מהם מטבעות קריפטוגרפיים?

כדי לקבל החלטות מושכלות ולהפיק את המרב מההשקעה במטבעות קריפטוגרפיים, חשוב להבין את מושגי הליבה של הענף. עם זאת, אתה צריך לקחת קצת זמן ללמוד את הביטויים להלן. בכך תוכל להפיק את המרב מהחוויה שלך, אולם תחליט לתקשר עם המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים.

מה הם מטבעות קריפטוגרפיים? כיצד לקנות, למכור ולסחור מטבעות דיגיטליים

מטבעות קריפטולמד כיצד לקנות, למכור ולהוציא מטבעות קריפטוגרפיים. [Wit Olszewsk / Shutterstock.com] מטבעות קריפטוגרפיים הם, כפי ששמם מרמז, מטבע וירטואלי (מטבעות או אסימונים) המאפשרים לך לשלם עבור סחורות ושירותים. למרות שהמונח התפתח, העקרונות הבסיסיים זהים. ואכן, אם ננתח את המילה בפועל “מטבעות קריפטוגרפיים”, נותר לנו:

Crypto = נלקח מהמילה ‘קריפטוגרפיה’, קריפטו פירושו משהו מוסתר או מוסתר. בעולם המחשבים, כנראה שתיתקל במונח ‘מוצפן’. הצפנה קשורה לקריפטוגרפיה, כלומר היא כוללת הסתרת נתונים באמצעות קודים מורכבים. במילים אחרות, נתונים מוצפנים הם מידע שהוסתר באמצעות קוד. רעיון זה עוזר להוות בסיס למטבעות דיגיטליים.

מטבעות = מחיי היומיום שלנו אנו יודעים שמטבע הוא מונח המשמש לתיאור הכסף שאנו מוציאים. בהתאם למיקום או לסביבה שלך, הערכים הכספיים והעדים ישתנו.

כשמשלבים את שתי המילים הללו יחד, מגיעים לליבה של מה הם מטבעות קריפטוגרפיים: “יחידות נתונים שמסתירות מידע מסוים שיכול לשמש כסף לתשלום עבור משהו.”

במילים פשוטות, מטבעות קריפטוגרפיים הם סוג חדש של כסף שנוצר באופן מקוון בשיטות הצפנה.

מהי ביזור?

מטבע מסורתי (המכונה מטבע פיאט) כמו לירה GB מרוכז. בפועל, פירוש הדבר שהוא נוצר, מופץ ונשלט על ידי רשות אחת, בדרך כלל בנקים מרכזיים. רשות מרכזית זו קובעת את הפרמטרים לפיהם המטבע פועל כאמצעי חליפין. לעומת זאת, מטבעות קריפטוגרפיים אינם נוצרים או נשלטים על ידי רשות אחת או מוסדות פיננסיים. במקום זאת, קריפטוסים הם ויסות עצמי. למעשה, זהו הבסיס המבוזר הזה שהופך את המטבע הקריפטוגרפי למערכת עסקאות עמית לעמית. יחידות ערך נוצרות, נשלטות ומחליפות על ידי רשת עמית לעמית של עמיתים שווים.

תהליכים קריפטוגרפיים משמשים לאימות עסקאות ובתורם, ליצור (או ‘לכרות’) יחידות מטבע חדשות. היתרונות של מערכת זו הם שאיש אינו יכול לתפעל את המערכת, וחשוב מכך, מטבעות קריפטוגרפיים הם אוניברסליים. אינך יכול לבזבז GBP בדרום אפריקה מכיוון שזה לא המטבע המקומי. ביטקוין (BTC), לעומת זאת, אינו מחויב לאותם חוקים, מה שאומר שניתן להוציא אותו בכל מקום (בתיאוריה).

שימוש במטבעות קריפטוגרפיים: קנייה, מכירה והוצאה

ידיים מחזיקות ביטקויןעכשיו הרבה יותר קל לסחור בקריפטו [noppawan09 / Shutterstock.com] בשנים האחרונות, מטבעות קריפטו הפכו לנכסים סחירים. בדומה לאופן שבו משקיעים יכולים לסחור במטבעות פיאט בשוק המט”ח, כעת אתה יכול לקנות ולמכור קריפטוסים. במובנים רבים, המסחר בקריפטוגרפים חשוב יותר ממט”ח.

מכיוון שהוצאות מטבעות קריפטוגרפיים אינן נוהג יומיומי (עדיין), ערך המטבע נקבע על פי כמה הנסחר. ככל שהטכנולוגיה תשתפר ויותר אנשים יתחילו להשתמש בה, זה ישתנה. אולם לעת עתה סחר במטבעות קריפטוגרפיים הוא חלק עיקרי בתעשייה. בגלל זה, יש לך הרבה הזדמנויות לקנות ולמכור.

כיצד להשיג מטבעות קריפטוגרפיים

כדי לקנות מטבעות קריפטוגרפיים, תזדקק להחלפת הצפנה. בין אם תחליט לסחור במטבעות שלך (כלומר לשמור אותם בבורסה ולמכור במועד מאוחר יותר) או להוציא אותם, תצטרך לקנות אותם. הדרך היחידה האחרת להשיג מטבעות היא לכרות אותם. עם זאת, זה יכול להיות תהליך ממושך הדורש ידע ו / או ציוד מומחה.

לכן, אם אתה רוצה גישה מהירה וקלה למטבעות הקריפטוגרפיים המובילים, אתה זקוק להחלפה. באופן כללי, ישנם שני סוגים של חליפין המאפשרים לקנות מטבעות שניתן לשמור או להוציא. חילופי קריפטו לקריפטו הם כאלה המאפשרים לך רק להפקיד, לקנות, למכור ולמשוך במטבע דיגיטלי. חילופי פיאט לקריפטו הם אלה המאפשרים לך להפקיד או לקנות מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות פיאט כגון GBP, EUR או USD.

מטבעות הקריפטו המובילים

כשמדובר במטבעות הקריפטוגרפיים שאתה יכול לקנות, למכור ולהוציא, יש כאלה שבולטים. למרות שיש מאות אלטקוינים, המובילים שכדאי להיזהר לצד הביטקוין הם:

  • אתריום (ETH)
  • ליטקוין (LTC)
  • אדווה (XRP)
  • מקף (DASH)
  • לומן כוכבי (XLM)
  • מזומן ביטקוין (BCH)
  • IOTA (MIOTA)
  • קרדנו (ADA)
  • טרון (TRX)

סיכום

לסיכום, מטבעות קריפטוגרפיים הם מקבילים דיגיטליים למטבעות מסורתיים עם כמה פיתולים. ללא נקודת שליטה אחת, ניתן להשתמש בקריפטוסים בכל מקום. יתרה מכך, הטכנולוגיה המגבה מטבעות קריפטוגרפיים פירושה שהם מאובטחים ביותר. במילים פשוטות, אסימונים דיגיטליים יכולים לעשות כל מה שפיאט יכול ועוד. לא משנה אם אתה רוצה לסחור במטבעות קריפטוגרפיים או להשתמש בהם כדי לשלם עבור מוצרים ושירותים, ההזדמנויות קיימות. יתרה מכך, ככל שהתעשייה תגדל בטווח הארוך, ההזדמנויות הללו הולכות וגדלות עד למצב שבו מטבעות קריפטוגרפיים עשויים להיות בקרוב בקנה אחד עם GBP ודומיהם.

מקור תמונה מוצג: Wit Olszewsk / Shutterstock.com