סקירת Kraken (2021) – האם המרת מטבעות קריפטוגרפית זו עבורך?

קראקן שבסיסה בסן פרנסיסקו פועלת מאז 2011 ונחשבת נרחבת לבורסת המניות המובילה בעולם. זוהי אחת הבורסות המאובטחות ביותר שם, שכן חילופי מטבעות קריפטוגרפיים אלה מספקים מגוון מקיף של אמצעי בטיחות, גישה מוסדרת עצמית וביקורת אבטחה. כפי שקראקן עצמו מתגאה, הבורסה מדורגת בעקביות את חילופי הקריפטו הטובים והבטוחים ביותר על ידי מדיה חדשותית עצמאית.

אמנם קביעת חילופי הקריפטו הטובים ביותר שם היא סובייקטיבית מאוד, אך בהחלט המקרה שקרקן הוא בין אלה שנחשבים לנחשבים המתוחכמים, המכובדים והבטוחים ביותר על ידי המשתתפים והסוחרים בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים..

תכונות מסחר

יתרון גדול נוסף הוא שעמלות קראקן הן מהנמוכות בענף, עם פיקדונות בחינם ומשיכות ועסקאות תחרותיות מאוד. בנוסף אתה יכול לסחור בדרכים אם יש לך חשבון Kraken באמצעות פלטפורמת האינטרנט שלו או באפליקציות הניידות שלו.

לקראקן יש נפח היורו הגבוה ביותר של מסחר בביטקוין מבין כל בורסות המטבעות הקריפטוגרפיים שנמצאות שם, והיא נמצאת באופן עקבי בבורסת הצפנה הבינלאומית הגבוהה ביותר הן לקנייה והן למכירה של ביטקוין ונפח מסחר בכל מטבעות הקריפטו הנתמכים. קראקן היא אחת מחילופי הצפנה הראשונים ששולבו בהיקפי המסחר והמחירים שלה במסוף בלומברג.

קרקן מציעה מגוון ממצה של אפשרויות מסחר שונות, החל מהצבת ההזמנות המוגבלות הרגילות וההפסקות הפסד ועד למסחר בשוליים ולמאגר כהה. Kraken היא פלטפורמת מסחר המאפשרת לסחור לא רק בין צמדי מטבעות קריפטוגרפיים אלא גם בין מטבעות פיאט (דולר קנדי, דולר ארה”ב), ולכן זהו פיאט מצוין לשער ההצפנה.

במהלך תקופתו בשוק חילופי הקריפטו, קראקן עשה שם לתכונות הבאות:

  • רמפה של פיאט טו-קריפטו עם נזילות גבוהה. Kraken מאפשר לך לסחור עם יותר מ -32 סוגים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים ביותר מ -140 שווקים עם 6 מטבעות פיאט שונים. USD, EUR, CAD, JPY, GBP ו- CHF.
  • בריכה חשוכה. קראקן היא בורסת מטבעות קריפטוגרפיה המציעה ספר הזמנות בלתי נראה, הידוע גם בשם בריכה חשוכה. כל סוחר יידע רק את הזמנותיו ויכול לסחור באופן אנונימי מבלי לחשוף את עניינם בפני סוחרים אחרים. שירות ה- OTC של קראקן. סוחר שנסחר בעקביות עם נפח גבוה יכול להשתמש
  • OTC של קראקן עם שירות אחד על אחד.
  • דלפק תמיכת לקוחות 24/7. Kraken מציעה צ’אט תמיכת לקוחות גלובלית 24/7 בכל מקרה למשתמשים שלה יש שאילתות שדורשות סיוע.
  • מסחר בשוליים ועתיד. בורסת המטבעות בקראקן מציעה מסחר בשוליים של מינוף של עד פי 5
  • מסחר במט”ח. באמצעות Kraken אתה יכול להחליף את מטבע הפיאט שלך לאחד משישה מטבעות פיאט נתמכים אחרים.
  • פלטפורמה מאובטחת ואמינה. קראקן הוא מוביל בתעשייה כשאתה מדבר על אבטחת קריפטו שכן קרקן מעולם לא נפרץ, כך שאתה יכול להיות בטוח שהכספים שלך בטוחים כאשר הם נותרים בחזקת הבורסה..

בנוסף למסחר בביטקוין, מטבעות קריפטוגרפיים אחרים הנתמכים על ידי קראקן הם:

Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Stellar / Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), אסימונים של Augur REP (REP) , ICONOMI (ICN), מלון (MLN), Zcash (ZEC), Dogecoin (XDG), Tether (USDT), Gnosis (GNO) ו- EOS (EOS).

מבחינת תוכנת המסחר בפועל בה קונים וסוחרים מסוגלים לבצע עסקאות, קראקן נחשב לטוב אך לא ללא מקום לשיפור. כמו בכל שאר חילופי המטבעות הקריפטוגרפיים, ידוע כי קראקן נתקל בבעיות שרתים כאשר נפחי התנועה וההזמנות מגיעים לשיאם. עם זאת, קרקן פרסמה לאחרונה עדכון מלא לפלטפורמת המסחר שלה אשר צפוי לשפר הן את השימושיות שלה והן את החלקות שלה ולפתור את הבעיה של קריסות אתרים בזמן שיא המסחר..

בנוסף לפלטפורמת המסחר הרגילה הרגילה של קנייה ומכירה של מטבעות קריפטוגרפיים, KRaken מציעה גם לסוחרים מנוסים כמו מסחר בשוליים עם מינוף של עד פי 5 ואפשרות לתפוס עמדה קצרה..

קראקן שואף להוסיף נתוני שוק עם ערך מוסף וכלים מסחריים לפלטפורמה שלה, לרוב באמצעות רכישות שונות, כגון רכישת זרמי מחירי מטבעות קריפטוגרפיים בשידור חי ב- 2019 ו- Cryptowatch, שהיא מומחית לתרשים.

בסך הכל, קראקן היא בורסת נכסים דיגיטלית ותיקה לסוחרים המחפשים פיאט מחוץ לרמפה, מכיוון שקראקן מגיע עם מגוון תכונות ואפשרויות מסחר מתקדמות לכל סוחר מנוסה, כמו גם אפשרויות מסחר פשוטות עבור חובבי קריפטו חדשים. לסצנת הקריפטו.

היסטוריית חילופי דברים ורקע

הוקם בשנת 2011 על ידי חלוץ הקריפטו המוקדם, ג’סי פאוול והושק בשנת 2013. מאז הוא הפך לאחת הבורסות המוכרות ביותר בענף. קרקן, הממוקמת בסן פרנסיסקו, ארצות הברית, היא בורסה מוסדרת לחלוטין, מה שאומר שקרקן מבטיח לסוחרים בהיקף גבוה לעבור צ’קים של Know Your Customer (KYC) לצורך סחר. חוץ מזה, בין כל חילופי הקריפטו בחוץ, יש לו את הזכות להיבחר על ידי בית המשפט המחוזי בטוקיו לטפל בתביעות פיצוי לקוחות הקשורות לקריסה הידועה לשמצה של הר. גוקס בשנת 2014.

במהלך שנות פעילותה הרבות בנה Kraken מוניטין מוצק כמחליף מאובטח ובחירה פופולרית בקרב סוחרים ומשקיעים מוסדיים. אם יש לנו חילופי הצפנה הראשונים שעברו את ביקורת ההצפנה Proof-Of-Reserves ומספקים מידע על מחירי הצפנה למסוף בלומברג..

בורסת קראקן מוסדרת באופן עצמאי ועומדת בכללים ותקנות בכל תחומי השיפוט שהיא תומכת בה. בורסת Kraken רשומה גם כעסקי שירות MOney (MSBN) ב- FinCEN בארצות הברית (מספר רישום 31000136371793) ו- FINTRAC בקנדה (מספר רישום M19343731). בממלכה המאוחדת, רשות התעבורה הפיננסית הסדירה את עתיד קרקן (מספר רישום 757895).

מטה הבורסה נמצא בסן פרנסיסקו, אך יש לה משרדים בערים שונות בכל הכפפה, כולל ניו יורק, לונדון בבריטניה, צ’יודה סיטי ביפן וסינגפור. בורסת קרקן קיבלה יותר מ 126 מיליון דולר הון סיכון על פי Craft.Co. בגלל זה, היא רכשה מספר סטארט-אפים מכווני-קריפטו כמו CryptoWatch, CleverCoin, Coinsetter, Cavirter, Bit Trade, Crypto מתקנים ומחלף..

