Trezor לעומת Ledger (2021) – כל מה שאתה צריך לדעת

מבוא

טרזור ​​מול לדג’ר

אם אתה אחד ממשקיעי המטבעות הרבים הרבים שקיימים שם בחוץ, היית בהחלט שומע על ארנקי חומרה המאפשרים לך לאחסן את מטבעות הקריפטו שלך בבטחה ולמנוע פיזית מהאקרים לגנוב את המפתח הפרטי שלך ואת מטבעות הצפנה. סקירה זו תציג שניים מארנקי החומרה הטובים ביותר של קריפטו זה מול זה שהם ארנקי לדג’ר וארנקי טרזור. אנו נסתכל על התכונות, המטבעות הנתמכים וקלות השימוש בשני הארנקים כדי לקבוע איזה מהם טוב יותר.

ההבדל העיקרי בין Trezor לעומת Ledger הוא ש- Trezor הוא קוד פתוח, ארנק Ledger מפעיל את הקושחה הקניינית שלהם באמצעות אפליקציות קוד פתוח..

לפני שנצלול עמוק לסקירת טרזור ​​לעומת לדג’ר, חשוב לדעת כיצד פועלים ארנקי חומרה בפועל?

כיצד פועלים ארנקי חומרה?

מרבית הארנקים של מטבעות קריפטו מפוצלים לשני סוגים עיקריים שהם ארנקים חמים כמו אקסודוס וג’קסקס שהם ארנקים שקל יותר לבצע בהם עסקאות מכיוון שהם מחוברים לבלוקצ’יין דרך האינטרנט. עם זאת, עובדה זו מקלה על האקרים ברשת לגשת לארנקים חמים כך שהם נוטים יותר להתקפות וגניבות.

לעומת זאת ארנקים קרים הם ארנקים שאינם מחוברים לאינטרנט וניתנים לגישה פיזית בלבד ומבודדים מהבלוקצ’יין ומכל רשת אינטרנט אחרת. ככזה, ארנקים קרים הם למעשה בטוחים יותר לאבטחה לטווח הארוך. עם זאת הם מורכבים יותר להגדרה ומעט קשה יותר לבצע עסקאות בהשוואה לארנקים חמים.

ארנקים לחומרה הם יותר בחירה בין ארנקים חמים וקרים המספקים יתרונות רבים של קלות שימוש הכוללים את הפשטות של ביצוע עסקאות בהשוואה לארנק חם תוך שמירה על תכונות האבטחה של ארנק קר. ארנקי חומרה מייצרים ומאחסנים באופן אקראי את המפתח הפרטי בתוך מערכת הנקראת מיקרו-בקר שמונעת את חשיפת המפתחות הפרטיים שלהם לרכיב חיצוני..

ארנק חומרה משלים עסקה על ידי הפעלת הודעה חתומה למחשב האישי או לסמארטפון, תלוי באופן שבו העסקה הוחלה ואין צורך לחבר אותה לאינטרנט..

יתרון נוסף נוסף לכך הוא שמפתחות פרטיים לעולם אינם מוצגים בפני המשתמש באופן גלוי. ככזה, הדרך היחידה לאדם לגשת לארנקי החומרה תהיה להזין סיכה בת 4-8 ספרות בהתאם למותג ארנקי החומרה. נקבעת תכונת בטיחות שבה אם PIN לא הוזן כהלכה במשך מספר פעמים מוגדר המשתנה בין מותג לסוג, הארנק יאפס את עצמו, יינעל את גישתו למשתמשים ומחיקת כל הנתונים של נכסי הצפנה ב- זה. מאפיין אבטחה זה מגן על הארנק מפני פריצה של קוד כוח אנושי למקרה שייפול לידיים הלא נכונות.

על מנת למנוע מחיקה של מידע בארנקי חומרה בטעות, ביטוי זרעי התאוששות מגיע בדרך כלל עם ארנקי החומרה שהוא רצף של 12-24 מילים. זרע ההתאוששות מאפשר למשתמש להחזיר את הארנק למצב הקודם שלו. רצף מילים זה לעומת זאת מוצג פעם אחת בלבד והמשתמשים צפויים לרשום אותו ולשמור אותו ליתר ביטחון או לשנן את הזרע.

