סקירת פולוניקס | כל מה שאתה צריך לדעת בשנת 2021

טריסטן ד’אגוסטה ייסד את פולוניקס בינואר 2014 והוביל את חילופי הדברים בשנים המכוננות שלה, שהיו גם המנסות ביותר. ב -26 בפברואר 2018 מכרה ד’אגוסטה את פולוניקס למעגל תמורת סכום של 400 מיליון דולר.

קצת יותר משנה לאחר מכן, חברת Circle מכרה את פולוניקס לפולו נכסים דיגיטליים בע”מ, הרשומים בסיישל. הבעלים של חברת אחזקות חדשה זו כוללים דמויות פופולריות כמו ג’סטין סאן, מנכ”ל ומייסד TRON.

פולוניקס מרוממת את עצמה כהחלפה אגדית לנכסי קריפטו. הוא מציע מגוון שירותים הקשורים לקריפטו, כולל סחר בקריפטו, הימור והלוואות ממונפות של מטבעות דיגיטליים.

סקירת Poloniex – סקירה כללית

Poloniex היא בורסת מטבעות חליפין מובילה עם משתמשים מ -68 מדינות שונות המסוגלים לרכוש מטבעות באמצעות פלטפורמת Simplex. הנחיות KYC של הבורסה מאפשרות למשתמשים חדשים להצטרף לפלטפורמת המסחר בקלות. משתמשים יכולים לפתוח חשבון בודד או חשבון מוסדי, שכל אחד מהם יכול להיות רמה 1 או רמה 2 בהתאם לאימות KYC. המאפיין הייחודי ביותר של Poloniex הוא Poloni DEX המציע למשתמשים חווית מסחר בסביבה מבוזרת.

מה זה פולוניקס?

Poloniex היא בורסת מטבעות ריכוזית המציעה מגוון שירותים, כולל מסחר נקודתי בקריפטו, סחר בחוזים עתידיים בקריפטו והלוואות קריפטו. לבורסה הייתה אחת מהנחיות ה- KYC המחמירות בענף כאשר מטה הפעילות שלה היה בארה”ב, והמשתמשים הורשו לבצע עסק בפלטפורמה רק לאחר מילוי אמצעי אימות מחמירים..

תחת פולו נכסים דיגיטליים, Poloniex הקלה על כללי KYC וכתוצאה מכך הצליחה הבורסה להרחיב את מגוון השירותים שלה, כמו גם את מספר המטבעות הקריפטוגרפיים שהיא תומכת בה. פולוניקס הקימה מטה חדש בסיישל, שיש לו יחס חיובי כלפי הצפנה.

ג’סטין סאן של TRON הוא בין הדמויות הבולטות ביותר שמאחורי ההנהלה החדשה של פולוניקס. מסיבה זו, עמיתים המשתמשים במטבע המקורי של TRON, TRX, כדי לשלם עמלות על Poloniex יכולים להרוויח 25% הנחה.

פולו נכסים דיגיטליים, חברת האם של פולוניקס, יש שליטה מלאה בניהול הבורסה, ולמרות שממשל ריכוזי זה מביס את המטרה העיקרית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, זה כן עוזר להגביר את האבטחה של הפלטפורמה..

Poloniex הציגה כעת תכונת חילופי מבוזרת בשם Poloni DEX. תכונת ה- DEX כוללת את כל הפונקציות והיכולות של בורסות מבוזרות (DEX) כולל אימות עצמי של עסקאות ודמי מסחר נמוכים..

כיצד פועלת פולוניקס?

ל- Poloniex שני סוגי חשבונות להתאים לשניהם, ליחידים ולמוסדות גדולים יותר. החשבון האישי פתוח לסוחרים קמעונאיים שאינם מתכוונים לבצע עסקאות גדולות. אפילו תהליך ההרשמה הוא פשוט ומזורז.

כדי לפתוח חשבון בודד כל מה שאתה צריך זה כתובת דוא”ל, ועליך לאשר שאתה בן 18 לפחות. חשבונות בודדים מציעים מגוון צר יותר של שירותים, לצד סכומי פיקדון ומשיכה מוגבלים. יתרון אחד של החשבון האישי הוא רמת אימות לא מגבילה, כלומר כל אחד יכול להירשם ולהתחיל להשתמש בפלטפורמת המסחר בטרחה מועטה..

