מדריך קרדנו | למד הכל על ADA

מה זה Cardano?

Cardano הוא בלוקצ’יין מבוזר אשר פותח במיוחד על מנת לאפשר העברות ערך באמצעות תכנות מורכב באופן מדרגי ובטוח. הפלטפורמה נמצאת בתהליכי פיתוח תשתית חוזה חכמה המציעה תכונות חדשניות בהשוואה לכל פרוטוקול מבוזר אחר, כולל אתריום. הוא משתמש במחסנית בלוקצ’יין שכבתית אשר ניתנת להרחבה ונוחה לשימוש. עובדים עליו על ידי כמה ממהנדסי ומפתחי התוכנה המוכשרים והמנוסים ביותר.

לפלטפורמה יש מטבע קריפטוגרפי משלה, המסומן על ידי ADA ובזמן כתיבת שורות אלה, מחיר האסימון היה $ 0.093 עם שווי שוק העולה על 2.4 מיליארד דולר. בדיוק כמו כל מטבע קריפטוגרפי אחר, אתה יכול לקנות ADA בפלטפורמות מסחר רבות ובורסות קריפטו.

האם Cardano הוא סוג של כסף?

בעוד ש- Cardano מאפשרת העברת ערך באמצעות תכנות מורכב באמצעות רשת הבלוקצ’יין שלה, לא ניתן לראות בזה בקפידה מטבע עצמו בגלל מגבלות נזילות וקבלה. זו יותר תשתית בלוקצ’יין בה מפתחים יכולים ליצור חוזים חכמים ויישומים המשרתים את צרכיהם. עם זאת, ניתן להחליף ADA במטבעות קריפטוגרפיים פופולריים אחרים כמו ביטקוין או את’ריום המקובלים באופן נרחב כמצבי תשלום תקפים..

האם זה מוכר כחוק?

המכירה המוקדמת של Cardano בוצעה על מנת להבטיח עמידה מוחלטת בתקנות נגד הלבנת הון (AML) ו- Know Your Customer (KYC) על פי החוק היפני, והפצת ADA נבדקה כדי לשמור על שקיפות. יתר על כן, ממש לאחרונה טיוטת חוק שוויצרית התייחסה לקארדנו כאחד הפתרונות המבטיחים ביותר של בלוקצ’יין ואפשרות אפשרית לרשומות אלקטרוניות מבוזרות.

מלבד זאת, המנהיג המשפטי באחת מארבע חברות הביקורת הגדולות PwC, גונתר דוברוז, החמיא לצוות שמאחורי ההתפתחות של קרדאנו. הכרה משפטית עולמית ומגוונת זו בפרויקט, כמו גם האסימון שלו, מבטיחה כי חוקי לחלוטין לסחור ב- ADA. היוצאים מן הכלל היחיד הם המדינות שהטמיעו איסור גורף על כל סוג של סחר במטבעות חליפין.

בשביל מה אנשים משתמשים בקרדנו?

כשאנשים חושבים על מטבעות קריפטוגרפיים, הם חושבים לעתים קרובות במונחים של השקעה או אפשרויות תשלום חלופיות. ל- Cardano מגוון רחב של יישומים, כולל:

 • תוכלו להשקיע במטבע הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך בכוונה להרוויח רווחים.

 • המוצר של Cardano Atala PRISM יכול לשמש במגזר החינוך לאימות אישורים להבטחת שקיפות בעוד מוצר אחר Atala Scan הוא יישום זיוף נגד מוצרים של הפלטפורמה..

 • Atala Trace הוא מוצר Cardano המשמש למעקב אחר שרשרת האספקה ​​בענף החקלאות, ו- PRISM של Atala יכול לשמש גם את משרדי הממשלה לאימות זהות דיגיטלית..

 • פלטפורמת Cardano יכולה לשמש את היזמים ליצירת יישומים מבוזרים, מערכות, סביבות ותשתיות.

מה הסוחרים מקבלים את קרדנו?