גם Trezor וגם Ledger משתמשים בעקרונות בסיסיים אלה ומסתכלים על האיכויות הפיזיות שלהם בהשוואה בין Trezor לעומת Ledger, אך אין הבדלים רבים שכן שני ארנקי החומרה מופעלים באמצעות יציאת USB ומספקים גם תצוגה מהימנה וכפתורים פיזיים בארנקי החומרה לאישור. או דוחה חתימה על עסקאות.

ככזה, סקירת Trezor לעומת Ledger תעבור כמה מההבדלים המשמעותיים הן מבחינת החומרה והן של היישום.

יישום חומרה של טרזור ​​וספר חשבונות

המוצרים הראשונים ששוחררו על ידי טרזור ​​וגם לדג’ר היו Trezor One, Trezor דגם T ו- Ledger Nano S.

שניהם Trezor One ו- Trezor Model T מתוכננים על בסיס שבב יחיד ומשתמשים במיקרו-בקר כללי למטרות כלליות מסוג ARM Cortex M 32 ביט במטרה ליצור, ליצור ולאחסן מפתחות פרטיים בניגוד לדגמים עתידיים כגון Ledger Nano S. ה- Trezor One משתמש ב- STM32F205 ואילו ה- Trezor Model T משתמש ב- STM32F427, השונים מהשבבים המשמשים ב- Ledger Nano S.

דגמי Ledger Nano S, משתמשים בארכיטקטורת בסיס כפול שבב. השבב הראשון שהוגדר עבור Ledger Nano S הוא מיקרו-בקר 32 סיביות למטרות כלליות שהוא סוג של אותו סוג שבב כמו זה שנמצא ב- Trezor Model T בעוד שארכיטקטורת השבבים השנייה היא בנק מאובטח (ST31H320). כיתה Secure Element. השבב הראשון מתמקד יותר בייצור מפתחות פרטיים ואילו השבב השני מתמקד יותר באחסון המפתחות הפרטיים.

יתרון אחד שיש את ה- Secure Element (SE) בהשוואה בין Trezor לעומת Ledger הוא שהם מקבלים הסמכת EAL6 + + קריטריונים משותפים (CC) ואילו אם נכלול את ארכיטקטורת בסיס השבבים הכפולה ב- Ledger Nano S, זה יהיה EAL5 + נמוך יותר תעודה. במקרה זה, איננו יכולים להשוות את רמת האישור של מכשירי Ledger Nano S לעומת מכשירי Trezor מכיוון שלמכשירי Trezor אין מובלעת אבטחה..

ככלל אצבע כללי בהשוואה בין Trezor לעומת Ledger, ST31 SE ב- Ledger Nano S נועד להיות עמיד יותר בפני פריצות או התקפות המבוססות על חומרה בהשוואה ל- MCU למטרות כלליות, כגון בקרי המיקרו STM32 המסורתיים לא נעשה שימוש על ידי Ledger Nano S. מחקרים וחוקרים על ידי מומחים ומומחי אבטחה הצליחו לקבוע כי MCU מסדרת STM32 מפעילה תוכניות אבטחה הפגיעות יותר להתקפות..

Trezor לעומת Ledger – תוכנת אבטחת חומרה ולא קניינית

קיים דיון ממושך בין היתרונות והחסרונות של שימוש בחומרה מאובטחת או בתוכנה שאינה קניינית. בהשוואה בין Trezor לעומת Ledger, ארנק החומרה של Trezor משתמש באידיאולוגיית התוכנה הלא-קניינית והם אינם מיישמים רכיבים סגורים כמו מובלעת האבטחה ומשתמשים גם בקושחה ויישומים שאינם קנייניים לעיצוב ארנק Trezor..

