מהי מסטרונודה במטבעות קריפטוגרפיים (2021) – מוסבר

מהו מסטרונודה במטבעות קריפטוגרפיים

מבוא ל- Masternode  

לפני שנצלול לעומק מהי מסטרנוד, הבה נבין תחילה מהו צומת. צומת הוא בעצם מכשיר מחשוב שמתחזק רשת. טלפון, מחשב או כל מכשיר אחר שיש ביכולתו לקבל, לשדר, לתרום לבלוקצ’יין נחשבים לצומת. 

Masternode, כשמו כן הוא, גדול יותר מצומת מבחינת תפקידים שאין לצומת רגיל. Masternode הוא מכשיר מחשוב שמארח את ספר החשבונות המלא של מטבע קריפטוגרפי מסוים. הם מספקים תמריצים למפעילי הצמתים לבצע את פעולות הליבה של הפעלת בלוקצ’יין. 

Masternodes נוצר כפתרון לעלויות הגדלות והסיבוכים הטכניים הכרוכים בהפעלת צומת מלאה ברשת בלוקצ’יין. בגלל הבעיות הנוגעות לעלות וטכניות, הפעלת צומת ברשת בלוקצ’יין בדרך כלל תביא לירידה בצמתים והיא לא ממש רווחית. הירידה בצמתים תשפיע אז על יעילות הבלוקצ’יין שעלולה לגרום לעומס ברשת וזמן עיבוד ארוך יותר של עסקאות. לכן, המוחיות מופעלות כמעין עמוד שדרה לרשתות בלוקצ’יין, ומספקות מענה לבעיות אלה באמצעות המערכת שלהן המבוססת על בטחונות..   

אודות מפעילי צומת 

אלה המארחים את המוח על מכשיר המחשוב שלהם ידועים כמפעילי צומת. החדשות הטובות הן שבדיוק כמו צמתים מלאים, כל אחד יכול להיות מפעיל צומת להפעלת מאסטרנודים. המטרה היא להשיג ביזור מספיק, כך שלאף אדם אחד לא תהיה שליטה על חלק ניכר ממוחיות המוח. 

לצורך הפעלת מונסטרון, מפעילי הצומת נדרשים לתפוס חלק במונחי מטבעות קריפטו. פירוש הדבר שעליהם להפקיד כמות מסוימת של מטבעות בארנק הקריפטו שלהם. אלה יישארו בארנק הקריפטו שלהם כל עוד האדם מנהל את ה- masternode. עם זאת, תידרש סכום מינימלי של יתד להשתתפותם. הסכום המדויק של ההימור ישתנה, ותדירות תגמולי החסימה תשתנה גם בהתאם לתוכנית ה- masternode של המטבע המסוים. לדוגמה, סכום ההימור הנדרש על ידי דאש הוא 1000 מטבעות דאש. סכום זה ידוע גם כבטוחות המוחזקות בארנק הצפנה שלך מסונכרן עם הבלוקצ’יין. 

ביטחונות מטבעות נדרשים בכדי לוודא שמפעיל הצומת אינו מרמה ומשחית את המערכת. הוא מוצב כך שלמפעיל הצומת יש משהו על כף המאזניים ולכן יהיה זהיר בהפעלת המערכת כולה כדי שהוא / היא לא יקבלו עונש על כך שלא עשה זאת. אם יתגלה הונאה או שחיתות כלשהי, העונש שיינתן יהיה בצורה של פיחות HODLing. 

אם ביטחונות אלה יועברו או יושקעו, ה- masternode יפסיק לפעול וגם התשלום למפעילי הצומת ייפסק. לחלופין, אם masternode מפסיק לספק שירותים לרשת הבלוקצ’יין למשך יותר משעה, הוא יוסר מהרשימה עד לחידוש השירותים הרגילים. כך מתמרצים מפעילי צומת להציע ללא הרף שירותים יעילים ואמינים לרשת. 

בשל מערכת תגמול זו עבור מפעילי צומת, אין חשש כי יהיה מחסור במוחיות. העובדה שיש כל כך הרבה שרתים המפעילים את העותק המלא של הבלוקצ’יין ועובדים למטבע מספקים מהירות ויעילות רבה. ככל שמספר המוחיות גדול יותר, כך הרשת תהיה טובה ובטוחה יותר. 