בעוד ש- Cardano אינה בעיקר מצב תשלום או מטבע, היא קיבלה מספיק רלוונטיות בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים כדי להתקבל על ידי מגוון סוחרים כאמצעי תשלום תקף. כמה מהסוחרים המובילים מפורטים להלן:

 • GamerAll.com – כאן תוכלו לקנות פריטי משחק כולל עורות Dota 2, עורות CSGO, מקשי משחק, מקשי Steam ועוד.

 • תמונות ללא מרכז – שירות זה יוצר סיורים וירטואליים של 360 מעלות ותמונות HDR ברזולוציה גבוהה עבור נכסים ועסקים יחד עם תמונות מגורים ומסחריות.

 • ביטקוין מייסטר – אם ברצונך לרכוש נכסי קריפטו, תוכל ללכת לחנות הקמעונאית המקוונת ולרכוש מגוון נכסים עבור ADA.

 • עכשיו תשלומים – שירות חכם המספק ממשקי API ידידותיים למשתמש המאפשרים אינטגרציה חלקה המאפשרת למפתחים לחסוך זמן.

הטכנולוגיה שמאחורי קרדנו

מטבע קריפטו בקרדנו

Cardano נמצאת בתהליך הקמת פלטפורמת חוזים חכמה שמטרתה לספק תכונות מתקדמות ביותר ביחס לכל פרוטוקול אחר שפותח בעבר. צוות Cardano כולל צוות עולמי גדול של מהנדסים וחוקרים מקצועיים. לפרוטוקול יש ערימת בלוקצ’יין רב-שכבתית שהיא תכליתית, ניתנת להרחבה ומקודדת על פי תקני התוכנה האקדמיים והתעשייתיים החזקים ביותר. קרדאנו תפרוס מערכת ממשל דמוקרטית המאפשרת לפלטפורמה להתפתח בשנים הקרובות ולממן את עצמה באופן בר קיימא באמצעות מנגנון אוצר.

Cardano גם התחייבה כי תנסה ליישב את הצורך של המשתמשים בפרטיות תוך הקפדה על עמידה בתקנות, כך שדרך הפעולה המוסדרת שלה תעודד הכללה פיננסית גדולה יותר. כיום הוא נתמך על ידי שלושה ארגונים שונים, כולל קרן קרדנו, IOHK ואמורגו.

כדי להשיג יעדים אלה, המפתח IOHK בנה בלוקצ’יין משלו במטרה לגהץ את הבעיות של ישנים יותר כמו את’ריום. מחסומי הדור השלישי מהירים יותר וניתנים להרחבה מאשר חסימות ישנות יותר. הביטקוין הוא בלוקצ’יין מהדור הראשון מכיוון שהוא מאפשר עסקאות מבוזרות בלבד.

Ethereum הוא דור שני של בלוקצ’יין שכן הוא מציע דרך למפתחי צד שלישי ליצור אפליקציות מבוזרות משלהם באמצעות חוזים חכמים. Cardano נחשב לדור שלישי של בלוקצ’יין מכיוון שהוא מטפל בחולשת עמיתיו ומשלב את החלקים הטובים ביותר שלהם במערכת אחת. באמצעות אלגוריתם ייחודי, Cardano שואפת לעבד יותר מ -4,000 עסקאות בשנייה. הוא יכול לעשות זאת מכיוון שהוא שומר על שכבותיו נפרדות.

שכבת התיישבות: מאפשר למשתמשים לשלוח ולקבל אסימונים של ADA. שכבת ההתיישבות של Cardano (CSL) היא גרסה משופרת של אלגוריתם ההסכמה Proof of Stake המאשר עסקאות ומייצר חסימות חדשות..

רובד חישובי: שכבת החישוב של Cardano (CCL) מכילה מידע מדוע מתרחשות עסקאות. זה המקום שבו החוזים החכמים מבוססים והסיבה לכך שאפליקציות שונות יכולות לקבוע חוקים (חוזים) משלהם בתוך המערכת האקולוגית של Cardano. על ידי פיצול הבלוקצ’יין שלה לשתי שכבות, Cardano מאפשרת עיבוד בו זמנית של עסקאות בודדות ומסחריות. עסקאות אישיות אינן מואטות על ידי העסקאות המתבצעות בין אפליקציות המשתמשות באסימונים של ADA.