מצד שני, לדג’ר מאמין שרכיבי חומרה סודיים של אלמנט מאובטח מציעים בדרך כלל אבטחה כוללת טובה יותר בהשוואה לארנק Trezor עם תוכנת MCU כללית שאינה קניינית. על מנת לשמור על שלמות המובלעת המאובטחת, Ledger מגביל את הגישה לחלקים מסוימים בחומרה ובתוכנה של ארנק החומרה. מה זה עושה הוא כי לדג’רס מצליח להגן על סודות ארנק החומרה מפני חילוץ או גניבה, ובכל זאת מונע פגיעה בכל התכונות והפעולות העיקריות..

Trezor לעומת Ledger – יתרונות וחסרונות

השימוש של טרזור ​​בתוכנה לא קניינית פירושו שהאפליקציות שלהם זמינות לציבור ומאפשרות ביקורות יסודיות וקפדניות מצד עמיתים ברחבי קהילת המפתחים. זה מחייב שיתוף פעולה לגילוי פוטנציאלי של כל פרצות או באגים במהלך היישום והתהליך הוא מהיר יותר כדי לבצע תיקונים ותיקונים..

החיסרון בכך הוא שהוא יחשוף את העיצובים וההיבטים המרכזיים של טרזור ​​במהלך היישום, הכולל את כל הפרטים או העיצובים שיש לשמור בסוד. מידע זה עלול ליפול לידיים הלא נכונות ובכך יפנה מקום לכל ניצול פרצות במערכת.

גישתו של לדג’ר מקשה מאוד על כל אחד לבצע התקפות מבוססות חומרה על Secure Element מכיוון שתכנון ה- SE מתחת למכסה המנוע כמו גם רכיבי קושחת Ledger לא הועמד לרשות המשתמשים הציבוריים..

מצד שני, רכיבים סודיים כאלה המוצנעים מהקהילה הכללית יאטו כל תהליך של גילוי פרצה אפשרית בקהילה הכללית ויספקו תיקונים אפשריים ומתאימים..

מומחים בתחום ארנק החומרה הקריפטוגרפית מתחו ביקורת על אסטרטגיה זו של מתן אבטחה באמצעות הסתרת מידע מכיוון שמשתמשיה נדרשים לסמוך באופן עיוור על החברה ליישם נכון את החומרה והתוכנה מבלי שיהיה להם שום ידיעה או מידע על הקושחה..

החברה שמייצרת את המובלעת הסודית (STMicroelectronics) תמכה בפילוסופיה כזו, וככזו, Ledger אכן הראתה נכונותה לתמוך ולנצל אלמנטים שאינם קנייניים על מוצריהם. דוגמה טובה תהיה שכל היישומים המופעלים במכשירי לדג’ר הם למעשה לא קנייניים ולפי המנהל הטכנולוגי הראשי של לדג’ר, רוב הקושחה העתידית שלהם תהיה גם לא קניינית..

עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שלדג’ר היה היסטוריה של לא תמיד לספק פרטים ברורים ותמציתיים כאשר בפירוש חדש מתגלים בפגיעות הקושחה שלהם. בתגובה לכך הצהיר לדג’ר כי הדבר נעשה על מנת למזער את הפגיעות הפוטנציאליות של הקושחה ולמנוע מהאקרים פוטנציאליים עתידיים לנצל אותם..

Trezor לעומת Ledger – התמודדות עם התקפות שונות

ארנק Trezor או ארנק Ledger צריכים ליישם תכונות בארנקי החומרה שלהם כדי למנוע התקפות ממגוון רחב של מקורות המחולקים בעיקר לשני סוגים..

התקפות מרחוק שזה כאשר התוקף מנסה לגנוב מידע מהארנק ו / או מנכסי המטבע הצפוני שלך על ידי פגיעה במערכת כולה.

התקפות ישירות / פיזיות הן כאשר תוקף מצליח איכשהו להשיג גישה פיזית לארנק החומרה ומנסה לחבל או לחסל את החומרה או התוכנה של המכשיר..

כאשר משווים את Trezor לעומת Ledger, בשני ארנקי החומרה יש הגנה על מנת להגן מפני התקפות מסוג זה. Trezor ו- Ledger עושים זאת בכך שמפתחות פרטיים מאוחסנים היטב בארנק החומרה ולא חושפים את המפתחות למחשב או לסמארטפון כשהם מחוברים לארנק החומרה..

