גולם (GNT) | שוק משאבי המחשבים

מי יצר את מטבע הגולם ולמה?

גולם קל להבנה פרויקט גולם הוקם במקור על ידי המנכ”ל ג’וליאן זאוויסטובסקי בשנת 2016. זאוויסטובסקי למד בבית הספר לכלכלה בוורשה ועבד בבנק הלאומי של פולין ובגופים ממשלתיים אחרים, לפני שנכנס לתעשיית הטכנולוגיה והקים כמה חברות משלו. ICO של גולם הושלם ביום אחד ב- 13 בנובמבר 2016. זאוויסטובסקי וצוותו ראו משאב שלא נוצל בזמן המחשבים הלא מנוצלים של מחשבים אישיים ברחבי העולם. על ידי קישור אלפי מחשבים לרשת בלוקצ’יין אחת, מחשבים רגילים יוכלו להצטרף לספק את המפרט של מחשב-על, שכוחו ניתן לגשת דרך כל מחשב ברשת. גולם נותר אחד הרעיונות הגדולים הקלים ביותר להבנה בבלוקצ’יין, ועם שחרור בטא של רשת גולם בשידור חי, משתמשים יכולים לקנות ולמכור כוח מחשב בדיוק כפי שזויסטובסקי וצוותו חזו במקור.

מה פירוש השם ‘גולם’?

גולם נקרא על שם ‘גולם XIV’, ספרו של סופר המדע בדיוני סטניסלב לם. בספרו של לם ‘גולם’ הוא מחשב-על. סביר להניח שלם בחר בשם על פי הגדרת הגולם מהפולקלור היהודי, שהוא ישות מעשה ידי אדם אנתרופומורפית העשויה מחימר שיכולה לעזור במשימות פיזיות. באופן מסוים, מחשבי העל של ימינו הם גולמים מודרניים, עם אינטליגנציות וכוחות עצומים מעבר ליכולתו של כל אדם יחיד..

מה גולם שואף לעשות? איך עובד גולם?

פרויקט גולם מורכב מתחת למכסה המנוע אך פשוט מאוד מבחינת המשתמש. גולם ‘ספקי’ נכנסים לאפליקציית גולם כדי למכור עודפי משאבי מחשב. ‘מבקשים’ הם אנשים המעוניינים לקנות משאבי מחשב מאחרים. ספקים יכולים להגדיר את המחשבים שלהם לפעילים גם כאשר הבעלים שלהם לא יושב עליהם. במהלך תקופה זו, המבקשים משתמשים מרחוק במשאבי מחשב כמו זיכרון למשימות עתירות משאבים, כמו עיבוד CGI, משחקים, בינה מלאכותית ועוד. באופן זה, הפרויקט דומה לגישה של UC ברקלי [מוגן בדוא”ל] עוקב אחר, אך נלקח לרמה אינטראקטיבית הרבה יותר מורכבת.

משקיעים, תומכים ומנהיגים בולטים

גולם פותח על ידי צוות של יותר מ -30, בראשות המנכ”ל ג’וליאן זאוויסטובסקי. בפרויקט יש את Vitalik Buterin של Ethereum כיועץ. משקיעי קריפטו מפורסמים רבים כמו Crypto Lark כללו את GNT בתיקים שלהם בתקופות שונות, אך GNT לא נקשר למשקיעים בשם ביתי..

מדוע להשקיע במטבעות גולם: מדריך קנייה לטווח ארוך / לטווח קצר וגולם 

מקצוענים של מטבעות גולם & חסרונות

יתרונות

 • גולם הוא רעיון נהדר שקל להבין אותו
 • עבודה יציבה והשגת מטרה
 • בסיס משתמשים חזק וגדל
 • מוצר בטא עובד

חסרונות

 • פרויקט ישן יותר, כבר לא רענן וסקסי
 • מבוסס על Ethereum, שאולי כבר לא תהיה פלטפורמת ה- Dapp הכי חמה בעיר

· מטבעות מטבעות דומים

לגולם יש מתחרים ישירים מסוימים, כמו SONM ו- iExec, אך אין עוד פרויקט בלוקצ’יין שלם או מתקדם כמו גולם. ישנם פרויקטים קריפטו אלטרנטיביים כמו DeepBrainChain, המציעים רכיב אחד במערכת האקולוגית של קריפטוגרפים של Golem, אך אין שום פרויקט משובט אמיתי במרחב הקריפטו שאנו מודעים לו. לצורך התחרות האמיתית, עלינו להסתכל על שירותים מרכזיים המוצעים על ידי ענקיות עולמיות כמו גוגל, אפל, אמזון וכדומה. יש הרבה שירותי ענן שבאמצעותם אנשים יכולים לרכוש משאבי מחשב. עם זאת, אין שוק לפיו אותם משתמשים יכולים למכור את המשאבים הלא מנוצלים שכבר יש להם.

