4 אינדיקטורים טכניים פופולריים לניתוח מחיר מטבע קריפטוגרפי

ניתוח טכני הוא הכלי העיקרי שמשקיעים משתמשים בו כדי להבין לאן מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים הולכים אחר כך.

בשילוב עם ניתוח בסיסי תקין, זה יכול לעזור לתכנן עסקאות, להפחית את הסיכון ולשפר את השורה התחתונה. בהתאם לסקטור השוק ולתנאים, ישנם אותות וערכים שעובדים הכי טוב.

מאמר זה בוחן 4 אינדיקטורים טכניים פופולריים לניתוח מטבע קריפטוגרפי.

ממוצעים נעים פשוטים

בשוק תנודתי כמו מטבעות קריפטוגרפיים, חשוב שיהיה ייצוג גרפי של התמונה הרחבה יותר. לפעמים, תרשים פמוט טיפוסי אינו מספיק בכדי לספק סקירה כללית על פעולות המחיר. כאן נכנסים לשחק הממוצעים הנעים. ישנם מספר סוגים, אך הנפוץ ביותר הוא ממוצע נע פשוט או SMA (ממוצע פשוט ממוצע).

ממוצעים אלה מחושבים על ידי הוספת מחירי הסגירה בפרק זמן וחלוקתם למספר פרקי הזמן. כך נוצרת עקומה שבמונחים כלליים מאוד נותנת לנו מושג על המגמה הקרובה. אם העקומה תנוע כלפי מעלה, המחיר יכול לעקוב אחר מגמת עלייה, ולהיפך. פרקי הזמן הפופולריים ביותר בשימוש הם ממוצעים נעים של 50, 100 ו -200 יום (SMA50, SMA100 ו- SMA200). אלה נותנים לנו מושג על פעולת המחיר בטווח הקצר, הבינוני והארוך.

לפני הוספתם לגרף, הנתונים מוגדרים לתקופות יומיות. חשוב לציין כי ממוצעים נעים לטווח הארוך, למשל. SMA200, יעבוד רק עבור מטבעות קריפטוגרפיים שיש להם נתונים שחוזרים לפני לפחות שנה – כך שלא ניתן לנתח מטבעות קריפטוגרפיים חדשים לגמרי בצורה זו.

לפיכך, הממוצע הנע עובד טוב יותר עבור מטבעות כמו ביטקוין או את’ריום שקבעו מגמות מחירים.

ממוצעים ממוצעים לדוגמה קריפטוגרפיים

כדי לקבל נקודות מבט בטווחי זמן שונים, בדרך כלל מסתכלים על כמה ממוצעים נעים בו זמנית. חשוב לזהות ולהבין אותם לפני הוספתם לגרף. בדוגמה זו, הממוצעים הנעים למחיר הליטקוין מול הדולר נוספו כולם לתרשים: עקומה כחולה (SMA50), עקומה אדומה (SMA100), עקומה ירוקה (SMA200).

צלבים בממוצעים נעים

אחד היתרונות של הוספת כל שלושת הממוצעים הנעים לגרף יחיד הוא שנוכל לזהות הצלבות.

צלבים הם אחד הסודות השמורים ביותר של סוחרים מקצועיים, ובמקרים רבים הם יכולים להיות יעילים מאוד. הם מצביעים על פריצה במגמה ונחשבים לאות שורי חזק – או דובי.

המעברים היעילים ביותר הם אלה המתרחשים בין SMA50 ל- SMA200:

  • Cross Crossover: מתרחש כאשר SMA50 נמצא מעל SMA200 וחוצה מתחת. זהו אות דובי שלרוב מציין כי תקופה עם לחץ מכירה מגיע בקרוב.
  • גולדן קרוסאובר: סוחרי השלטים השוריים מחפשים. כאן ה- SMA50 חוצה את ה- SMA200 לעלייה, מה שמעיד על קונים שייכנסו לשוק ויעלו את המחיר.

דוגמאות צלב מוות צלב צלב זהב

תרשים הנרות במחיר הביטקוין לעיל מציג צלב זהב וצלב מוות בתרשים אחד. יתר על כן, הוא מדגים עד כמה שימושי האינדיקטורים הללו לאיתור שינויים במגמה מוקדמת בביצוע מחירים לטווח הבינוני.

