כיצד לסחור באמצעות רצף Fibonnaci

פופולרי מאוד בעולם המסחר, נעשה שימוש ברצף פיבונאצ’י מאז פריצות דרך טכנולוגיות שהובילו לשימוש נרחב בטכנולוגיות מסחר עבור האדם הפשוט. אתה קורא מאמר זה בגלל העניין שלך במסחר.

בין אם אתם מעוניינים להתחיל, ובין אם כבר התחלתם לסחור, אני מקווה להביא לכם מידע איכותי לגבי שיטה זו ויישומה במסחר מודרני. אבל ראשית, אני רוצה לשתף אתכם בסיפורו של האדם שאחראי לפופולריות של הרצף הזה לעולם המערבי. אני אומר פופולרי, כי זו עובדה ידועה מעט שהוא לא היה הראשון שגילה את זה, אבל המשך לקרוא ואשתף אותך במידע הזה.

מי היה פיבונאצ’י?

המכונה פיבונאצ’י, מתמטיקאי איטלקי ששמו האמיתי הוא לאונרדו בונאצ’י התגורר בפיזה, והוא נולד למשפחה צנועה של סוחרים בשנת 1170. אביו נקרא גוגלילמו והוא עבד בתחנת מסחר בבוג’יה (כיום בג’איה), כלומר נמל ים תיכוני בצפון אלג’יריה. ליאונרדו למד מתמטיקה בבוג’יה, אך הוא היה גם מטייל נלהב.פונאנאצ'י

במהלך מסעותיו הוא גילה את המערכת המספרית ההינדית-ערבית והבין במהירות את יתרונותיה ביחס למערכות הנוכחיות במקום. הוא אחד האנשים המשפיעים ביותר שהובילו לאימוץ המערכת המספרית ההינדית-ערבית על ידי העולם המערבי. האופן בו הוא הפך להשפיע כל כך היה באמצעות ספרו בשם “ליבר אבאצ’י” או ליתר דיוק, ספר החישוב, שפרסם בשנת 1202..

בספרו “ליבר אבאצ’י” הוא מציג את “מודוס אינדורום”, שמשמעותו “שיטת האינדיאנים”, שאנו מכירים כיום כמערכת המספרים ההינדית-ערבית. ספר זה הסביר את השימוש במספרים 0 עד 9 והציג את המושג ערך השמה. היא הציגה דוגמאות מפורטות כיצד להשתמש באופן מעשי בשיטה החדשנית בעולם המערבי. הדוגמאות כללו יישום ספרות ערביות על הנהלת חשבונות, המרת משקל ומדידה, חישובי ריבית בין היתר. אירופה המשכילה אהבה לחלוטין את הספר והוא התקבל כל כך טוב עד שאנחנו יכולים לחוש את השפעות השפעתו גם היום. בשנים הבאות משנת 1202 עד 1228 מערכת זו עקפה לחלוטין את המערכת המספרית הרומית ששימשה בעבר ושיפרה את יכולות החישוב העסקיות הכוללות, מה שמוביל בסופו של דבר לגידול מעריכי של חשבונאות ובנקאות בלב אירופה..

בתוך הספר הייתה הצעה מעניינת, התבוננות בבעיה. זה כלל גידול של ארנבות בתנאים אידיאליים. בתוך הפתרון לבעיה מתמטית זו, היה כלול רצף מספרים, שאותו אנו מכירים כיום כמספרי פיבונאצ’י. מעניין לציין שזו לא הפעם הראשונה שתועד הרצף הזה, שכן היסטוריונים גילו מסמכים של מתמטיקאים הודים לפחות 600 שנה לפני שליאונרדו עצמו גילה אותו..

למרות ש פיבונאצ’י גילה את הרצף הזה, הוא לא הקפיץ את הקשר בין המספרים והיחס ביניהם. השיטה שלו הייתה פשוט לאסוף את המספר הראשון ההתחלתי, להוסיף אותו עם כל מספר לפניו וכן הלאה.

למטרות ויזואליות הרצף הוא כדלקמן:

1 + 1 = 2, 2 + 1 = 3, 2 + 3 = 5 וכן הלאה על מנת לקבל את הרצף המסוים הזה ….

1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377 …

מה שלא הבין הוא שהיחס בין המספרים שומר על נטייה חזקה למספר מסוים שאנו מכירים כיחס הזהב, והוא התגלה על ידי פידאס בין השנים 500 לפנה”ס – 432 לפנה”ס..

יחס הזהב ניתן למצוא בטבע, כמו גם יצירות אנושיות כמו מערכות סחר.

