היסטוריית הביטקוין, משנת 2010 עד 2013

בדקנו את הסיטואציות סביב תפיסת הביטקוין במאמר הקודם שלנו, ואם לא ראיתם אותו. תסתכל על זה כאן.

בהתחלה לא היה הרבה רעש או עניין, ולכן לא הרבה דברים קרו באותה תקופה, אבל שלוש השנים הבאות עמוסות במידע.

פברואר2010והשישית, הוקמה המרת מטבע הביטקוין הראשונה אי פעם. שוק הביטקוין. למרבה הצער זה כבר לא עובד, אבל ככה זה התחיל. הוא הציג סחר אוטומטי ובפקדון, אפשרויות לעיבוד תשלומים מרובות, כולל PayPal (עד שהפסיקו אפשרות זו בשנת 2011, בגלל הונאת חיוב חוזר), דירוג סוחרים והודעות פרטיות..

22 במאי, חג פיצה ביטקוין! העסקה הראשונה בעולם האמיתי נעשתה בפורומים של Bitcoin, שם מתכנת שבסיסה בפלורידה, לאסלו האניץ ‘הציע לשלם 10,000 BTC עבור כמה פיצות. מישהו לקח אותו על ההצעה הזו. 7 מיליון דולר פיצה, מישהו? אתה יכול ללחוץ על הפיצה למטה כדי להציץ בשרשור הפורום! &# 128521;

pizza_adven_zestypepperoni

7 ביולי, אנו מסתכלים על שחרורו של גרסת הביטקוין 0.3 אשר כעבור כמה ימים מריצה מספר רב של משתמשים חדשים דרך Slashdot, שם הם הזכירו את העדכון.

17 ביולי, כנראה בעקבות זרם של הרבה משתמשי ביטקוין חדשים, מחירו של ביטקוין אחד עולה פי עשרה שזה שווה עד שהלוח השנה הגיע למועד זה. MtGox הוקמה באותו יום, שהוא שוק המרת המטבע המוזכר ביותר שמוזכר באופן נרחב בכל פעם שנושאי הביטקוין ונושאי פריצה עולים בסביבה. למחרת תוכנת הכרייה של OpenGL GPU מגיעה לרשת המאפשרת לאנשים לכרות באמצעות יחידות העיבוד הגרפי שלהם.

15 באוגוסט, מגלה ניצול מנוצל. ניצול זה גרם לייצור של 184 מיליארד ביטקוין. מזלג הועסק על הבלוקצ’יין כדי למנוע נזק נוסף ורק 8 שעות עבודה אבדו.

ב -18 בספטמבר, Slush Pool הופך לפעיל, ומאפשר למשתמשים מרובים לכרות את הביטקוין ולשתף אותו על בסיס POW. הם מכרים את החסימה הראשונה שלהם באותו היום.

16 באוקטובר, המסחר הראשון בביטקוין בפקדון קורה בפורומים של ביטקוין, ולמחרת נראה כי ערוץ IRC freenode מסייע להקל על המסחר בביטקוין..

6 בנובמבר, מחירו של ביטקוין אחד הוא 0.50 דולר ב- MtGox. שווי השוק מחושב כ -1 מיליון דולר. המספר הכולל של ביטקוין שנמצא במחזור הוא 2 מיליון.

9 בדצמבר, הקושי עולה על 10.000 כלומר יותר ויותר אנשים הצטרפו למאמצי הכרייה, ובכך מניע קושי כלפי מעלה.

2011

שנה טובה! דרך המשי הוקמה ופותחת את שעריה ליזמים פוטנציאליים. השוק שגרם לפרסום שלילי רב לביטקוין.

ב- 8 בינואר, Slush Pool היא המובילה בפעילות כריית בריכות, ובתאריך זה הם הגיעו ל -10,000 MH / s.

28 בינואר, 25% מכלל הביטקוין נכרה. משמעות הדור של בלוק 105000 היא כי 5.25 מיליון ביטקוין נמצאים במחזור, ובסך הכל מעט יותר מ -25% מהסכום המלא של 21 מיליון BTC..

