זרקור לצומת הקריפטו והפוליטיקה עם אריק בנץ של צ’נג’לי

לעולם אין רגע משעמם בעולם הפוליטיקה. מי שמקווה שתחילת שנה חדשה יניע את הפיכתו של עלה חדש למחזור חדשות שבשנת 2019 היה כאוטי כמו שהיה שובה לב, יאלץ להמתין. עם דיוני הדחה המתרחשים על רצפת הסנאט האמריקני, תופי מלחמה מכים באיראן, שריפות קוצים המשתוללות באוסטרליה וממשלות שמתפטרות ברוסיה, בימינו נראה כי החיים יודעים רק מהירות אחת; מְהִירוּת מְסוּכֶּנֶת.

קריפטו ופוליטיקה

אם ניתן למצוא ריריות כסף במה שנראה כמי שמבסס את עצמו באופן בלתי נמנע כמודוס הפעולה של החיים המודרניים, זה מבחינתנו – כלומר אני חברי קהילת הקריפטו – הרעיון שבכל רגע של כל יום נתון ההרכב של החיים יכולים לשנות באופן מהותי הוא, ובכן, כובע ישן. כבר מזמן התרגלנו לשינוי מהיר ולרכבות הרים יומיות של רגש. החידה הישנה של: אם עץ נופל ביער ואין מי שישמע אותו, האם הוא באמת נפל? בהחלט ניתן לשנות בקריפטו ל: אם יעבור יום בחלל הצפנה מבלי שהודלר מסכן כלשהו יסבול מהתקף פאניקה הנגרם על ידי תנודתיות, האם זה באמת עבר?

העניין הוא שאם, אם ההיסטוריה האחרונה ותחילת השנה הזו (העשור הזה!) עוברות, שני העולמות הללו, זה של הפוליטיקה ושל הקריפטו, מסתבכים יותר ויותר אחד עם השני. צפון קוריאה, נאשם מזמן על רכישת הון לא חוקי בקריפטו, עלה לאחרונה לחדשות כי מפתח האת’ריום האמריקאי וירג’יל גריפית ‘הואשם זה עתה על ידי הרשויות האמריקניות בגין נסיעה שלא כדין לצפון קוריאה והשתתפות בכנס המטבעות הראשון של המדינה בשנה שעברה. עם ועידה נוספת שתתקיים בפברואר, מומחי האו”ם הזהיר אנשים הנוסעים לנסוע לאירוע.

האירועים בצפון קוריאה הם רק חלק מהתמונה. וכדי להיות הוגנים, ההתפתחויות שמקבלות את הסיקור הרב ביותר נוטות להיות הפרובוקטיביות ביותר, בעוד שהיו גם מספר התפתחויות חיוביות לכאורה. דברים, כמו תמיד, באוויר ויש מגוון דעות על האופן שבו הפוליטיקה העולמית והקריפטוגרפיה ימשיכו להשפיע זה על זה. לקבלת נקודת מבט מסוימת על האופן שבו הדברים מתנהלים כעת ולמה ניתן אולי לצפות בעתיד, פנינו לדמות ותיקה בקהילת הקריפטו ולמישהו שהיה מעורב באופן פעיל מאז ימיו הראשונים. , בצ’אנגלי חילופי מטבעות מנכ”ל אריק בנץ.

ממשלות של כל הפסים מסתבכות

התחלנו לדבר על כך שעם הקריפטו כרגע יש את הניגודיות האור / הכהה המרתקת הזו באופן החקירה והשימוש שלה על ידי ממשלות ברחבי העולם. מצד אחד יש לך את מה שהזכרנו עם צפון קוריאה, שם נראה כי הטכנולוגיה הזו נתפסה כאמצעי לקצירת משאבים למשטר טוטליטרי, ומצד שני יש לך מַאֲמָצִים נוצר בארה”ב ובסין ובמדינות גדולות אחרות ברחבי העולם כדי לשלב מטבעות קריפטוגרפיים בכלכלות שלהם בדרכים משמעותיות ולגיטימיות.

בנץ ​​בהחלט אופטימי בנוגע לאופן שבו הדברים מתנהלים, אך כמו רובם שבילו חלק ניכר מהזמן במרחב זה, הוא נזהר מכל תחזיות להתקדם. מה שבנץ נחוש בדעתו הוא שהעובדה שאנחנו רואים מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין עוברים לתחומים הגבוהים ביותר של החיים הציבוריים היא לקחת כראיה לכך שהיא החלה להתבסס.