ככזה, הדרך היחידה עבור משתמש לבצע עסקה, הם יידרשו לאמת את כתובת הנמען באמצעות התצוגה בארנק החומרה ואז להשתמש בשני הכפתורים הקיימים בארנק החומרה כדי לאשר או לדחות את העסקה..

לאחר החיבור למחשב או לסמארטפון, המידע היחיד שהם מקבלים יהיה הודעה חתומה. ככזה, גם אם המחשב האישי או הטלפון החכם שלך נדבקים בוירוס או צורה אחרת של התקפה מרחוק, נכסי הקריפטו שלך יהיו בטוחים ב 100% בעת שימוש בארנק Trezor או בארנק Ledger כל עוד הם לא מטופלים פיזית..

כאשר משווים את Trezor לעומת Ledger, אם בשני הארנקים יש חומרה פיזית, הנכסים שלך יהיו פגיעים למגוון חדש לגמרי של התקפות שיכולות לקרות בשתי דרכים.

התקפות שרשרת האספקה ​​לפני שתקבל את הארנק שלך, הוא התעסק אי שם לאורך שרשרת האספקה, בין אם זה במהלך הובלה בחברת לוגיסטיקה ובין אם זה מאוחסן במחסן החברה..

התקפות פיזיות לא מורשות הן כאשר לאחר תהליכי הגדרה ואימות ראשוניים, תוקף מצליח להשיג גישה לארנק שלך..

כאשר משווים את טרזור ​​מול לדג’ר, שניהם נקטו בצעדים כדי למנוע התקפות שרשרת האספקה. ארנק טרזור ​​משתמש בחותמות ברורות על חבילותיהם במטרה להצביע על פריצות אפשריות בשרשרת האספקה ​​שלהן. המשמעות היא שאם אטום נשבר, זה עשוי להצביע על כך שהמכשיר בתוך האריזה עלול להיות בסכנה. נוסף על כך, ארנק Trezor נאטם באמצעות דבק תעשייתי שמקשה על כל התוקפים לשכפל ולהרכיב מחדש את החותם לאחר התעסק בארנק Ledger..

ארנק Ledger משתמש באלמנט המאובטח כדי לעצב בסיס מחשבים מהימן שניתן לחתום עליו ולאמתו באמצעות הוכחות הצפנה. משתמש מסוגל לאמת את תקינותו של מכשיר Ledger על ידי ביצוע בדיקת תעודה באמצעות הוכחה קריפטוגרפית זו. בנוסף לתכונה זו, ארנק Ledger בודק באופן אוטומטי את תקינות המחשב אם הוא מחובר לאחד ומאפשר לך להמשיך רק אם בדיקת האישור נעשית בהצלחה..

כך נוהגים טרזור ​​לעומת לדג’ר בשני אמצעי הנגד נגד התקפות שרשרת האספקה. עם זאת, יתכן כי ארנק Trezor שלך נפגע באמצעות התקפות זדוניות של צד שלישי על הגישה הפיזית של ארנק החומרה שלך לאחר הגדרת המכשיר. התקפות פיזיות אלה יכולות להיעשות בעיקר בשתי דרכים.

גניבה, כאשר ארנק החומרה שלך המכיל את נכסי הצפנה שלך נגנב ממך לצמיתות.

התקפת עוזרת הרעות, כאשר תוקף זוכה באופן זמני לגישה פיזית לארנקים שלך ללא ידיעתך על מנת לפגוע במכשיר שלך. לאחר מכן הם יחליפו אותו במכשיר מזויף שעשוי להכיל קלט משדר אלחוטי וברגע שתזין את ביטוי הסיכה / סיסמה שלך כדי לגשת למפתח הפרטי שלך, כל קלט הנתונים למכשיר המזויף יכול להיות מועבר לתוקף..

אם תוקף היה גונב את המכשיר שלך בהצלחה, היה לו יותר זמן לבצע התקפה באמצעות ציוד מעבדה יקר.