9 בפברואר, ביטקוין = דולר ארה”ב. לראשונה בהיסטוריה, המחיר לביטקוין אחד שווה ל- $ 1 דולר. זוהי נקודת מפנה מרכזית בגורל הביטקוין ונקודת מכירה ענקית שגורמת להרבה משתמשים חדשים להתחיל לסקרן את הביטקוין. למחרת, www.bitcoin.org נמצא בעצם בתנועה כבדה שגורמת לאתר להיאבק בשירות כל המבקרים.

14 בפברואר, משתמש פורום הביטקוין האוסטרלי הוא הראשון שמציע רכב בתמורה לביטקוין, רכב הסליקה סופרה שלו בשנת 1984 תמורת 3000 BTC. בין שהוא מכר את זה ובין אם לא, זו תעלומה. הייתי שואל אותו, אבל הוא לא היה מקוון בפורום מאז 02 באפריל 2013.

25 בפברואר, בתאריך זה, האתר שיצר את הסרטון הפופולרי והנצפה ביותר הנוגע לביטקוין נרשם תחת התחום www.WeUseCoins.com, הם יצרו מעקב מחירים לביטקוין שמרוויח לך מטבעות בחינם. תוכלו למצוא אותו באתר שלהם.

mt-gox-logo

6 במרץ, MtGox נמכרת לחברה יפנית בשם טיבאן. באותו תאריך כורה מסתורי מפסיק את הכרייה שגורם לכוח החישוב לעבור מ- 900 GH / s ל- 500 GH / s. יש אנשים שמשערים שמדובר בבוט-נט שהתיישן, או במחשב-על שעזב את הרשת. כנראה שלעולם לא נדע את האמת.

25 במרץ, קושי בכריית הביטקוין יורד ב -10%. הסיבות לכך אינן וודאיות. אולי מחובר לכורה המסתורי שעזב את הרשת, או פשוט בגלל הקצאת כוח חישוב לאלטקוין.

5 באפריל, משתמשי הביטקוין מקבלים עוד יותר אפשרויות לסחור במטבעות אחרים, כאשר Bitmarket.eu נפתח. זה התגלה כסיפור רטוב וכואב, כאשר 20,000 לקוחות BTC אבדו לנצח.

23 באפריל, BTC = EURO, בפעם הראשונה מאז תחילתו, ביטקוין אחד שווה ליורו אחד או GBP. זה קרה ב- MtGox, ובאותה עת הערך הכולל של הביטקוין במחזור היה כ -10 מיליון דולר.

30 באפריל, קושי הכרייה של ביטקוין עולה על 100.000!

2 ביוני, רק כמה חודשים קצרים לאחר שהגיע לשיוויון עם הדולר, מחיר ה- BTC הגיע ל- $ 10 דולר ב- MtGox. זה היה שיא כל הזמנים של תאריך זה.

8 ביוני, שיא כל הזמנים כאשר הביטקוין הגיע ל- $ 31.91 ב- MtGox רק שישה ימים לאחר שהגיע לשיא הקודם! יכולתי בהחלט ללכת על פיצה אחת כרגע. &# 128578;

12 ביוני, חדשות עצובות לכולם. מחיר BTC יורד שוב ל -10 דולר, ומסמן את ירידת המחירים הגדולה ביותר של סחורה עד כה. האירוע הזה ידוע בכינוי הבועה הגדולה של 2011. רק עובד כדי להראות עד כמה ביטקוין היה תנודתי רק לפני 5 שנים.

13 ביוני, חבר הפורום allinavain, דיווח כי 25.000 BTC נגנב מארנקו. למרבה הצער לא מצאתי קישור לחלוק איתכם. באותה עת, סכום זה היה שווה 375.000 דולר.

19 ביוני, אזעקה! MtGox נפרץ בעיקר בתאריך זה. 60.000 חשבונות MtGox והמידע שלהם נפגע, כאשר האקר ניגש לחשבון מנהל. האתר היה צריך להיסגר במשך שבעה ימים רצופים ומחיר ה- BTC צנח ל 0.01 $ דולר ב- MtGox.

ממש באותו יום, TradeHill ו- Britcoin מפסיקות את המסחר במטרה לבדוק את אמצעי האבטחה שלהם. הפריצה ל- MtGox סיפקה שמות משתמש וסיסמאות שהיו למשתמשים ברשלנות במספר אתרים, שם דיווחו כמה אנשים שאיבדו יותר מ -2,000 BTC.. &# 128577;

24 ביוני, הקושי בכרייה עובר מיליון בפעם הראשונה עם הדור של בלוק 133056.

ב -29 ביוני, BitPay משיקה את אפליקציית ארנק הביטקוין הראשונה לסמארטפונים.

26 ביולי, Bitomat Exchange השלישי בגודלו בבורסת ביטומין, מבטל 17,000 BTC עבור לקוחותיהם, כאשר הם מאבדים ברשלנות את הגישה לקובץ הארנק שלהם..

5 באוגוסט, MyBitcoin מדווח שהם איבדו 150.000 ביטקוין (זמנים מטרידים באמת עבור ביטקוין) בגלל פריצה שקרתה שבוע לפני כן. הערך הכולל של הביטקוינים המדוברים היה אז 2 מיליון דולר.

20 באוגוסט, ועידת הביטקוין הראשונה בעולם אי פעם, מתקיימת בעיר ניו יורק.

6 בספטמבר, מטבעות הקאסאקיוס הראשונים קמים כאשר מייק קלדוול מחליט לטבוע מטבעות פיזיים ולהעמיס עליהם BTC.

25 בנובמבר, ועידת הביטקוין האירופית הראשונה מתקיימת בפראג, צ’כיה.

12 בדצמבר, המספר הגדול ביותר של עמלות בבלוק שולמו בתאריך זה. בדיוק 171 BTC הועברו בתשלומים בגוש 157235

2012

13 בפברואר, TradeHill, בורסת הביטקוין השנייה בגודלה בעולם, נסגרת לחלוטין. הסיבות לכך הן בעיות רגולטוריות ואובדן של $ 100.000 דולר לאחר איבוד סכסוך עם מעבד תשלומים.

27 בפברואר, מגזין הביטקוין מופיע. אתר המידע הראשון אי פעם בלבד בנוגע לאירועי ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים. בדיוק כמו זה. &# 128521;

1 במרץ, Linode, חברת אירוח אתרים נפרצה והיא קורבן לגניבת הביטקוין הגדולה ביותר שנרשמה עד כה. 46.000 BTC ליתר דיוק, עם ערך של כ- 228.000 דולר באותו זמן.

ה- 1 באפריל, P2SH, יעלה לאוויר ומאפשר למשתמשים ליצור פרוטוקולי אבטחה ספציפיים המגדירים כיצד נרכשת ההרשאה להוציא ביטקוין לכתובת. כתובות אלה מתחילות תמיד עם המספר 3 ותוכלו ללמוד עליהן יותר באמצעות BIP 16 הצעה.

8 במאי, אנשים אוהבים להמר, SatoshiDICE אחראי על למעלה מ- 50% מהיקף העסקה בבלוקצ’יין.

9 במאי, דלף מסמך FBI אודות ביטקוין, שם הם מביעים דאגה מאנשים המשתמשים בביטקוין כדרך להקל על עסקאות אסורות בכלי נשק וסמים..

11 במאי, Bitcoinica נפרץ! מתי החילופים הללו ילמדו? הם הפסידו מעל 18.000 BTC, עם שווי של כ $ 90.000 USD.

1 ביוני, Coinbase הוקם. ראשית כארנק ביטקוין ופלטפורמה. החברה, שנוסדה בסן פרנסיסקו, קליפורניה, עשתה די טוב למען עצמה. כיום הוא כולל אפשרויות רבות למשתמשים. המרת מט”ח ומעבד תשלומים בין היתר.

