סקירת דגם T של טרזור ​​(2021) – האם זה האחד?

מבוא

בסקירה זו של דגם טרזור ​​אנו נעבור מהו טרזור ​​דגם T, זהו ארנק חומרה היורש ל- Trezor One. סקירה זו של דגם Trezor T תעבור מבט מעמיק על האבטחה, העיצוב, השימוש והפונקציות של ארנק החומרה של טרזור..

ארנק חומרה זה של מטבע קריפטוגרפי מאפשר לך לאחסן, לשתף את המפתח הפרטי שלך בגאדג’ט ואז להשתמש בו לחתימת עסקאות. זאת בניגוד לארנקי התוכנה המסורתיים המועדים לתוכנות זדוניות ולפריצות מכיוון שהם בדרך כלל מאובטחים יותר.

ה- Trezor Model T תוכנן והושק על ידי Satoshilabs ומתגורר באיחוד האירופי לצד המתחרה העז שלהם Ledger. Satoshilabs ממוקמים ברפובליקה הצ’כית, ו- Trezor Model T עצמו מיוצר ומתוכנן בפראג.

הדרך בה ארנק חומרת ההצפנה הזה מגן על נכסי הצפנה שלך היא על ידי הנחיה לתהליך אימות כאשר הוא מראה את הכתובת למשלוח או קבלה על המסך. לאחר מכן יהיה עליך לאשר את העסקה על ידי אישור פיזי על גבי מסך המגע. ארנק חומרה זה מציע תכונות אבטחה כולל אימות U2F, אישורי כניסה ל- SSH וכן מנהל סיסמאות.

מחיר הקמעונאי של המוצר הוא כ 149 יורו של 170 דולר ארה”ב, המהווה כמעט עלייה של פי שניים מקודמו, אולם סקירה דגם T זה יעבור על התכונות הנוספות ושיפור האבטחה שהארנקים מספקים..

אריזה

אנו נעבור גם על האריזה בסקירת מודל טרזור ​​זה. בהשוואה לדגם הקודם של Trezor One, הארנק T מגיע בקופסה מעט גדולה וכבדה יותר בהשוואה לקודמתה. הוא עטוף בפלסטיק מכווץ וברגע שתפתחו את הסדין תבחינו כי אריזת ה- Trezor Model T מגיעה עם שתי חלקים עיקריים, שרוול עשוי קרטון ותיבה מלבנית שחורה שבתוכו ארנק החומרה..

אם תסתכל על שרוול הקרטון שבחזית, תראה אזהרה הקובעת כי “אם אתה חושד שהחבילה נפתחה על ידי מישהו אחר, שמור על הארגז כמו שהוא ופנה לתמיכה שלנו בכתובת trezor.io/support “אזהרה זו שימושית מכיוון שברור למדי שעטיפת הפלסטיק שהייתה להם לא תהיה אינדיקטור חזק לכך שמישהו התעסק בגאדג’ט שכן ניתן לשכפל אם למישהו יש מספיק משאבים וזמן.

בחבילה מכסה מגנטי שמקל מאוד על פתיחה וסגירה ויש שלט המציין “המקום הבטוח למטבעות שלך” המונח על החלק הקדמי של הארנק דרך חלון פלסטיק. חומר הקופסה זהה לזה שהיה בשימוש בדגם הקודם.

ביטול איגרוף

סקירה זו של דגם טרזור ​​מכסה את החלק שאינו אגרוף. ברגע שתבטלו את תיבת הדגם של טרזור ​​ד ‘T, תגלו שסידור תוכן העניינים של התיבה למעשה הרבה יותר מאורגן מקודמו. הדבר הראשון שתבחין בכך שתהיה הוראות תהליך מהירות “התחל” בצד ימין של הכריכה עם שלוש צעדים עיקריים שיש לעקוב אחריהם. יהיה שלב רביעי נסתר שניתן לראות לאחר הסרת תוכן התיבה.