מדד RSI או חוזק יחסי

אחד המדדים החשובים והחזקים ביותר לניתוח נכסים פיננסיים. חברת פידליטי היוקרתית מגדירה זאת כדלקמן:

“מדד החוזק היחסי הוא מתנד מומנטום המודד מהירות ושינויים בתנועות המחירים.”

RSI הוא מדד באחוזים שנע בין 0 ל 100. בנוסף לתת לנו מושג על מגמות, השימוש הנפוץ ביותר ב- RSI הוא לקבוע מתי יתכן שנכס נקנה יתר על המידה או מכר יתר על המידה..

באופן מסורתי, כאשר ה- RSI חורג ממחסום 70%, נאמר כי המכשיר נקנה יתר על המידה – כלומר מכירה עשויה להיות קרובה.

במילים אחרות, הקונים היו אגרסיביים מדי בפתיחת פוזיציות ארוכות, וכוח הקנייה מתחיל להיות מותש מה שמעיד על תיקון טכני לחיסרון, דבר שסוחרים יכולים לנצל בפתיחת עמדות מסחר..

כאשר ה- RSI יורד מתחת ל -30%, אומרים כי המכשיר נמכר יתר על המידה. זה יכול להצביע על הקפצה אפשרית כלפי מעלה בצורה של תיקון טכני או היפוך. עם זאת, מדובר ברמות משוערות וחלק מהאנליסטים מעדיפים להעביר אותן הלאה לעבר הקיצוניות (80% ו -20%, למשל). במגמות חזקות מאוד, ה- RSI יכול להישאר זמן רב יותר באזורים מכירת יתר או קניית יתר.

בהתאם לטווח הזמן של הנרות בתרשים, ה- RSI יכול להצביע על תנאים קצרים או ארוכי טווח. באופן כללי, הוא משמש בדרך כלל לנרות של יותר מ- 4H.

מדד חוזק יחסי של RSI

קל מאוד לזהות ולנתח RSI. בתרשים אתריום יומי זה ניתן לראות בבירור כי ה- RSI נופל באזור שנקנה יתר על המידה ואז באזור מכירת יתר, עם תגובות מחיר עקביות למדי..

ספרי נפח והזמנה

נפח קנייה ומכירה יכול לעזור לנו לזהות פעולות מחיר דוביות או שוריות. אלה תלויים בפלטפורמה הנבחרת ומהווים אינדיקטורים טכניים טובים יותר של מטבעות קריפטוגרפיים כאשר הם מגיעים מחליפין עם נזילות גבוהה.

ספרי ההזמנות נותנים לנו מידע בזמן אמת על היכן נמצאים עיקר הזמנות הקנייה והמכירה המוגבלות. זה יכול לתת מושג כללי לגבי קנייה ומכירה של “קירות”, שיכולים לשמש צורה נוספת של תמיכה והתנגדות למחירים צפויה להיות הבאה..

עם זאת, אין לקחת נתונים מסוג זה לפי ערך נקוב, במיוחד בשווקים כה מהירים ותנודיים.

דוגמאות לספרי נפח וספרי הזמנות מטבעות קריפטו

Coinbase Pro מציג ספר הזמנות חי, עם תרשים עומק. כאן תוכלו לחפש עליית נפח יוצאת דופן במחיר ספציפי, המעידה על כוונה לקנות או למכור ממשקיעים מוסדיים.

מדדי עניין אחרים

במאמר שלנו “כיצד לזהות מתי קריפטוגרפיה עומדת להתפוצץ” תמצאו אינדיקטורים בסיסיים אחרים שיכולים להשלים את הערכתכם ולשפר את התוצאות שלכם..

היכן ניתן לנתח תרשימים אלה?

הפלטפורמה המצטיינת לניתוח טכני היא TradingView. עם זאת, בורסות ומתווכים רבים מספקים כלים משלהם להערכת אינדיקטורים, כגון נפח או פנקס ההזמנות. הטבלה הבאה מציגה כמה מהפופולריות ביותר: