מה זה בלוקצ’יין? בלוקצ’יין לבובות

הביטקוין הוא שם ביתי אולם הטכנולוגיה העומדת בבסיסו עדיין מביאה המון אנשים מבולבלים או שפשוט לא שמעו על כך. טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא הסיבה הבסיסית לכך שביטקוין הגיע לשיאים שיש לו ומדוע יותר ויותר חברות טכנולוגיה רואות בכך חתיכת טכנולוגיה מהפכנית.

פרויקטים של בלוקצ’יין עולים לפי שעות. הם מבטיחים להפוך כל דבר מבנקאות למוזיקה ואפילו לחקלאות.

בלוקצ'יין

מטבעות קריפטו כפי שרבים מהפרויקטים הללו מובילים אותנו תמיד הם רק ביטוי אחד לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. אין ספק שחלק ניכר מאלה הן הונאות מוחלטות המבקשות לנצל את השיגעון הנוכחי. המספר ממוקם כעת ביותר מ 1500, ורובם הושקו בתוך שנה אחת.

זה כבר לא מפתיע למצוא אנשים שמדברים על מטבעות קריפטוגרפיים או לצורך העניין בלוקצ’יין במסעדה המקומית שלך. כל דבר שיכול לטיל 36,000% שלמים בטווח של 365 יום, כפי שעשתה אדווה ב -2017, יזכה לתשומת לב רבה.

אבל נחזור ליסודות, איזה בלוקצ’יין? איך זה שזה יכול למשוך כל כך הרבה תשומת לב ולצרף כל כך הרבה אנשים בתוך זמן כה קצר.

ראשית, בלוקצ’יין אינו קוד מחשב בלבד. כל דבר שיכול להוליד מטבע מסוגים ללא שליטה מרכזית חייב להיות בו משהו ייחודי מאוד.

חשוב על שטר הבנק הרגיל שלך. מה גורם לו לתפקד כאמצעי חילופי כמעט בלתי מעורער? אחת מהקבלות שלה על כל הלוח. אתה יכול ללכת לכל מקום לקנות איתו כמעט כל דבר. אבל איך אתה יכול לסמוך על כך שהשטר שאתה מחזיק הוא זה שהונפק על ידי הבנק המרכזי?

ביטקוין

קל, פשוט בדקו כמה תכונות אבטחה ותוכלו לדעת – ברוב המקרים לפחות. לביטקוין ולמטבעות דיגיטליים אחרים יש תכונה שמבטיחה שלא ניתן לשכפל אסימונים. כל עסקה מאומתת על ידי מספר מחשבים שלא מאפשרת ליצור העתקים. אם יש לך את זה ומסה קריטית של אנשים שמוכנים לקבל את זה כתשלום, זה יכול להתחיל לתפקד כמטבע כלשהו. אבל יש בזה הרבה יותר מזה.

מקורות

מקורותיה של הבלוקצ’יין חוזרים לדמות מסתורית אחת או לדמויות הנושאות את השם סאטושי נקמוטו. אנו פוגשים אותו בשנת 2009 כאשר כתב מאמר שיצר בעצם את ביטקוין והעניק השראה לתנועה הנוכחית.

ביזור

אחת התכונות הבולטות ביותר בטכנולוגיית הבלוקצ’יין היא ביזור. לפעמים מכנים אותו ספר ספר מבוזר. זוהי היכולת של הרשת להקליט עסקאות ולהפיץ על פני אלפי מחשבים. כל עסקה אחרת מושווה למספר עותקים המופצים באינטרנט.

יש לכך מספר השלכות. האחת, אינך זקוק לצדדים שלישיים כמו בנקים כדי לבצע את הסליקה וההעברה.

בעיית הוצאה כפולה

כעת, קיימת בעיית ההוצאה הכפולה, במיוחד במטבעות דיגיטליים. מה אם מחזיק פשוט יוצר עותק של האסימון הדיגיטלי שלו ומשתמש בו בכדי לבצע כמה תשלומים אחרים?

לביטקוין ולמטבעות דיגיטליים אחרים יש דרך ייחודית לפתור זאת. למשל, ביטקוין דורש שכל העסקאות יירשמו ביומן ציבורי. היומן הציבורי הוא למעשה הבלוקצ’יין. לכן, עליכם להיות באמת הבעלים של האסימונים בכדי להוציא אותם. זה לא רק מונע ספירה כפולה; זוהי דרך גאונית להתמודד עם הונאות.

קצת על כרייה

אימות עסקאות הוא תהליך אינטנסיבי שכרוך בפתרון בעיות מתמטיות מורכבות. זה דורש הרבה כוח מחשוב והרבה אנרגיה. כל כך אינטנסיבי שחלק מהמחוזות חוו עליות משמעותיות בצריכת החשמל. אחרים אסרו על כרייה לחלוטין.

ביטקוין

זה בעצם מה שאנחנו מכנים כרייה. כורים מתוגמלים באסימונים. עבור כורה בלוקצ’יין מהווה הזדמנות להרוויח אסימונים באמצעות פתרון חידות מתמטיות מורכבות.