משתמשים דיווחו כי בעיצובים הקודמים חסרה הוראות על האריזה וסיפקו רק מדריך מקוון. עם זאת, Trezor Model T מספק הנחיות להגדרה דרך החבילה עצמה.

ברגע שאתה מרים את המחזיק המגנטי המחזיק את החבילה במקום, תראה את ארנק החומרה משמאל ואביזרים כגון כבל USB, מדריך למשתמש וכרטיס זרעי התאוששות בצד ימין של שקית קטנה.

מלבד ארנק החומרה הראשי כאמור ואביזריו, תוכן אחר של הקופסה כולל תחנת עגינה מגנטית, כבל USB A ל- USB C, 2 כרטיסי זרם התאוששות ו -4 מדבקות הלקוח של טרזור..

רציף מגנטי

המזח המגנטי הוא אביזר נהדר המהווה מחזיק מגנטים דק עם סרט 3 דבק עצמי. מה שזה עושה זה שהוא מאפשר לך לחבר אליו את גאדג’ט החומרה שלך ואתה מסוגל להדביק אותו על מקומות כמו מתחת לשולחן עבודה או משטחים אחרים כדי לאחסן את הארנק שלך. ככזה זה אביזר שימושי למדי.

כבל USB A-C

כבל ה- USB A ל- C שמגיע עם דגם ה- Trezor T הוא כבל USB שונה בהשוואה לקודמיו. Satoshilabs החליטו לכלול כבל USB A-C מכיוון שסוג זה מתחיל להפוך לסטנדרט בתעשייה. עם זאת, כבל ה- USB קצר למדי ולכן עליך לקחת זאת בחשבון אם ברצונך לחבר את ארנק החומרה למחשב האישי שלך כדי לגשת לנכסי הצפנה שלך..

תכנן ובנה איכות

סקירה זו של דגם trezor לא תדון בתכנון ובאיכות הבנייה. בהשוואה לקודמו, דגם ה- Trezor T הוא גודל מעט גדול יותר אך הוא קל יותר ב -15 גרם בלבד או 0.52 עוז. אין כפתורים פיזיים זמינים ב- Trezor דגם T והצד הקדמי מתאר את מסך המגע כמו גם את דגם Trezor שמעליו..

חסרון אחד של דגם ה- Trezor T הוא שהוא אינו עמיד למים ואינו עמיד בפני זעזועים, אך הוא עדיין בנוי בצורה יציבה מאוד עבור גאדג’ט עם יכולות מסך מגע. עדיף שעיצובים עתידיים יספקו ארנק חומרה עמיד יותר פיזית שהוא עמיד למים ועמיד בפני זעזועים.

מסך המגע בארנק החומרה מאפשר למשתמשיו לגשת לארנק באמצעות הזנת הסיכה המתבקשת וגם סיסמה מוצפנת בגאדג’ט ללא כל שימוש או חיבורים למחשב. זה מבטיח שכל נתונים שמוזנים ל- Trezor Model T אינם מסוגלים להשאיר את הגאדג’ט דרך מדיה אחרת. ראוי לציין כי משטח מסך המגע קטן למדי כך שאנשים עם ידיים גדולות יותר עלולים למצוא קשיים בהזנת הסיכה והסיסמה שלהם. הארנק הפיזי עצמו עם זאת ארגונומי ואין לו כפתורים פיזיים. בארנק זה אין סוללות פנימיות וניתן להפעיל אותו רק באמצעות מקור חשמל חיצוני.

החלק התחתון של המכשיר מארח את יציאת ה- USB Type C ואילו הצד הימני מציע חריץ Micro SD גם כן. לאחר שתקבל את הארנק החדש שלך, תגלה כי תוצב מדבקת חבלה מעל יציאת ה- USB מסוג C. המדבקה לעומת זאת קשה להסרה והיא עשויה להשאיר כתמי דבק כל כך על הארנק אם לא יוסרו כראוי..

למרות שהמכשיר מצויד במדבקת חבלה, מאפייני האבטחה כגון אלה הם פסיכולוגיים בלבד וכל אדם עם מספיק משאבים מסוגל ליירט את החבילה שלך, להתעסק בארנק שלך ולהמשיך להחליף את כל תכונות האבטחה המתעסקות במקום..