חשבונות מוסדיים בפולוניקס עומדים בפני תהליך אימות יסודי יותר. דרישות KYC קשוחות יותר (דע את הלקוח שלך) מיושמות כאשר משתמשים מוסדיים חדשים מגישים בקשה לחשבון. תהליך ההרשמה אינו שלם ללא הוכחת התאגדות (אם החשבון יהיה תחת שם חברה), הוכחת כתובת, תעודות מזהות ממשלתיות לנציגי סחר וכל מסמך אחר שנחשב נחוץ בעת ההרשמה..

עם חשבון בודד, אתה יכול להתחיל לסחור במטבעות קריפטוגרפיים כל עוד יש לך כמה מטבעות בארנק. אם תחילה עליך לקנות מטבעות, תצטרך לספק פרטים אישיים נוספים למטרות KYC ו- AML.

שירותי מפתח & תכונות נוספות

למרות ש- Poloniex היא בורסת מטבעות ריכוזית, היא מציעה גישה לפלטפורמת מסחר DEX דרך Poloni DEX. Poloniex ו- Poloni DEX הן שתי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים שונים, אך הם פועלים במקביל בכדי לספק חוויית מסחר חלקה של מטבעות קריפטוגרפיים. בניגוד לבורסת Poloniex, Poloni DEX אינה גובה דמי מסחר כלשהם.

תכונה בולטת נוספת בבורסה היא שהיא מספקת למשתמשים גישה לפחות למאה זוגות סחר נקודתי, חלקם כוללים BTC / USDT, USDJ / USDT, BTC / USDC.

פולוניקס מציעה גם מסחר בשוליים. ראוי לציין, עם זאת, שירות זה זמין רק לסוחרים שארץ מגוריהם אינה מגבילה את המסחר בשוליים וגם דורשת חשבון מאומת לחלוטין..

ניתן גם לסחור בחוזים עתידיים במטבעות קריפטוגרפיים. חלק מהמוצרים המוצעים במסגרת תכונה זו כוללים BTC נצחי, ETH נצחי, BSV נצחי ו- BCH נצחי. כל המוצרים הללו מבוטחים ב- USDT.

יתר על כן, Poloniex מציעה שירותי הלוואות קריפטוגרפיים. משתמשים שיש להם ביטקוין (BTC) בחשבונות שלהם יכולים להציע הלוואות בשיעורים לפי שיקול דעת למשך יומיים. סכום ההלוואה המינימלי המותר הוא 0.005 BTC. מכיוון שתכונת ההלוואות ממונפת קיימת הזדמנות לתשואות גדולות, אך גם הסיכון הנלווה די גבוה.

לבסוף, פולוניקס עובדת בשותפות עם סימפלקס – חברת עיבוד תשלומים – בכדי לאפשר רכישת מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות מטבעות פיאט. קונים מתעניינים יכולים להשתמש בכרטיסי האשראי והחיוב שלהם לרכישת AVA, ATOM, BNB, BTC, BCH, BUSD, XLM, DASH, BSV, ETH, LTC, XRP, USDT, TRX ו- PAX.

אילו מטבעות קריפטוגרפיים רשומים בפולוניקס?

Poloniex הייתה בורסת המטבעות הראשונה של קריפטוגרפים שרשמה את חברת Ethereum בשנת 2016, והיא המשיכה להרחיב את נכסיה הרשומים לאורך השנים. בבורסה מופיעים 166 מטבעות דיגיטליים. אלו כוללים:

 • ביטקוין (BTC)

 • מגבר (AMP)

 • קוסמוס (ATOM)

 • איזון (BAL)

 • מזומן ביטקוין (BCHABC)

 • אסימון תשומת לב בסיסי (BAT)

 • BitTorrent (BTT)

 • אתריום (ETH)

 • אדווה (XRP)

 • מטבע בינאנס (BNB)

 • אסימון ממשל מורכב (COMP)

 • מקף (DASH)

 • Ethereum Classic (ETC)

 • Eos (EOS)

 • … ו- 152 אחרים.

ניתן לגשת לרשימה המלאה של כל הנכסים הרשומים כאן.

