התחזיות העיקריות לקריפטו 2021 לביטקוין יהיו שנה נהדרת

אין ספק ש 2020 הייתה שנה נהדרת עבור הביטקוין, שכן היא ראתה עלייה של מעל 300%, אך אינדיקטורים מסוימים מצביעים על כך ש 2021 צפויה עוד יותר התרגשות.!

באופן כללי, אירועי חצייה נוטים להשפיע לטובה על מחיר הביטקוין, ובמהלך 2021 נוכל לראות כמה מההשפעות של המחצית האחרונה במאי 2020. ניתוח היסטורי של המחצית הקודמת על ידי רקט קפיטל מראה שהמחצית הראשונה הניעה צמיחה של 13,378% מהתחתית לפני החציון, ואילו המחצית השנייה הניעה ראלי של 12,160%. אם החציון השלישי יוביל לעלייה דומה מקרקעית שוק הדוב של ביטקוין בדצמבר 2018, היינו יכולים לראות מחיר של ~ 383,000 $ ל ~ 420,000 $ למטבע עד סוף הראלי הזה. המחקר מראה גם כי משך הזמן בין החלק התחתון שלפני החציבה והמחצית היה בערך זהה לאורך העצרת שלאחר החצייה בשתי המקרים הקודמים. שערו של ביטקוין היה 511 ימים לפני מחצית 2020, כך שאם דפוס זמני זה יחזור על עצמו, היינו מצפים שהביטקוין יגיע לשיאו באוקטובר 2021.

אינדיקטור מבטיח נוסף הוא דגם מלאי-לזרם נוצר על ידי המשקיע המוסדי PlanB. המודל משתמש במחסור בביטקוין בכדי לכמת את ערכו ומציע שהמחיר עשוי להגיע לסכום של 100,000 דולר לפני סוף שנת 2021..

צבירת ביטקוין מוסדית מתמשכת תעלה ככל הנראה את המחסור בטווח הארוך, ובסופו של דבר תעלה את המחיר עוד יותר. 5.85% מכלל הביטקוין מוחזק כעת באוצר של מוסדות ציבוריים ופרטיים ותעודות סל על פי נתוני אוצרות ביטקוין. סיפורי חדשות תכופים על תאגידים גדולים המאמינים בביטקוין בונים גם אמון בקרב משקיעים קמעונאיים. אכן, א סקר שנערך לאחרונה על ידי OnePoll הראה שכמעט שליש מהבריטים היו סקרנים לגבי השקעה במטבעות קריפטוגרפיים, ונמנעו רק מחוסר הבנה.

השקת Diem בתחילת 2021

עם השקת הפרויקט המיוחל הזה, פייסבוק תנסה להפוך את Diem ל’מטבע האינטרנט ‘. עמותת Diem הוכרז בדצמבר כי פרויקט ‘מאזניים’ יותאם ל”דיאם “בהמשך, ובכך יתרחק מפייסבוק. המיתוג מחדש הגיע גם עם חברים חדשים בצוות הפרויקט, ביניהם VMWare לשעבר ועובדת מיקרוסופט דליה מלכי ועורך הדין האמריקני לשעבר סטיב בונל. אף שטרם ניתן תאריך השקה מדויק, הצוות ציין כי הוא יתקיים בתחילת 2021.

Diem התמודדה עם מספר משוכות רגולטוריות ופייסבוק ספגה ביקורת על הנוהלים העסקיים שלה, כמו שינוי חוקי הפרטיות של Whatsapp, קיימברידג ‘אנליטיקה והימנעות ממס, כך שהמותג עלול לסבול מבעיית יחסי ציבור בהשקה. Diem תצטרך להתמודד גם עם תחרות מצד Paypal ותעשיית הטכנולוגיה הרחבה. עם זאת, ההנהגה החדשה מתמקדת בלוודא שהפרויקט עומד בציפיות הרגולטוריות ובסיס המשתמשים העצום של פייסבוק, כמו גם השוק הקיים שלה בעבר לעסקים למכור מוצרים, הופכים אותו למקום אידיאלי להקל על אימוץ מטבע אינטרנט. היבטים רבים של Diem, כמו סך ההיצע, זמני העסקה ותמיכה בבורסה עדיין לא הובהרו, ולכן קשה לומר בשלב זה מה הפוטנציאל שלו, אך סימן מבטיח הוא כי רשת המבחנים Diem הגיעה לאחרונה לאבן דרך של 50 מיליון עסקאות, על פי נתונים מ- blockchain explorer inDiem.

חיסון COVID יופעל והכלכלה העולמית תיפתח בהדרגה שוב

מגפת ה- COVID-19 הייתה ככל הנראה אחד המניעים לפריחה בשוק הקריפטו בשנת 2020. ממשלות ברחבי העולם הפיצו חבילות סיוע לאזרחיהן ולעסקיהן בניסיון לחלץ את כלכלתן מאסון מונע מגיפה. בפרט, ממשלת ארה”ב הוציאה טריליונים על חבילות גירוי, שתרמו לבנק הפדרלי על פי הדיווחים הדפסת חמישית מכל הדולרים האמריקניים בשנה שעברה. עם דאגות מהפחת הדולר, אנשים ומוסדות רבים פנו לראשונה לביטקוין ולמטבעות קריפטוגרפיים אחרים בשנת 2020 כחנות ערך. תוכניות Furlough פירושן גם שהרבה אנשים הספיקו לחנך את עצמם על שוק הקריפטו.