דף האינטרנט של Kraken מכיל את כל התוכן שלו באנגלית – עוד יותר תוכלו לבחור בין אנגלית אמריקאית לבריטנית, המתאימה ביותר לצרכים שלכם. יתר על כן, האתר זמין בשמונה שפות אחרות, כולל ספרדית, צרפתית, איטלקית, פורטוגזית, רוסית, טורקית, סינית ויפנית (למרות שיפן אינה כרגע ברשימת המדינות הנתמכות).

אימות

תהליך האימות של קראקן הוא די פשוט אך כשמדובר באימות דרג גבוה יותר, קראקן יכול להיות קצת קפדני. בסך הכל יש כארבע שכבות. דרגה 1 יכולה להימשך מספר דקות בלבד ולבצע אותה אוטומטית אם הכל מוגש כהלכה. זה עלול לקחת זמן רב יותר אם היישום דורש בדיקה ידנית.

בדרך כלל לוקח כמה ימים להשלים אימות דרג 2 ו -3 ואילו דרגה 4 המכונה גם אימות ארגוני נמשכת כיום יותר מחמישה ימים עקב ביקוש מוגבר..

דבר אחד שיש לציין לגבי קראקן הוא שהם אינם מאפשרים פיקדונות, משיכות או אימות מסחר. להלן הסבר כיצד מגבלות המשתמש גדלות עם שכבות.

דרגה 1 (התחלה) – עם דרגה 1, משתמשים יכולים לבצע פיקדונות ומשיכות רק במטבעות דיגיטליים. המסחר יכול להתבצע הן במטבעות דיגיטליים והן במטבעות פיאט. כדי לקבל אימות דרג 1 נדרש שם מלא של המשתמש, DOB, ארץ מגורים וכתובת פיזית ואימות מספר טלפון.

דרגה 2 (ביניים) – הפקדות, משיכות ומסחר במטבע דיגיטלי יעמדו לרשותך. מסחר בשוליים זמין גם עבור חשבונות מאומתים. אימות ביניים דורש: תעודת זהות ממשלתית תקפה, הוכחת מגורים לאחרונה, כיבוש ומספר ביטוח לאומי (עבור לקוחות אמריקאים)

שכבה 3 (פרו) – אם יש לך חשבון שכבה 3 קראקן, פיקדונות ומשיכות פיאט מוגבלים ל -10 מיליון דולר כל יום ול -100 מיליון דולר מדי חודש. משיכות במטבעות דיגיטליים מוגבלות ל -10 מיליון דולר ליום ול -300 מיליון דולר לחודש. בחשבונות קרקן דרג 3 (פרו) לא תהיה מגבלת הפקדה למשתמשי Pro. אימות דרג 3 מחייב מילוי וחתימה של שאלוני KYC נוספים.

עמלות מסחר

קרקן היא אחת מחילופי המטבעות המפחיתים את מחיריה בצורה דרסטית במטרה להקדים את התחרות והיא כיום אחת מפלטפורמות המסחר הזולות ביותר. הבורסה גובה את דמי המשיכה לפיאט הבאים:

נסיגת EUR SEPA – מדינות EEA בלבד יורו 0.09

העברה בנקאית SWIFT של GBP – 0.125% בתשלום מינימלי של 35 דולר

FedWire דולר – זמין בארה”ב, 5 דולר בתשלום אחיד

העברה בנקאית CAD – קנדה בלבד, 0.25%

JPY SWIFT – ברחבי העולם, 0.125% עם עמלת מינימום של 35 דולר

כל העמלות מחויבות על בסיס מסחר, מלבד עמלות פיקדון ומשיכה, ובדרך כלל מתחלקות לארבע קטגוריות: עמלות מסחר רגילות, עמלות מסחר של stablecoin, עמלות מסחר כהות בבריכה ודמי מסחר בשוליים..

יַצרָן & שכר טרחה

עמלות Kraken עבור הפקדות שטוחות ברוב ההעברות. ACH ו- Fedwire עולים 5 $ בעוד פיקדונות SWIFT עולים 35 USD / EUR והעברות SEPA אינן כרוכות בתשלום אם נשלחות דרך בנק FIDOR. מרבית הפקדות המטבעות מבוצעות בחינם למעט מטבעות קטנים ופחות נזילים.