· חילופי GNT של Golem

Golem GNT נמכר בבורסות קריפטוגרפיות רבות, כולל Binance (ראה Binance Review), Bittrex (ראה Bittrex Review), Poloniex (ראה סקירה Poloniex) ואחרים. כאחד המטבעות הוותיקים שעדיין נסחרים בשוק בשוק של ימינו, לא תתקשו למצוא בורסות גדולות שמוכרות את הצפנה של גולם.

· סקירה כללית על מחיר GNT של Golem

כמייצג את היסטוריית המחירים, תרשים ה- GNT של גולם די פרוע. GNT הופיע לראשונה ב- ICO בסוף 2016. זה מספיק רחוק בעבר ש- GNT נסחר היום הרבה מעל רמות ICO. משקיעים מוקדמים של פרויקטים צעירים יותר עשויים להיות באדום בימים האפלים של Crypto Winter, אך משקיעי ICO של GNT עדיין מאוד ירוקים. יש מיליארד GNT, כמעט כולם נמצאים במחזור פעיל. בחודשים הראשונים שלה בשוק, GNT מכרה תמורת כ- 0.01 ליש”ט כל אחת. זה השתנה במהירות בתחילת 2017, כאשר מחירי העתיד של מטבע גולם הוכפלו, שולשו והגיעו לכמעט 0.06 ליש”ט בקיץ. מחירי המטבעות של גולם צנחו לכדי 0.02 דולר בסוף 2017, לפני שהתקיימה בעצרת מסיבית ממש בסוף השנה. מחירי הקריפטו של Golem עלו ל -2.81 ליש”ט (!!!) ב -2 בינואר 2018, לפני שהם צנחו לכ 0.13 ליש”ט באפריל. עצרת נוספת הובילה את ה- GNT לסכום של 0.60 ליש”ט בחודש מאי, וירידה נוספת באה לאחר מכן, וגררה את מחירי ה- GNT בהתמדה לרמה של פחות מ- £ 0.05. כפי שקורה לעיתים קרובות, מחירים נמוכים בפרויקט פעיל פירושים לרוב שהמטבע הוא ‘מכור יתר’. זו יכולה להיות מדינה קודמת לעליית מחירים גדולה עבור מטבע גולם.

· האם אפשר לכרות את Golem GNT?

GNT אינו ממוקש. GNT נמכר ב- ICO, וכיום כמעט כל ההיצע זמין לציבור. עם זאת, ניתן להרוויח GNT באמצעות המחשב שלך באמצעות גרסת הבטא של התוכנה של Golem. עכשיו אתה יכול להרוויח פסיבית הכנסה באמצעות המחשב שלך. התהליך דומה מאוד לכרייה, כשחושבים על זה. ההבדל העיקרי הוא שבמקום לאבטח את הרשת כמו שהיית ככורה בביטקוין, משאבי המחשב של ספקי גולם הם מוצר שהם מוצעים למכירה בשוק הפתוח, דרך גולם..

ארנקים של גולם

גולם הוא מטבע דיגיטלי, לכן עליו לאחסן בארנק דיגיטלי. ארנקים הם פיסות תוכנה העוקבות אחר סוגים שונים של מטבעות קריפטו. חלקם, כמו הארנק המובנה בלקוח גולם, מחזיקים רק באיזון מטבעות מטבע יחיד. אחרים, כמו MyEtherWallet, יכולים לאחסן עשרות ואף מאות סוגים של מטבעות קריפטו. אנו ממליצים על ארנק Golem בתוך לקוח Golem, MyEtherWallet, Mist, Exodus Wallet, Jaxx Wallet, או כל ארנק קריפטו אחר התומך ב- Golem שאתה מכיר וסומך עליו. ארנקי חומרה כמו Ledger Nano S תומכים גם ב- GNT.

העתיד של גולם

עתידו של גולם נראה מזהיר. גולם פרסמה את התוכנה שלה על פי לוח הזמנים, וכיום ביתא שלה פועלת. אלפי משתמשים עובדים עם גרסת הבטא כדי למצוא פגמים ומציעים שיפורים בגרסת Mainnet, שאמורה לצאת בקרוב. נכון לעכשיו, גולם כבר עובד, כאשר משאבים חישוביים נקונים, נמכרים ומועברים, וה- GNT משמש בכל צעד ושעל. לאחר פרסום הרשת שלו, גולם תהיה כמו כל סטארט-אפ טכנולוגי אחר, שתנסה להתמודד על נתח שוק בשוק העולמי. בשלב זה המתחרים של גולם יהיו ענקיות בינלאומיות כמו שירותי ענן אמזון. בשלב זה, גולם תפנה למשתמשים הרבה מחוץ למרחב הבלוקצ’יין, והיא תצליח או תיכשל על סמך היתרונות שלה בהשוואה למובילי הטכנולוגיה המקובלים. אנו חושבים שמחיר ה- GNT יעלה ביחס להצלחת החברה. אם גולם יהפוך לסטנדרט גלובלי חדש למחשוב משותף, מחירי ה- GNT עשויים להתאים ולהרבה מעבר למחירי מטבעות הגולם הגבוהים בכל הזמנים..

