך זמן

 • ICOadm.in – זהו לוח מחוונים למשקיעים פונקציונלי המספק תמיכה למגוון רחב של מטבעות פיאט ומטבעות קריפטוגרפיים.

 • Giftcards.bidali.com – באמצעות לומן הכוכבים שלכם, כאן תוכלו לרכוש סוגים רבים של כרטיסי מתנה עבור יקיריכם.

 • סטודיו TMD – כפי שהשם מרמז, העסק מספק את שירותיהם של מעצבים ואדריכלים מראשיתו ועד להשלמת הפרויקט.

הטכנולוגיה שמאחורי הכוכבים

רשת הכוכבים היא פרוטוקול בלוקצ’יין מבוזר בקוד פתוח ומופץ, שנועד לאפשר החלפת ערך בין נכסים. זה יכול לבצע עסקאות פיננסיות בשבריר אגורה תוך מתן דרך מהירה ומאובטחת להעברת ערך. המטבע המקורי של הרשת נקרא Lumens (XLM), וכדי להשתמש ברשת, עליך להחזיק סכום נומינלי של XLM בחשבונך. באמצעות Lumens אלה, משתמש רשת יכול להעביר כל מטבע שיש לו לכל מי שנמצא בכל מדינה.

זה לוקח רק 3 עד 5 שניות לבצע עסקה בעוד שעמלת העסקה הממוצעת היא 0.01 $ עבור 300,000 עסקאות. בעת כתיבת שורות אלה, הרשת יכולה להתמודד עם עד 3,000 עסקאות לשנייה, והיא מבוססת על פרוטוקול Stellar Consensus (SCP).

איך הכל התחיל – ההיסטוריה של כוכבים

בהתבוננות באתגרים של אנשים לא בנקים ותת בנקים עם הכנסה דלה, במיוחד אלה שחיים במדינות מתפתחות, סטלר הוקמה בשנת 2014 על ידי ג’ד מק’לב ו ג’ויס קים. חשוב לציין שג’ד מק’לב גם הקים את הר. בורסת המטבעות של Gox שהייתה אחת מפלטפורמות המסחר הגדולות באותה תקופה וגם הקימה את Ripple (XRP). רשת Stellar פותחה כדי ליצור טכנולוגיית תשלומים שיכולה לחבר בין בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, תוך צמצום הזמן והעלות הנדרשים לעיבוד תשלומים בינלאומיים..

בשל המוניטין שלה והמניע הלא-רווחי, שמות גדולים רבים, הן בתחום הפיננסי והן בתחום הטכנולוגי, התאימו את הרשת. אלה כוללים את IBM, Stripe, Deloitte, Wipro, Quantoz, Rehive, Poseidon, Factury, Moni, ועוד..

כוכב כרייה – כיצד נוצרים מטבעות חדשים?

מעניין לציין כי רשת Stellar אינה עוקבת אחר מודל ההוכחה לעבודה כמו ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים. לא ניתן לכרות לומן. כאשר הרשת המבוזרת עלתה לאוויר עם הקמתה, נוצרו 100 מיליארד לומן עם שיעור אינפלציה שנקבע מראש. אבל באוקטובר 2019, הקהילה הצביעה על סיום המנגנון האינפלציוני, וההיצע הכולל של האסימון צומצם בחודש שלאחר מכן לרמה של 50 מיליארד דולר ללא אפשרות ליצור עוד.

כך, בניגוד לביטקוין ואת’ריום, שניתן לכרות באמצעות הוכחת עבודה או הוכחת יתד, לא ניתן לכרות את לומנס.

אספקה ​​- כמה מטבעות זמינים, מה אם הם נגמרים?

נכון לעכשיו, ישנם 20 מיליארד לומן במחזור בשוק הפתוח ואילו הקרן לפיתוח כוכבים (SDF) מחזיקה 30 מיליארד לומן כדי לתמוך בפיתוח וצמיחה של רשת כוכבים. אסימונים אלה יוחדרו בהדרגה לשוק הפתוח. כאשר כל הלומנים יוצאים במחזור פתוח, כוחות השוק כמו ביקוש והיצע יקבעו את מחיר ה- XLM.

אם יש ביקוש הולך וגובר למטבע, המחיר יעלה בהתאם ולהיפך. עם זאת, לומן חדש לא ייווצר כדי למלא את הדרישה הגואה.

ביזור – מה זה אומר?