מדינות נתמכות, מטבעות ואמצעי תשלום

בורסת Poloniex מאפשרת זכאות למשתמשים ממספר מיקומים, ושותפות Simplex מאפשרת פעילות ב 68 מדינות ברחבי העולם. עם זאת, נאסר על תושבי המדינות הבאות לגשת לפלטפורמת Poloniex בשל החוקים והתקנות הממשלתיים שלהם:

 • קובה,

 • איראן,

 • צפון קוריאה,

 • סודן,

 • סוּריָה,

 • וארצות הברית.

בנוסף, נאסר על תושבי 27 מדינות לגשת לתכונת העתיד בפולוניקס. אלו כוללים:

 • אנטיגואה וברבודה,

 • סומליה,

 • חוף שנהב,

 • בוליביה,

 • אקוודור,

 • איראן,

 • זימבבואה,

 • ונצואלה,

 • … ו- 19 אחרים.

הרשימה המלאה נגישה כאן.

עסקאות בפלטפורמת Poloniex מבוססות על הצפנה בלבד. משתמשים מוזמנים לשלם עבור דמי עסקה באמצעות TRX. עם זאת, משתמשים יכולים לקנות BTC וכמה אלטקוינים אחרים באמצעות כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי (סימפלקס מקבל רק VISA ו- MasterCard). סימפלקס היא ספקית התשלומים העיקרית התומכת בפולוניקס.

מטבעות הפיאט המקובלים לרכישת קריפטו כוללים:

 • דולר אמריקאי

 • AED

 • EUR

 • AUD

 • AZN

 • DKK

 • ועוד.

הרשימה המלאה זמינה כאן.

כיצד לקנות מטבעות קריפטוגרפיים בפולוניקס

לפני שתוכלו לסחור ב- Poloniex, עליכם לקבל מטבעות קריפטוגרפיים בארנק. אם הארנק שלך ריק, אתה יכול לקנות כמה מטבעות באמצעות כרטיסי בנק נתמכים. Poloniex משלבת את Simplex כדי להקל על התהליך הזה שמתנהל כדלקמן:

 1. בחשבון Poloniex שלך, עבור לתכונה ‘חקור’ בשורת התפריטים.

 2. בתפריט הנפתח לחץ על ‘FIAT’.

 3. בדף שנפתח, ציין את הנכס שתרצה לקנות וכן את מטבע פיאט שבו תרצה להשתמש.

 4. לאחר מכן בחר את סכום הנכס שתרצה לקנות. נתון זה חייב להיות בעל ערך שבין מינימום 50 $ למקסימום 20,000 $.

 5. אשר שקראת את כתב הוויתור ואתה מסכים לעסקה על ידי סימון התיבה שסופקה.

 6. לחץ על ‘קנה עכשיו’ והשלם את העסקה.

עמלות ומגבלות של פולוניקס

Poloniex מתגאה בעמלות בצד התחתון בהצפנה. העמלות משתנות בהתאם לעסקה. כמו כן, יצרנים ונוטלים לוקחים עמלות ועמלות שונות. הבורסה מגדירה יצרן כצד שההזמנה שלו מופיעה בספר ההזמנות לפני ביצוע הסחר. נוטל, לעומת זאת, הוא הצד שההזמנה שלו ‘לוקחת’ או תואמת את ההזמנה.

פולוניקס מקפידה על לוח זמנים של עמלה על בסיס נפח המסחר לעסקה. עמלת הלוקח עבור נפח מסחר של 30 יום פחות מ- 50,000 $ ויתרת TRX פחות מ- $ 49 היא 0.094%, וזה דומה לעמלת היצרן עבור אותו.

למשתמשים עם יתרת TRX בארנק יותר מ- $ 0 ועם מחזור מסחר של 30 יום בין 50,000 מיליון דולר, עמלת הלוקח היא 0.09% ואילו עמלת היצרן היא 0.085%..

עבור בעלי חשבונות פולוניקס פלוס כסף, עמלת הלוקח והיצרנית היא 0.06% ו- 0.00% בהתאמה. אם יש TRX בחשבונות שלהם, העמלות הללו יורדות ל -0.045% ו -0.00%. דמי זהב של Poloniex Plus ליצרן ולוקח הם 0.00% ו -0.04% בהתאמה ללא TRX, ו- 0.00% ו- 0.03% עם TRX.

