מהן הפלטפורמות המציעות פלאשלאנים בשנת 2020? מדוע הם חשובים בהודו?

FlashLoans הם כל הזעם כרגע בעולם הכספים המבוזרים (DeFi). עם סיבה צודקת, זה כנראה החידוש הפיננסי הראשון שאפשר רק בבלוקצ’יין. איזו התחלה הייתה כי הלוואת בזק היא הלוואה ללא צורך בביטחונות או בסיכון.

הפלטפורמה הטובה ביותר המציעה

אני בטוח ששני המאפיינים האלה העלו את העניין שלך. ואכן, רוב קהילת הקריפטו, באופן כללי, מדברת על הלוואות פלאש, ולא חסרות הדרכות או דיונים עליהם ברדיט, יוטיוב ומקומות דומים..

התפתחות זו מגיעה בזמן קריטי באימוץ ההצפנה של הודו. פסק הדין משנת 2020 על ידי בית המשפט העליון במדינה שמבטל את האיסור הקודם על סחר בקריפטו, פתח את שערי המבול עבור האינדיאנים. רבים מהסוחרים במשרה חלקית ובמשרה מלאה מסוגלים כעת להיכנס לחלל הצפנה מבלי לחשוש מפני השלכות משפטיות כבדות.

כמובן, סצנת המסחר השתנתה. עכשיו זה שטח הנשלט על ידי בוטים למסחר בקריפטו ותוכנות אוטומטיות. המשמעות היא שלרוב הזמן, לסוחרים אנושיים אין סיכוי קטן להתחרות בשוק.

בינתיים תוכלו לבדוק זאת מדריך למתחילים למסחר במטבעות קריפטוגרפיים.

ה- Flashloan הוא סוג חדש של מוצר שלא פרץ למיינסטרים. מכיוון שהוא נותר סוג של מסחר, לא נשלטים על שחקנים גדולים וחזקים טכנולוגית, ולכן זהו מרחב שבו אנשים בודדים עם ידע מסוים בתכנות סולידטי יכולים להרוויח כסף..

להודו כיצואנית הגדולה ביותר של תוכנה בעולם יש בסיס ידע רב כדי לנצל את החידוש הזה. ה- Flashloan יכול להיות הכלי המושלם להתחיל לעשות מסחר בכסף ללא יותר מדי סיכון ולהתחיל לבנות קן הון לאסטרטגיות מסחר נרחבות ומסובכות יותר..

מהם פלאשלאנים?

ביסודה, הלוואת בזק היא הלוואה שהוחזרה בתוך אותה עסקה. כלומר, ראשית, אתה שואל סכום x של אסימון כלשהו, ​​משתמש בו כדי לקנות סכום אחר, משלם את הסכום המקורי ולבסוף מכניס את ההפרש לכיס. זו הייתה דוגמה להזדמנות ארביטראז ‘מכיוון שלרגע קצר היה לסימן x שער חליפין גבוה יותר מאשר לסימן y בשוק אחר. זהו השימוש העיקרי בהלוואות פלאש, כדי לגלות פערים במחירים בין הבורסות, ולהשתמש בהם כדי לנצל ולהרוויח קצת.

איך זה אפשרי? הכל קשור לאופן בו הבלוקצ’יין מנהל חוזה חכם. חוזה חכם הוא רק תוכנית תמציתית או סט הוראות הפועלות על מכונת הווירטואלית של Ethereum (EVM). כמו בכל סקריפט מחשב, ה- EVM מבצע את ההיגיון של הקוד שורה אחר שורה. המשמעות היא שעל ידי קבלת ההלוואה בחלקו הראשון של החוזה החכם והחזרתו מספר שורות קודים לאחר מכן, הלוואת בזק אינה מחייבת לקבל ביטחונות שכן היא תוחזר ולא משנה מה.

זה בסדר אם העסקה מוצלחת והחלפת אסימונים עוברת טוב, אבל מה קורה אם לא. בואו נגיד שההזדמנות לארביטראז ‘נעלמת לפני ביצוע החוזה החכם. במקרה זה, הוא לעולם אינו מגיע לשלב בו הוא קונה את האסימון y, ולכן העסקה נכשלת והסכום שהושאל חוזר לפלטפורמה המלווה אותה. זו הסיבה שאין סיכון; אם זה נכשל, הדברים חוזרים למצב שהיה לפני כן. כמובן, זה לא בחינם, לא משנה אם העסקה עוברת כשורה או לא, יש לשלם את דמי הגז עבור ביצוע החוזה החכם.

אני יודע שכל זה נשמע מאוד מרגש וחדש. אז בואו נציג אילו בורסות מבוזרות מציעות הלוואות בזק עכשיו. חשוב לזכור כי הלוואת פלאש עובדת רק ב- DEX. שיטת מסחר זו אינה זמינה בבורסות ריכוזיות מסורתיות עם סמכות משמורת על אסימונים.

aave

את הרעיון המקורי של הלוואת הבזק הגה פרוטוקול Marble עוד בשנת 2018. זה היה פרויקט שקרא לעצמו הפעלת הבנק הראשונה באמצעות חוזים חכמים. הפרויקט כבר לא קיים, אך היצירה העיקרית שלו, הלוואות פלאש, נאספה על ידי Aave בשנת 2020.

מדובר בספק נזילות מבוזר המעניק הלוואות ומציע ריביות לחוסכים. במקור, הלוואות הבזק לא היו התוצר העיקרי שלה, אך עם צמיחתו בפופולריות, הפרוטוקול עבר להפוך אותן לבולטות יותר בהיצע שלהן..