ביזור הוא מושג המציין כי אין לאף רשות מרכזית שליטה מוחלטת או מהותית בענייני ארגון, רשת או קהילה. רשות מרכזית זו יכולה להיות הממשלה, מפעל גדול או משקיע ענק. רוב מוחץ של המטבעות הקריפטוגרפיים נוצרים מתוך עקרון הביזור כדי להבטיח שאף אחד לא יכול להשפיע על הבלוקצ’יין. החלטות עיקריות מתקבלות באמצעות הצבעה בקהילה, והעסקאות עוברות באמצעות קונצנזוס של הרשת. לאחר שנעשה שינוי, לא ניתן לבטל אותו או לשנותו.

ביזור מביא לדרך דמוקרטית ושקופה יותר לכל דבר דיגיטלי, כולל מטבעות, תוכן, אפליקציות, מוסדות פיננסיים ויישומים אחרים.

כוכבים נגד אדווה

Stellar נולד ממזלג קשה של Ripple בשנת 2014. גם Ripple וגם Stellar נוסדו יחד על ידי Jeb Mccaleb. ג’ב עזב את ריפל בתנאים גרועים, עם קרן ריפל, שתגרור אותו לתביעה. מאוחר יותר הוא נוקה מכל ההאשמות, אך מגבלת מכירה יומית הוטלה על אחזקות ה- XRP שלו כדי למנוע ממנו להפיל את כל ה- XRP שלו בבת אחת ולהפיל את מחיר ה- Ripple. כוכבים הוא לא רק עותק של אדווה. מאז שנכרה בלוק הג’נסיס, בשנת 2014, צוות פיתוח הקוד הפתוח ביצע שינויים רציניים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית ויצר הסכם ביזנטי פדרטי חדש שהוא מכנה פרוטוקול הכוכבים Stellar (SCP). יש ריכוזיות מסוימת בכל בלוקצ’יין. הם לא בונים את עצמם. אבל כוכבים לא מרוכזים כמו אדווה. Ripple, כארגונים, בוחר צמתים שיכולים להוסיף עסקאות לספר החשבונות הציבורי. אף על פי שכל אחד יכול להשתתף ברשת הכוכבים אם הצופים האחרים מהימנים עליו.

כוכב כהשקעה

אחת הסיבות העיקריות להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים, כולל Stellar, היא התנודתיות שלהם שמספקת למשקיעים ולסוחרים אפשרות להרוויח רווחים מהירים. יתר על כן, אם אתה רואה פוטנציאל מספיק בבלוקצ’יין מסוים, תוכל גם להחזיק אותו, בטווח הארוך, כדי להשיג רווחים משמעותיים לאורך חודשים או שנים. עם זאת, אתה צריך לעשות את המחקר שלך ולהיות מודע לשוק לפני שאתה שם את הכסף שלך על הקו.

למה כדאי להשקיע?

יכולות להיות סיבות רבות מדוע מישהו ירצה להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. הם אינם מניעי השקעות מסורתיים; לפיכך, מטבעות קריפטוגרפיים מגיעים עם מערכת יתרונות וחסרונות משלהם. עם זאת, הסיבות העיקריות להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים יכולות להיות:

 • ניסיון למצוא מקור משני להכנסה פסיבית באמצעות השקעה ב- Lumens Stellar או בקריפטוסים אחרים.

 • חסכון בכספיך בסביבה מבוזרת ודמוקרטית יותר במקום להסתמך על מוסדות מסורתיים.

 • כדי לתמוך ברשת Stellar כדי שיוכלו לממן את התפתחותם וצמיחתם בטווח הארוך.

יש לזכור כי להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים יכולות להיות מטרות שונות הדורשות אסטרטגיות מובחנות וייחודיות. זו הסיבה שחשוב שתבינו את הסיבה הבסיסית להשקעתכם ותפגינו את עצמכם מודעים לכל הגורמים שיכולים להשפיע על ההשקעה שלכם.

מחיר ותנודתיות – מדוע המחיר כה תנודתי?

מכיוון שכל המטבעות הקריפטוגרפיים, כולל XLM, הם מבוזרים ואינם בשליטת גוף הרגולציה היחיד, לכוחות השוק יכולה להיות השפעה ניכרת על מחיריהם. הצגת טכנולוגיה חדשה, עדכונים, תקנות, קבלה חברתית, סנטימנט שוק, דעות משפיעים וגורמים רבים אחרים יכולים להניע את המחיר לכיוון זה או אחר. תנודתיות זו מספקת למשקיעים אפשרות להרוויח בטווח הקצר והארוך.

מצד שני, אותה תנודתיות די יכולה לשקוע את ההון שלך אם אתה לא חרוץ וזהיר. לכן חשוב לבצע את המחקר שלך, לגוון את ההשקעה שלך ולהקפיד על תרשימי מחירים כדי להבטיח שתנהל את הסיכון שלך..