היתרונות של אירוח Masternode 

מפעילי צומת עבור masternode נהנים מיתרונות מלבד היכולת לתרום ישירות למערכת האקולוגית של המטבע. כלומר, הם יוענקו עם הכנסה פסיבית, זכויות ממשל ואסטרטגיות השקעה. 

הכנסה פסיבית

בעלות על מסטרונודה פותחת את ההזדמנות למפעילי הצמתים להגדיל את הכנסתם הפסיבית באופן אקספוננציאלי. הם יכולים ליהנות מהכנסה פסיבית באמצעות ביצוע פונקציות ספר. זה כולל יצירת עסקאות מיידיות ועסקאות פרטיות. עסקאות מיידיות מכונות גם “InstantSend” ואילו עסקאות פרטיות מכונות גם “PrivateSend”. 

זכויות ממשל

למפעילי הצמתים יש גם היתרון בכך שהם חלק מהצלחת הרשת בכך שהם משתתפים בקבלת ההחלטות לגבי הרשת, כולל ממשל. הם רשאים לשחק חלק באמצעות הצבעת הצבעות על החלטות והצעות שונות. 

אסטרטגיות השקעה 

Masternodes מספקים תשואות צפויות למפעילי הצמתים כתמריץ עבורם להפעיל את הרשת. המשמעות היא גם שיש אפשרות למפעילי הצומת לגדר את הסיכונים שלהם להשקעה בנכסי קריפטו שיש להם תנודתיות רבה.. 

Masternode לעומת דרכים אחרות להרוויח קריפטו 

ההכנסה הפסיבית שמהם נהנים דרך masternode שונה למדי בהשוואה לקריפטו של כרייה, בגלל מספר גורמים. ראשית, יש הבדל באנרגיה. האנרגיה הנדרשת להפעלת המוחיות נמוכה בהשוואה לכריית מטבעות קריפטו. מפעילי צומת זקוקים גם לפחות חומרה ולכן הם נהנים מעלויות מחשוב נמוכות יותר בהשוואה לכורי קריפטו. 

שנית, על ידי הפעלת masternode זהו סוג השקעה פסיבי יותר בהשוואה למסחר יומי בקריפטו. זה יכול לפנות יותר למי שלא יהיה להם זמן להסתבך עם סחר יומי ו masternode עשוי להיות הבחירה להגדיל את אחזקות הקריפטו שלהם.. 

בעוד ש- masternodes מציעים חשבונות חיסכון בקריפטו אשר ירוויחו לאורך זמן, זה בהכרח עדיין יהיה פגיע לתנודתיות בשוק. לכן, תפקידם של מפעילי הצמתים לוודא כי ישנה הפעלה מיטבית של רשת הבלוקצ’יין ויעילות הפונקציות. למרות שמודעות המוח אינן נכללות בהשפעת התנודתיות בשוק, נכון גם שמפעילי הצמתים זוכים ליהנות מתנודתיות נמוכה יותר בהשוואה לסוחרי יום הקריפטו בגלל התשלומים הרגילים והפוטנציאל לרווחים לטווח הארוך.. 

כמה אתה יכול להרוויח על ידי הפעלת Masternode 

למפעילי הצמתים יש פוטנציאל להרוויח בין 5% ל -20% מכל תגמול חסום. זה תלוי ברמת התנודתיות בשוק הקריפטו וכן בכמה שונות. השונות כוללת את הגורמים הבאים:

 • סוג מטבע הצפנה 
 • ערך המטבע לאורך זמן (בין אם הוא מעריך או יורד) 
 • תדירות התשלומים 
 • פרויקטים של בלוקצ’יין בבסיס (בין אם זה מצליח) 
 • סכום יתדך 
 • מצב שוק הקריפטו (בין אם זה שורי או דובי) 

הרווחים של מפעילי הצומת יהיו גם תלויים בתדירות תגמולי החסימה. בעוד שחלק מהמטבעות מנפיקים אותם פעם ביום, חלקם עשויים להנפיק כמה פעמים ביום. 

דאש ומסטרנודה

דאש היה המטבע הווירטואלי הראשון שאימץ את המודל של masternode. השם “דאש” מקורו במילים “מזומן דיגיטלי”. דאש, שנקראה בעבר Darkcoin או Xcoin, היא מטבע קריפטוגרפי שנוצר כמזלג של ביטקוין במטרה לענות על הצורך בעסקאות מהירות ופרטיות יותר עבור המשתמשים. היווצרות כמזלג של ביטקוין פשוט פירושה שהקוד הקיים שוכפל מביטקוין ואז שופר כדי לטפל בבעיות העומדות בפני המשתמשים. לכן, Dash מציע זמן אישור מהיר יותר כמו גם תכונות פרטיות טובות יותר מביטקוין, עם שירותיו האנונימיים יותר. 