1 ביולי, חממת הפעלה של ביטקוין הושקה על ידי אדם דרייפר, שנקרא BoostVC. פעמיים בשנה הם משקיעים בכ -20 חברות לגור ולעבוד איתן במשך שלושה חודשים. הם מעניקים חונכות, דיור ומשרדים בחינם, בתוספת השקעה של 10 עד 100 אלף דולר. כל זאת תמורת 7% מהחברה שלך. תחשוב שזו עסקה מתוקה? בדוק אותם כאן.

20 באוגוסט, BitInstant מזכיר כרטיס חיוב של ביטקוין שישמש באמצעות השירות שלהם להעברת ביטקוין.

3 בספטמבר, Bitfloor, בורסת הביטקוין הרביעית בגודלה בארה”ב, נפרצה עבור 24.000 BTC, לפי שווי של כ -250.000 דולר. השרתים שנפגעו שלהם הביאו לגישה לא מורשית למפתחות הארנק שלהם. אאוץ.

15 בספטמבר, כנס הביטקוין בלונדון 2012 מתקיים. הוא הציג רמקולים מקהילת הביטקוין כמו יוצר www.WeUseCoins.com ומפתחים אחרים כמו סטפן תומאס ועמיר טאקי, אך גם אנשים מחוץ לסצנת הביטקוין כמו מייסד מפלגת פיראטים ריק פאלקווינג ותיאורטיקן המטבע הדיגיטלי דייוויד בירץ ‘..

סֵמֶל

24 בספטמבר, Bitcoin Savings and Trust נמצאים בבדיקה בנוגע לחשדות כי מדובר בתכנית פונזי. הדואר האלקטרוני שנשלח על ידי פיליפ מוסטקיס, עו”ד בכיר בנציבות ניירות ערך בארה”ב הודיע ​​על תחילת החקירה בתאריך זה..

27 בספטמבר, הוקמה קרן הביטקוין, כלומר צוות פיתוח ליבה וגוף משגיחים מוקדשים לעבודה על הפרוטוקול ועל התפתחות המטבע..

ב- 15 בנובמבר, WordPress.com מתחיל לקבל ביטקוין כאמצעי תשלום עבור המשתמשים שלו.

28 בנובמבר, הגיע לחסימה 210.000 והתגמול על כך הוא 25 BTC. מאותה בלוק ואילך, התגמולים לכל בלוק וחסימה חצו.

ב- 6 בדצמבר, ביטקוין סנטרל היא הבורסה הראשונה שמורשית כבנק אירופי, הפועלת במסגרת הרגולציה האירופית.

2013

22 בינואר, BitPay מודיעה כי המספר הכולל של עסקאות עבר את 10.000, וכי היו אפס מקרים של הונאת תשלומים.

1 בפברואר, PizzaForCoins.com הופך לפעילתי. ככל הנראה בהשראת הרכישה הפיזית הראשונה אי פעם של 10.000 BTC (מחיר קטן לשלם שיירשם בהיסטוריה), מתיו בירקנשו וריילי אלכסנדר מצאו את הסטארט-אפ הזה, שהוא שירות המאפשר למשתמשים לקנות פיצה ולקבל אותה נמסר עם ביטקוין.

9 בפברואר, מגה, חברת אחסון ענן מודיעה כי החלו לקבל תשלומים בביטקוין באמצעות המשווק שלהם, www.bitvoucher.co.

19 בפברואר, גרסת הביטקוין 0.8 פורסמה והיא כוללת סינון בלום ומספקת שיפורים במהירויות ההורדה של הרשת.

21 בפברואר, ארכיון האינטרנט מתחיל לקבל תרומות ביטקוין, שמשתמשים בהם כדי לשלם לעובדיהם בביטקוין.

22 בפברואר, לראשונה מזה שנתיים, מחיר הביטקוין חזר ל 30 $ דולר.

28 בפברואר, שישה ימים לאחר שהחזיר לעצמו מיקום שאבד מזמן, ביטקוין מבצע עוד תנועה קטנה כלפי מעלה ל -31.91 דולר. זה הגבוה ביותר שהיה עד היום. הערך ממשיך לעלות הרבה מעבר לנקודה זו!