מבוא ליחסי פיבונאצ’י

בואו נסתכל שוב על המספרים ברצף פיבונאצ’י:

1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377 …

מה שמכונה יחס הזהב הוא למעשה הקשר בין כל זוג מספרים עוקבים ברצף. אם תרצה, תוכל להקדיש זמן לחלק כל מספר עם הקודם ולראות אותו בעצמך, אך בכל מקרה אעשה עבורך את החישוב להלן. מה שאנחנו הולכים לשים לב הוא שעם כל חלוקה התוצאה ממשיכה להתקרב למספר ספציפי אחד, אשר מעוגל בקלות ל 1.618..

כעת מידע זה עדיין חסר תועלת כאשר בוחנים מסחר, אך חשוב לדעת אותו בהמשך המאמר, מכיוון שנלמד כיצד לנצל את היחסים שצברו החטיבות הבאות לאסטרטגיית מסחר תמציתית וספציפית..

יחס מספר המספריםאם נמשיך בחישובים אלו נגיע למספר ה- phi, המכונה כיום יחס הזהב, שהוא 1.61803398875, אך לשם קלות התקשורת נעגל אותו ב 1.618. אנו יכולים להשתמש ביחסים אלה בעת ניתוח תרשימים בדרכים שונות, אך בעיקר הם משמשים לחיזוי תוצאת המגמות, מגמות כלפי מעלה או מטה..

מאמר זה יכול לשמש גם מבוא וספרייה כלפי מאמרים אחרים הקשורים לכלי סחר של פיבונאצ’י. הוצע כי בני אדם נמשכים לדפוס זה באופן לא מודע, אך את המטפיזיקה נשאיר לפילוסופים. האמת, אתה צריך תמיד לנסות לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר בעת המסחר. אני אומר זאת מכיוון שבמציאות יחסי פיבונאצ’י אינם נמצאים בקשר כלשהו ישיר עם מערכות סחר, סחורות, מטבעות והם אינם משפיעים על מחיר השוק של הסחורה בשום צורה שהיא. מה שעליך לשקול הוא שיש אלפי עסקאות אחרות המשתמשות בכלי זה כדי לשער את המצב העתידי של השוק. אני באופן אישי נהניתי מהצלחה מסוימת בעת המסחר באמצעות הכלי הזה, אך אף פעם לא מומלץ להיכנס ל- all-in בשווקים. פרוס את הכספים שלך, שמור על יחס מקצועי ותשיג רווח ללא קשר לשום דבר.

בכל מקרה, בואו לא נבזבז זמן נוסף ובוא נצלול ישר לפרטים הטכניים הספציפיים!

כלי המסחר של פיבונאצ’י

מהיחסים שנגזרו בעבר אנו יכולים לייצר חמישה סוגים שונים של כלי מסחר, אשר שימושיים מאוד לניתוח תרשימים בשווקים השונים, ללא קשר אם אנו מדברים על מניות, אגרות חוב, ניירות ערך או מטבעות קריפטוגרפיים. ניתן להשתמש בכלים הזמינים של פיבונאצ’י בכל שוק ובכל עת, אך ישנם כלים הטובים יותר לניתוח ארוך טווח, בעוד שאחרים יעילים מאוד לחיזוי תוצאות לטווח הקצר:

כלי המסחר הזמינים של פיבונאצ’י הם:

  • קשתות פיבונאצ’י
  • קווי מעריצים של פיבונאצ’י
  • הרחבות פיבונאצ’י
  • אזורי הזמן של פיבונאצ’י
  • הצטמצמות פיבונאצ’י

השימוש בכלים אלה בתוכנת המסחר או בפלטפורמת החליפין שלך יוצר קווים שלאחר קריאת מאמר זה תוכל להשתמש בהם כדי להקצות מידע יקר ערך שיעזור לך לקבל החלטות מסחריות נכונות..

בואו נסתכל על מידע המסביר כיצד יחסים אלה מאפשרים ניתוח תרשימים יעיל.

כיצד פועלים כלי המסחר של פיבונאצ’י?

זה רעיון מאוד פופולרי שכאשר מיישמים נכון כלי המסחר של פיבונאצ’י יציגו תחזית שוק נכונה של כ- 70% במקרים בודדים, בעוד סוחרים אחרים אומרים שמדובר גם בהשקעה עתירת מאמץ, המספקת מידע לא מציאותי ולא אמין..

האמת היא שאף אחד לא באמת יודע מדוע יחס הזהב מופיע בטבלאות המסחר, בגודל הידיים שלנו, באופן בו אנו בונים את הערים שלנו ויוצרים את האמנות שלנו. זה ממש בכל מקום וכל הראיות מצביעות על כך שאנשים משתמשים בו באופן לא מודע לרוב.