הרשת שעליה פועלת Dash היא masternode. Masternode מאפשרת פלטפורמת ממשל מבוזרת עבור Dash. למסטרנודס יש עבודות מיוחדות. זה כולל יצירת עסקאות מיידיות ועסקאות פרטיות. עסקאות מיידיות ידועות גם בשם “InstantSend”. באמצעות פונקציית InstantSend, Masternode מאפשר נעילת מעבר. עסקאות פרטיות מכונות גם “PrivateSend”. מכיוון שהם פרטיים, הם מסתירים את העובדה שנשלח כסף. באמצעות פונקציית PrivateSend, masternode מתאם ערבוב מטבעות. 

הפונקציה PrivateSend, שנקראה בעבר DarkSend, היא טכניקת ערבוב מטבעות. זה ידוע גם בשם ערבוב מטבעות. טכניקה זו מגנה על משתמשי Dash בכך שהיא מאפשרת לבצע אנונימיות לעסקאות שבוצעו על ידי משתמשים. טכניקת Coinjoin מחייבת מספר גורמים לחתום על הסכם במשותף על מנת לערבב את מטבעותיהם בעת השתתפות בעסקאות נפרדות. אסטרטגיה זו מקשה על גורמים חיצוניים לזהות איזה צד מבצע עסקה מסוימת. לפחות שלושה משתמשים ימזגו את העסקאות שלהם יחד כדי לטשטש את עקבות הכספים. 

דרישות Masternode

ראשית, 1000 דאש הוא הדרישה להחזיק בביטחונות. ניתן לטעון שזה החלק הקשה ביותר. ניתן להשיג דאש ממרכזיות כמו LiveCoin, Kraken ו- Poloniex. שנית, הדבר הבא הוא שיהיה שרת או VPS שמריץ לינוקס שמסוגל לספק שעות פעילות בכל שעות היממה. שירותי VPS כמו DigitalOcean או Vultr מומלצים, אך כל עוד יש לך ספק הגון, זה יעשה. 

שלישית, תזדקק לכתובת IP ייעודית שתגיע יחד עם השרת. רביעית, הדרישות המינימליות לחומרה הן כאלו עבור Dash גרסה 0.14 ומעלה: 

דרישה מינימלית  אוֹפְּטִימָלִי 
מעבד 1 x 1 GHz 1 x 2 GHz
RAM החלפה של 2GB + 2GB החלפה של 4GB + 4GB
רֶשֶׁת 400GB לחודש 1TB לחודש
דִיסק 40GB 60GB

לבסוף, התכונן להקדיש זמן להתקנה. הדבר הטוב, עם זאת, הוא שלמרות שחלק מהמאסטרים מצריכים התקנה מסובכת, הכלים של Dash הפכו את התהליך לפשט יותר. אמנם אלה הדרישות עבור Dash, אך הדרישות זהות למדי עבור כל מטבע-מטבע אחר. 

השקיע ב- Masternode מבלי להיות מפעיל צומת 

כדי להשקיע במאסטרוד, אתה יכול להפוך למפעיל צומת כדי להרוויח את ההכנסה הפסיבית הנלווית אליו. עם זאת, אם אינך מעוניין לארח שרת ולתמוך בפונקציה של הרשת, אל דאגה מכיוון שאתה עדיין יכול להיות משקיע במטבעות masternode..

אם אתה לא בטוח מאיפה להתחיל, מקום טוב יהיה לבחור באיזה מטבע masternode אתה מעוניין להשקיע על ידי קבלת נתונים על המטבעות מאתר צובר כגון masternodes.online. ואז, אתה יכול פשוט לחפש את המטבע הזה בין חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, להירשם ולרכוש אותו. 

דרך נוספת להשקעה במסטריות היא לעשות זאת באמצעות קרן צד שלישי. קרן כזו תרכיב תיק של הצמתים המניבים את הביצועים הטובים ביותר. עם זאת, הם חדשים יחסית, מה שאומר שהם מסוכנים יותר. 

