חדשות בלוקצ’יין ואוצר מטבעות קריפטוגרפיים – שבוע 3’19

סקירה שבועית

השבוע די מעניין בהתפתחויות עם לא מעט ראשונות עבור בלוקצ’יין ותעשיות אחרות. Binance פותח את הדלתות לחילופי פיאט באמצעות התוספת האחרונה שלהם לפלטפורמה שנקראת Binance Jersey. בהמשך יש לנו אקדמיה שלוקחת תפקיד פעיל בפיתוח בלוקצ’יין עם מטרה מדהימה בראש, להעלות על ביצועי ויזה וגם ביטקוין. אנו לומדים עוד על המתרחש בשווקי darknet ומגלים את סיפורם של שבעה רמאים עצובים שנענשו לבסוף על מעשיהם. לצערנו אין פרטים על העונש. לאחר מכן אנו מסתכלים על דו”ח האומות המאוחדות המדבר על טכנולוגיות גבולות, כולל בלוקצ’יין.

יבמ גם מציגה במהדורה זו של המאמר השבועי בו אנו מסתכלים על תוכנית ה- Blockchain Accelerator ואחד המשתתפים “Securitize”, סטארט-אפ שרוצה להנפיק ניירות ערך המייצגים את החוב התאגידי רב-טריליון דולר אמריקאי באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין. לסיום הדברים אנו בוחנים כמה חדשות מעניינות מתעשיית הבנקאות. ING, הבנק ההולנדי עשה את הבלתי נמנע וחתם על הסכם עם R3 Corda, שיאפשר להם להעביר באופן מלא את כל פעולותיהם לבלוקצ’יין. זהו הבנק הראשון שמבטיח התחייבות כזו ככל הידוע לנו!

מחיר שבועי של ביטקוין

מחירו של ביטקוין בשבוע האחרון איבד חלק מערכו והלך מ- 3656 דולר בתחילת השבוע, והגיע לשיעור של 3756 דולר ב -20 בינואר ואז ירד בחדות והשאיר את המחיר בסוף השבוע על 3600 דולר. מבחינת הצפנה, תנודתיות מינימלית למדי, אך עליית הערך הגבוהה באופן יוצא דופן מרמזת על לווייתנים שמשחקים, תוך נקיטת עמדות המשפיעות על השווקים..

היו כמה חדשות טובות ב -20, אבל זה מאוד לא סביר שהסנטימנט החיובי של האומה המאוחדת כלפי הבלוקצ’יין בכלל צריך וישפיע על תנועת המחירים. סביר להניח שתנועות המחירים שנרשמו נובעות מתנועות ספקולטיביות, בניגוד לשוק המגיב לחדשות ביטקוין חיוביות או שליליות.

16 בינואר

פלטפורמת Binance חדשה באירופה המוקדשת להחלפת פיאט לקריפטו

צילום מסך מ- www.binance.je

בינאנס טובל את הרגליים בפיאט לראשונה בהיסטוריה, ומאפשר לאזרחי אירופה להשתמש בשירותיהם כדי לשנות לירות שטרלינג או יורו לרכישת ביטקוין או את’ריום. זהו צעד מרכזי לבורסה והוא מראה על בגרות רבה ויכולת להתמודד עם ההיבטים הרגולטוריים הקיימים בטיפול בחילופי מזומנים כעסק..

על ידי אקסטרפולציה של הבורסה הראשית, Binance מסוגלת להפריד בין הפעילויות והאחריות, אך הציפייה היא שהתוספת האחרונה הזו למבחר השירותים והמוצרים של הפלטפורמה תספק את רמת המצוינות שהשוק למד לצפות מ- Binance. זהו צעד נהדר לקידום אימוץ מטבעות חליפין, אך מצער שבינאנס לא יצרו מעין אקדמיה או ספרייה שממנה משתמשים חדשים יכולים ללמוד על קריפטוגרפיה ועל אופן הפעולה שלה..

כמובן שההשכלה היא על הפרט לדאוג לעצמם, אך כל ערך נוסף מצד החברות העוסקות בענף מתקבל בברכה. ישנם סיכונים רבים כאשר מטפלים בקריפטו, ויש ליידע אותם על אנשים. האימוץ הוא נהדר, אבל צריך לשלב אותו עם השכלה. מה דעתך על בינאנס ג’רסי?