עם זאת בחשבון, זה יהיה נוח יותר אם מדבקת החבלה מונחת על הקופסה ולא על הגאדג’ט עצמו מכיוון שהוא ישאיר שאריות על הארנק וכל ניסיון לנקות אותו צריך לוודא שהאמצעים המשמשים לא יפגעו את הארנק בכל דרך שהיא.

תוספת: חריץ כרטיס ה- SD

סקירה זו של דגם trezor לא תכסה גם את חריץ כרטיס ה- SD שמגיע עם המוצר. כאמור, ל- Trezor Model T יש חריץ לכרטיס SD בצד ימין של הארנק, אם כי זה המקרה, Satoshilabs לא ציינה את מטרתו של חריץ כרטיס SD זה ל- Trezor Model T באתר האינטרנט שלה שמוכר את הדגם..

כאשר הוכרז לראשונה על חריץ כרטיס ה- SD שהוא נמצא ב- Trezor Model T, תוכנן בתחילה לשמש להצפנת אחסון נתונים וייתכן שזה מאפשר לייצא מפתחות פרטיים לכרטיס ה- SD. אבל זה עדיין לא אושר.

רשימת סקירת דגם Trezor מטבעות נתמכים

נכון להיום המטבעות הנתמכים שהמכשיר יכול לאחסן בארנקי החומרה שלו הם ביטקוין, Litecoin, Dash, Zcash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, אסימונים ERC-20, Expanse, UBIQ, NEM, Namecoin, Dogecoin. וביטקוין TEstnet.

למרות שהארנק תומך בפחות מטבעות מאשר בארנקי חומרה אחרים של מטבעות קריפטוגרפיים, טרזור ​​תכננה להוסיף תמיכה נוספת לנכסי הצפנה כגון XRP או XMR, אך רק ל- Trezor Model T החדש יותר..

סקירת Trezor t – תחילת העבודה בארנק החומרה של Crypto

בניגוד לעיצוב הקודם, הארנק מגיע עם חבילת הוראות ברורה ותמציתית שתעזור לך לגשת לאתחול הארנק הקשיח די מהר כדי להגדיר אותו ללא שינויים רבים. לאחר שהסרתם את מדבקת החבלה בחריץ ה- USB C, תחילה עליכם לחבר את הארנק למחשב באמצעות כבל ה- USB.

ארנק החומרה עצמו מגיע עם מטען אתחול וללא קושחה מותקנת מראש בגאדג’ט. ככזה, אתה נדרש לחבר את המכשיר לאינטרנט על מנת להתקין את הקושחה מהאתר הרשמי של טרזזור. טרזור ​​הצהירה כי הסיבה שבגללה אף קושחה לא הותקנה מראש עם הארנק היא כך שהם מסוגלים להגן על הלקוחות מכל התקנת קושחה בלתי מורשית של צד שלישי. הסיבה לכך היא שהדרך היחידה שתוכל להשיג את הקושחה הרשמית תהיה הורדה מאתר טרזור.

הדבר הראשון שתראה בעת חיבור אחד ממכשירי Trezor למחשב האישי שלך יהיה מסך מסביר פנים המודיע לך להמשיך ל- Trezor.io בדפדפן שלך. לאחר מכן תתבקש להוריד תוסף קטן בשם “גשר טרזור” המאפשר חיבור ותקשורת בין הארנק בדפדפן שלך, כמו גם כל אחסון נכסי הצפנה של טרזור. אז תוסף גשר טרזור ​​תוסף חובה אחד להמשיך

בדף יהיו שתי אפשרויות שהן האפשרות Trezor 1 והשנייה היא Trezor Model T שתבחרו. אל תבחר את הארנק כפי שהוא נמצא כרגע במצב בטא ותופיע אזהרת קופץ אם תבחר בארנק זה

לאחר מכן תוכל להמשיך כאשר המערכת נותנת לך אפשרות להתקין את הקושחה. רצוי יותר לא להשתמש בקושחת הביתא מכיוון שלא הייתם רוצים איסוף נתונים אנונימי בקושחת בטא.