מציאת המסטרונודה הנכונה

כפי שהוצע לעיל, אנו ממליצים לך לבקר באתרי צבירה המביאים מידע בנוגע למטבעות ה- masternode השונים הזמינים. זה מאפשר לך לבצע השוואה בין מטבעות. בהתייחס לאתר masternodes.online, אלה המינוחים ומשמעותם: 

 • מטבע: שם מטבעות ה- masternode
 • מחיר: המחיר הנוכחי של מטבע masternode הזמין בבורסות הצפנה 
 • שינוי: אחוז השינוי במחיר המטבע במהלך 24 השעות האחרונות (ירוק לעלייה, אדום לירידה) 
 • נפח: הסכום המוחלט של מטבעות בשווי דולר ארה”ב שנסחרו ב -24 ההורוסים האחרונים
 • שווי שוק: תוצר מספר המטבעות במחזור ומחיר המטבע 
 • החזר על ההשקעה: ההחזר השנתי על ההשקעה 
 • צמתים: כמות הצמתים הכוללת הפועלת ברשת מסוימת  
 • # חובה: סכום ההימור הדרוש בכדי להפעיל צומת 
 • שווי Mn: שווי ההשקעה המינימלי הדרוש להפעלת צומת (תוצר של מספר המטבעות והמחיר הנוכחי)

מלבד התבוננות בפרטים הבסיסיים של כל masternode, יש לקחת בחשבון כמה גורמים בקבלת ההחלטות שלך. גורמים אלה הם נזילות, מגמה, מספר הצמתים והצוות שעומד מאחורי המטבע. 

נְזִילוּת

נזילות היא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לבחון. הסיבה לכך היא שנזילות ותנודתיות יש מתאם גבוה. בדרך כלל, ככל שנזילות גבוהה יותר, כך השוק יהיה אמין יותר. הסיבה לכך היא כי שוק דק או לא נזיל יכול בקלות להיות תנודתי. לכן, חשוב לבדוק כמה מרכזיות באמת מציעות את ה- masternode. אתה צריך לקחת את זה צעד אחד קדימה כדי לבדוק אילו מרכזיות בדיוק מציעות להם, ולעשות מחקר על הבורסות האלה ועל היסטוריית האמינות שלהן. דבר נוסף שיש לציין הוא שכאשר אין למברנות מידע לגבי שווי שוק, זה יכול להיות תמרור אזהרה לכך שהנזילות נמוכה. 

מספר הצמתים

כמות הצמתים הזמינה נותנת לך תובנה לגבי אורך החיים של הפרויקט. בדרך כלל, ככל שפרויקט נמשך זמן רב יותר, כך יהיו לו יותר צמתים. עם זאת, ישנם מקרים בהם הצמתים אינם פעילים גם כאשר המפעילים שלהם עוזבים אותם, כך שזה לא יכול להיות הגורם הקובע היחיד שלך. 

הצוות שמאחורי המטבע 

טוב לבחון את הצוות שמאחורי המטבע כמו גם את הפרויקט שעומד מאחוריו כדי לאסוף יותר תובנות. לדוגמא, קריאת אתר האינטרנט שלהם, היסטוריה מטכנת של המטבע, ואפילו משוב מהקהילה.  

מְגַמָה

חשוב לפקוח גם על מגמת המחירים. הסיבה לכך היא שאם צפויה מגמת ירידה, אסטרטגיה נבונה היא להמתין ולראות את ירידת המחיר לפני רכישת חלקכם. 

מחשבות מסכמות 

לסיכום, masternode הוא מכשיר מחשוב שמארח את ספר החשבונות המלא של מטבע קריפטוגרפי מסוים. הם מעודדים את מפעילי הצומת לבצע את פונקציות הליבה של הפעלת בלוקצ’יין. הפונקציות המיוחדות שבוצעו כוללות הגברת פרטיות העסקאות, ביצוע עסקאות מיידיות והשתתפות בממשל ובהצבעה. 

המסטרנודס עברו כברת דרך ארוכה. היה מעט מוניטין גרוע בשנת 2018, שם היו קשורים להונאות מסוימות להונאות מסוימות. עם זאת, הם יצאו חזקים עוד יותר כעת באמצעות הופעתם של מטבעות מפותחים יותר ומשקיעי קריפטו בעלי ידע רב יותר. ההתעניינות ברמת המוח אמורה לגדול בשנים הבאות ואנו צופים לראות את הרחבות של המוח למלא תפקידים שונים, כמו למשל בשוק סחורות הצפנה. אנו מצפים לאפשרויות ומקווים שמאמר זה עזר לך לראות אותו גם כן.