8 במרץ, BitInstant, חברת מתווכים של ביטקוין הודיעה בפומבי כי הם נפרצו תמורת כ- 12.000 דולר בשווי ביטקוין..

11 במרץ, תקלה במערכת מכריחה עצירה בעסקאות. הסיבה היא תקשורת לא נכונה בין שני לקוחות ביטקוין שונים. המחיר יורד ל- $ 37 דולר, אך הוא משוחזר במהירות בסוף היום.

12 במרץ, מזלג קשה קורה בבלוקצ’יין. לא הצלחתי למצוא מידע רלוונטי לגבי המזלג הזה, אך נראה שהוא נוצר על מנת לתקן תקלות עתידיות כמו זו מהיום שלפני.

17 במרץ, מקלט לחסרי בית הממוקם בפנסקולה, פלורידה, מתחיל לקבל תרומות ביטקוין.

באותו יום, הפרק הראשון של בואו נדבר ביטקוין! משודר ברשת.

21 במרץ, הביטקוין מגיע ל 74.90 דולר, עוד שיא של כל הזמנים.

28 במרץ, הערך הכולל של ביטקוין במחזור הוא מעל 1 מיליארד דולר.

1 באפריל, ערך הביטקוין יורה מעל $ 100 דולר.

10 באפריל, ביטקוין מגיע לשיא של כל הזמנים של 266 דולר!

20 באפריל, Bitcoin Central נפרץ עם ההאקרים שעוזבים עם כ -400 BTC, שאותם בעלי האתר מכסים לחלוטין.

ב -1 במאי, Coindesk, אתר עיתונאי ביטקוין ומשאב ביטקוין, הושק על ידי משקיע המלאכים שקיל חאן.

תאריך זה היה כאשר ESEA הוזעקה להשתמש במחשבי לקוח בכריית ביטקוין.

2 במאי, Coinlab מגיש תביעה נגד MtGox, והאשים אותם בהפרת חוזה שגרם נזק של 75 מיליון דולר.

באותו יום, א כספומט ביטקוין הוצג לראשונה בסן דייגו, קליפורניה.

7 במאי, Coinbase מקבל 5 מיליון דולר מ- Union Square Ventures, שהיא עד היום ההשקעה הגדולה ביותר אי פעם בסטארט-אפים של Bitcoin..

14 במאי, ביטחון פנים תופס 2.9 מיליון דולר מחברת אחות MtGox מכיוון שלא הצליחו להירשם כעסק המעביר כסף.

18 במאי, PrimeDice.com משיק כקזינו מקוון המקבל פיקדונות בביטקוין.

23 במאי, הביטקוין סנטרל נפרץ שוב, תמורת כמות לא ידועה של ביטקוין. בעלי האתר מסכימים לכסות את הנזק.

10 ביוני, בקי ואוסטין השקת קמפיין קיקסטארטר למימון הסרט התיעודי שלהם בו הם מנסים לחיות 90 יום רק באמצעות ביטקוין.

26 ביוני, BitcoinWebHosting.net נפתח לעסקים. שירות המציע פתרונות אירוח למשתמשי ביטקוין, כמו גם רישום תחום והגנת DDoS.

1 ביולי, תאומי ווינקלבוס מצטרפים לסצינת הביטקוין. הם מגישים הודאה לנציבות חילופי ניירות ערך בארה”ב עבור Winklevoss Bitcoin Trust, המספקת למשקיעים אמצעי חסכוני לחשיפת עצמם לביטקוין, תוך מזעור סיכון האשראי הכרוך בתמרונים כאלה..

6 באוגוסט, שופט טקסס קובע כי ביטקוין הוא כסף! טרנדון מכונות גילוח, מייסד Bitcoin Savings and Trust בניסיון להימנע מתשלום קנסות ל- SEC. לרוע מזלו, השופט עמוס מזנט קבע כי “ביטקוין הוא מטבע או צורת כסף, ומשקיעים המעוניינים להשקיע ב- BTCST סיפקו השקעה של כסף.” מצער לנו, הקישור שסיפק מידע נוסף אודות מקרה זה הוסר מהאינטרנט.

