9 פלטפורמות החוזים הטובות ביותר בשנת 2021

חוזים חכמים הם החידושים הגדולים ביותר שחוללו מהפכה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין המבוזרת. חוזים חכמים הם בלתי נמנעים בעסקי בלוקצ’יין כמו גם במפעלים פרטיים וציבוריים ובגלל היתרונות הייחודיים שלהם, הם הוחלו כמעט בכל פלטפורמות הבלוקצ’יין. קיימות מספר פלטפורמות חוזיות חכמות עם תכונות ופונקציונליות ייחודיות משלהם המקשות על בחירת הפלטפורמה החכמה הטובה ביותר לפיתוח אפליקציית הבלוקצ’יין שלך..

פתק: לאחר פיתוח אפליקציית בלוקצ’יין, אבן הדרך החשובה הבאה היא לבדוק אותה מול אבטחה באמצעות רואי החשבון. הנה רשימת מבקרי החוזים החכמים הטובים ביותר לבדיקת יישומי בלוקצ’יין.

פלטפורמות החוזים החכמות הטובות ביותר לפיתוח דאפים

מהו חוזה חכם?

אז מה הם חוזים חכמים? חוזה חכם או ליתר דיוק חוזה קריפטו הוא תוכנה שמבוצעת על ידי מערך קודים הנשלט על ידי המתכנת לביצוע עסקאות בין המשתמשים לצדדים שלישיים..

במילים אחרות, חוזה חכם הוא קוד שמנוהל ברשת הבלוקצ’יין הקובע כללים מסוימים שעליהם להיות ממוקמים על ידי שני הצדדים. זהו הסכם או חוזה שמקל על העסקה בין הצדדים המעוניינים.

כיצד עובדים חוזים חכמים?

חוזים חכמים פועלים אוטומטית ומסייעים בהעברת נכסים דיגיטליים ובביצוע עסקאות בהנחיה ופיקוח של רשת הבלוקצ’יין. הרעיון העיקרי הוא לבצע את העסקאות בצורה חלקה מבלי שנפרצו או הסתננו על ידי צד שלישי או רמאים.

החוזים החכמים פועלים תחת קידוד אבטחה מסוים ומופעלים על פי התנאים וההגבלות שהובילו שני הצדדים. העסקאות מתבצעות באופן אוטומטי ואין שום סיכוי לאף גורם לרמות את האדם האחר. היתרונות של חוזה חכם כוללים:

 • עוקב אחר עסקאות בזמן אמת.
 • חוסך זמן ועלות עסקאות.
 • מבטיח שקיפות.
 • מסיר שגיאות בעסקאות.
 • אוסר על מעורבות של כל צד שלישי.
 • עסקאות אינן הפיכות.
 • מקובל בעולם.
 • תומך בתעשיות מרובות.
 • תומך בעסקאות קריפטו.

פלטפורמות החוזים החכמות הטובות ביותר:

קיימות בשוק 30+ פלטפורמות חוזיות חכמות. בחרנו את 9 הראשונים מתוכם בכדי להגיע לרשימת הפלטפורמה הטובה ביותר לחוזים חכמים. בואו נדון בקצרה על כל אחד מהם:

את’ריום

אתריום

את’ריום היא אחת המובילות בפלטפורמת החוזים החכמים בשוק הבלוקצ’יין. Ethereum מבוזרת לחלוטין ומאפשרת לך להפעיל את היישומים המבוזרים שלך לרשת. זהו, למעשה, אחד החוזים החכמים המהימנים ביותר שנעשה בהם שימוש ברחבי העולם בתקופה האחרונה. לפני את’ריום פותחה קריפטוגרפיה כדי לפעול רק כמטבע עמית לעמית. Ethereum הסמיכה אנשים להריץ יישומים ב- EVM שלה. מה שמקל על יצירת אפליקציות בלוקצ’יין.