בשני התרחישים הללו, שני טרזור ​​לעומת ספר החשבונות הציבו אמצעי נגד מתאימים על מנת למזער את הסיכונים. שכבת ההגנה הראשונה לשני הארנקים תהיה באמצעות קוד סודי שאותו נדרש להזין על ידי המשתמש לפני שניתן יהיה לגשת לתוכן הארנקים. כדי למנוע התקפות PIN איומות על הארנק שלהם, טרזור ​​ודג’ר תכננו את מערכת ה- PIN שתתוכנת לאיפוס ומחקו את כל התוכן בארנקים שלהם אם ה- PIN הלא נכון הוזן בצורה שגויה במשך x פעמים..

על גבי מערכת הפין, ארנקים מ- Ledger ו- Trezor משתמשים בפרוטוקולי הצפנה כדי להגן על הארנקים שלהם מפני מיצוי פוטנציאלי של מפתח פרטי באמצעות התקפות פיזיות. אלמנט אבטחה זה משופר עוד יותר על ידי אחסון של Ledger של המפתח הפרטי של המשתמש באלמנט מאובטח בבנק.

התקפת Evil-Maid שיש לה פחות זמן לבצע התקפה ואולי אין לה גישה לציוד מסובך עלולה לפגוע במכשיר שלך כדי להטעות אותך למסור את סודות המכשיר.

עד לאחרונה היה למשתמשים קשה לזהות האם התוכנה המופעלת בארנקי Trezor One מקורית או לא. תוקפים שמודעים לפרצה זו יוכלו לנצל זאת ואז להמשיך ולפשר על גרסת התוכנה Trezor תוך הסתרת העובדה הזו מהמשתמש..

עם זאת, טרזור ​​פרסמה לאחרונה את קושחת הגרסה 1.6.1 המאמתת את האותנטיות של מטען האתחול אשר בתורו מאמת את חתימת הקושחה כדי להבטיח ששני חלקי התוכנה מריצים קוד אמיתי ולא מטופל. בנוסף, יחידת הגנת זיכרון או MPU במכשיר Trezor יכפה כעת על הגנת כתיבה קלה לשימוש ב- MCU באופן שרק קושחה שתחתום על ידי Satoshilabs (החברה האם של Trezor) תורשה לשנות כל רגיש. חלקי הזיכרון.

יתר על כן, לדג’ר משתמש בפרוטוקולים למניעת התקפת עוזרת מרושעת כמו בדיקת תעודה אוטומטית. Ledger עושה זאת בכך שהארנקים שלו מזהים תוכנות או חומרה פוטנציאליים שנפגעו בכל פעם שהוא מחובר למחשב או לסמארטפון.

ניצולי אבטחה וצעדים שנקטו Ledger ו- Trezor בכדי להקל עליהם.

גם חוקרי אבטחה וגם מומחים הסכימו כי מכשירי לדג’ר וגם מכשירי טרזור ​​עדיין פגיעים לסוגים רבים של מעללי אבטחה. בכל פעם שמתגלה ניצול או פרצה, צוותי המפתחים של לדג’ר וגם של טרזור ​​סיפקו תיקונים מהירים ומהירים באמצעות עדכוני תוכנת קושחה לכל בעיה. חלק מתיקוני האבטחה שסופקו על ידי Ledger ו- Trezor הם להלן.

הפגיעות של טרזור ​​- הגנה על כתיבת טעינת Bootloader פגומה

מכשיר ה- Trezor One משתמש בשבב STMicroelectronics STM32F205 שהוא לקוי. מה שהוא עושה הוא שההגנה על כתיבה במכשיר מושבתת אשר נועדה להגן על מטען האתחול של המכשיר. המשמעות של זה היא שתוקף זדוני יוכל להשיג גישה, לשנות ולהחליף את ה- bootloader באמצעות עדכון קושחה זדוני מזויף. זה בתורו פוגע ביצירת מילות הזרע ל- Trezor One ופגיעות זו מנוצלת עוד יותר מכך ש- Trezor One אינו מאפשר חילוץ של מפתח פרטי מארנקים שבהם כבר הוקם זרעי התאוששות..

Trezor בתגובה, הקים את עדכון התוכנה הבא במטרה להקל על בעיית החומרה ובמקביל לספק דרך חדשה לאמת את האותנטיות של הקושחה..