רוב הסוחרים מוצאים שהתוצאות של פיבונאצ’י מסובכות מדי לקריאה ושימוש בביטחון, אך יש כאלה שנשבעים בכך. לוקח זמן להתרגל לקריאת התוצאות ולביצוע מדידות התרשים הנכונות. באופן כללי אתה לא צריך להיקשר לתוצאות שכל כלי המסחר יפיק, וכדאי לבסס את התחזיות שלך על מובילי מחירים רלוונטיים יותר, כגון ממשלות שמעבירות חוקים חדשים, חברות חדשות בשוק הספציפי או חדשות דומות שמביאות אמיתיות שינוי במקום הרעיונות הפסיכולוגיים של סוחרים בשוק.

עליכם לשקול את כלי פיבונאצ’י כדרך להסתכל בתרשימים בצורה אחרת ולהבין שהם משפיעים על החלטות סוחרים אחרים בשוק. טיעון זה סביר, מכיוון שכל הכלים זמינים לכל אחד והסוחרים הרציניים ביותר שהמסחר הוא עסק עבורם ישתמשו בהם באופן קבוע. לכן אפשר להניח שתוצאות פיבונאצ’י מציגות את תפישות הסוחרים ואת מה שהם רואים במחיר של סחורה, ללא קשר לאירועים אמיתיים..

כלי המסחר של פיבונאצ’י נוצרו כדרך להפיג את חוסר הוודאות במסחר, כך שהם באמת ממש לא אמורים להיות הבסיס להחלטות המסחר שלך. אלא שאתה צריך להתמקד באירועים שיש להם כוח מניע אמיתי בשוק ומעצבים את מחירי הסחורות.

מחקרי פיבונאצ’י הופכים לגורם פעיל מאוד כאשר משתמשים במספר רב של סוחרים, אם כי מצער מאוד שאין לנו דרך לדעת כמה סוחרים משתמשים בכלי בשום דרך מסוימת לדעת כמה סוחרים מבססים החלטות מחוץ לכלים אלה. לרוב הם עובדים על ידי הנעת סוחרים ליצור באופן מלאכותי את רמות התמיכה וההתנגדות החזויות שלהם.

בעיקרון לימודי פיבונאצ’י עובדים בגלל האמונה שהם עובדים. הרבה סוחרים חוו את הנבואה כביכול המגשימה את עצמה והם חוו את התוצאות שהכלי ניבא. במציאות אין על מה לבסס את ההחלטות, אלא שהיחס נמצא במקומות מפתיעים רבים בטבע.

זכרו תמיד שהשוק הוא מערכת מורכבת מאוד והיא מושפעת ממגוון גורמים שונים, אחד מהם הוא מספר גדול של אנשים שבוחנים כלי תרשים ומאמינים בתוצאה החזויה שלו. אני יודע שאני חייב להיות משעמם עם זה, אבל אל תתנחם בתוצאות שאתה מקבל עם הכלי הזה. השווקים אינם עקביים, קשים לחיזוי וקל לטעות שיכולה לעלות לך הרבה כסף אם לא אכפת לך מלא.

כמסקנה לנקודה זו, עליכם להשתמש בכלים הבאים בשילוב עם כלי תרשים אחרים ויש לקחת את התוצאות כהצבעה בעד או נגד החלטות מסוימות, תוך התחשבות בתוצאות שנאספו מהכלים האחרים לתרשים טכני אָנָלִיזָה. בדרך זו תוכלו להתחמק ממלכודת ההסתמכות יתר על שיטת פיבונאצ’י ולקבל החלטות מושכלות ובטוחות.

הבה נתעמק בכל כלי וכלי ונתאר את התכונות העיקריות שיש בו, יחד עם מה שנוכל לקוות להשיג בכל כלי בנפרד..

קווי מעריצים של פיבונאצ’י

טכניקת תרשימים מסוימת זו משתמשת בשלושה קווים הממוקמים באלכסון המשתמשים ביחסי פיבונאצ’י במטרה לעזור לך לזהות רמות מפתח עתידיות של תמיכה והתנגדות בשווקים..

5. פיבופאן

הם נוצרים על ידי ציור קו מגמה מהמחיר הגבוה ביותר למחיר הנמוך ביותר בפרק זמן נתון. בהתבסס על קו מגמה ראשוני זה, הכלי מייצר את הקווים האחרים, על ידי ביצוע חלוקה בין המרחק האנכי של שתי הנקודות שנבחרו לפי יחסי פיבונאצ’י החשובים ביותר, שהם 38.2%, 50% ו -61.8%. קווי המאוורר נוצרים לאחר מכן על סמך תוצאות החישובים המרובים, כאשר כל שורה עוברת בכל אחת משלוש התוצאות השונות.