פלטפורמת החוזים החכמים של Ethereum מנוהלת על ידי EVM או Ethereum Virtual Machine שהיא תוכנת 256 סיביות חזקה וחזקה. יתר על כן, Ethereum מבוסס על שפת התוכנה החזקה “Solidity”. הפלטפורמה תומכת בחוזים חכמים ERC20, ERC721 ו- ERC1400.

 

Hyperledger

Hyperledger-logo

Hyperledger היא פלטפורמת חוזה חכם קוד פתוח הנתמכת על ידי IBM. הפלטפורמה הושקה בשנת 2016 ועבדה עם כמה טייקונים גדולים בעולם העסקים כמו IBM, אינטל, סמסונג וכו ‘..

הוא תומך בשפות תכנות ותוספות שונות. קרן לינוקס אירחה לראשונה את הפלטפורמה וכעת היא התפתחה לפלטפורמת בלוקצ’יין פופולארית מאוד ממש אחרי הבלוקצ’יין את’ריום. זה נתמך גם על ידי Hyperledger Fabric המשתמש בשפת התכנות “Go”. ה- Hyperledger Fabric עובד תחת קרן לינוקס ומבצע קודי שרשרת בפלטפורמה.

Hyperledger עובד על הפצות שונות כמו:

 • שן מסורת Hyperledger.
 • נורת יתר.
 • אינדי Hyperledger.

טזוס

tezos PoS

טזוס היא פלטפורמת חוזה חכמה קוד פתוח לפיתוח נכסים ופיתוח אפליקציות, המגובה על ידי קהילת מאמתים המכונה אופים, חוקרים ובונים. טזוס מבוסס על משתנים מסוימים וחישובים מתמטיים. זוהי פלטפורמת בלוקצ’יין המנוהלת על עצמה אשר הופכת את היצירה של חוזים וטאפים חכמים. השפה פשוטה למדי ואינה דורשת שום מהדר לפתח dApps. הפלטפורמה מבוססת על מנגנון ההסכמה של הוכחת העניין.

Tezos פותח בשפת תכנות Ocaml ומוסיף גם אימות פורמלי מוכח מתמטי הטוב ביותר לפיתוח יישומי Blockchain רגישים. יש לרשימת האופים המפורסמים.

טרון

טרון

בהתבסס על שפת המוצקות, טרון חוזה חכם יכול לבצע עסקאות מהירות להפליא בשנייה. TRON משמש הן במגזרים עסקיים ציבוריים ופרטיים בגלל התכונות והשימוש המגוונות בו. TRON מנוהל על ידי המכונה הווירטואלית TRON התואמת גם ל- EVM או למחשב הווירטואלי של Ethereum.

פלטפורמת TRON כוללת את התכונות הבאות כמו:

 • מדרגיות גבוהה.
 • עלייה בביצועים.
 • אחסון משופר.
 • תומך במספר שפות.
 • עסקאות מבוססות על מנגנון קונצנזוס של הוכחת העניין.

NEM 

Nem_logo_coin

NEM הוצג בשוק בשנת 2015 והוא פלטפורמת חוזים חכמה למדי. היא משתמשת בשפת התכנות של Java שהופכת אותה לפופולארית בקרב משתמשים שונים. NEM עודכנה עם Mijin v.2 שמתגאה בשיפור יכולת הרחבה, אבטחה ומהירות של הפלטפורמה. NEM יכולה כעת להתמודד עם 100 עסקאות בשנייה שהיא הרבה יותר גבוהה מאשר את’ריום שיכול לבצע רק 15 עסקאות כרגע. זו סיבה מדוע רבים עוברים ל- NEM מפלטפורמות חוזה חכמות אחרות.

NEW עובד על אלגוריתם של קונצנזוס הוכחות-חשיבות במקום הוכחת ערימה או הוכחת-עבודה וזה המאפיין המובהק של חסימה זו. אימות עסקאות PoI של העסקאות ב- blockchain NEM יתבצע מחשיבות השוואתית שנקבעה על ידי אלגוריתם ה- PoI.