איפה ניתן לקנות כוכבים

עליכם לזכור כי Stellar זמינה בבורסות קריפטו ופלטפורמות מסחר רבות. עם זאת, עליכם לבחור את הפלטפורמה בתבונה. קח בחשבון את כל הגורמים החשובים, כולל מוניטין, קלות שימוש, עמלות ועמלות, עיבוד תשלומים והפקדות מינימליות הנדרשות. יש לנו רשימה של שלוש מפלטפורמות המסחר המובילות שבהן תוכל לקנות את Stellar למטה.

 • eToro – כשמדובר בפלטפורמות מסחר חברתיות ורכישת CFD של מטבעות קריפטוגרפיים, יש מעט חילופי דברים שיכולים להתחרות ב- eToro. עם ניתוח מהשורה הראשונה, קלות השימוש ותשלומים סבירים, eToro היא אחת האפשרויות הטובות ביותר שיש.

 • פלוס 500 – בהיותו עסק במשך שנים, פלוס 500 מבין את החשיבות של איכות השירות. כאן אתה יכול לא רק לקנות XLM אלא גם את כל שאר המטבעות הקריפטוגרפיים, כולל BTC ו- ETH. זו פלטפורמה עשירה בתכונות אך ידידותית למשתמש.

 • FXTB – FXTB, שנוצר בעיקר למסחר במט”ח, כפי שהשם מרמז, השתמש במוניטין העצום שלה כדי להיכנס לזירת המטבעות הקריפטוגרפיים עם תכונות מובילות, כולל חשבון הדגמה ופלטפורמה ידידותית למשתמש. אתה יכול לבחור לרכוש XLM כאן.

לשם מה ישמש לומן כוכבי?

כוכבים היא רשת חילופי ערכים. ניתן להמיר נכסים דיגיטליים כמו לירות לדולר ולשלוח אותם ברחבי העולם במהירות רבה. באמצעות תשתית בנקאית קיימת, עסקה בין בריטניה לארה”ב עשויה להימשך 2-5 ימים, והיא עשויה לעלות עמלה של $ 10 – $ 30. זה גרוע יותר במדינות מתפתחות. איפה שתעשיות לא תחרותיות ומתישהו כישלון מוחלט של הבנקאות המסורתית הופכות את היקר ביותר לחלק מהאנשים העניים ביותר לשלוח כסף. בנקאות סלולרית היא תופעה מעניינת שהמריאה במדינות אפריקה ומתפתחות באסיה מסיבות מדויקות אלה.

כוכבי הלומן יהיו חלופה זולה ואמינה יותר לשימוש בטלפון כבנק. XLM משמש לתשלום דמי הרשת. כדי למנוע דואר זבל, כל עסקה עולה 0.00001 לומן, אשר בהשוואה לדמי ביטקוין בסך 10 דולר +, או עמלת עסקת SWIFT בסך 20 דולר, אינו דבר. לומן של Stellar אינו הנכס הדיגיטלי היחיד שניתן להחליף ברשת שלהם. אתה יכול גם להנפיק אסימונים לנכסים. מזומנים הם נכס, אך גם אג”ח, חוב, סחורות ושירותים, מעשים ומלאי. הקצאת אשראי לנכסים אלה באמצעות קו אמון – הארנק שלך – מאפשר לכל בעל כוכבי לומן להשתתף בבורסה המבוזרת המובנית בפלטפורמה ברמת פרוטוקול. הפלטפורמה של Stellar נתפסת גם כאלטרנטיבה של ERC20. לא מוטל על ידי בעיות מדרגיות כמו רשת את’ריום, אך עדיין מסוגל לסחור באסימונים, הוא משך את מוביוס, ICO של 35 מיליון דולר, לפלטפורמה שלהם..

היכן לאחסן כוכבים

קנייה של כוכבים או כל מטבע מטבע אחר היא דבר אחד, אך אחסון זה בבטחה הוא דבר אחר. אם אתה הולך להחזיק את ה- XLM שלך זמן רב, חשבון החליפין אינו אפשרות טובה ותצטרך ארנק מטבעות קריפטו..

מה הם ארנקים?

ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים הם התקני חומרה או יישומי תוכנה המשמשים לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים באופן מאובטח, כולל ביטקוין, את’ריום, מונרו, כוכבים, ריפל ועוד. הם פורסים את תכונות האבטחה העדכניות ביותר כמו הצפנה בדרגה צבאית, אימות דו-גורמי והגנה על ביטוי סיסמה כדי להבטיח שהכספים שלך יישארו בטוחים..