לאחר שבחרת באפשרות להתקנת הקושחה, הארנק יתחיל להוריד ולהתקין את התוכן באופן אוטומטי באופן מיידי. הארנק יאמת אוטומטית ויאשר את חתימת היצרן להתקנת הקושחה. אחת מתכונות האבטחה שסטושילבס יישמו בארנקי החומרה שלהם היא שאם ארנק ה- Trezor One או דגם T שלך מגיע עם קושחה מותקנת מראש שלא חתומה על ידי Satoshilabs, תראה אזהרה.

התהליך כולו לוקח כ- 30 שניות והתקדמות האימות והתקנת תכונות האבטחה מוצגות על המסך. ברגע שזה נעשה, הגאדג’ט יופעל מחדש אוטומטית.

יצירת ארנק של טרזור

יצירת ארנק בארנקי החומרה של טרזור ​​תהיה הצעד החשוב ביותר בהגדרת מפתח פרטי. אם כבר יש לך מפתח קיים עם גישה לנכסי קריפטו, תוכל לייבא אותו לארנק Trezor שלך, אולם מומלץ ליצור מפתח חדש כדי למנוע הפרות אבטחה, במיוחד אם המפתח הישן שלך נוצר באופן מקוון או אחסון נכסי קריפטו בטלפון נייד.

כל שעליך לעשות קודם יהיה ליצור חדש ואז יופיע מסך מוקפץ המציג את התכונות של אחסון המטבע הציבורי בטרזור ​​ומספק גם כמה טיפים. יהיה עליך לבחור באפשרות “צור גיבוי תוך 3 דקות” ואזהרה תוצג על ידי טרזור ​​שאתה צריך לאשר.

קבוצה אחת של 12 מילים שנוצרו באופן אקראי עבור נכסי קריפטו תיווצר, טרזור ​​תפיק אותה עבורך ותצטרך לרשום אותה ולא לאבד אותה. אתה יכול להשתמש בחוברת זרעי ההתאוששות שמגיעה עם התקן החומרה הצפוני Trezor.

היצירה האקראית של מילים עובדת על ידי ערבוב אנטרופיה ממחולל מספרי החומרה הפנימיים של טרזור ​​וגם מהמחשב שלך כדי לספק מפתח פרטי לשימושך. תערובת המספרים המופקים מהמערכת שלך וחומרת הקריפטו מאפשרת אקראיות טובה יותר ומפחיתה את הסיכון לדלת אחורית.

המפתח הפרטי שייווצר משמש כמפתח ראשי לכל נכסי הצפנה העתידיים שלך שתאחסן והוא לא מיוחד רק לגאדג’ט הטרזור ​​שלך. ניתן להשתמש בו לייבוא ​​לאחסני חומרה אחרים של מטבעות קריפטוגרפיים, כל עוד ה- IT תואם.

עליך לטפל היטב במפתח שלך וגם בגיבוי שלך ולוודא לבדוק שוב כל מילה לפני שתקליט אותה. לא מומלץ לצלם את המפתח שלך או לאחסן אותו בענן מכיוון שהוא נוטה לגניבה.

מתן שמות למכשיר Trezor שלך

אנו נסקור פרטים על שמות המכשיר שלך בסקירה זו של דגם טרזור. Trezor מאפשר לך לתת שם למכשיר שלך, מה שמאפשר לך לספק שם ייחודי אחד למכשיר. השם הייחודי מסייע במניעת התקפות באמצעות “משרתת רעה” בה התוקף מחליף את המכשיר הנוכחי במכשיר מזויף אשר יכול להיות מצויד במשדר אלחוטי. ברגע שתכניס את הסיכה למכשיר המזויף במחשבה שהוא שלך, הסיכה יכולה להיות מועברת לתוקף במקום אחר.

