4 פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים בהימורים על מימון מבוזר

מגמת הביזור התבררה זמן קצר לאחר שביטקוין חשף את היתרונות של מערכת שאינה בשליטת רשות מרכזית. כך נולד הרעיון של פיננסים מבוזרים או DeFi, שלוקח את רעיון המטבעות הקריפטוגרפיים צעד אחד קדימה, ומפרק תהליכים פיננסיים מורכבים וביורוקרטיים כדי להתאים אותם לסביבה דיגיטלית ידידותית ונגישה יותר. במאמר זה, אנו מסתכלים על 4 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים המתמקדים ב- DeFi.

מה הם DeFi ואיזה קשר יש להם עם מטבעות קריפטוגרפיים?

ההגדרה יכולה לכלול קצוות רבים, אך באופן כללי, מימון מבוזר מתייחס לכל מערכת אקולוגית פתוחה המאפשרת בנייה של כלים פיננסיים, יישומים או שירותים מבוזרים. א מאמר Coinbase מגדיר אותם כמגדילים את המטבעות הקריפטוגרפיים המסורתיים, מכיוון שהם מספקים אלטרנטיבה לכל שירות פיננסי המוצע כיום, כולל חיסכון, הלוואות, מסחר, ביטוח, משמורת ועוד.

יישומי DeFi אלה אינם נשלטים בהכרח על ידי חברה מרכזית שמרוויחה מהם, אלא בדרך כלל בנויים על בסיס טכנולוגיה מבוזרת כמו בלוקצ’יין או Tangle, שם משתתפי הרשת מתאחדים ללא הגבלות, מה שגורם לפרויקטים אלה של קריפטו להיות דמוקרטיים וחדשניים יותר..

כדי לספק שירות מסוג זה, פרויקטים של קריפטו מבוססי DeFi משתמשים לא רק בטכנולוגיית blockchain אלא הם משלבים אותה עם חוזים חכמים, יישומים מבוזרים (dApps) ופרוטוקולים וטכנולוגיות אחרים של DeFi..

באופן זה, החלום להשיג הלוואה ללא מתווכים כמו מוסד פיננסי או להחליף מטבעות פיאטיים בעמלות נמוכות מאוד הופך למציאות. אנו מראים לך אילו מטבעות קריפטוגרפיים החלו ליישם אותם להלן.

את’ריום: אבי הפרויקטים של DeFi

החוזים החכמים של Ethereum והאפשרות ליצור פרויקטים ואסימונים חדשים במערכת האקולוגית שלה הפכו את ETH לאב הבלתי מעורער של פרויקטים של הצפנת DeFi.

בנוסף לקריפטוגרפיה השנייה בגודלה בתעשייה לפי שווי שוק, המערכת הפתוחה של את’ריום בקוד הפתוח היא ביתם של כמעט 20% מהאסימונים ברחבי התעשייה ואת’רום מהווה את ‘הרכזת’ של יותר מ -1,000 נכסי קריפטו, שנמצאים כיום ברשימה. בפלטפורמות של חילופי מטבעות. פוסט של ספר חשבונות בסוף 2019 טוען כי Ethereum מאכלסת בסך הכל מעל 200,000 אסימונים מסוג ERC20.

מרבית הנכסים הדיגיטליים הללו מאמצים את הפוטנציאל הפרוגרמטי של חוזים חכמים של Ethereum לבניית יישומים מבוזרים למימון חכם. אתמול, מפתחי ETH הודיעו כי שלב הבדיקה למהדורת Ethereum 2.0 יחל ב -4 באוגוסט, אשר עשוי למלט את ETH כאביו הגדול של DeFi מכיוון שהוא יספק יותר כוח ומדרגיות ברשת.

אם נוסיף את השימוש באותיות רישיות של כל אסימוני ה- ERC20 של Ethereum – על פי EthScan – האת’ר יקבל 38 מיליארד דולר יותר מהוון הנוכחי של 30 מיליארד דולר; עם זאת, עדיין לא יהיה זה מספיק להגיע לביטקוין בדירוג המטבעות הקריפטוגרפיים.

  • טיפ מהיר: CoinMarketCap מאפשר לך לסנן אסימונים של DeFi בפינה השמאלית העליונה של החלק העליון של המטבעות הקריפטוגרפיים. בדרך זו תוכל לעקוב אחר פרויקטים של DeFi עם סיכויים חיוביים.

אסימונים מובילים של DeFi CMCכך נראה החלק העליון של האסימונים המתמקדים ב- DeFi, על פי CoinMarketCap. הצילום נלקח בשעה 18:00 (GMT) ב- 23 ביוני 2020

DAO Maker: מערכת מבוזרת למטבע יציב שנשמר במפרץ באמצעות מערכת DeFi מורכבת

Maker ו- DAI הקריפטוגרפי היציב שלו (עם גרסה מרובת גיבוי לאחרונה, MCD שמוצמד לדולר ארה”ב) מדגישים את הפוטנציאל של מבנה חוזה חכם חזק..

בניגוד למטבעות קריפטוגרפיים יציבים אחרים שבהם קיים בנק המגבה כל אסימון במטבעות פיאט אמיתיים ביחס של 1: 1, הארגון האוטונומי המבוזר של Maker (DAO) מייצב את ערך ה- DAI באופן דינמי באמצעות מערכת תמריצים להעמדת נכסים הפועלים כערובה אלמנטים.

מתחם: חלון להלוואות באמצעות DeFi

מתוך הנחת יסוד פשוטה, מתחם הוכיח בבירור כיצד ניתן ליישם את הרעיון של מימון מבוזר בתעשיית הקריפטו. פרויקט זה מציע dApp המאפשר אינטראקציה של עמיתים לעמית בין המלווים והלווים.

מי שבוחר לתרום נכסי הלוואה מרוויח ריביות שמייצרות הכנסה פסיבית אטרקטיבית מספיק כדי לעודד השתתפות. בינתיים, לווים יכולים להציב חיסכון בקריפטו כבטוחה להלוואות, ששיעור הריבית שלהם מסתגל באופן דינמי בהתאם להיצע ולביקוש באופן מקוון..

Chainlink: הגשר לחיבור מערכות לעולם האמיתי

אנו סוגרים את הרשימה עם האסימון שמוביל את רשימת פרויקטים של DeFi לפי שווי שוק. LINK צברה פופולריות עצומה תוך זמן קצר, אך גם מעט מחלוקת. אחת המטרות העיקריות של המערכת האקולוגית הזו היא לשמש גשר לחיבור כל מערכת אקולוגית ‘קריפטו’ עם ממשקי פיתוח יישומים חיצוניים (API).

לפיכך, חברות שונות יכולות לבנות יישום משלהן עם חוזים חכמים שאינם נותרים מבודדים, אך מתקשרים בקלות עם המערכת הפיננסית המסורתית. על פי אתר Chainlink, רשת האורקל שלה מספקת אפשרות אמינה, שקופה ועמידה בפני חבלה לתרום לצמיחת DeFi.

מעמדה בראש רשימת “DeFi” ב- CoinMarketCap עורר מחלוקת, מכיוון שכמה גורעים מהפרויקט האשימו את CoinMarketCap שקיבלו תמריצים מ- LINK ליצור את רשימת האסימונים של DeFi עם מתודולוגיה מוטה. ה הטענות נדחו לחלוטין על ידי ג’רלד צ’י, מנהל מחקר ב- CoinMarketCap.