אילו סוגי ארנקים קיימים?

אם אתה מחפש את הארנק המתאים של קריפטו, ישנם סוגים שונים של ארנקים, כולל הדברים הבאים:

ארנק אינטרנט

ארנקים אלה הם אלה שנמצאים בבורסת המטבעות הקריפטוגרפיים או מבוססי דפדפן, כך שתוכלו לגשת לכספים שלכם באמצעות אישורים. הם ידידותיים למשתמש ומהירים לשימוש אך נוטים לסיכונים רבים יותר ביחס לסוגי ארנקים אחרים.

ארנק נייד

ארנקים שמיוצרים עבור אותם סוחרים שרוצים לאחסן את הלומן שלהם בסמארטפונים שלהם נקראים ארנקים ניידים. הם נוחים לשימוש ומציעים מספר פונקציות ותכונות אבטחה למשקיעים. Stargazer ו- Lobstr הם כמה אפשרויות למי שרוצה ארנקים ניידים.

ארנק שולחן עבודה

למרות שארנקים שולחניים לא נוחים למדי לשימוש, הם מביאים יותר אבטחה ותכונות לשולחן יחד עם מסחר חי. אלה יישומי תוכנה שתוכל להתקין במחשב שלך, כולל ארנקים Stargazer, Atomic ו- Foxlet.

ארנק חומרה

אם אתה לא רוצה להתפשר על האבטחה שלך, האפשרות הטובה ביותר שיש לך היא ארנק חומרה. הם מנותקים לחלוטין מכל רשת ומציעים רמת אבטחה גבוהה באמצעות ביטויי סיסמה ואימות דו-גורמי. אתה יכול להשתמש Ledger Nano S ו- Trezor לאחסון XLM.

שילובי ארנקים

אם אתה רוצה את האבטחה הטובה ביותר האפשרית, אתה יכול להשתמש בשילובי ארנקים מכיוון שרבים מהארנקים הנ”ל יכולים להיות מקושרים זה עם זה. זה נותן לך יותר גישה, אבטחה ושליטה בכספי הצפנה שלך ובנכסים הדיגיטליים שלך.

אחסון הארנק שלך בבורסה, הפוטנציאל הפוך והחסרון

כל פלטפורמת מסחר והחלפת מטבעות קריפטוגרפיים מציעים ארנק מובנה אליו תוכלו לגשת באמצעות האישורים שלכם. זוהי דרך סבירה לאחסן את אסימוני לומן (XLM) שלך, אך לארנק זה יש חסרונות וחסרונות משלו..

יתרונות

 • נגישות קלה באמצעות אישורים.

 • החלפה מהירה בין מטבעות שונים.

 • אחסון נוח כיוון שלא צריך לעשות כלום.

 • מתאים לסוחרים לטווח קצר.

חסרונות

 • אל תציע את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.

 • גישה יכולה להפוך לבעיה אם האתר מושבת.

 • שירות יכול לצאת לדרך.

 • היעד להפרות נתונים ואבטחה.

שאלות נפוצות

 1. 1. האם זה זמן טוב להשקיע בכוכבים??

  כשמדובר במטבעות קריפטוגרפיים, עליכם לזכור שהם מאוד תנודיים. זו הסיבה שאי אפשר לנבא לאיזו דרך הם ילכו. עליך לגוון את ההשקעות שלך כדי להבטיח שתמזער את הסיכון שלך.

 2. 2. האם ניתן להשתמש בכוכב כמטבע?

  למרות ש- XLM נועד להחליף מוסדות פיננסיים עבור אלו שאינם בנקים או שאינם בנקים, יש כמה סוחרים שמקבלים את Stellar כאמצעי תשלום תקף..

 3. 3. האם רשת הכוכבים מבוזרת כמו ביטקוין?

  בהחלט. אין רשות צד ג ‘שיכולה להשפיע על הבלוקצ’יין או על הרשת. זה בלתי משתנה לחלוטין.

 4. 4. כיצד אוכל לשפר את אסטרטגיות ההשקעה שלי בקריפטו?

  למד על המטבעות שאתה מתכוון להשקיע בהם, עקוב אחר ההתפתחויות האחרונות, למד לקרוא תרשימים ושים לב לדברים שאומרים אנליסטים. בדוק את האסטרטגיות שלך במצב הדגמה המוצעות על ידי בורסות קריפטו ופלטפורמות מסחר רבות.

 5. 5. מה המטרה של כוכבים?

  המטרה העיקרית של רשת Stellar היא לבצע תשלומים בינלאומיים והחלפת נכסים סבירים, מאובטחים ומהירים.