חדשות בלוקצ’יין ואוצר מטבעות מאוגדים – שבוע 2’19

סקירה שבועית

חנויות טבק בצרפת מתחילות למכור קריפטו, Bitwise מנסה פעם נוספת לאישור תעודת סל, BitTorrent אסימון לא יהיה מבוזר, מציע מנכ”ל לשעבר, Bitmain מפסיק את פעילותו בטקסס, קנדה שוקל את עמדתם על תרומות מטבעות קריפטוגרפיים לקמפיינים פוליטיים, ספרדית גדולה חברת האנרגיה מיישמת פיתרון בלוקצ’יין למעקב אחר צריכת האנרגיה המתחדשת ואת איי מרשל עם חלומם הריבוני שעשוי להפוך למציאות אם הם יהיו עקשניים מספיק.

מחיר שבועי של ביטקוין

ביטקוין איבד חלק מהערך הנתפס שלו השבוע ועבר מעל 4000 $ ל 3700 $ בזמן כתיבת שורות אלה. אין חדשות ביטקוין שליליות כלליות שאפשר לתאם אליהן את תנועת המחירים הזו, ולכן עלינו להניח שספקולציות מתרחשות. לחלק ממשקיעי המטבע הקריפטוגרפיים יש ידיים גדולות ב- BTC, וכל החלפת נכסיהם למשנהו יכולה להשפיע על השווקים. התנועות החדות בתרשימים הן אינדיקציות למשחק סולו או שוק קבוצתי, ככל הנראה לוויתן שמפרק נכסי BTC לפיצול או השקעה מחודשת במטבע חוץ אחר..

מחוץ לירידות החדות הללו, שאנו מניחים שמכירות אלה נמכרות, השוק נראה יציב יחסית. התנודתיות נצפית בדרך כלל כאשר יש תנועה רבה בשווקים ובורסות, וחוסר התנודתיות בתקופה זו מעיד על כך שיש כרגע עניין נמוך ב- BTC..

9 בינואר

שש חנויות טבק צרפתיות מוכרות כעת ביטקוין, 6500 חנויות צפויות להצטרף עד סוף פברואר

חנויות טבק בצרפת סבלו בשנים האחרונות ממכירות נמוכות יותר של סיגריות. כדי לנטרל את הרווחים המופחתים, החלו בעלי חנויות למכור מוצרים שונים לצד טבק. האחרון שנכלל הוא שובר ביטקוין, אותו ניתן לממש באמצעות ארנק מקוון הניתן. קבוצת הפינטק הצרפתית קפלרק ערכה הסדר מעניין עם שש חנויות טבק בפריז. באמצעות שימוש בשותפות עם חברת תוכנות קופת רושמות מקומית, לבעלי הטבק יש כעת את היכולת למכור שוברי Bitcoin של KeplerK. קונים יכולים לממש את הביטקוין שלהם באתר הרשמי.

KeplerK מקווה לגשר על הפער בין אנשים, ולאפשר להם לרכוש ביטקוין מאנשים שהם מכירים וסומכים עליהם, במקום לקנות מספק מקוון יחסית לא אמין. הם מרגישים שתרומתם תוביל להבנה טובה יותר של מטבעות קריפטוגרפיים ולמעשה תספק לאנשים ארנקים דיגיטליים בטוחים, מה שמקל עליהם להסתבך עם קהילת הקריפטו הרחבה יותר..

חדשות אחרות:

10 בינואר

פעם נוספת: קבצים של Bitwise עבור תעודת סל ביטקוין בבעלות פיזית עם SEC האמריקאי

Bitwise, המוכרת היטב במעגלי ההשקעות מכיוון שהם היו הראשונים שייצרו קרן מדד קריפטוגרפי, מנסים כעת שוב לקבל את האישור הדרוש ליצירה והפעלה של קרן בורסת ביטקוין, או תעודת סל. הניסיונות האחרונים שלהם הביאו לכישלון או הושמו בהמתנה בלתי מוגבלת, דבר שה- SEC אוהב לעשות כאשר הם לא מסוגלים לקבל החלטה.

הפעם הם בוחרים בהצעה בגיבוי פיזי, כלומר המחירים שלהם ייווצרו על ידי אינדקסים או עתידיים שאוחסנים בפועל את הביטקוין, בניגוד למתודולוגיית התמחור המוגדרת במזומן שהוצגה ביישומים בעבר. הבאה ברשימה היא הצעת VanEck, שאמורה להחליט סופית ב -27 בפברואר. מוקדם לדבר, אך תעודות הסל חשובות לרבים והרבה משקיעים מאמינים שללא ספק ישפרו את ביצועי המחירים של ביטקוין..

מניות תעודת סל יהיו זמינות למסחר בבורסה, במקרה זה NYSE Arca, שהוא שוק המתמקד במניות ובאופציות. בלי קשר, אם החלטה זו תעבור, זה יהיה יום שיחזיר את מחיר הביטקוין. הכניסה לשוק רב טריליון דולר היא בלתי נמנעת עבור הביטקוין, ברגע שהרגולטורים ימצאו דרך לקבל את הנכס המבוזר..