פירוק בלוקצ’יין

חזרה לבלוקצ’יין. הטכנולוגיה התפוצצה מאז 2009. אנחנו לא חושבים שאפילו סתישי עצמו היה מעלה על דעתו את ההצלחה שהיא זוכה לה כרגע. ואנחנו לא מדברים רק על מטבעות קריפטוגרפיים. מטבעות דיגיטליים הם רק חלק מהסיפור על בלוקצ’יין.

מסד נתונים מבוזר

דרך שימושית אחת להבין את טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא לחשוב עליה כעל בסיס נתונים. חשוב על זה כעל גיליון אלקטרוני של חברה המפוזר על פני אלפי מחשבים. מידע זה נשמר בלוקים. ספר החשבונות ממשיך לקבל עדכונים והשינויים נרשמים בכל המחשבים בו זמנית. אין רשות מרכזית כמו בנק לאמת רשומות. כל העסק קורה על בסיס עמית לעמית.

פִּנקָס

אין גרסה מרכזית ולכן כל ניסיון לתקוף אותה עלול להיכשל. הבלוקצ’יין כמעט בלתי נסבל כביכול. כדי להצליח, יהיה עלינו לפרוץ את אלפי המחשבים המכילים את המידע בו זמנית.

מומחה הבלוקצ’יין וויליאם מוגייר משווה זאת לגיליון של גוגל. במקום התיקונים קדימה ואחורה למסמך, גיליונות גוגל מאפשרים למשתמשים לבצע שינויים בזמן אמת. זה פחות או יותר אותו מקרה לגבי בלוקצ’יין.

אלא העובדה שאלה מופצים בכמה מחשבים. זה כמו לשמור מספר עותקים של רישום שמיקומים שונים מחוברים ומאובטחים באמצעות מנגנון אימות חזק.

נָקִי כַּפַּיִם

מטבעו, בלוקצ’יין אינו ניתן להשחתה. כל חילופי דברים נעשים בהסכמת הצדדים המעורבים ויש רקורד לגיבוי. אף אחד לא יכול לפיכך לתרץ על שגיאות אנושיות. מסיבה זו, בלוקצ’יין יכול להיות לקוח רב עוצמה כדי להחזיק אנשים בחשבון.

כל עסקה גלויה לציבור והמערכת מיישמת את עצמה כל כמה שניות. להתפשר עליו יהיה צורך בכוח עצום, הישג שהוא כמעט בלתי אפשרי.

במשך למעלה מ -9 שנות קיומה, איש לא הצליח להיכנס להריון. מה שבדרך כלל המקרה כאשר אנו שומעים על פריצה הם אנשים וחילופים שלא מצליחים לאבטח את האסימונים שלהם.

שימושים פוטנציאליים

לאחר שהשגנו הבנה בסיסית בנוגע לבלוקצ’יין, נוכל לבדוק כמה מענפים שעלולים להפריע.

בַּנקָאוּת

לכל מתווך כרגע יש סיבה לדאגה. כפי שראינו, הבלוקצ’יין יכול לעשות פחות או יותר כל מה שבנק עושה בצורה יעילה יותר וגם בעלות זולה בהרבה.

בלוקצ'יין

באמצעות בלוקצ’יין תוכלו לשלוח מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין בקלות תוך שניות בצורה מאובטחת יותר ובעלות מינימלית מאוד או ללא עלות. אדווה, למשל, הוא פרויקט שממוקד בענף זה.

בשימוש עם אסימון ה- XRP, הפלטפורמה יכולה להוזיל את עלויות ההעברה בשיעור של עד 60%. שוק המניות הוא ענף אחר שיש לחשוב עליו.

בלוקצ’יין וביטחון

יתרון מרכזי נוסף בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא האבטחה. הטכנולוגיה מבטלת את הסיכונים הנלווים להחזקת מידע באופן מרכזי. זהו פגם שאיפשר להאקרים לשגשג.

עם בלוקצ’יין, פשוט לא יהיה טעם אפילו לנסות. כל עוד אתה יכול לאבטח את המפתח הפרטי שלך שהוא פחות או יותר הסיסמה שלך, אתה בטוח.

חוזים חכמים

Ethereum הוא באמת אחד הפרויקטים שמינוף על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אחד החידושים העיקריים שלה הוא פונקציונליות החוזה החכם, כאשר עסקאות מבוצעות בעצמן רק בהתקיים תנאים מסוימים.

שיתוף כלכלה

טכנולוגיית Blockchain יכולה להניע את כלכלת השיתוף בצורה יעילה יותר. מסחר אלקטרוני יכול לקרות בבלוקצ’יין, תוך ביטול מתווכים כמו אמזון.

שוקי חיזוי

מספר יישומים בשוקי התחזיות נמצאו. בלוקצ’יין היא הדרך הטובה ביותר לרתום את “חוכמת הקהל” על ידי ביטול ההטיות. יתרה מכך, אתה יכול להרוויח כמה אסימונים לקנייה.

מחקר

כוח המחשוב העצום שאפשרי עם בלוקצ’יין כבר עוזר לחוקרים לפצח נתחי נתונים עצומים כדי לעזור בהבנת מחלות כמו סרטן..

סיכום

ההשלכות של בלוקצ’יין רבות מכדי אפילו להתחיל למנות כאן. הטכנולוגיה איננה כדור כסף אך היא יכולה לעזור לעולם להתנהל בצורה טובה יותר, שקופה ויעילה יותר.