גם אם אינך רוצה לתת שם למכשיר שלך, ישנן דרכים פשוטות יותר לסמן את המכשיר שלך פיזית, כגון סימון בסמן קבוע.

הגדרות הצמדה

תכונת אבטחה נוספת של ארנק Trezor היא קוד הסיכה המאפשר רק ערך מספרי של 0-9 וגם ספרה מקסימאלית של 9. הפרטים יכוסו בסקירת דגם trezor זה.

ברגע שתתחיל בהגדרת המכשיר, תתבקש לבחור את ה- PIN ואז להמשיך לאשר אותו. תתבקש להשתמש במכשיר האבטחה Pin בכל פעם שאתה מתחבר ורוצה לגשת למטבעות שלך. היזהר בהיבט זה מכיוון שטרזור ​​מאפשר רק 16 ניסיונות PIN, ואם הניסיון הסופי שגוי, הנתונים במכשיר יימחקו לחלוטין. את הגיבוי שלו תוכלו לקבל רק מזרע ההתאוששות. לאחר מכן תוכל לבצע שחזור של מטבעות הקריפטו שלך מהמכשיר שלך.

ביצוע עסקאות בארנק החומרה של טרזור

כרטיסיית העסקאות הזמינה בגאדג’ט כוללת היסטוריית עסקאות מלאה של כל המשיכות וההפקדות שקשורות לכתובות שלך לגאדג’ט Trezor שלך. מידע נוסף ניתן להלן בסקירת מודל trezor

אם נדרש תיוג, יהיה עליך לחבר את גאדג’ט Trezor שלך ל- DropBox ואז להוסיף תווית ידנית לכל עסקה ייחודית. לאחר מכן תוכל להשתמש בסרגל חיפוש לצורך קלות השימוש כדי לאפשר לך לחפש כל עסקה מסוימת. הגאדג’ט החדש של טרזור ​​מאפשר לך לייצא עסקאות אלה כ- CSV או PDF, בניגוד לרוב ארנקי החומרה של מטבעות קריפטו.

סקירה זו של מודל trezor לא תכסה את כל מה שאתה צריך לדעת על קבלת תשלומים ותשלומים

קבלת תשלומים

גאדג’ט זה של Trezor מאפשר לך לקבל תשלומים על ידי ניווט ל”כרטיסיית הקבלה “ולאחר אישור הכתובת הנכונה, בחר” אשר “במכשיר. גאדג’ט זה של Trezor מאפשר לך גם להציג את הכתובת כקוד QR במכשיר לסריקה.

שליחת תשלומים

על מנת לשלוח תשלומים באמצעות הגאדג’ט שלך, אתה נדרש לעבור ללשונית השנייה ואז להמשיך לסרוק קוד QR או להזין מידע חשוב בשדות המסופקים.

ל- Trezor מערכת אומדן שכר עבודה טובה ומספקת לך אפשרות לאשר מספר תשלומים בבת אחת על ידי בחירה בלחצן “הוסף נמען”. כל עסקה תצטרך להיות מאושרת על ידך פיזית כאשר אתה מחזיק כפתור במסך המגע.

טרזור ​​גם הציב אמצעי אבטחה למניעת התקפות של “איש באמצע”. פעולה זו פועלת על ידי Trezor המספקת לך את הסכום הנכון, העמלות וגם הכתובת אליך גם אם המחשב שלך נגוע בווירוסים או בתוכנות זדוניות כלשהן..

חתימה ואימות

תכונת אבטחה נוספת שתכוסה בבדיקה זו של מודל טרזור ​​היא שתכונה זו של טרזור ​​כדי להוכיח שאתה בעצם הבעלים הנכון של כתובת היא שטרזור ​​מאפשר לך לאמת כל הודעה שנחתמה בגאדג’ט שלך. תכונה אחת זו נוחה כדרך היחידה להוכיח שאתה הבעלים היחיד של כל גאדג’ט של טרזור ​​היא לחתום עליו ולספק כל הוכחה שבבעלותך. במקרה זה, צוות טרזור ​​יחתום על ההודעה ואף מפתחות חסויים לא יעזבו את המכשיר.