דמי מסחר רגילים נגבים הן על היצרן והן של הלוקח, ומתחילים ב 0.16% ליצרן ו 0.26% עבור הלוקח. אחוז דמי המסחר בדרך כלל יקטן ככל שנפח המסחר יגדל, ויכול לרדת עד 0.00% עבור היצרן ו- 0.10% עבור הלוקח..

עמלות שונות יחולו על זוגות מסחר שכוללים מטבעות אור. כאן אתה משלם 0.20% או פחות בהתבסס על נפח של 30 יום לכל עסק, בין אם אתה נוטל או יצרן. סוחרי נפח ירך המחליפים יותר מ -1,000,000 דולר בחודש במטבעות יציבים אולם אינם משלמים עמלות כלשהן.

Kraken מציע עמלות עתידיות בין -0.0020% המהווה הנחה מיידית ליצרנים ו -0.075% ללוקחים.

מסחר בשוליים

מבחינת עמלות המסחר בשוליים, קרקן גובה עמלת פתיחה של 0.01% עד 0.002% ודמי גלגול של 0.01% -0.02% אחרי כל 4 שעות עד שהעמדה הממונפת פתוחה בפלטפורמת המסחר. ככזה, Kraken גובה פחות מכל הבורסות העיקריות למסחר בשוליים, אם כי עסקאות אלה מתייקרות ככל שמיקומך נשאר פתוח.

מגבלות קצבת השוליים בבורסה זו תלויות גם ברמת האימות שלך, כאשר המינוף המקסימלי הקיים בקרקן הוא פי 5.

בריכה חשוכה

פיקדונות ומשיכות

קטגוריה אחת נוספת של עמלות Kraken הינה תחת פיקדונות ומשיכות. עבור פיקדונות, לא מחויבים עמלות בבורסה זו עבור מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים. עבור כמה מטבעות חדשים יותר או לא נפוצים יותר, יהיו עמלות הקמת פיקדון וארנק.

קראקן גובה תשלום עבור כל המשיכות. בהשוואה לבורסות אחרות, קרקנים אינם הנמוכים ביותר בהשוואה לבורסות אחרות, אך גם הם אינם יקרים והכל תלוי בהסרת המטבע הקריפטוגרפי..

עבור מטבעות פיאט, קראקן גובה גם עמלה על משיכתם. העברה בנקאית או בנקאית רגילה בארה”ב תעלה לך 5 דולר לעסקה, בעוד שעסקת SWIFT דולר עולמית כרוכה בתשלום של 35 דולר. משיכת יורו באמצעות העברה בנקאית של Sepa תעלה לך כ- 0.09 אירו, בעוד שהעברת SWIFT עולמית באמצעות משמורת אטנה מתומחרת גם היא על 35 אירו. משיכות CAD, GBP, CHY ו- JPY אפשריות אך משתנות בהתאם לשיטת העסקה.

בהשוואה לבורסות אחרות, דמי Kraken הם זולים יותר מבול ביטים ב 0.5% למסחר, אך מעט יקרים יותר מ- Coinbase Pro (יצרני 0.15% ו 0.25% נוטלים) ו- Bitfinex שיכולים להתגאות בכך שעמלות ביצוע ההזמנות הזולות ביותר הן בקרב פיאט-עד הגדולות. – חילופי קריפטו ב- 0.10% יצרנים, 0.20% נוטלים)

בסך הכל נראה כי קראקן מציע עמלות נמוכות, ומוצדק וסביר. ככזה, בורסת קראקן נופלת על הקצה הזול יותר של חילופי פיקוח.

מִסְחָר

קרקן מציעה פחות מעשרה מטבעות קריפטוגרפיים שונים למסחר, אך הבורסה מציעה אפשרות לבצע עסקאות ישירות בין כל הזוגות הזמינים. בסך הכל חמישה מטבעות פיאט, הבורסה נותנת מספיק אפשרויות מסחר לכולם.

קראקן היא גם הבחירה הטובה ביותר עבור אלה המעוניינים לקבל שליטה מרבית על עסקיהם.