מבחינת אבטחה, Cardano עמיד בפני מחשוב קוונטי. כדי להגן ולהגן על הבלוקצ’יין שלה בעתיד, Cardano משתמש בחתימות עמידות קוונטיות השומרות מפני התקפות סייבר, גם אם הן מגיעות ממחשבים קוונטיים..

איך הכל התחיל – ההיסטוריה של קרדנו

בהתייחס למצב סביבות הבלוקצ’יין והמגבלות שמציבה רשת את’ריום, צ’רלס הוסקינסון החליט להניח את הבסיס של קרדאנו בשנת 2015. ה- ICO נערך על פי התקנות היפניות של חוקי KYC ו- AML בשנת 2017 והצליח לגייס סכום של 60 דולר. מיליון לפני השחרור. זה היה הבלוקצ’יין הראשון שנבע מפילוסופיה מדעית והשתמש בשפת התכנות של Haskell.

מפת הדרכים לפיתוח של Cardano סווגה לחמש תקופות שונות, כולל ביירון, שלי, גוגן, באשו וולטייר. כל עידן אמור להוסיף מגוון פונקציות משלו.

כריית קרדנו – כיצד נוצרים מטבעות חדשים?

בניגוד לביטקוין, Cardano אינו משתמש במנגנון הוכחת העבודה. במקום זאת, היא מסתמכת על פרוטוקול ההוכחה (PoS) הנקרא Ouroboros, אשר נועד לעבוד בצורה מיוחדת בהשוואה לאלגוריתמי PoS אחרים. הפרוטוקול מפרק משבצות זמן ל”תקופות “שיכולות להיחשב כפועלות במשמרת. בכל עידן יש מנהיג נבחר שעלול ליצור ולאמת חסימות בבלוקצ’יין. אם מנהיג אחד לא מצליח ליצור ולאמת חסימה, מנהיג העידן הבא מנסה זאת. עסקאות אלה על הבלוקצ’יין שנוצרו על ידי מנהיגים זקוקות לאישור מצד תומכי הקלט שנבחרים על בסיס ההימור.

הוכחת פרוטוקול ההימורים מתגמלת את המשתמשים על סמך זמינותם ויכולתם לאמת עסקאות במקום לדרוש כוח מחשוב לפתרון חידות הצפנה מורכבות. התמריצים שהתקבלו באסימונים של ADA מחולקים בשלושה דרכים בין מנהיגי תקופות, תומכי קלט ובעלי עניין בחישוב..

אספקה ​​- כמה מטבעות זמינים, מה אם הם נגמרים?

ההיצע הכולל של אסימוני ADA מוגבל ל 45 מיליארד ואילו ההיצע הקיים כיום הוא קצת יותר מ -31 מיליארד. מצד שני, אסימונים של ADA שנמצאים במחזור בשוק נסגרים בנתון של 26 מיליארד. מכיוון שההיצע מוגבל באופן אסטרטגי, לאחר שהמחזור יגיע למגבלה המרבית, כוחות השוק יקבעו את זמינותם ונזילותם של אסימוני ADA על ידי קביעת המחיר..

לא ניתן ליצור אסימונים נוספים של ADA. לאחר הגבלת המכסה המקסימלית, מחיר ה- ADA יעלה או יצנח בהתאם לדינמיקת ההיצע והביקוש.

ביזור – מה זה אומר?

ביזור הוא רעיון המציע שלאף סמכות מרכזית, כולל אנשים וארגונים, לא תהיה השפעה מוחלטת או בלתי הולמת על בלוקצ’יין. המשמעות היא שאף חברה, גוף רגולטורי וממשלה לא יכולים להפעיל שליטה בענייני אופן ניהול הבלוקצ’יין. במקום זאת, הבעלים ומקבלי ההחלטות הם אותם אלפי אנשים שמכשירי המחשוב והמשאבים שלהם משמשים לאירוח והפעלת הבלוקצ’יין. זה מבטיח שלא תהיה צנזורה ומציע אי-שינוי מוחלט.

