13 דברים שלא ידעתם על ביטקוין

הפופולריות העולמית של הביטקוין עולה. בסוף 2018, יותר מ 93% מהאוכלוסייה הבריטית שמעה על BTC, בזמן ש אחוז נופל ל 80% בארה”ב. גל האימוץ של ביטקוין, נוכחותו בשווקים פיננסיים חדשים, פרויקט מאזניים של פייסבוק והתרמית המסיבית האחרונה בטוויטר הגבירו עוד יותר את המודעות הקולקטיבית לביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים. במטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון יש עשרות סקרנות מעניינות. במאמר זה אנו מכסים 13 עובדות שעשויות להפתיע אתכם לגבי ביטקוין.

איש אינו יודע מיהו סאטושי נקאמוטו: היוצר המיתולוגי של הביטקוין

למרות השערות מרובות, לא ידוע בוודאות מיהו סאטושי נקאמוטו, שחתם על הדוח הטכני של ביטקוין בשנת 2008. זהו שם בדוי בו השתמש היוצר (או קבוצת היוצרים) של המטבע המוביל המוביל, וזהותו האמיתית של אדם זה או אנשים אלה נשאר תעלומה עד היום.

בין המועמדים המיוחסים לזהותו של סאטושי ניתן למנות את דוריאן נקאמוטו, האל פיני, ניק סאבו וקרייג רייט. האחרון ממשיך לייחס את עצמו זהות נקאמוטו ללא הצלחה, מה שיצר מחלוקות גדולות בקהילת הצפנה.

האם ה- NSA אכן יודע את זהותו של סאטושי?

מקור חשוד מ אומר הבלוגר אלכסנדר מוזה הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית (NSA) ערכה מחקר מורכב על סטילומטריה, והשווה את כתיבתו של נקאמוטו למיליארדי כתבים ברחבי העולם.

לפיכך, משערים כי ה- NSA יודע בבירור מיהו סאטושי נקאמוטו, אך מעולם לא חשף מידע זה לציבור..

אם אתה מאבד את המפתחות הפרטיים שלך, אתה מאבד את הביטקוין שלך

אחד היתרונות הגדולים של ביטקוין הוא האבטחה שמספקת רשת הבלוקצ’יין. העובדה שהיא עושה את זה בצורה מבוזרת ועם מאות צמתים ברחבי העולם היא המרכיב המפריע של מטבע החוץ הזה..

עם זאת, לתכנית ההצפנה הא-סימטרית יש חסרון. ישנם שני מפתחות המשויכים לכל ארנק קריפטוגרפי. ברור שהמפתח הפרטי הוא ייחודי ואין לשתף אותו בשום פנים ואופן.

עם זאת, בואו נגיד שהכונן הקשיח של המחשב שלכם נשבר לחלוטין ואתם מאבדים את הגישה לארנק. אם אין לך גיבוי של המפתחות הפרטיים שלך, לא תוכל לגשת שוב לכספים שלך והביטקוינים הללו יישארו לנצח בלימודי הצפנה..

לפיכך, רבים בוחרים להשתמש בארנקים באופן מקוון או ישירות בבורסות, בעוד שארנקים מתקדמים יותר משתמשים במנגנוני התאוששות כמו זרעים.

ביטקוין בלימבו

ביטקוין אבודיש BTC מיליארדי דולרים שלא יחזרו לשווקים

למרות שמדובר במספר כמעט בלתי אפשרי לקבוע, מחקר שנערך על ידי Chainanalysis מעלה כי 20% מהביטקוינים במחזור הולכים לאיבוד לנצח בלימבו הדיגיטלי..

המחקר, צוטט על ידי וול סטריט ג’ורנל, קובע כי אין זה סביר ביותר כי BTC אלה יחזרו למחזור. בזמן הכתיבה היינו מדברים עליו 3.6 מיליון ביטקוין אבוד, שווה ערך לכ- 33.6 מיליארד דולר.

ביטקוין הקפיץ את הענף שהיה קרוב לשווי של טריליון דולר בשנת 2017

נקאמוטו הייתה החלוצה של תעשייה שהורכבה ביותר מ -5700 מטבעות קריפטוגרפיים ואסימונים עד כה. בינואר 2018, שווי הענף הגיע לשיא של 831 מיליארד דולר (על פי CoinMarketCap), אבן דרך שהחזיקה רק חברות חזקות ביותר בבורסה..