ראשית, מטען האתחול הפגום בהגנת הכתיבה של STMicroelectronics הוסף הגנת כתיבה ואוכף בנוסף על ידי יחידת הגנת הזיכרון (MPU)

הקושחה החדשה והמשופרת בודקת גם את האותנטיות של מטען האתחול קודם לפני עדכון מטען האתחול של המכשיר לגרסה האחרונה. יחידת הגנת הזיכרון המופעלת הסופית מונעת גם ביצוע קוד מהזיכרון.

בבלוג Trezor נמסר גם כי ניתן להתגבר על בעיית ההגנות הכתובות הלקויות של Option Bytes באמצעות מערכת הגנה אחרת שהייתה MPU (יחידת הגנת זיכרון) הנ”ל והיא חלק אחר מהשבב. כאשר טרזור ​​משתמש בשבב זה במאתחל האתחול, הוא מסוגל לציין ביעילות לאילו אזורי זיכרון יש לגשת או לא אשר בתורם מסוגל להגיע לרמת ההגנה המיועדת (MPU מגביל את הגישה לחלקים רגישים בזיכרון המכשיר הכוללים ה- bootloader הם והרישום FLASH_OPTCR). STMicroelectronics מאשר גם כי באמצעות השימוש ב- MPU, הבעיה הקודמת הזו נפתרה.

הפגיעות של Ledger – MCU Fooling ועוד

כאמור, אחת הדרכים הבטוחות לאימות האותנטיות של קושחת לדג’ר תהיה ביצוע בדיקת תעודה במכשיר. עם זאת, היה פגם בבדיקת המערכת הזו. Ledger יישמה את התכנון באופן שמאפשר להתקפה לבצע טעינה של קושחה שונה על המכשיר אך עדיין להיות מסוגל לעבור את בדיקת האישור.

לאחר מכן פרסמה לדג’ר פוסט בבלוג בנושא שהסביר את מהותה והשפעתה של הפגיעות תוך פירוט פרטי התיקונים שהוחלו. Ledger גם ניצל את ההזדמנות להבהיר כי פגיעות זו אינה מאפשרת חילוץ מפתח פרטי בארנקי חומרה Ledger שהוגדרו בעבר.

כך שבעצם, לדג’ר מבצעת את בדיקת האישור שלהם בארנק בכך שהאלמנט המאובטח שלהם (SE) יבקש מידע מה- MCU כדי לשלוח לו קוד קושחה למטרות אימות. אם קוד הקושחה היה נפגע, ה- MCU עדיין יצטרך לשלוח את כל הקושחה הרשמית כדי שה- MCU יוכל להעביר אותו לאלמנט המאובטח למטרות אימות..

Ledger הצהיר כי ה- MCU בארנק לא החזיק מספיק זיכרון ואחסון זמינים כדי לכלול ולשלוח את כל הקושחה הרשמית ל- Secure Element וכן כל קוד זדוני..

בעבר, Ledger MCU כלל את מטען האתחול ואת הקושחה בשני חלקים נפרדים של זיכרון הארנק. שני קטעי הזיכרון הללו כוללים חלק מהקוד שהיה זהה בכל ההיבטים. קוד ה- Tis נקרא מהות מהות. ככזה, הדבר הופך את האפשרות לניצול קוד פוטנציאלי אשר הביא להסתרת קוד זדוני בתוך הקושחה הרשמית.

חוקר אבטחה, סאלם ראשיד, הסביר כיצד מערכת האבטחה של לדג’ר במכשירים שלהם לוקה בחסר על ידי שינוי הקושחה הרשמית באופן שתחליף עותק של קוד הפנימי של המהדר בקוד זדוני. זה בתורו מאפשר לו להתחבר אל הפנימיות של מטען האתחול במהלך ביצוע בדיקת האישור.

לאחר שהצליח לאמת את עצמו לאלמנט המאובטח באמצעות החלפת הקוד הזדוני, הוא יכול כעת לנצל את האלמנטים החופפים הכוללים את שני הכפתורים במכשיר Ledger וכן את תצוגתו..