ביזור מציע דרך דמוקרטית ושקופה יחסית למשאבים ותשתית דיגיטליים, כולל מטבעות, מערכות, יישומים ומוסדות פיננסיים.

קרדנו כהשקעה

בדיוק כמו כל מטבע קריפטוגרפי אחר, גם מחירו של Cardano הוא תנודתי, מה שאומר שהוא מציע הזדמנות למסחר. אתה יכול להשתמש בעלייה מהירה וצניחות לטובתך כדי להרוויח רווחים. עם זאת, עליכם להיות זהירים בגישתכם ולבצע ניהול סיכונים. אם אתה מאמין בבלוקצ’יין, אתה יכול גם להשקיע במטבע לטווח הארוך כדי לאפשר להון שלך לצמוח לאורך חודשים ואף שנים. אתה צריך לעשות את המחקר שלך צריך להיות גם עין חדה על השוק לפני שאתה שם את הכסף שלך על הקו.

למה כדאי להשקיע?

ישנן סיבות רבות להשקיע בקרדנו או בכל מטבע מטבע אחר, כולל:

 • מנסה לייצר הכנסה פסיבית באמצעות השקעה בקריפטוגרפים ומסחר יומי של Cardano.

 • ניסיון להפקיד את ההון שלך בסביבה מבוזרת יותר של הבלוקצ’יין במקום בנקים.

 • כדי להראות את התמיכה והאמונה שלך בפרויקט Cardano.

עליכם לזכור כי יעדי ההשקעה בקריפטו יכולים להשתנות, מה שאומר שסוחרים שונים זקוקים לאסטרטגיות שונות. לכן חשוב לזהות את הסיבה שאתה מחפש להשקיע ב- ADA.

מחיר ותנודתיות – מדוע המחיר כה תנודתי?

מכיוון שכל אסימוני הצפנה, כולל ADA, מבוססים על רשתות הבלוקצ’יין המבוזרות ואינם בפיקוח של גוף רגולטורי חד צדדי, לדינמיקה בשוק יש השפעה ניכרת על מחיריהם. השקת הטכנולוגיה העדכנית ביותר, עדכוני חדשות, חוקים אחרונים, התנהגויות חברתיות, סנטימנט בשוק, הערות מובילי דעה וגורמים שונים אחרים הם בעלי פוטנציאל להניע את המחיר לשני הכיוונים. תנודתיות זו היא חרב פיפיות מכיוון שהיא מספקת לסוחרים הזדמנות להרוויח רווחים תוך שהיא מהווה סיכון הון.

לכן חשוב שתכין את שיעורי הבית שלך, תגוון את תיק ההשקעות שלך ותקפיד על תנועות מחירים ורגשות השוק כדי להבטיח שהכסף שלך יהיה מאובטח..

איפה לקנות קרדנו

כמו מטבעות קריפטוגרפיים פופולריים אחרים, ADA זמינה גם במספר רב של פלטפורמות מסחר ובורסות. עליכם לזכור שיקולים שונים לפני שתבחרו בחילופי הקריפטו המועדפים עליכם. גורמים אלה כוללים אמינות, ידידותיות למשתמש, חיובי עסקאות, מצבי תשלום, מינימום פיקדונות ותמיכת לקוחות. רשמנו להלן שלוש פלטפורמות המסחר המועדפות שלנו בהן אתה יכול לקנות את Cardano:

 • eToro – אחת מפלטפורמות המסחר החברתיות המובילות ההופכות רכישת CFD של מטבעות קריפטוגרפיים למהירה, נוחה ומשתלמת. עם ידידותיות למשתמש, ניתוח מומחים ותשלומים סמלי, eToro היא אחת האפשרויות המובילות עבורך.

 • פלוס 500 – עם מורשת ארוכת טווח, Plus500 ביססה את עצמה כאחת המובילות בשוק. כאן אתה יכול לקנות ADA יחד עם כל המטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים והנישתיים כולל BTC ו- ETH.