הרכישה הראשונה עם ביטקוין: הפיצות היקרות ביותר בעולם

הקהילה הקטנה של החובבים שהחלה לבדוק את הביטקוין בשנת 2009 לא ציפתה שהמטבע הדיגיטלי הזה יחולל מהפכה בעולם. לפיכך, שתי התיעודים הראשונים של עסקה ב- BTC תמוהים כיום.

ה פורום Bitcointalk עדיין שומר על עדויות לעסקה שהתרחש במאי 2010, שם משתמש אחד שילם 10,000 BTC עבור שתי פיצות. כיום פיצות אלה יוערכו ב -91 מיליון דולר.

אי אפשר לקנות ביטקוין סתם – אפשר לכרות אותו ולסחור בשווקים פיננסיים מקצועיים

המטבע הקריפטוגרפי קיבל אישור של רשויות פיננסיות שונות להיסחר במאות פלטפורמות תיווך ברחבי העולם.

לפיכך, שינויים במחירים בביטקוין לא יכולים להיות מנוצלים רק בכיוון כלפי מעלה. באמצעות חוזים עתידיים, CFD או אופציות, סוחרים יכולים לפתח אסטרטגיות כדי לנצל את התנודתיות בשוק ה- BTC. כמו כן, כריית ביטקוין יכולה להיות רווחית מאוד תלוי איפה אתה גר ואם יש לך את הציוד הנכון.

שנת 2017 הייתה השנה הרווחית ביותר עבור הביטקוין

על פי CoinMarketCap – שהחל לאסוף נתונים ממרכזיות לפני שבע שנים, שנת 2017 הייתה השנה הרווחית ביותר עבור BTC, שגדלה ביותר מ -1,300%..

בשנים קודמות אחוזים אלה היו גבוהים יותר, אך יש פחות התייחסות לנתונים. לדוגמא, בשנת 2013 BTC העלייה הייתה כ- 5700%.

ושנת 2018 הייתה הכי פחות רווחית …

הנפילה הכואבת של שנת 2018 נסגרה בסביבות 73%, אם נשווה את מחיר הפתיחה השנתי למחיר הסגירה.

ארנק הביטקוין היקר ביותר מכיל יותר מ- 255,000 BTC

לפי Bitinfocharts, ארנק הביטקוין הגדול בעולם שייך לארנק הקר של בורסת Huobi ומתגאה בהון של 255,502 BTC בשווי של מעל 2.32 מיליארד דולר בזמן כתיבת שורות אלה.

אחריו ארנק נכסים לא ידוע עם יותר מ- 96,000 ביטקוין ששוויו קרוב למיליארד דולר.

רשת הביטקוין חזקה פי 194,000 ממחשב העל הגדול בעולם

נכון לתאריך הפרסום, ההספק המשולב של רשת הביטקוין הוא 80 704 290 פטאפלופים לשנייה, על פי bitcoincharts.

עד כה, מחשב העל החזק ביותר בעולם הוא פוגאקו היפני, עם יותר מ -7 מיליון ליבות, והספק של 415.53 פטפלופים. לפיכך, רשת BTC חזקה פי 194 אלף מפוגאקו.

ההבטחה המעוותת של ג’ון מקאפי

במהלך האופוריה השורית 2017, איש העסקים השנוי במחלוקת הבטיח שהוא בקושי יכול לקיים. מדען המחשבים הבריטי הבטיח לאכול חבר ויראלי משלו בטלוויזיה הלאומית אם מחיר הביטקוין לא יגיע למיליון דולר בשנת 2020. גם אם הוא מתכנן להשלים את הבטחתו, אני בספק אם יהיו רבים שירצו לראות זה.

יש היצע סופי של ביטקוינים, בדיוק כמו שיש בזהב

כאן מתחילים הדמיון הטרמינולוגי בין תעשיית הזהב לביטקוין. נקאמוטו יצר מכשיר פיננסי דיגיטלי זה שיהיה לו יותר דמיון לזהב מאשר למטבעות פיאט אחרים. לפיכך, רשת הביטקוין מגבילה את כמות המטבעות הקריפטוגרפיים שניתן להנפיק, ומציבה הצעה מוגבלת ב 21 מיליון BTC, אשר מונפקים על ידי צמתים מבוזרים השולטים ברשת באופן שיטתי ודפלציוני בערך כל 4 שנים.

המשימות הבסיסיות של הרשת, כולל תחזוקה, סנכרון ופליטה עצמית של ביטקוינים כלולות גם באנלוגיה עם זהב: כרייה. הצמתים האמורים נקראים “כורים” ומקבלים תגמולים לפתרון בעיות קריפטוגרפיות המאפשרות הוספת חסימות לרשת, כמו גם עמלות קטנות לאישור עסקאות..