שיטות עבודה מומלצות לאבטחת ארנק

עליך תמיד לוודא שארנק החומרה שלך אמיתי. תלוי במכשיר Trezor או Ledger לבחירתך, ישנן דרכים לבדוק את תקינות המוצר בין אם זה Ledger Nano X או Nano S Trezor. כאשר משווים את טרזור ​​מול לדג’ר, לטרזור ​​יש חותמות ברורות על אריזותיהן אשר מוצרים כגון Ledger Nano S חסרים. מצד שני, מכשירי Ledger כמו Ledger Nano X מסתמכים על בדיקות תעודת הצפנה בתוכנה. למרות שזה עשוי להיות המקרה, מומלץ תמיד לרכוש לדג’ר ננו X או Trezor דגם T מפיצים מורשים ולהגיע לתמיכת לקוחות רשמית בכדי לבדוק דרכים נוחות לשימוש ולהימנע ממשווקי צד שלישי..

המשתמש צריך גם לעדכן את הארנק לקושחה האחרונה לפני השימוש בהם. כאשר משווים את העדכונים של Trezor לעומת Ledger, עליכם לחפש את העדכונים מערוץ רשמי בין אם זה האתר שלהם, שכן יתכן שקושחת הארנק של Trezor או Ledger תהיה בסכנה או סתם ישנה..

הגדר זרע התאוששות משלך

בעת שימוש במוצרי לדג’ר או טרזור ​​כגון לדג’ר ננו S טרזור, מומלץ להשתמש בארנק חדש שלא הוגדר מראש למקרה שהבעלים הקודם התמתן עם זרע ההתאוששות. לכן מומלץ להקים זרע התאוששות משלך.

מטבעות נתמכים הן לדג’ר והן לטרזור

Ledger ו- Trezor מספקים תמיכה בסוג המטבעות הקריפטוגרפיים העיקריים כמו Bitcoin, Litecoin ו- Ethereum. ל- Trezor רשימת המטבעות הנתמכת הבאה: ביטקוין, ביטקוין מזומן, ביטקוין זהב, ליטקוין, אתריום, אתריום קלאסי, דאש, זקש, זקש, נאמקוין, דוגקוין, NEM, הרחבה, UBIQ ו- ERC 20 אסימונים..

לעומת זאת, Ledger מספק תמיכה בביטקוין, ביטקוין מזומן, ביטקוין GOld, Digibyte, HCash, Qtum, PIVX, Vertcoin, Viacoin, Ubiq, Expanse, Dash, Dogecoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic, Stratis, Ripple, Zcash, Komodo , PoSW, Ark, Neo, Stellar, Stealthcoin, BTCP, Zencash ו- ERC-20 אסימונים.

ככזה, Ledger הוא אחד מארנקי הצפנה הטובים ביותר לשימוש. יתר על כן לטרזור ​​נקודת מחיר מעט גבוהה יותר בהשוואה לדג’ר. Trezor One זמין כיום במחיר קמעונאי של 89 יורו ואילו יורשו האחרון, Treoror T במחיר של כ 159 יורו. שני מוצרי Trezor אלה בהשוואה ל- Ledger Nano S, זולים יותר במחיר של 79 יורו בלבד. ככזה, אם אתם מחפשים את ארנקי החומרה הזולים ביותר של ספר החשבונות, עליכם לבחור ב- Ledger Nano S

Trezor לעומת Ledger – שאלות נפוצות

ש: האם טרזור ​​נפרץ?

ניתן לפרוץ גאדג’טים של Trezor אך רק באמצעות חומרה מיוחדת לחילוץ מפתחות חסויים.

ש: מהו ארנק החומרה הצפוני הטוב ביותר?

Ledger ו- Trezor או שניהם ארנקי החומרה הצפוניים הטובים ביותר הקיימים כיום בשוק

ש: האם ניתן לפרוץ ארנקים כמו Ledger Nano X או Trezor Model T?

מחקרי Ledger ו- Trezor הצהירו כי יש להם פוטנציאל להיפרץ, ועל המשתמשים וגם על היצרנים לבצע צעדים למזער את הסיכונים הפוטנציאליים בגניבה..