למעלה 5: טיפים לאבטחה להגנה על ארנקי המטבעות שלך

פריצה לנישת הקריפטו כרוכה גם ברמה מסוימת של אחריות פיננסית. בנוסף לניהול נכון של סיכונים בעת השקעה, גורם מפתח נוסף הוא להשתמש בתכנית מאובטחת כדי להגן על הכספים שלך אם תחליט לאחסן אותם בארנק קריפטוגרפי דיגיטלי. ללא קשר לארנק שנבחר, יש שיטות עבודה סטנדרטיות להגנה על המטבעות הקריפטוגרפיים שלך ולהישאר צעד אחד לפני האקרים. למדו כאן 5 טיפים מעשיים!

אם אתה משתמש בבורסה: שלש את אבטחת חשבונך

חילופי מטבעות קריפטוגרפיים או פלטפורמות הם אחד המקומות הנפוצים ביותר עבור משתמשים לאחסון המטבעות הדיגיטליים שלהם. הם זירה אידיאלית להחזיק את הכספים בהישג ידכם בכל פעם שתרצו לבצע עסקאות קנייה / מכירה, ואפילו לסחור בפלטפורמות התואמות חוזים עתידיים או CFD..

הארנקים המשמשים פלטפורמות מסוג זה מכונים “ארנקי אחסון חמים”. אלה מחוברים כל הזמן לאינטרנט ולכן פגיעים יותר להתקפות סייבר.

האבולוציה בענף אפשרה לבורסות להיות חזקות יותר ויותר; עם זאת, ישנם מקרים של גניבות מסיביות שהפכו למכתב של פלטפורמות פופולריות רבות כגון הר. Gox ו- QuadrigaCX. אז איך תוכלו להגן על עצמכם מפני פריצות מטבעות קריפטוגרפיות ענקיות אלה?

אם אתה משתמש בבורסות, הנה כמה טיפים מרכזיים:

  • הימנע מכל שימוש מסיסמאות חוזרות בפלטפורמות שונות: טעות נפוצה מאוד היא להשתמש באותה סיסמה עבור הרשתות החברתיות שלך, מיילים, פלטפורמות מסחר ושירותים מקוונים אחרים. הימנע מכך, מכיוון שאם יש הפרה באף אחד מהם, השאר נמצאים בסיכון!
  • התחזות: התחזות היא אחת הטכניקות הנפוצות ביותר עבור האקרים להחזיק את הנתונים האישיים שלך. בכל פעם שאתה מבקר באתר, בדוק את כתובת האתר, את אישור ה- SSL וודא שאין שגיאות. ישנם תוספות לדפדפנים ושירותים מקוונים, כגון isPhishing, המאפשרים לבדוק את אמיתות האתר אם עדיין יש לך שאלות..
  • אימות דו-גורמי: אם זמין, אל תהסס להגדיר אפשרות זו. זה מוסיף שכבת אבטחה נוספת לחשבונך וימנע ממישהו לגשת לחשבונך מבלי להיות מוסמך לקוד דינמי זה.

סכומים ארוכי טווח או גדולים: העבר את הכספים שלך לארנק חומרה

משקיעים רבים הימרו על המשחק באסטרטגיה ארוכת טווח, וזכו לתוצאות מרשימות. מאמר של פורצ’ן שפורסם בעיצומה של אופוריה שורית בדצמבר 2017 מראה את הפנים הגאים ביותר של השערה זו: השקעה של 100 דולר בביטקוין שהופק ביולי 2010 היה שווה יותר מ -28 מיליון דולר עד לפרסום המאמר.

למרות שהשוק עדיין לא חווה התרחשות דומה, רבים מצפים שהנכסים שלהם ירוויחו ערך לטווח הארוך. אם זה המקרה שלך – או אם יש לך השקעה גדולה יותר – האופציה האידיאלית תהיה ארנק חומרה או שירות משמורת כמו Coinbase Custody.