מסחר בשוליים אינו זמין בכל זוגות המטבעות, אלא רק באלטקוינים הנזילים הבאים: אוגור, ביטקוין, ביטקוין מזומן, את’ריום, את’ריום קלאסי, מונרו, RIpple ו- Tether..

משתמשים יכולים לסחור במטבעות אלה בשוליים מול הדולר והאירו או נגד את’ריום וביטקוין. כמות המינוף תלויה במטבע המשתנה בין פי 2 ל -5.

בורסת קרקן מציגה כיום מסחר עתידי בו תוכלו לסחור במינוף של עד פי 50. עם זאת, מסחר עתידי זמין עבור משתמשים מאומתים בלבד הנמצאים מחוץ לארצות הברית. חוזים עתידיים תמידי זמינים אך נקובים בדולר ארה”ב.

משתמשים יכולים גם להשתמש בסוגי הזמנות שונים כדי לנהל סיכון כמו הזמנות מגבילות, הזמנות מתקדמות עם טריגרים מוגדרים מראש, פוזיציות ממונפות, מסחר בשוליים וכן מכירה קצרה..

קלות שימוש

Kraken היא תוכנה אשר זוכה לדירוג גבוה הן עבור סוחרי קריפטוגרפים מנוסים והן למתחילים. הממשק שלהם מציע תבניות פשוטות, ביניים ומתקדמות המסייעות למתחילים להשיג את נושאם ובמקביל מאפשר לסוחרים מנוסים לנצל את כל האפשרויות המתקדמות הדרושות להם..

פלטפורמת המסחר מספקת גם יישום רשמי של iOS ואפליקציית Android הכוללת את כל התכונות הדרושות כדי להשתמש בחשבון Kraken שלך למסחר. שים לב שעליך לחבר את מפתח ה- API שלך כדי להשתמש באפליקציה, כך שתצטרך להכיר את הוראות ההתקנה לפני התקנת האפליקציה. כרגע פלטפורמת העתיד Kraken פועלת ביישום אחר למכשירים ניידים, כך שתוכלו למצוא את האפליקציה בחנות הפליי.

בִּטָחוֹן

קראקן היא ככל הנראה אחת מחילופי המטבעות המקוונים המאובטחים בעולם ורמות האבטחה נחשבות בדרך כלל לגבוהות מאוד. לאחר קריסת הר גוקס, קרקן הייתה אחת החברות הראשונות שיצרו הוכחה מאומתת קריפטוגרפית לעתודות אשר מראה כי הבורסה מחזיקה 100% מכספי הלקוחות, כך עליה לעשות. הם מחזיקים ברוב הכספים במצב לא מקוון בצורה של אחסון קר והשרתים מוחזקים במיקומים מאובטחים הנתמכים על ידי שומרי אבטחה מהשורה הראשונה, סורקי רשתית וניטור וידיאו ברמה העליונה..

עם זאת, Kraken אכן דורש צורות גבוהות של אימות זהות אישית של בעלי חשבונותיה בהשוואה לחילופי חילופי המטבעות האחרים שם. זה קשור במידה רבה לשאלה האם בעלי חשבונות מעוניינים לבצע פיקדונות או למשוך במטבעות פיאט כמו גם במטבעות קריפטוגרפיים, שכן קרקן פועלת בהתנדבות בהתאם לסטנדרטים בנקאיים כלליים בתחום זה..

קרקן גם הציב אמצעי אבטחה כדי להגן על כספים מפני פריצה, ככזה המוניטין שלה כמחליף שמעולם לא נפרץ. פיקדונות וכספים המוחזקים בחשבון מבודדים מכל המערכות המקוונות ומוגנים בעצמם על ידי מערכות אבטחה כגון ‘אימות דו-גורמי’, כך שאיש לא יוכל להתחבר לחשבון המשתמש אלא אם כן יש לו גישה הן לשם המשתמש והן לסיסמאות..

האבטחה מבחינת הנזילות של קראקן היא גם גבוהה במיוחד כאשר נעשה שימוש ברמות הצפנה גבוהות. הבורסה שומרת על רזרבות מלאות כך שאין אפשרות ל’התנהלות בנקאית ‘לפגיעה בנזילות וכספי הלקוחות מופרדים כאמור, מכספי התפעול והחשבונות..