בנוסף, פולוניקס גובה דמי ריבית שוליים על הלוואות. לכל הצעת הלוואה יש ריבית מוגדרת, כלומר כל סכום הלוואה מושך עמלת ריבית מרווח שונה. מלבד אלה, פולוניקס לוקחת ריבית של 15% שלקוח מלווה מרוויח בצורה של עמלת הלוואות.

הפקדת קריפטו בחשבון Poloniex שלך היא בחינם. עם זאת, משיכה מושכת עמלה שערכה תלוי בנכס המדובר.

לפולוניקס יש מגבלות משיכה בהתבסס על רמת האימות של חשבונך. חשבון בסיסי (הנקרא גם חשבון רמה 1) אינו יכול למשוך יותר מ -10,000 דולר ליום. עם זאת, מגבלה זו תעלה באופן אוטומטי ל -20,000 $ ליום לאחר שתאפשר אימות דו-גורמי (2FA).

בחשבונות רמה 2 מוגבלת מגבלת המשיכה היומית ל -250 אלף דולר, כאשר חשבון רמה 2 שמופעל על ידי 2FA מוגבל למספר יומי של 750 אלף דולר. אם Poloniex מבהירה את כתובות המשיכה שלך, ויש לך רמה 2 עם 2FA מופעלת, אתה יכול למשוך עד מיליון דולר ליום.

האם Poloniex בטוחה?

Poloniex היא ותיקה של חילופי מטבעות קריפטו, שהייתה קיימת מאז ינואר 2014. חודשיים לאחר ההשקה, האקרים הצליחו להשיג גישה לרשת Poloniex והסתפקו בביטקוין בשווי של קרוב ל- 50 אלף דולר. בגלל מתקפה זו, פולוניקס למדה מוקדם מספיק את החשיבות של פלטפורמת מסחר אטומה מבחינת אבטחה.

אחד מאמצעי האבטחה המוקדמים ביותר שהנהיג פולוניקס היה הנחיות מחמירות KYC ו- AML. משתמשים חדשים נאלצו למסור פרטים אישיים הניתנים לאימות לפני הגדרת חשבונם. למרות שאמצעי ה- KYC היו רפויים, פולוניקס יישמה אמצעי אבטחה פופולרי נוסף המכונה אימות דו-גורמי (2FA).

מלבד ה- 2FA, פולוניקס מסווגת חשבונות לרמה 1 ולרמה 2. חשבונות רמה 1 דורשים פחות מידע אישי כולל מספר טלפון שניתן לאמת, כתובת מגורים שניתן לאמת ותעודות מזהות ממשלתיות. חשבונות ברמה 2 דורשים מידע מפורט כולל פרטי בנק ותעודת תמונה רשמית של בעל החשבון.

יתר על כן, בפולוניקס יש אמצעי אבטחה בולטים הכוללים הגנה מקיפה מפני פריצות DDoS, הגנת מטמון DNS המבוססת על חתימות קריפטוגרפיות, נעילת IP ואישורי דוא”ל, היסטוריית יומני הפעלות ונעילת רישום, בין רבים אחרים. למען הכל, משתמשי פולוניקס מוזמנים לאחסן את מטבעותיהם בארנקים לאחסון קר.

האם פולוניקס לגיט & מוסדר?

פולוניקס החלה את פעילותה כישות שבסיסה בארה”ב והיא נפלה תחת הרגולטורים הפיננסיים הפדרליים והמדינתיים. לאחר שנכסי פולו דיגיטליים מבוססי סיישל רכשו את פולוניקס, רשות השירותים הפיננסיים של סיישל (FSA) לקחה על עצמה את האחריות הרגולטורית.

ה- FSA של סיישל הוא רגולטור ראוי לציון המפקח על פעילותם של גופים פיננסיים שאינם בנקים כגון פולו נכסים דיגיטליים. FSA פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם שותפים בינלאומיים על מנת להבטיח שכל הגופים בתחומי שיפוטה מקפידים על שיטות עבודה מומלצות הקשורות לתקנות נגד הלבנת הון (AML) ול- KYC. לשם כך, FSA היא חלק מהאיגוד הבינלאומי למפקחי ביטוח (IAIS), ארגון הוועדה הבינלאומית לניירות ערך (IOSCO), והפורום העולמי של OECD לשקיפות והחלפת מידע למטרות מס, בין היתר.