הגדרות מכשיר בסיסיות

הגדרות המכשיר הבסיסיות מאפשרות לך לערוך את התווית אם ברצונך לשנות את שם מכשיר ה- Trezor שלך המוצג בגאדג’ט האינטרנט וגם את מסך הגאדג’ט Trezor. פירוט נוסף ניתן בסקירת מודל טרזור ​​זה.

ההגדרות הבסיסיות כאן גם מאפשרות לך לשנות את הסיכה שתבקש לאחר שתבחר באפשרות “שנה סיכה”. תתבקש לאשר את ה- PIN הישן שלך ואז להזין קוד חדש. ניתן להשבית את הסיכה בכרטיסיית ההגדרות המתקדמות.

מסך הבית

Trezor בואו להתאים אישית את הגאדג’ט של Trezor באמצעות תמונת מסך שנבחרה מראש או תמונה אחת שמועלה לבד. אתה יכול לשנות את תמונת המסך על מנת להבדיל בין גאדג’ט טרזור ​​שלך, אך זה יכול לעשות את זה מבלבל אם תמונת המסך שאתה משתף היא יצירתית מאוד, ‘טרזור ​​מאפשר להעלות תמונה של 144 x 144 פיקסלים בלבד.

בִּטָחוֹן

בפעם הראשונה שאתה מסתכל על הגרסה החדשה יותר של טרזור ​​בהשוואה לזו הישנה יותר, נראה כאילו לא היו הרבה שיפורים לעומת הגרסה הקודמת, עם עדכונים קלים בלבד מנקודת מבט בטיחותית. מאפיינים נוספים יוסקרו בסקירה זו של מודל טרזור.

עם זאת, המכשיר מעודכן ומפותח באופן פעיל וסאטושילאבס תוקנו למעשה והודיעו על כל בעיות שהגיעו עם גאדג’ט טרזור ​​בשקיפות..

קיר הבטיחות סביב גאדג’ט זה של טרזור ​​מורם משמעותית גם כאשר אתה יודע שניתן להזין את ה- PIN ואת ביטוי הסיסמה בגאדג’טים עצמם..

על הביקורת שיש לבוא על בטיחות הגאדג’ט הזה תהיה שניתן יהיה לבצע שיפורים במיקרו-שבב בעל קוד פתוח לאחסון מפתחות חסויים במקום הבזק של המיקרו הראשי..

סקירת מודל טרזור ​​T – הסיכום

גאדג’ט Trezor הוא התקן אחסון חומרה בעל קוד פתוח הנתמך היטב מצד היצרן וגם מקהילת המשתמשים בו.

לגאדג’ט Trezor יש תאימות מדהימה עם מחסני קריפטו ניידים ולקוחות וזה יהיה יתרון נוסף אם Satoshilabs יפתחו יותר את הלקוח ואת האפליקציה הסלולרית שלהם. לסיכום, טרזור ​​לא איכזבה מהגרסה האחרונה שלהם וגאדג’ט טרזור ​​אמין במיוחד והוא בהחלט אחד מהגאדג’טים לאחסון החומרה הבטוחים והבטוחים ביותר..

שאלות נפוצות – סקירת מודל טרזור

ש: באילו מטבעות תומך הגאדג’ט של טרזור?

טרזור ​​תומך ביותר ממאה מטבעות ואסימונים הכוללים ביטקוין ואתריום

ש: האם הגאדג’ט הזה של טרזור ​​שווה את זה?

זוהי פיסת חומרה נהדרת עם תכונה משמעותית שמופעלת עם מסך מגע המהווה שכבת הגנה נוספת מכיוון שנתונים רגישים יוחדרו ישירות לגאדג’ט במקום דרך מחשב.

ש: האם טרזור ​​נפרץ?

ניתן לפרוץ גאדג’טים של טרזור, אך רק על ידי חומרה מיוחדת לחילוץ מפתחות חסויים.