כריית ביטקוין בשנת 2017

כרייה מוסיפה רשומות עסקאות לפנקס הביטקוין הציבורי המכיל עסקאות קודמות. תהליך זה היה אמור להתבצע על ידי מחשבים שולחניים בודדים המפעילים צמתים BTC כאשר כורים התחרו בטיפול בבעיות אלגוריתמיות תוך אימות עסקאות ב- Blockchain של מטבע הקריפטו. המחשב האישי שפותר את הבעיה תחילה מתוגמל בביטקוי. זו הייתה השיטה בה הוחדרו מטבעות חדשים לרשת. המונח שניתן היה כריית ביטקוין.

קשיים נוספים

כיום, מחצית Bitcoins הפכה גורם. פותחה ציוד כרייה משופר ויעיל. עם זאת, כל אלה גם הגבירו את מורכבות הכרייה ככל שהתחרות נעשתה יותר אינטנסיבית.

“סאטושי נקאמוטו”, היוצר לכאורה של ביטקוין, התחיל את הרעיון הזה של מיליוני מחשבים אישיים שכורים BTC באופן עצמאי ברחבי העולם ובהמשך התפתח ליצירת חוות כרייה גדולות. ככלל, חווה זו מורכבת ממעבדים רבים או מבריכות כרייה המחוברים זה לזה. היא מתחרה כיחידה אחת בעיבוד עסקאות ברשת הביטקוין. זה בעצם עושה כרייה קשה עבור כורים עצמאיים להיות רווחיים.

רועי

החזר השקעה (ROI) קובע בדרך כלל את כדאיות כריית BTC.

השנה זה יישאר כמיזם קשה. חברות או אנשים שמחליטים להכניס כסף חייבים להבין שההחזר על ההשקעה מגיע בין תשעה ל -11 חודשים גם עבור הכורים היעילים ביותר. עם זאת, זה למעשה משתנה בהתאם להוצאות האנרגיה והקירור. למדינות עם מזג אוויר קריר יותר וחשמל זול יותר יש יתרון גדול יותר ביחס לרווחיות הכרייה. חישוב ההחזר על ההשקעה מסתמך גם על קושי ברשת אשר למעשה גדל ככל שמתקדם הזמן.

בכל הנוגע לציוד, נראה יותר פרקטי להתקין את אסדת הכרייה של GPU מכיוון שכורים ומשתמשים מקבלים אפשרויות רבות יותר. עם מעגלים משולבים ספציפיים ליישום Bitcoin (ASIC), האפשרות היחידה היא לכרות מטבעות קריפטו של SHA256, אם כי כמה אחרים נמצאים בשלב הוכחת עבודה. כרייה פרטנית יכולה להתגלות כמפותלת עבור אלו החדשים בפלטפורמת הביטקוין.

עסק נדיף

לדברי חוקר הבלוקצ’יין, שון בריזנדין, לא ניתן לחזות את הרווחיות של מטבע וירטואלי זה בגלל הפרמטרים שלו. כריית BTC אולי אינה השקעה מתגמלת, אך הוא מציע שמחזיקים מטבעות רבים יכולים לקבל כורה אחד לתחזוקת הרשת. לא משנה אם הרווח יכול להיות קטן מאוד.

מומחה מחקר זה אמר כי ירכוש ויפעיל כורה ביטקוין אחד בכדי לדחות ביזור. זה גם יהפוך את רשת הביטקוין לחזקה יותר. משקיעים יכולים לשמור את המטבעות בארנקי חומרה כמו Keep Key או TREZOR. האחרון הוא לא רק ארנק חסין קליעים אלא גם מכשיר אבטחה לחשבונות, סיסמאות ודואר אלקטרוני. Keep Key הוא ארנק חומרה פשוט המסוגל להבטיח ביטקוין ואת’רום יחד עם מטבעות דומים אחרים מהאקרים.