חדשות אחרות:

11 בינואר

BitTorrent Exec לשעבר טוען כי BTT אינו יכול לפעול באופן מציאותי ב- TRON

טרון הודיעה לאחרונה על אסימון ה- BTT שלהם, שמבטיח לתגמל את הזריעים על ההעלאה ומחייב עלוקרים לשפר את עדיפות ההורדה שלהם. עם זאת, לא הכל כך זה נראה. המנהל לשעבר סיימון מוריס שבילה יותר מעשר שנים בעבודה בחברה מסביר כי הוא ראה את שני הצדדים של הסיפור, והוא אינו רואה דרך שבלוקצ’יין TRON יכול להתמודד עם כמות העסקאות הדרושות לאסימון הפעילות של BitTorrent..

עוד הוא מוסיף כי TRON אינה אלא מכונת שיווק שרק קשורה להיות חברת טכנולוגיה. האופן שבו הוא מסביר את זה גורם ל- TRON להישמע יותר כמו חברת מדיה מאשר חברת פיתוח תוכנה. מוריס חושש ש- TRON ישתמש באיזה פיתרון מרכזי כדי להקל על כל הפעולות הנדרשות, ואז ידחוף אותו לשוק כ- TRON מבוסס, ללא קשר לעובדה ששום דבר “TRON” לא ייכלל. למעשה, כל הבלוקצ’יין של TRON נמצא כעותק של גרסת Ethereum.

עם זאת, ל- BitTorrent יש הרבה מה להרוויח מהאסימון. הדרך שבה התוכנה עובדת היא על ידי מתן עדיפות לחיבורים עם מהירות ההורדה המהירה ביותר, כך שהם יוכלו לשתף את הקבצים מהר יותר, אבל זה קשה למדוד, מסביר סיימון. אסימון הרשת יסייע בזיהוי החיבורים המהירים ביותר מכיוון שיהיו להם הכי הרבה אסימונים בארנק, ואלה שבסופו של דבר יקנו את האסימונים לחיבור טוב יותר יספקו קצת תמיכה כספית לצוות הפיתוח..

בכתבה של מגזין Breaker, גם TRON הגיבה וטענה כי סיימון הוא עובד לשעבר ממורמר, וכי פעולות וביצוע יוכיחו חזק יותר מדבריו. מה שנשאר עכשיו זה להתבונן ולראות כיצד הפרויקט יתפתח, והאם TRON אכן תוכל ליצור משהו ראוי לציון, או לקבור את החלום יחד עם האת.

חדשות אחרות:

12 בינואר

ביטמיין משעה את הפעילות ברוקדייל, טקסס

כאשר שוקי הצפנה מתרסקים, המשקיעים הם אלה שמרגישים הכי כואב. ניתן לומר כי Bitmain הוא אחד המשקיעים הגדולים בטכנולוגיה, שכן הם ייצרו ומכרו כורי מטבעות קריפטוגרפיים בתמורה לביטקוין. ביטמיין תכנן להפוך מפעל אלקואה לשעבר במרכז כריית ביטקוין, הגדול במדינה. כתבנו על כך כשהודעה נמסרה. גורמים ברוקדייל, טקסס שיתפו כי ביטמיין הפסיק עם הפעילות באתר, מהלך שניתן לתאם רק עם מצב פיננסי מוחלש יחסית..

Bitmain מתעקש שהם פשוט מסתגלים לתנאי השוק שזו הצהרה מלוטשת וסבירה מאוד. מפעל אלקואה בטקסס יישאר מוכן להפעלה מחדש, כאשר צוות קטן עדיין מועסק בכדי להגן על כל הציוד שיימצא במפעל. בעבר הלא רחוק ביטמיין גם סגר את משרדיהם בישראל, כאשר חלק מהעובדים הועברו למקום אחר, אך רובם פשוט פוטרו מתפקידיהם..

מכירת כלי הסחר אולי הייתה רעיון נהדר בזמן “הבהלה לזהב”, אך העניינים נרגעו מאז, והג’ו של העולם כבר לא מתלהבים מהקריפטו. לא ברור אם ביטמיין שמרה על ראש ברור בניהול נכסיהם, אך מה שברור הוא שהם אכן ייצרו הכנסות ורווחים אדירים מפעילותם. הם מקיימים את המערכת האקולוגית של ביטקוין וקריפטוגרפים עם הציוד שלהם מאז 2013.

חדשות אחרות:

13 בינואר

קנדה מתחילה בהתייעצויות בנושא קבלת קריפטו כתרומות בחירות

קנדה עומדת בפני אתגר קריפטו מעניין. כיצד עליה להסדיר את תרומות הצפנה לקמפיינים של בחירות. למספר מחוזות יש כמה עמדות שונות בנושא. האתגר העיקרי הוא שביטקוין ונכסי קריפטו אחרים מתנהגים כמו כסף וכרכוש בעת ובעונה אחת. מנקודת מבטו של החוק, מדובר בשני דברים שונים, אך עם זאת שניהם ישימים בו זמנית.