חדשות אחרות:

17 בינואר

אקדמאים בארה”ב התכוונו ליצור מטבע חליפין מהיר יותר מ- VISA בשם Unit-e

הבטחה גדולה מגיעה מחוקרים משבע אוניברסיטאות גדולות ברחבי ארה”ב חברו ליצירת מטבע מטבע טוב יותר מביטקוין וגם מ- VISA. פרופסורים אלה מגיעים מ- MIT, סטנפורד, אוניברסיטת קליפורניה וממוסדות חינוך אחרים והם מקווים ליצור את הקריפטו הבא הטוב ביותר בשוק..

המאמצים שלהם מיוחסים לעבודה של “מחקר טכנולוגי מבוזר” (DTR), קרן ללא כוונת רווח, שנוצרה על ידי האקדמאים העוסקים בפיתוח, ארגון הממומן על ידי Pantera Capital. קרן ההשקעות מודעת למגבלות של מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין, שהן יעילות אך קשות בהרחבה. כל מי שעוסק בקריפטו הרגיש את עמלות העסקה המדהימות ואת סתימת הרשת. זה ניכר במיוחד בהייפ 2017, שם לקח לרשת הביטקוין שבועות לעבד כמה תשלומים מכיוון ששולחים התחרו בדמי העסקה..

Pantera Capital בוחנת את המאמץ הזה כדרך “להציל” מטבעות מבוזרים המונעים מהם להפוך לדפוס תלת מימד, ומאפשרים להם להפוך בדיוק כמו האינטרנט, כפי שנאמר על ידי ג’ואי קרוג, מנהל ההשקעות הראשי של חברת Pantera Capital וחבר מועצת DTR. יחידת e אמורה לצאת לאמצע שנת 2019 ותשתמש ב”התנתקות “כדי להשיג את התוצאות הצפויות.

חדשות אחרות:

18 בינואר

Darknet משווקת את ערך העסקה היומי שהוכפל בשנת 2018

חברת Chainalysis, חברת מחקר נתונים, גילתה כי פעילות שוק האפלה עלתה לערך יומי של 2 מיליון דולר בממוצע, פי שניים מהממוצע לשנת 2017, כפי שדיווחה רויטרס. החברה מסבירה כי שנת 2017 הייתה שנה בה שני שווקי רשת חשוכים גדולים היו הושבתה על ידי הרשויות שתרמו לממוצע הנמוך של 2017.

על פי נתוני חברת 2019 2019 היא לא תיראה כל כך נהדרת עבור שווקי darknet, עם הפעילות המוגברת של אכיפת החוק לכיבוי השווקים, והנטייה של משתתפי השוק החשוך לעבור באטיות לערוצים מוצפנים וסודיים. מה שהכי מפתיע היא העובדה ששנת 2018 הייתה שנה פעילה מאוד עבור השוק, ללא קשר לירידת המחירים שמציגה כי לאנשים אלה לא ממש אכפת מהמחיר, אלא פשוט משתמשים בקריפטו כאמצעי להחלפת ערך.

במקרה שלהם, אנונימיות נחשבת לתכונה אטרקטיבית מאוד, במיוחד מאחר שרוב המוצרים והשירותים הזמינים בפלטפורמה אינם חוקיים. מוכרים וקונים יעדיפו להישאר אנונימיים לחלוטין וביטקוין מספק להם את ההזדמנות. יצירת ספר חשבונות ציבורי של מפתחות פרטיים וציבוריים אינה נוגעת להם, שכן מלכתחילה קשה לתפוס את העקבות. לחברה אחרת שהתפרסמה לאחרונה בחדשות לדברים אחרים, יש לביטפורי פיתרון בשם Exonum, המאפשר לאכיפת החוק להקרין BTC ולהעריך אם הקריפטו נגוע או לא.

בעקבות ההיסטוריה של עסקאות והקלטות בודדות בבלוקצ’יין יכול לחשוף מידע רב לאכיפת החוק, וככל שמתקדם הזמן גורמי החוק אוספים ידע רב יותר על המערכות ואופן הפעולה.