קשתות פיבונאצ’י

בדיוק כמו טכניקת התרשים של קווי המאוורר, קשתות פיבונאצ’י משמשות לזיהוי רמות תמיכה והתנגדות נומינליות וטווחיהם, על ידי ציור שלושה קווים מעוקלים המבוססים על יחסי פיבונאצ’י..

קשתות פיבונאצ'י

הם נוצרים על ידי ציור קו מגמה בין נקודת המחיר הגבוהה ביותר לנמוכה ביותר בתקופה נתונה ואז ציור שלוש קשתות מצטלבות העוברות נקודות יחס שונות בהתבסס על יחסי המפתח, 38.2%, 50% ו -61.8%. זה עוזר לך לקבל החלטות מסחר כאשר מחיר הסחורה שבחרת עובר באחת הרמות הללו. מחיר הנכס יעבור בדרך כלל בין 38.2% ל -61.8% ויאפשר לכם פוזיציות ארוכות וקצרות רווחיות בשוק המסוים בו אתם מעורבים..

אזורי הזמן של פיבונאצ’י

נחשב לאינדיקטור המשמש בדרך כלל סוחרים טכניים לזיהוי תקופה בה מחיר הנכס שנבחר יחווה כמויות גבוהות של פעולות מחיר גדלות ומגמות עלייה..

fibotime 1

טכניקת תרשימים מסוימת זו משתמשת ברצף המכונה מספרי פיבונאצ’י, אותו הזכרנו קודם. על סמך מספרים אלה הכלי מייצר קווים אנכיים המתחילים במיקום ההתחלה הנבחר. בדרך כלל משתמשים בו לתכנון ארוך טווח ומומלץ מאוד שנקודת המוצא הנבחרת היא רגע בזמן שכבר קרה תנועת שוק גדולה. מנקודת התחלה זו ואילך, הכלי מייצר את הקווים האנכיים על בסיס יום המתאים לערך המסוים של כל מספר עוקב ברצף המספרים של פיבונאצ’י..

הרחבות פיבונאצ’י

נעשה שימוש בכלי זה בתוך Fibonacci Retracement, אותו נשמור לסוף המאמר. הוא מספק מידע רב ערך לגבי מקומות התמיכה וההתנגדות בשווקים. הרחבות מורכבות מכל הרמות השונות, המבוססות על יחסי פיבונאצ’י חשובים ולעיתים משמשות לקביעת אילו אזורים יספקו לסוחרים רווח, כך שסוחרים אלה יוכלו לצפות ולהזמין מבעוד מועד..

fiboexp1

למה אנו מתכוונים בתיקון? המונח מסביר מצב שבו מחיר הנכס נע בתנועה כלפי מעלה או כלפי מטה ואז קופץ מעט אחורה, לרוב לרמה של 38.2%, אך לעתים קרובות מספיק גם לרמה של 61.8%. מומלץ להשתמש בכלי זה כאשר השוק נע יותר מ 100% מהתנועה הקודמת. כאשר משתמשים בו בשילוב עם אינדיקטורים ודפוסים אחרים הוא מאפשר לסוחרים להציב יעדי מחיר ריאליסטיים עבור נכסיהם.

לא נדיר שהשוק עוקב אחר הרחבות אלו וסוחרים רבים לוקחים את המידע שנאסף באמצעות כלי זה כאמין, אם כי הסיבות האמיתיות לשווקים לעקוב אחר תוצאות מחקר זה אינן ידועות לחלוטין ואינן רציונאליות..

שימוש מעשי

הדרך המעשית הטובה ביותר להשתמש בתוספות פיבונאצ’י היא כאשר מחירי הנכסים נמצאים בשיאים או בשפל חדשים ואין שום תאריך ברור לגבי רמות התמיכה או ההתנגדות בתרשימים. כאשר במצבים ספציפיים אלו, תוכלו להשתמש בכלי זה בכדי לקבל מושג בסיסי לגבי המקום בו הנכס יתחיל לרדת במחיר, כך שתוכלו לצאת מהשוק בזמן הנכון. שימוש בכלים אלה מגדיל את הסיכויים שלך להרוויח ללא קשר לעובדה אם אתה סוחר ארוך או קצר. ניתן להשתמש בתוספות פיבונאצ’י לחישוב התנועות כלפי מעלה וגם כלפי מטה בשוק.