נושא רגיש נוסף הוא גורם האנונימיות וחוסר האישור. חוקי קנדה אוסרים על פוליטיקאים לקבל יותר מ -20 דולר משולחים אנונימיים. עם קריפטו, לאחר שכתובת הקבלה שלך חולקה, אף אחד לא באמת זקוק לאישור כלשהו כדי לשלוח לך כסף. כמה הצעות הועברו, אך לא ניתנה תשובה חותכת. הבחירות בקנדה נמשכות כמה חודשים, אך מפלגות פוליטיות נדרשות להצהיר בנושא עד ה -21 בינואר, במטרה להודיע ​​לוועדה שמקבלת את ההחלטות..

מה שמעניין הוא שקנדה מכירה בכך שקריפטוגרפיה הפכה לנושא רלוונטי, ומפלגות פוליטיות הן המסיתים לדיון. פירוש הדבר שאנשים שתומכים במפלגות ופעילים פוליטית שאלו את השאלות הללו. פוליטיקאים מעוניינים לקבל את התרומות בכל דרך שהיא תבוא, מכיוון שהם מהווים את הדלק לקמפיינים שלהם. קמפיינים פוליטיים יכולים להיות יקרים להפליא, אלא אם כן אתה מצייץ כל הזמן.

ההחלטה של ​​קנדה תקבע תקדים לתרומות מטבעות קריפטוגרפיים לבחירות ועשויה להשפיע על החלטות עתידיות. לעת עתה, ה- רשמי ניתן לקרוא את העמדה בבחירות.ca.

חדשות אחרות:

14 בינואר

חברת האנרגיה הספרדית הגדולה משתמשת בבלוקצ’יין למעקב אחר צריכת אנרגיה מתחדשת

כיצד נוצר החשמל בו אנו משתמשים? האם אכפת לך מבריאות כדור הארץ? אם כן, האם לא היית רוצה לדעת שהחשמל בו אתה משתמש מגיע ממקורות מתחדשים? זה בדיוק מה שיצר איברדרולה, פיתרון בלוקצ’יין שמתקשר עם מקור הכוח לצרכנים, כפי שדיווחה החברה..

יישום הפיילוט והבדיקה שלהם הוכיח את עצמו כמערכת אמינה ויעילה שדרכה מנותבים אנרגיה נקייה ומועברים ישירות לצרכן. עצם העובדה שחוזה חכם נמצא בעבודה, פירושו שאין עלות נוספת להבטחת החשמל שנוצר מתחדש.

הפיילוט התקיים לחיבור שתי תחנות רוח ותחנת כוח הידרואלקטרית עם שני בנקים שמקווים לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלהם. הטכנולוגיה בה נעשה שימוש סופקה על ידי קרן אנרגיה אינטרנט, פלטפורמת בלוקצ’יין מבוזרת שתוכננה במיוחד לצרכי הרגולציה, התפעול והשוק של תחום האנרגיה..

יישום מעניין של הפלטפורמה עשוי לאפשר הפעלת מתגי חירום באירועים קטסטרופאליים, מה שיבטיח כי בתי חולים ובניינים חשובים אחרים יהיו בעדיפות בחלוקת החשמל..

חדשות אחרות:

15 בינואר

חלום “הריבון” של איי מרשל

איי מרשל עובדים קשה בחלומם ליצור את המכרז החוקי הדיגיטלי הראשון בעולם. למרות שקיבלו איומים כלכליים שונים מארה”ב על הכיוון שאליו הם הולכים, מנהיגי איי מרשל אינם מעוניינים יותר מדי לוותר על חלומם. לאחרונה הם משכו את סטיב טנדון, אסטרטג בלוקצ’יין בולט ויועץ שהיה חלק בלתי נפרד מהעדכונים הרגולטוריים המוצלחים שאירעו במלטה..

כעת הוא מסייע לאיי מרשל לסיים את עבודתם וליצור את ה- SOV, הידוע גם בשם הריבון ולהביא אותו לחיים. טנדון מסביר כי מהלך כזה לא יתאפשר במלטה, בגלל אילוצי הרגולציה להיות חלק מ- EU. אולם אין זה המקרה באיים אשר חופשיים לעשות כרצונם במכרזים החוקיים שלהם.

הרעיון שעומד מאחורי ה- SOV הוא לשלב אותו עם תהליך KYC נרחב, שנמצא בליבה של פלטפורמת הבלוקצ’יין. זה יבטיח שבנקים ורגולטורים יוכלו לסמוך על המידע שנמצא בבלוקצ’יין. במקביל הם מצאו דרך ליצור שכבת פרטיות לביצוע עסקאות. “פרטיות, לא סודיות” היא הסיסמה המתאימה לקמפיין ה- SOV של האי.

חדשות אחרות:

זהו זה לשבוע זה. כמו תמיד, שתף את דעתך לגבי המעניינים ביותר או קשר את הסיפורים שייתכן שהחמצנו באוספים שלנו, שמצאתם מעניינים וראויים לציון במהלך השבוע. אתה יכול גם לשלוח לנו הצעות לסיפורים שייכללו ברשימה הבאה אם ​​תמצא משהו מעניין בימים הקרובים.