 • FXTB – אף על פי שהיא הוקמה בעיקר למסחר במט”ח, FXTB מינו את המוניטין שלה כדי לעשות לעצמה שם בזירת הקריפטו. עם ממשק ידידותי למשתמש ותשלומי עסקה משתלמים, תוכלו לבחור לקנות ADA בפלטפורמה זו.

Cardano לעומת Bitcoin: איך Cardano מחזיק כאלטרנטיבה ל- BTC

הביטקוין היה הסטנדרט לקריפטוגרפי מאז שהושק בשנת 2009, ולכן כדאי להשוות את נכסי Cardano ל- BTC. מבחינת ערך, תרשימי המחירים של Cardano אינם יכולים להתחרות בביטקוין. זה בין השאר בגלל פרק הזמן שה- ADA הייתה פעילה בהשוואה ל- BTC. עם זאת, לביטקוין יש יותר תשתית שתומכת בו – יש יותר בורסות שמציעות BTC, יותר מפתחים שעובדים על הפלטפורמה ועסקים יותר רגילים שמקבלים תשלומי ביטקוין..

הרבה מתשתית זו היא תוצאה של ביטקוין שקיים מאז 2009. אין מה לומר ל- ADA לא תהיה רמה דומה של תמיכה בעתיד. עם זאת, לטענת מומחים רבים, Cardano היא כבר אלטרנטיבה קיימא לביטקוין מכיוון שהוא מהיר, זול ויעיל יותר. בניגוד לביטקוין שמשתמש בהוכחת עבודה, ההוכחה של Cardano היא ממש.

ואכן, הטכנולוגיה עברה הלאה ומומחים רואים בהוכחת יתד דרך טובה יותר לאימות עסקאות. מעבר לחוזקות הפנימיות שלה, טבלת המחירים של Cardano גם אטרקטיבית יותר עבור המשקיעים מכיוון שהיא זולה יותר. גם עבור משקיעים ברמה גבוהה, המחיר הנוכחי של ADA אומר שיש לו לאן לצמוח. כמובן, BTC עדיין יכולה להגיע לשיאים חדשים. עם זאת, ערכו כבר באלפים, מה שאומר שצמיחה צפויה להיות פחות דרמטית. לכן, מבחינת הטכנולוגיה והפוטנציאל הבסיסי, ADA היא יותר מאשר התאמה אמינה לביטקוין.

היכן לאחסן את קרדנו

קניית Cardano או כל מטבע אחר היא הצעד הראשון, אך עליכם לאחסן אותו בצורה מאובטחת. אם אתם מתכננים לאחסן את ה- ADA לאורך זמן, חשבון פלטפורמת המסחר אינו מאובטח מספיק, ועליכם להסתמך על ארנקים של קריפטו..

מה הם ארנקים?

ארנקים של מטבעות קריפטוגרפיים הם גאדג’טים של חומרה או אפליקציות תוכנה שיש להם את היכולת לאחסן באופן מאובטח מטבעות קריפטוגרפיים ונכסים דיגיטליים, כולל ביטקוין, ביטקוין מזומנים, את’ריום, Chainlink, מונרו, ריפל ועוד. הם משתמשים בתכונות אבטחה חדישות, כולל הצפנה מהשורה הראשונה, 2FA והגנה על ביטוי סיסמה כדי לשמור על כספיך..

אילו סוגי ארנקים קיימים?

אם אתם מחפשים את הארנקים הטובים ביותר של מטבעות קריפטו לאחסון ADA, ישנם סוגים שונים של ארנקים הזמינים בשוק:

ארנק אינטרנט

ארנקי האינטרנט מבוססים על דפדפן או מובנים בפלטפורמת המסחר אליה תוכלו לגשת באמצעות האישורים שלכם. קל לגשת אליהם אך אינם מציעים הרבה תכונות אבטחה. יורוי, למשל, יכול להיות מותקן כתוסף ב- Chrome וב- Firefox.