אז אם הדברים יתחילו להיות תקינים בשנת 2021 עם התגלגלות החיסון, מה תהיה ההשפעה על שטח הקריפטו?

ובכן, ההכרזה על חיסונים יעילים לקראת סוף השנה שעברה גרמה לזינוק בשוקי המניות העולמיים. אם השווקים המסורתיים יתאוששו בשנת 2021, יתכן שמשקיעים מוסדיים מסוימים יתחילו למכור את אחזקות הקריפטו שלהם על מנת להקצות הון לעסקים שכעת מסוגלים להיפתח שוב, אם כי נראה שרבים עדיין ישתמשו בביטקוין כמגוון סיכונים. נכס. עם זאת, המגיפה לימדה אותנו את כל החשיבות של חיסכון למקרי חירום, ולכן מי שפקחו את עיניהם לקריפטו עשויים להמשיך להשתמש בביטקוין כגדר מפני אינפלציה ומשברים עתידיים, גם כשהכלכלה תחזור לקדמותה..

DeFi ו- ETH 2.0

שנת 2020 הייתה שנה חזקה להפליא עבור מימון מבוזר (DeFi), עם ערך כולל נעול (TVL) ב- DeFi גדל כמעט 2200% מכ- 675 מיליון דולר בתחילת השנה לכמעט 15.5 מיליארד דולר בסוף, על פי נתוני דופק דפי. נראה כי מגזר DeFi ימשיך לצמוח בשנת 2021, אך עם שלושת הפרויקטים המובילים של DeFi של TVL שפותחו כולם ב- Ethereum, גורלו של DeFi שזור מאוד לזה של Ethereum 2.0..

שדרוג ה- Eth2 יפתור את בעיות המדרגיות של Ethereum תוך הפיכת הרשת לבטוחה וקיימת יותר על ידי מעבר מהוכחת עבודה למנגנון הוכחת יתד. רשת המשואות, השלב הראשון של Eth2, עלתה לאוויר בתחילת דצמבר 2020, ועד כה יותר מ -2.8 מיליון ETH – בשווי של כמעט 3.8 מיליארד דולר – הוקצו חוזה פיקדון, המייצג הצבעת אמון עצומה בשדרוג.

השלב הבא של Eth2 הוא שרשראות רסיסים. אלה ירחיבו את יכולתו של את’רום לעבד עסקאות ואחסון נתונים וצפויים להגיע מתישהו בשנת 2021. מייסד שותף של את’ריום, ויטאליק בוטרין, גם הוא מוּצָע אוספים – טכנולוגיית שכבה 2 שמוציאה את הנטל של חישוב ואחסון מחוץ לבלוקצ’יין – יכולה לספק חלק ניכר מההרחבה שצריך Ethereum, עוד לפני המסירה של Eth2 במלואה. אז בהחלט יש סיבה רבה לאופטימיות השנה.

NFTs

אסימונים שאינם פטרייתיים (NFT) הם אסימונים ייחודיים להפליא אשר יכולים ללבוש צורות רבות ושונות והם חוו פריחה פופולרית בשנה שעברה. היה עניין רב בשנת 2020 ביצירות אמנות של NFT, וחלקן מבשרות זאת כרנסנס דיגיטלי. באוקטובר, כריסטי’ס הפכה לבית המכירות הפומביות הגדול הראשון שמכר NFT כאשר “בלוק 21”, יצירה פיזית ומלווה NFT, נמכר ביותר מ -130,000 דולר. נפח המסחר הכולל של יצירות אמנות NFT הגיע לשיא כל הזמנים של 8.2 מיליון דולר בדצמבר 2020 נתונים מ- Crypto Art, וההתלהבות לא מראה סימני שכיחה.

משחקי NFT היו פופולריים גם בשנה שעברה. אולפן המשחקים Skymarch Entertainment הוכרז בנובמבר הם שותפו עם Enjin כדי לשלב NFT במשחקים שלהם, בעוד Axie Infinity ו- Upland צמחו ב 810% ו- 516% בהתאמה, כפי שמוצג על ידי נתונים מ- DappRadar.

באשר למה שאנחנו מצפים לו בשנה הקרובה, אחיו של מייסד Synthetix גילה הם מפתחים אוסף NFT ומשחק קרב אוטומטי בשם Illuvium, ואירוע בראשיתם האסימוני אמור להתקיים בסוף הרבעון הראשון של שנת 2121. מייסד שותף של Aavegotchi, ג’סי ג’ונסון, גם כן מוּצָע כי מינוף DeFi יכול להוביל לעוד כמה מוצרי NFT מעניינים בעתיד, ולכן צריך להיות הרבה למה לצפות בחזית זו.