בצד המקצועי של Aave, יש לנו: הוא מציע מבחר גדול של אסימונים שישמשו להלוואות פלאש בהזדמנויות ארביטראז ‘, והוא מציע את אתר ישירות מהבריכה שלהם. כמו כן, הוא מספק אתר עטוף מהסליל שלו. ל- Aave יש תיעוד מפורט מאוד על כל ההיצע שלה ומספק תיבת Truffle Box, סוג של תבנית שניתן להשתמש בה כדי להתאים אישית הלוואות פלאש במהירות. לבסוף, Aave פתחה לאחרונה פלטפורמה משלה להלוואות פלאש, שבעבר לא הייתה מותרת.

הנקודה ההפוכה האחת היא ש- Aave גובה 0.09% לכל עסקה מוצלחת. זה רק אם המסחר מצליח; הם לא גובים אם הביצוע נכשל.

dydx

dy / dx היא מרכזיה מבוזרת המתארחת ברשת את’ריום. הסמל הוא סימון מתמטי המשמש לנגזרות חלקיות. זהו “ד” שנכתב בצורה מעוצבת מסוגנן. זהו אחד ה- DEX החזקים ביותר שם שכן הוא מציע מסחר בשוליים ונכסים סינתטיים. כמובן שיש בו גם הלוואות בזק.

אז תכונות dy / dx שלמות, מתאימות למפתחים, אך לא לקהל הרחב. הנקודה המנוגדת הראשונה שלנו היא שהפלטפורמה היא מאוד טכנית ולא ידידותית למשתמש כלל. הם לא מציעים הלוואות בזק ככאלה, זה יותר מזה. הלוואות פלאש אפשריות בשל אופן תכנון הבורסה. כדי לבצע הלוואת פלאש, המשתמש צריך להתקשר למספר פונקציות ולסוג טריק dy / dx כדי לקבל את העסקה.

זה משתרע על התיעוד שלהם, שהוא דק מאוד כשמדובר בהלוואות פלאש. מכיוון שאנחנו מדברים על השלילי, יש להם מבחר מוגבל של תווים זמינים להלוואות פלאש.

בצד הטוב, אין לה עמלות. מבחינה טכנית היא מחייבת את היחידה המינימלית של אסימון כאשר עסקה עוברת. אם הייתי מרוויח כסף עם ETH, זה יחייב אותי ב- Wei אחד, שהוא עשרוני ואחריו 18 אפסים, בעצם כלום. אתה יכול להשתמש בהלוואות פלאש בפלטפורמה. ניתן להשתמש באופן מיידי ברווחים מהלוואת בזק בעסקאות אחרות באותה פלטפורמה, וזה מאוד נוח.

uniswap

לבסוף, יש לנו את Uniswap, שהציגה לאחרונה החלפות פלאש, אשר למעשה, זהות להלוואות פלאש. אחד ה- DEX הפופולריים ביותר שם ובין הידידותיים ביותר לשימוש. פירוש הדבר שזו אולי הפלטפורמה הקלה ביותר לשימוש מכל הרשומות. יש לו מגוון רחב של אסימונים לשימוש. אתה יכול לסחור בפלטפורמה עצמה, היא מציעה ETH מהבריכה שלה ויש קהילה גדולה שם לענות על שאלות.

בצד הרע היא גובה עמלה של 0.3% לכל החלפת פלאש מוצלחת, הגבוהה ביותר מבין השלושה. אני יודע שזה נשמע כמו מעט, אבל לאחר ניכוי דמי הגז ושיקול בחשבון איך הזדמנויות הארביטראז ‘ממש קטנות, כמעט אף פעם לא יותר מ -0.5%, עמלה באמת יכולה למחוק כל רווח.

אז, כל שלוש הפלטפורמות מציעות הלוואות פלאש שם בחוץ. זוהי הזדמנות מצוינת עבור כל מי שנמצא מעוניין להרוויח הכנסה צדדית ב- DeFi. ככל שמרחב הצפנה גדל, חידושים נוספים יבואו בעקבותיו.

כמובן, אדם יכול לקבל הלוואת פלאש מאחת הפלטפורמות הללו ולהשתמש בה ב- DEX אחר. לדוגמה, אתה יכול לשאול מהחלפת יוני ולהשתמש בו לרכישת אסימון ברשת קיבר או Exchange 1inch, בעצם כל בורסה מבוזרת ב- Ethereum. הרווחים מופקדים בכתובת החוזה החכם. לכן, חשוב להעביר את הכספים לארנק מאובטח באופן קבוע כדי לא לאבד אותם.

הלוואת בזק מהווה הזדמנות נהדרת עבור מפתחים בעלי ידע בסולידיות או Javascript. החוזה החכם בשבילו בקושי גדול מ- 100 שורות קוד לכל היותר. הם לא מסובכים לעיצוב. Aave, Uniswap ו- Open Zeppelin מציעים תבניות בחינם בפלטפורמות שלהם.

פלאשון הוא רק אחד החידושים הרבים שיוצר הבלוקצ’יין בעולם בנושא פיננסים. היישומים של הטכנולוגיה הזו בעולם הפיננסי מתרבים, וזה מאמר סדרת הבלוקצ’יין על שירותים פיננסיים מציע סקירה מלאה של כל השינויים הקרובים.

מכיוון שההגבלות על שימוש במטבעות קריפטוגרפיים הוסרו בהודו, זה הזמן להיכנס לשוק. זו עדיין טכנולוגיית נישה, כך שלמי שמקדיש את הזמן ללמוד על בלוקצ’יין יהיה יתרון גדול מכיוון שטכנולוגיה זו מעצבת מחדש את עתיד העולם..