ביטקוין-זה-כסף

9 באוגוסט, בלומברג מתחיל לעקוב אחר ערך הביטקוין בזמן אמת.

12 באוגוסט, מחלקת השירותים הפיננסיים של ניו יורק, מוציאה זימון ל -22 חברות שונות שהיו מעורבות במטבעות קריפטו. תגובה זו הייתה “להבטיח” את הכספים, לאחר שקיבלו תלונות מצד הצרכנים.

20 באוגוסט, הביטקוין הופך לכסף פרטי בגרמניה. משרד האוצר הגרמני הודיע ​​על הכרה בביטקוין ככסף פרטי, ואפשר לחלוטין להשתמש בביטקוין למטרות מסחריות ופרטיות.

28 באוגוסט, Robocoin, יצרנית כספומט של ביטקוין החלה לקבל הזמנות מראש למוצריהן.

10 בספטמבר, MtGox מתמודד עם האשמותיו של Coinlab, ומבקש להחזיר 5 מיליון דולר, בטענה שהם שייכים ללקוחות MtGox.

14 בספטמבר, PrimeDice.com מודיעה כי הימרו 15 מיליון דולר באתר שלהם בשלושת החודשים הראשונים לפעילותם..

2 באוקטובר, ה- FBI מכבה לחלוטין את Silk Road ותופס 3.6 מיליון דולר בביטקוין.

באותו יום, מחירי הביטקוין יורדים ב -20 דולר ארה”ב, אך הם מתאוששים במהרה.

באותו יום, www.BitcoinTalk.org מקבל פריצה, מידע אישי, דואר אלקטרוני וסיסמאות נפגעים ואתר האינטרנט שלהם מושחת. תוכלו למצוא את סרטון ההשמצה המטופש כאן.

14 באוקטובר, מנוע החיפוש מבוסס סין, ביידו, מתחיל לקבל ביטקוין כתשלום.

6 בנובמבר, שיא מחירי הביטקוין החדש, והגיע עד ל -269 דולר ארה”ב, גם לאחר שדרך המשי נשברה.

17 בנובמבר, ביטקוין מכפיל את מחירו והגיע ל -503 דולר בהר. גוקס, שיא חדש!

ב -18 בנובמבר, הסנאט מארח דיון בנושא מטבעות וירטואליים שכותרתו מעבר לדרך המשי. למחרת מחיר הביטקוין עולה כדי להתגבר על נפח העסקה של ווסטרן יוניון.

ב -22 בנובמבר, ריצ’רד ברנסון מתחיל לקבל תשלומי ביטקוין עבור Virgin Galactic ותכנית נסיעות החלל שלהם.

27 בנובמבר, Shopify מתחילה באופן רשמי לקבל תשלומי ביטקוין לסוחרים שלהם!

2 בדצמבר, 96.000 ביטקוינים נגנבים מאתר סמים מקוון לא חוקי, שוק הכבשים. האינטרנט עוקב אחר הכסף כשהגנב מנסה להסתיר אותם בתוך הבלוקצ’יין

5 בדצמבר, האיסור על עסקאות ביטקוין על ידי הבנק המרכזי בסין, גורם באופן מיידי לירידה של 20% במחיר הביטקוין, ומביא אותו מתחת ל -1,000 דולר. באידו מפסיק לקבל תשלומי ביטקוין.

17 בדצמבר, בנק סנטל בסין אוסר על רכישת ביטקוין ביואן. מחיר הביטקוין צונח ל -500 דולר ארה”ב

די אירועי!

זו הייתה תקופה יפה וקשה גם לביטקוין. הרבה דברים השתנו עם השנים, אבל אנחנו עדיין כאן! מידע עד סוף 2013 קל יחסית להתחקות אחר, אך מעבר לנקודה זו קרו הרבה דברים עבור הביטקוין. אנו מכינים מאמר שיבחן את האירועים המרכזיים הספציפיים שהתרחשו מתחילת 2014 ועד היום, לכן דאגו להתעדכן!

בינתיים ספרו לנו איזה אירוע הוא החביב עליכם בתגובות למטה! &# 128578;