עם זאת, הדרך היחידה להיות ממש פרקטית היא לקבל החלטות גם על סמך גורמים אחרים, ולא רק על הרחבות פיבונאצ’י. סוחרים חכמים ימתינו לטפסי פמוטים, כמו פעולת מחיר, להשתכנע שמניה הולכת להתהפך על היעד.

שורה תחתונה

הרחבות אלה מיושמות בקלות על כל סגנון מסחר, בין אם אתה נסחר בתרשים שגרתי או חמש דקות, כלים אלה יכולים לעזור לך להגדיר יעדי מחיר מציאותיים יחסית וגם לצפות לתנועות העתידיות של השוק. כמה שתוצאות הכלים הללו עקביות ככל שיהיו, חשוב מאוד שתדעו שלעולם לא תתנו לפיבונאצ’י להיות הגורם המכריע היחיד בהחלטות המסחר שלכם, מכיוון שכפי שאמרתי יותר מכמה פעמים בזה. במאמר, התוצאות שנאספו מכלים אלה הן פשוט תחזיות המבוססות על יחסים ספציפיים שמתואמים משום מה לתנועות השוק. הם אינם סיבות ספציפיות לשינויים אלה במחיר, למעט נכונותם של אנשים למכור ולקנות בכל עת.

הצטמצמות פיבונאצ’י

מונח זה משמש בניתוח טכני והוא מתייחס לאזורים בתרשימים המסמנים תמיכה והתנגדות. פיבונאצ’י retracement משתמשת בקווים אופקיים כדי להדגיש אזורי תמיכה והתנגדות צפויים ביחס מפתח פיבונאצ’י, לפני שהמגמה המסוימת ממשיכה בכיוון המקורי אליו כיוונה. כדי ליצור רמות אלה, עליך לשרטט קו מגמה בין המחיר הגבוה ביותר לנמוך ביותר של תקופה, והכלי מחלק את המרחק האנכי לפי היחסים החשובים ביותר של פיבונאצ’י, 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8%.

700px-fibo5

זהו כלי פופולרי מאוד המשמש סוחרים טכניים, משום שהוא מסייע להם לזהות מקומות בהם הם יכולים למקם אסטרטגיות, יעדי מחירים ולעצור הפסדים. הרעיון של פיבונאצ’י פיבונאצ’י משמש באינדיקטורים רבים ושונים, כולל אך לא מוגבל ל … דפוסי גרטלי, תורת גלי אליוט ורמות טירונה. מסיבה לא ידועה, לאחר שהשוק נע משמעותית, רמות התמיכה וההתנגדות החדשות בדרך כלל קרובות לתוצאות יחסי פיבונאצ’י. רמות אלה הן סטטיות והן אינן עוברות יחד עם התרשים כמו שממוצע נע. אופיים הסטטי מאפשר זיהוי קל ומהיר של רמות המחירים ויצירת ההזמנות שלאחר מכן. זה מאפשר הן לסוחרים לטווח הארוך והן לטווח הקצר לצפות ולהגיב בחיפזון לשוק כאשר רמות מחירים אלה מתחילות להיבדק. רמות היחס מסמנות מקומות שבהם הרגיל השוק נאבק או נשבר לגובה חדש או נופל לאחור.

סחר ברמות ההסבה של פיבונאצ’י

ניתן להשתמש ברמות retracement אלה כטריגרים להזמנות קנייה או חסרונות במגמת עלייה. מומלץ מאוד להשתמש בכלים ובאינדיקטורים אחרים כגון הממוצע הנע ל -200 יום, מכיוון שכאשר הם חופפים לתוצאות ההשבה של פיבונאצ’י, זה בדרך כלל מצביע על תמיכה או התנגדות מבוצרים..

זה שעליו לפקוח עין הוא 0.618 או ליתר דיוק 61.8%. זהו החזרת הכניסה הרגילה שהשוק מבצע כאשר בשל פחד רוב בעלי הנכסים ישחררו, אך תמיד יש שם מישהו שיעלה מציאה ולעיתים קרובות הוא מעלה את המחיר לרמה של 61.8%, שם הוא בדרך כלל מגיע לשיאו. לפני שצנח חזרה למגמת ירידה. חלק מהסוחרים השמרניים יותר מחכים לכמה גלים לפני שהם מבצעים עסקאות במטרה להבטיח לעצמם שגורמי התמיכה וההתנגדות נמצאים שם.

אהבת את המאמר הזה? אני באמת מקווה שקטפת מידע חדש ושימושי שתוכל להשתמש בו בניתוח הטכני שלך של תרשימי השוק.

שתף מאמר זה עם חבריך הסוחרים! &# 128578;