גלים 

גלים

Waves, שהושק בשנת 2016, הוא פתרון בלוקצ’יין חכם בעל קוד פתוח למכירות ICO ומכירות המונים. הפלטפורמה ניתנת להרחבה ומבצעת עסקאות מהירות להפליא. נקודת המפתח העיקרית בפלטפורמה זו היא שאף מתחילים יכולים להשתמש בפלטפורמה זו מכיוון שזו אינה דורשת שפה טכנית מתקדמת. עם זאת, בשל פשטות הפלטפורמה, ל- Waves בסיס משתמשים מוגבל מאוד. דומה מאוד ל- Ripple, Wave מתוכנן כפלטפורמה לביצוע פעולות אסימון שהופך אותו למעולה עבור ה- ICO

NEO

ניאו-לוגו

NEO חדש יחסית בשוק הקריפטו. הוא נוצר על ידי חברת בלוקצ’יין מבוססת שנחאי בשם ‘OnChain’. NEO ידוע בכינויו “Ethereum of China” ומבוסס על שפת התכנות Solidity.

NEO משתמשת במנגנון ההסכמה של הוכחה על המוקד יחד עם האלגוריתם dBFT או סובלנות תקלות ביזנטית בעלות נמוכה יותר מהאת’ריום. NEO היא ללא ספק אחת מפלטפורמות החוזים החכמות הידידותיות למשתמש. NEO מאמינה ביצירת ‘כלכלה חכמה’ על ידי שיתוף פעולה של נכסים דיגיטליים עם החוזים החכמים המבוזרים.

חוזה חכם NEO הנקרא גם “חוזה חכם 2.0” מבוסס על שפת Javascript. חוזה חכם של NEO מורכב משלושה מרכיבים עיקריים:

 • המכונה הווירטואלית של NeoVM או של NEO
 • InteropService
 • DevPack

EOS 

eos

לאחר ICO מוצלח ושובר שיאים, הושקו EOs בשנת 2018. EOS היא פלטפורמה חזקה לפיתוח dApps. הוא משתמש בשפת התכנות WASM. יישום שפת ה- WASM מגדיל את המהירות הכוללת, מבטיח בטיחות ויעילות. התכונות העיקריות של פלטפורמת החוזים החכמים של EOS הן:

 • מבטל עמלות עסקה.
 • מהיר להפליא ויכול להריץ יותר ממיליון עסקאות בשנייה.
 • יכולת הרחבה מוגברת.

זיליקה

זיליקה

זיליקה הינה פלטפורמת חוזים חכמה בעלת ביצועים גבוהים המאפשרת פיתוח חוזים חכמים וניתוח DApps הניתנים להרחבה בעזרת מנגנון השבירה. Zilliqa מתוכננת כפלטפורמת בלוקצ’יין עם תפוקה גבוהה שהשיגה 2828 עסקאות לשנייה (TPS) ברשת הבדיקה שלה על ידי יישום sharding.

סיכום

שוחחנו על הטוב ביותר פלטפורמות חוזה חכמות נבחר על ידינו מרשימת הפלטפורמות הקיימות כיום בשוק. אין כמו הטוב ביותר, כי לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. בחירת הפלטפורמה היא עניין נתון שכן היא תלויה גם בסוג היישום שאתה הולך לבנות.

מכיוון שפלטפורמות רבות נוספות כאלה מגיעות בקרוב כשהן בשלב פיתוח או בדיקה. אנו נעדכן רשימה זו. בינתיים תוכלו לשתף אותנו בדעתכם. אנו רוצים לדעת איזו פלטפורמה אתה בוחר לאפליקציית הבלוקצ’יין שלך, מדוע. אל תהסס להשאיר את תגובתך בקטע ההערות למטה.