ארנק נייד

כאשר סוחרים רוצים ניידות עבור הנכסים הדיגיטליים שלהם, הם יכולים להסתמך על ארנקי קריפטוגרפים ניידים. הם מציעים אבטחה סבירה ועשירים בתכונות מספיק כדי להבטיח מסחר מהיר ונוח. חלק מהארנקים הניידים העליונים כוללים את יורוי, אינפיניטו, ארנק אטומי וגווארדה.

ארנק שולחן עבודה

בדיוק כמו ארנקים ניידים, ארנקים שולחניים הם יישומי תוכנה שניתן להתקין על מחשב נייד או מחשב נייד. הם מציעים אבטחה טובה יותר ולעתים קרובות מאפשרים מסחר מתוך היישום מטעמי נוחות. הארנקים המובילים בשולחן העבודה של Cardano כוללים את Daedalus, Guarda ו- ארנק Atomic.

ארנק חומרה

אם אתה רוצה את האבטחה הטובה ביותר, האפשרות הטובה ביותר עבורך היא ארנק חומרה. הם מנותקים לחלוטין מהאינטרנט או מכל רשת שיכולה לחשוף את כספיך לכל סיכון. הם גם מביאים אבטחה מהשורה הראשונה באמצעות ביטויי סיסמה ו- 2FA. אתה יכול להשתמש ב- Ledger Nano S ו- Trezor לאחסון Cardano.

שילובי ארנקים

אם אתה רוצה הכל במקום אחד, כולל אבטחה, נוחות, אמינות ופונקציונליות, תוכל להשתמש בשילובים שונים של ארנקים שהוזכרו לעיל. לעתים קרובות, הם יכולים להיות מקושרים זה לזה כדי לספק לך פונקציונליות צולבת ותאימות.

אחסון הארנק שלך בבורסה, הפוך והחסרון הפוטנציאלי

למרות שאין סיכון מיידי אם אתה מחזיק את אסימוני ה- ADA שלך בארנק הבורסה, לא מומלץ להחזיק את כספיך למשך זמן ארוך יותר. ארנקים מסחריים אמנם מספקים חווית משתמש משופרת, נוחות ונגישות מהירה, אך הם אינם מציעים את תכונות האבטחה הטובות ביותר. יתר על כן, אם האתר יירד או יהפוך למטרה של הפרת אבטחה, הכספים שלך יכולים להיות נגישים או גם להיגנב..

שאלות נפוצות

 1. 1. אילו ארנקים בטוחים לאחסון ADA?

  ישנם ארנקים רבים לאחסון ADA, אך Ledger Nano S ו- Trezor הם ארנקי החומרה הטובים ביותר. אם אתה מחפש תוכנה או ארנקי אינטרנט, אתה יכול ללכת לדאדלוס, גווארדה, אינפיניטו, ארנק אטומי או אדאלייט..

 2. 2. איך אוכל לכרות את Cardano?

  Cardano משתמש בפרוטוקול Proof of Stake, כך שלא תצטרך לכרות את המטבע באמצעות מחשוב רב עוצמה. במקום זאת, אתה יכול להעמיד את ADA כמניות בחשבונך ולהיות תומך כדי לזכות בפרסים על בסיס זמינות ואימות..

 3. 3. האם זה הזמן הנכון להשקיע בקרדנו?

  בעוד ש- Cardano היא רשת הבלוקצ’יין הראשונה שפותחה על בסיס עדויות מדעיות ופילוסופיה מבוססת מחקר, היא עדיין עוברת את שלב הפיתוח, מה שהופך אותה לתנודתיות למדי כמטבע. עליך לגוון את ההשקעה שלך כדי להבטיח שלא תאבד את כספך.

 4. 4. האם רשת בלוקצ’יין של Cardano היא פלטפורמה מבוזרת?

  בהחלט. זה לא יכול להיות מושפע מאף סמכות או פרט מרכזי.

 5. 5. כיצד ייחודי Cardano מפלטפורמות אחרות או מטבעות מבוססי בלוקצ’יין?

  Cardano מנסה ליישב עמידה רגולטורית וחוקית בנוחות הצרכנים כדי לאפשר פלטפורמת בלוקצ’יין בטוחה ומאובטחת.