חדשות אחרות:

19 בינואר

שבעה אנשים הוגש נגדם כתב אישום בטייוואן בגין הונאת תוכנית השקעות

הונאות אינן נדירות למערכת האקולוגית של הצפנה, עד כמה שמצערת עובדה זו. אולם ישנם מקרים שבהם התוקפים נתפסים ונכלאים, וזה אחד מאותם מקרים. שבעה אנשים בטאיוואן שנעצרו ב -13 ביוני בשנת 2018 הואשמו בגין הפרת חוקים עסקיים ובנקאיים. מקורות לא מצביעים על העונש של הרמאים.

בתקופתם הם ניהלו תוכנית השקעות שהבטיחה תשואות שנתיות של עד 355% למשקיעים, אך לאחר מכן לא הצליחו לספק תשלומים לרוב המשקיעים ונחתו בבטחה בקטגוריה של תוכנית פונזי..

מנהיג הקבוצה הידוע רק בשם לין הצליח למשוך משקיעים מטייוואן וסין, והצליח לגבות 51 מיליון דולר מאז תחילת פעילותם באוקטובר 2016. כעת החוק תפס אותם והם קיבלו את עונשם הרשמי. עוד דוגמא לפשע לא משלם. משקיעים שנשרפו בתכנית ככל הנראה לא יקבלו את כספם בחזרה, שכן נכון לעכשיו הם מוסתרים או פשוט מוציאים אותם.

חדשות אחרות:

20 בינואר

“הסקר הכלכלי והחברתי העולמי 2018” של האו”ם מתאר קריפטו ובלוקצ’יין כגבול החדש

האומות המאוחדות מחויבות לשיפור חייהם של אנשים ברחבי העולם, ובדוח האחרון שלהם הם מסתכלים בין היתר על בלוקצ’יין כפתרון פוטנציאלי לכמה מהנושאים הדוחקים בעולם. בדו”ח תוכלו למצוא מידע רב על כל טכנולוגיות הגבול כולל AI, טכנולוגיות אנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות אחסון אנרגיה, כלי רכב אוטונומיים ומזל”טים, וכמובן מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ’יין..

התמקדות רק בחלק הבלוקצ’יין של הדוח, המסביר בקצרה את הטכנולוגיה, מאיפה היא נובעת ואיך היא הופיעה. זה גם מסביר את היתרונות של המודל חסר האמון של בלוקצ’יין הביטקוין, שאינו דורש שום סמכות מרכזית לנהל את ספר העסקאות. אחת מהמסירות האהובות עלינו היא “טכנולוגיית הבלוקצ’יין מציגה את האפשרות – ראשונה בתחום הפיננסים! – שאמון במוסדות המגובים על ידי הממשלה יכול להיות מוחלף באמון בקוד המחשב.”

האומות המאוחדות בוחנות את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדרך להתמודד עם כמה מהנושאים המובילים שהאנושות עוסקת בהן, ממכונות שמתעדות פליטת פחמן ורוכשות אוטומטית זיכויים לפחמן, וכלה בפתרון בלוקצ’יין שיתעד את מידע הילדים כדרך לחסל סחר בילדים. העולם מוטרד בכל כך הרבה דרכים. חוסר צדק וחוסר צדק נפוצים בחלקים מסוימים של העולם. יכול להיות שזה גם ממש ליד. האו”ם בוחן את הבלוקצ’יין ומנסה להבין מהי הדרך הטובה ביותר למנף את הטכנולוגיה.

חדשות אחרות:

21 בינואר

IBM Blockchain Accelerator לארח את “Securitize” כמשתתף העשירי שלהם

יבמ ביססה את עצמה כשחקנית די חזקה בעולם הקריפטוגרפי והבלוקצ’יין. הם אימצו את בלוקצ’יין ותרמו ליצירת כלים המשמשים כיום חברות אחרות ברחבי העולם. כעת נחשפה פלטפורמת תאימות לדיגיטציה של ניירות ערך בשם “Securitize” שהיא אחת מעשרת המשתתפות בתוכנית. הרעיון של יבמ הוא להדריך ולהדריך את החברות הללו למשך שלושה חודשים בזמן שהם עובדים על הרעיונות שלהם לשילוב בלוקצ’יין.