מהאמור לעיל, פולו נכסים דיגיטליים פועלת תחת רגולטור מוסמך. בקיצור, Poloniex היא פלטפורמת מסחר אמינה שהיא בטוחה לכולם, כמובן למעט סוחרים ממדינות אסורות.

פולוניקס נגד בורסות אחרות

פולוניקס עשויה להיות ותיקה בענף חילופי המטבעות קריפטוגרפיים, אך היא לא לבד. מאז שהחל Cryptoverse להתרחב ולמשוך יותר אנשים, החלו הבורסות לתת מענה לביקוש העצום לשירותי מסחר בקריפטוגרפיים. Poloniex היא בהחלט אחת מהבורסות המבוססות והמהימנות ביותר, אך ישנן פלטפורמות מסחר מומלצות אחרות, שכל אחת מהן מציעה שירותים ייחודיים.

מחשבות אחרונות

אין ספק ביכולתו של פולוניקס לספק את צרכיהם של כל מיני סוחרי קריפטו. ממשק המשתמש האינטואיטיבי גורם לחוויית מסחר בלתי נשכחת.

אם היה היבט אחד שפולוניקס משיג מעל לאחרים, זה השימושיות. בבורסת Poloniex יש מגוון של מסכים, קופסאות וחלונות שמטרתם להקל על העבודה שלך בניווט בפלטפורמה; הם מבטיחים כי העבודה שלך מפשטת כדי למקסם את התפוקה שלך.

ל- Poloniex מגוון רחב של מאפיינים, כולל פורומים חברתיים לחוויית תמיכת הלקוחות הטובה ביותר. עם זאת, הבורסה אינה מפחיתה את הסיכון הגלום במסחר בקריפטו. למעשה, אתר Poloniex מציג אזהרות ועצות לסיכון בכדי להבטיח שהסוחר מודע לחלוטין ומוכן לשימוש בפלטפורמה..

שאלות נפוצות

 1. 1. האם פולוניקס מוסדרת?

  כן. Poloniex היא חילופי קריפטו מוסדרים שכתובתם הפיזית נמצאת בסיישל. ה- FSA של סיישל מסדיר את פעולות פולוניקס על מנת להבטיח את בטיחות לקוחותיה. בנוסף, Poloniex מיישמת אמצעי אימות קפדניים על מנת להבטיח שכל המשתמשים בפלטפורמה יהיו משתתפים לגיטימיים ומשמעותיים..

 2. 2. כמה קל לפתוח חשבון עם Poloniex?

  רישום החשבון ב- Poloniex הוא פשוט ומהיר. עם זאת, הדבר תלוי אם ברצונך חשבון אישי או חשבון מוסדי. מספר דקות לוקח לחשבון בודד, ואילו חשבון מוסדי עשוי להזדקק ל 24 שעות כדי להיות מוכן. חשבונות בודדים דורשים רק כתובת דוא”ל שניתן לאמת.

 3. 3. מהם העמלות והעמלות שגובה פולוניקס?

  ההפקדות על Poloniex הן בחינם. עבור משיכות יש מבנה עמלה שמנחה את החיובים על עסקאות. חשבונות רגילים מושכים עמלה של 0.094% בלבד וחשבונות זהב אינם גובים עמלה כלשהי במהלך המשיכה.

 4. 4. האם לפולוניקס יש מגבלות נסיגה?

  כן. חשבונות ברמה 1 יכולים למשוך 10 אלף דולר ליום, בעוד שבחשבונות ברמה 2 יש מגבלת משיכה של 250 אלף דולר. עם זאת, תוכל להגביר את המגבלה הזו על ידי הגדרת אימות דו-גורמי לחשבונך. חשבון רמה 2 שמופעל באמצעות 2FA יכול למשוך מיליון דולר ליום.

 5. 5. האם Poloniex בטוחה?

  כן. בפולוניקס קיימים אמצעי אבטחה המדורגים גבוה בתחום ההצפנה. הבורסה מפעילה מנגנוני הגנה על מטמון DNS המבוססים על חתימות הצפנה ושירותי אבטחה חזקים למניעת התקפות DDoS. בנוסף, רוב משתמשי פולוניקס מאחסנים את מטבעותיהם בארנקים לאחסון קר, כדי להימנע מחשיפה להאקרים.