“הקריפטו כאן כדי להישאר”, לדברי בנץ, “ממשלות ברחבי העולם בוחנות את כל מקרי השימוש האפשריים במטרה לגרום לקריפטו לעבוד עבורן ולקבל דריסת רגל במה שהולך ומוכר יותר כזירה הפיננסית של העתיד. . כמובן, עכשיו אנחנו עדיין בשלבים המוקדמים של התהליך הזה, כך שיש כרגע תחושה של מערב פרוע, במיוחד עם כל הסיקור שמקבלת צפון קוריאה. עם זאת, לנסיונותיהם לנצל את ערך המטבע הקריפטוגרפי לטובת עצמם אין כל קשר לטכנולוגיה עצמה. עם הזמן אני חושב שהשחקנים הרעים ייאלצו לצאת מהבמה, אך לעת עתה, העובדה שממשלות מכל הספקטרום הגיאופוליטי מנסות להסתבך עם מטבע הקריפטוגרפיה חייבת להיחשב לאינדיקציה חיובית לערכו העתידי. “

לאחר מכן דנו בשאלה האם קיימת אסטרטגיה מסוימת שניתן להבחין באופן בו ממשלות שינו את גישותיהן לטכנולוגיה פיננסית. בנץ ​​ציין כי ממשלות, בדומה לחברי קהילת הקריפטו, מודעות היטב לנבזיות הטכנולוגיה המדוברת. לדבריו, עדיין מוקדם לגבש כל סוג של אסטרטגיה ארוכת טווח מחוץ לפתיחת הדלת ומתן תמיכה ואפיקי שילוב במבנים הכלכליים הקיימים..

בנץ ​​גם הבהיר כי קשה לדבר במונחים רחבים על אסטרטגיה בשל מגוון הגישות במדינות שונות: “גם אם רק מסתכלים על אמריקה, מהי האסטרטגיה? או ליתר דיוק, כיצד תוכלו להמיס את כל האסטרטגיות והרעיונות השונים לרעיון מובן אחד? מה שאפשר לומר הוא שיש התלהבות גדולה, והתלהבות שהתגבשה, ותמשיך להתגבש, לכדי דרכים יצירתיות להפיק את המיטב מהפוטנציאל המשחק כאן – הן מבחינת הפיתוח הטכנולוגי והן מסגרות הרגולציה המקבילות. “

“אפילו הרגולציה עצמה, זאת אומרת, עלינו לקחת את זה כאות לניצחון שהם פותחים בפנינו את שעריהם, אך לעתים קרובות יותר רגולציה היא דבר משני. כוונתי בזה היא שככל הנראה עלינו להסתכל על חברות כמו פייסבוק ואחרות, שהרגולטורים עובדים כל הזמן ועוקבות אחריהן, עלינו להסתכל על מעורבותן בקריפטו כצעדים קדימה שציפינו. אתה לא באמת יכול להפריז בהשפעה שיש לחברות האלה על המדיניות. “

המגזר הפרטי הוא המפתח

משם המשכנו לבחון את המגזר הפרטי ובמיוחד את הבנקאות. בנץ ​​סבור כי אנו נמצאים על סף מבנה מקיף של המערכת הבנקאית כפי שאנו מכירים אותה, כאשר בלוקצ’יין משמש כזרז לשינוי זה. בנץ ​​הדגיש שני דברים שלדעתו חשוב לקחת בחשבון בתהליך זה. ראשית, הוא ציין כי מערכת הבנקאות הישנה מיושנת ולא הצליחה לשרת כמויות אדירות של אנשים ברחבי העולם בצורה מספקת. עכשיו שיש אפשרויות לפרוץ אותו ולהפוך אותו למהיר יותר, נוח ומכיל יותר, זה האינטרס של כולם לראות שזה קורה.

שנית, בנקאות ופיננסים מהווים את “הלב, היסוד של רוב החיים המודרניים. אנו רואים מוסדות שהחזיקו בשלטון הכוח ברחבי העולם משנים את הדרך בה הם עושים עסקים מכיוון שהם ראו את הפוטנציאל של הבלוקצ’יין ולא רוצים שיחליפו אותם מהבאים. זה עצום וחלק מהסיבה לכך שנמשיך לראות את הפוליטיקה והבלוקצ’יין שזורים זה בזה. ואנחנו רק עכשיו בהתחלה, קשה לדמיין שילוב בקנה מידה גדול של טכנולוגיית הבלוקצ’יין במסחר העולמי לא מתרחש בשלב זה. וכשזה אכן קורה, למחיר הביטקוין ולחלק מהמטבעות האחרים האלה אין ממש תקרה, כביכול. “

חלום מבוזר נדחה?

כמחשבה אחרונה, שאלתי אותו האם לחזון העתיד הזה יש עדיין מקום לרעיון המבוזר והאלמוני של מטבע קריפטוגרפי שהיה כל כך מפתח להתחלתו. בנץ ​​אמר כי עם זרם התאגידים, הבנקאות הגדולה והממשלה לחלל, אי אפשר לומר אם יהיה הרבה מקום לפלטפורמות מבוזרות ואנונימיות להתקיים באופן שדמיינו במקור. “עם זאת,” פירט בנץ, “אתה לא באמת יכול לספור את זה. אני מקווה שככל שהקריפטוגרפיה מתפתחת עוד יותר האפשרויות שיש למשתמשים אינן מוגבלות. הדרך בה הדברים מתנהלים כעת, עם חששות לפרטיות שצצים בכל פינה בחיים המקוונים, אם אנו מצליחים למצוא פיתרון, דרך טובה יותר להתמודד עם הדברים, הכסף שלי נמצא במרחב הזה כדי להבין דרך לעשות זאת.”

אם יש דבר אחד בטוח, זה שבעוד שהכל מתרחש, אנחנו בנסיעה פרועה. תודה שקראתם והישארו מעודכנים למידע נוסף על האופן שבו מימון דיגיטלי משנה את הדרך בה אנו חיים כעת.