מה ש- Securitize מנסה לעשות הוא לצמצם את הזמן והמאמץ הכרוכים בהנפקת חובות תאגידים. לדברי מנכ”ל החברה, קרלוס דומינגו, Securitize רוצה לבנות את פלטפורמת הנפקת החוב הראשונה בעולם עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשנת 2019 ולשפר לחלוטין את המודל הקיים מבוסס הנייר שנמצא בשימוש כיום..

הפלטפורמה שלהם תשתמש במסגרת Hyperledger, פרויקט שמארחת קרן לינוקס ש- IBM היא אחת התורמות העיקריות לה. כאמור יש בסך הכל עשר חברות שמשתתפות במאיץ מדי שנה והשנה הרשימה נראית כך:

  • צְלִילוּת – אנליטיקה שיווקית
  • TigerTrade – שוק B2B למלאי קמעונאי עודף
  • Phunware – תוכנה ארגונית ניידת
  • חיבור אוכל – שקיפות שרשרת המזון
  • פרום – מימון השכרת ציוד
  • מְכוֹנִית הַתִזְמוֹרֶת – חברת הנפקת כרטיסים וניהול אוהדים
  • IPwe – שוק לקניין רוחני
  • MetaMe – ארנק וארגון יוניברסל
  • באדיבות – התייחסות והכרה ציבורית של צד ג ‘בכשירות
חדשות אחרות:

22 בינואר

הבנק ההולנדי “ING” חותם על עסקה לחמש שנים עם R3 Corda ליישום רחב היקף

בנקים עוסקים בטכנולוגיית מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין זמן מה. הם הספיקו להתנסות ולחוות את הטכנולוגיה החדשה ואת ההשפעות שיכולות להיות לה על העסק שלהם. אבל אף אחד מהם לא החליט לצלול עמוק כמו ש- ING החליטה ב -22 בינואר, כפי שאנו למדים מההודעה לעיתונות של R3.

ING עשתה צעד גדול קדימה והתחייבה לשימוש בפלטפורמה המסחרית R3 Corda וב- CorDapps לשיפור התהליכים שלהם בכל הפעילות העסקית והסניפים שלהם. זו רק ההתחלה של מה שיכול להיות זרז בענף הבנקאות. מכיוון שאף אחד לא באמת צלל בעבר לבלוקצ’יין כזה, בנקים ברחבי העולם ישימו לב ל- ING וכיצד הם משלבים את הטכנולוגיה..

ING בחרה בעצמה להיות חזיר הניסיונות לניסיון של הבנק לשפץ לחלוטין את התהליכים שלהם. אם יצליח, ING עשויה להניע את עצמם קדימה ומעלה, מכיוון שהם יחסכו זמן, אנרגיה והגדלת הרווחים מיישומים מעשיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. ישנם סיכונים, אך הדבר הגרוע ביותר שיכול להתרחש הוא לגרום להם להפסיד, לקצץ את העסקה ולחזור למערכת הנייר ולמאגר הנתונים המרכזיים שהם כבר משתמשים בהם בצורה יעילה.

אולם ההבטחה היא שהדברים יהפכו לפשוטים ומהירים יותר עם הבלוקצ’יין, מכיוון שהפלטפורמה של R3 מספקת לבנק כלים רבים, מומחיות ותמיכה. מה אתה חושב על הקפיצה הזו מ- ING?

חדשות אחרות:

זהו זה לשבוע זה. כמו תמיד, שתף את דעתך לגבי המעניינים ביותר או קשר את הסיפורים שייתכן שהחמצנו באוספים שלנו, שמצאתם מעניינים וראויים לציון במהלך השבוע. אתה יכול גם לשלוח לנו הצעות לסיפורים שייכללו ברשימה הבאה אם ​​תמצא משהו מעניין בימים הקרובים.

הצטרפו אלינו לרשת החברתית המועדפת עליכם:

תמונות מוצגות באמצעות Pexels.com & Unsplash.com