גולם GNT לעומת ביטקוין

גולם באמת לא דומה לביטקוין. אף על פי ש- Cryptocurrency, עם יישומי מטבע ספציפיים בתוכנת Golem, הוא אינו ממוקש, ואינו משמש באופן נרחב ככסף על ידי קמעונאים ולקוחותיהם. Golem הוא יישום ו- GNT הוא מטבע שנבנה כדי לעזור לו להתנהל ביעילות. למרות שניתן לסחור כנגד מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, זה לא ממש דומה לביטקוין BTC בכלל. לקבלת עדכוני חדשות אודות Golem ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים, עיין במדור החדשות Coinlist.me. לקבלת עדכונים עמוקים עוד יותר אודות הביטקוין והאלטקוינים, עיין בעלון ובמדריך הביטקוין הבלעדי שלנו.

שאלות נפוצות

 1. 1. מה המהדורה האחרונה של Golem?

  בזמן כתיבת שורות אלה (אמצע מרץ 2019), גולם הוציאה לאחרונה את גרסת Brass Beta. אנו בוחנים את גרסת 0.19.0, אך ייתכן שיש גרסה חדשה יותר זמינה עבורך. הקפד תמיד להוריד ולהשתמש בגירסה העדכנית ביותר ב- Golem Github. עם גרסת בטא פליז, תשתמש במוצר דומה מאוד לגרסה הסופית של גולם, עדיין (בזמן כתיבת שורות אלה).

 2. 2. היכן אוכל ללמוד עוד על מכירת כוח החישוב החילופי שלי בגולם?

  גולם פרסמה מסמך תיעוד מעמיק מאוד של גולם, בו תוכלו ללמוד את כל מה שאתם צריכים לדעת על מכירת משאבי המחשב שלכם דרך רשת גולם..

 3. 3. האם גולם הוא מתחרה לאת’ריום?

  בכלל לא. Golem משתמש ב- Ethereum לעסקאות ולמשימות שונות אחרות ‘מתחת למכסה המנוע’, אך זהו הקוד שלה. גולם הוא מטבע קריפטוגרפי המשמש ברשת גולם, וניתן לסחור בו בשוק החיצוני כנגד מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. את’ריום הוא אסימון המשמש ברשת אתריום, שם הוא יכול לשמש לתשלום עבור דמי עסקה, והוא נסחר גם כנגד מטבעות דיגיטליים אחרים בשוק הרחב יותר. למרות ששניהם נסחרים באותם שווקים, ל- GNT ו- ETH יש פונקציות עיקריות שונות לחלוטין ולכן אינם מתחרים. אם הכל, שבו אחד מצליח את היתרונות האחרים, מכיוון שגולם הוא אחד הדאפים הדגליים בבלוקצ’יין את’ריום.

 4. 4. האם אוכל להשקיע בגולם מבלי להשתמש במוצרי גולם?

  כמובן. GNT הוא מטבע דיגיטלי הנסחר, כאשר הערך נקבע על ידי גורמי השוק. אין לו שום מקרה שימוש מלבד רשת גולם, אז אם אתה מעוניין בטכנולוגיה של גולם, אתה יכול להוריד את פליז. באמצעות פליז כדי למכור את משאבי המחשב הרזרבים שלך, תוכל אפילו להרוויח תוספת GNT של מטבע גולם.

 5. 5. מה אוכל להשתמש במשאבי המחשב הנוספים שאני קונה בגולם כדי לעשות?

  כבר הזכרנו יישומים עתירי חישוב כמו עיבוד CGI, אבל גולם יכול לעשות הרבה יותר מזה. בעזרת כוח מחשב נוסף שנרכש ממשתמשים ברחבי העולם תוכלו לבצע פונקציות מורכבות של בינה מלאכותית, לבצע מחקר כימיה חישובית, עיבוד נתונים לוויני ויזואלי, עיבוד נתונים פיננסיים. ביסודו של דבר, כל מה שדורש מחשבים חזקים לעבוד קשה מאוד יכול להתבצע באמצעות מחשב יחיד המחובר לגולם, והכוח המשולב של משאבי חישוב זמינים ברשת גולם. הפליז של גולם מתמקד רק בעיבוד CGI, אך זהו רק קצה הקרחון לכל האפשרויות שגולם מבטיח עם מהדורות מאוחרות יותר..