שני המובילים בתחום הארנקים הקרים הם TREZOR ו- Ledger, ולארנקים שלהם יש תכונות אבטחה חזקות מאוד שהופכות את המכשירים שלהם למעין כספת קטנה..

Metacert: בעל ברית קלאסי של MEW

אם אתה “אוונגליסט קריפטו” ועקב אחר המערכת האקולוגית העצומה של את’ריום, הסיכויים טובים ששמעת על MyEtherWallet (MEW) ו- Metacert, שני ארנקי Ethereum פופולריים. הראשון הוא ארנק מקוון תכליתי ושימושי מאוד לא רק לאחסון אתרים, אלא גם תואם לאסימוני ERC20, אפילו לאלה שנמצאים רק בשלב הגיוס..

מדד הפופולריות שלו זינק בין 2017 לשנת 2018 עם קדחת ההצעות הראשוניות של מטבעות או ICO. הארנק משמש להמלצה על שירותיה של Metacert – חברת אבטחת סייבר המתמחה באיתור תוכניות פישינג או התקפות זדוניות או כופר..

רבים משתמשים בתוספים החינמיים שלהם כדי למנוע נפילה להונאות אלה. בשנת 2019 החברה עזרה למנוע תוקף משימוש בהרעלת מטמון DNS (DNS Spoofing) כדי ליירט עסקה על אתרים.

מפתחות ציבוריים, מפתחות פרטיים וזרעים

מפתחות קריפטוגרפייםידע הוא כוח: דע את המינוח והמושגים של ארנקי הצפנה!

חשוב לדעת מה ההבדל בין מקשים כדי למנוע טעויות למתחילים. הנחת היסוד פשוטה: לעולם אל תשתף את המפתחות או הזרעים הפרטיים שלך עם אף אדם אחר או שירות אחר!

תרמית אופיינית בתעשיית הקריפטו היא להבטיח רווחים על ידי שיתוף נתונים אישיים אלה.

המפתח הפרטי מהווה אלמנט ייחודי של הצפנה א-סימטרית ומשמש לגישה לכספים שלך ולחתום על עסקאות בבלוקצ’יין של מטבע מטבע ספציפי. אם מישהו יתפוס את זה, תהיה לו גישה מלאה ובלתי מוגבלת לכספים שלך.

בינתיים, זרע הוא שילוב ייחודי של מילים אשר בארנקים מסוימים משתמשים לעתים קרובות כגיבוי משני למקרה שמשתמש מאבד גישה למפתח הפרטי שלו.

לבסוף, המפתח הציבורי, כשמו כן הוא, הוא האלמנט שתוכלו לשתף עם אנשים אחרים, מכיוון שזה המזהה שלכם ברשת לקבל כספים והוא מקביל למספר חשבון בנק..

טיפ פרקטי נוסף: אל תשלחו כספים למשתמשים שמבטיחים להחזיר אותם כפול, זו הונאה נפוצה!

האם אתה סוחר? מתווך עשוי להתאים יותר לצרכים שלך

אם שיטת המשקיעים שלך מורכבת מסחר עם מטבעות קריפטוגרפיים פופולריים, מתווך מוסדר יכול להיות חלופה טובה יותר. פלטפורמות תיווך אלה מציעות תכונות אבטחה מתקדמות יותר ולעתים קרובות מספקות הגנה על כספי הצרכן באמצעות סוכנויות מוכרות.

כאן, במקום לאחסן את המטבעות הקריפטוגרפיים שלך בארנקים, תוכלו לסחור בנגזרים פיננסיים הנעים בהתאם לשינויים במחיר של נכס הבסיס שלו (מטבע החילוץ). זוהי שיטה תכליתית ובטוחה יותר, מכיוון ש- באופן כללי – ניתן למשוך כספים רק לחשבון שבבעלות המשתמש..

מתווכים אחרים כמו eToro הולכים צעד קדימה ומציעים המרה של CFD למטבעות קריפטוגרפיים אמיתיים. מתווך זה משתמש בכלי ארנק eToro, ופותח את הדלתות למיטב שני העולמות הפיננסיים.