בנושא אימות של שני גורמים, החברה משתמשת בהצפנת PGP לתקשורת דואר אלקטרוני ולנעילת הגדרות גלובליות המהווה מנגנון המונע שינויים בחשבון בפרק זמן מסוים..

למרות שקראקן מעולם לא נפרץ, ישנם מקרים בהם משתמשים נפרצו לחשבונותיהם בגלל היעדר אימות של שני גורמים בגלל חוסר זהירות..

למרות שלקרקן יש אבטחה מהשורה הראשונה, דבר שקורה להרבה מהמשתמשים שלה הוא שיש בעיות יכולת כשיש הרבה תנודתיות בשוק. זוהי בעיה מכיוון שתרצו להגיב במהירות לשינוי בשוק או שתרצו לקנות / למכור אך הבורסה לא מגיבה.

תמיכה

Kraken מציעה תמיכת לקוחות 24/7 באמצעות דוא”ל מיידי ותגובות צ’אט מקוונות. עם זאת, קראקן אינו מציע ליצור קשר ישיר עם מספר טלפון מכיוון שהם רוצים למנוע הונאה. איכות התמיכה לעומת זאת מדורגת למדי שכן לעיתים לוקח מספר ימים להגיב ומכריחה את משתמשיה לסמוך על אמצעים אחרים כמו אדם אחד שלקח לרדיט כדי להישמע..

ככזה, התמיכה היא עדיין תחום שנחשב בדרך כלל שקרקן יכול לעשות הכי הרבה כדי לשפר אותו, כאשר הזמן הדרוש לקבלת תגובה הוא המרכיב הנפוץ ביותר. מלבד זאת, בדרך כלל אין תלונות חמורות אחרות על KRaken.

מאז, קראקן פתחה גם את שרשור Reddit משלה בו הם מנסים לתקשר ומנסים לענות על שאילתות משתמשים בפומבי היכן שרלוונטי..

בנוסף, Kraken מריץ גם מערכת התקשרות חזרה ייחודית המאפשרת למשתמשיה להשאיר להם הודעה על כרטיס בפלטפורמת המסחר ותמיכת הלקוחות Kraken תתקשר אליך בחזרה במספר הטלפון שלך שנרשם בעבר..

שעות הפעילות הן בין שני לשישי, בין השעות 12: 00-24: 00 שעון UTC. חשוב לציין עם זאת, מכיוון שתמיכה טלפונית אינה זמינה, זה יכול להיות טרחה לקבל עזרה במקרה של בעיות באימות, התחברות או מסחר ומשתמשים יכולים להתעדכן רק על ידי Kraken עם עדכונים כלליים ועזרה הקשורים להפקדות קריפטו..

שאלות נפוצות (שאלות נפוצות)

ש: האם אתה יכול לקנות ביטקוין בקראקן?

כן אתה יכול אבל ביטקוין ישירות ב- Kraken באמצעות העברה בנקאית או העברות בנקאיות כאחת משיטות התשלום הרבות. על מנת לרכוש ב- Kraken, תחילה עליך לאמת את חשבונך.

ש: האם קראקן עדיף על Coinbase?

מבחינת עמלות נמוכות, קרקן בהחלט טובה יותר מ- Coinbase שכן KRaken גובה רק דמי מסחר של 0.26% ואילו Coinbase גובה עמלה אחידה של $ 1.99 + 3.99% עבור עסקאות בכרטיס אשראי..

ש: מי הבעלים של קראקן?

קראקן היא בבעלות Payward INC, כאשר מרבית המניות בבעלות ג’סי פאוול.

ש: האם קראקן טוב למסחר?

כן, קרקן היא בורסה עם עמלות נמוכות יחסית וכרגע יש 30+ זוגות מסחר שונים הזמינים בבורסת KRaken.

ש: כיצד אוכל למשוך מטבעות פיאט מקראקן?

ניתן למשוך כסף מקראקן באמצעות העברה בנקאית רק בעסקאות בנקאיות. ישנן כמה אפשרויות אחרות כגון שימוש ב- ACH וב- FedWire לסוג נתמך של מטבע פיאט. טוב לציין כי כל ההפקדות הראשונות עוברות תקופת נעילה זמנית של 72 שעות וניתן למשוך כספים מהחשבון רק לאחר מכן..