מחיר הביטקוין

אהרון פוסטר, מנכ”ל ומייסד The Bit Point, מאמין שרווחיות כריית הביטקוין תהיה תמיד תלויה במחיר השוק של המטבע הווירטואלי. במצב הסולם, תשואות עשויות להתברר כשליליות אם לא מטפלים בדאגה זו באופן מיידי. גרוע מכך, המזלג הקשה שיש בו שתי שרשראות יכול להוביל לכריית BTC או BTU.

כמו כן, מר פוסטר ציין שיש לקחת בחשבון את תוחלת החיים של החומרה. חשוב לדעת כמה זמן לפני שמכשיר הכרייה מיושן. משקיעים קטנים יכולים להרוויח מ- BTC באמצעות תכנית הרכישה והחזקה אלא אם כן הם שוכרים כורים נמלים זולים או שחשמל זול מאוד.

נקודת מבט נוספת מגיעה מפי פרד גונדזר, נשיא ומנכ”ל חברת Healthy Wealth LLC. האסטרטגיה הטובה ביותר היא להצטרף למועדוני כרייה מכיוון שתוכלו לקבל תגמולים מכריית ביטקוין. כמשתתף, הוא מרוויח דיבידנד מדי יום. מדובר בכרייה רחבת היקף שהופכת את הרווחים למשתלמים יותר. לפיכך, הוא בעד גישה זו.

במבט לאחור

מיזם הכרייה של ביטקוין החל רק עם מספר קטן של כורים שהיו כמו תומכים בתעשיות קוטג’ים קטנות. בהמשך הוא התקדם אט אט למיזם מסחרי ותעשייתי ממוקד. כסף היה קל מאוד באותה תקופה עד שהנושאים הפכו את התופעה למורכבת למדי.

נכון לעכשיו, רק אנשים או חברות המחזיקים בציוד מיוחד ומתוחכם יכולים להרוויח משמעותית מהפקת ביטקוין. זה לא אומר שכרייה איננה סיכוי לכל האנשים. ההיגיון הוא שכורים בעלי מכשירים נמוכים יגלו יותר כסף לבזבז חומרה וחשמל במקום רווחים. בקיצור, כריית מטבעות קריפטו לא יכולה להיות רווחית אלא אם כן החשמל הוא בחינם או מאוד מאוד זול.

יש לקחת בחשבון גם המרות או שערי חליפין מה- USD ל- BTC. זה משפיע גם על הרווחיות של המטבע האמור. אלא אם כן אדם כורה לאיסוף מטבעות, אין מה לדאוג. העניין הוא שתרצה להמיר BTC למטבעות מרכזיים; היבט הרווחיות הופך לבעיה.

מה התרחיש הנוכחי?

כורים ביתיים רגילים ימשיכו להיאבק אם הם רוצים להרוויח יותר או לפחות, להחזיר את עלויותיהם לחשמל וחומרה. החדשות הטובות הן שמצב זה עשוי להשתפר אם חדשנות בכריית ASIC תשיג את מה שנקרא “נקודת החזרת הפחתה”. אם בשילוב עם פתרונות כוח חסכוניים וקיימים, כרייה יכולה להיות משתלמת עבור שחקנים קטנים פעם נוספת ברחבי העולם. כמו כן, זה יתרום באופן משמעותי למטרת ביזור פלטפורמת הביטקוין ויקטין את אילוצי הרגולציה, מגבלות בירוקרטיה כמו גם סיכונים משפטיים..

ברור מאוד שכריית ביטקוין בשנת 2017 יכולה להיות מסובכת אך זה תמיד תלוי במספר גורמים. כמובן שזה לא קל אך כורים בודדים עדיין יכולים להשיג יתרונות מהמערכת האקולוגית. תכנון אסטרטגי וסביבה נוחה הם בין הגורמים שיכולים לעזור להם לפרוח במפעל זה. בסך הכל אלה לא אמורים לפגוע במשקיעים ובכורים להמשיך ולכרות השנה ואילך.