אוצר חדשות על קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין – שבוע 7 ’19

ברוך הבא למהדורה השביעית של מאמר החדשות האוצר השבועי שבו אנו מספקים לך את הסקירה הרחבה ביותר האפשרית של האירועים החשובים ביותר שהתרחשו בפיתוח מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין. הקפדנו לנתח את כל דיווחי החדשות הזמינים באינטרנט ובדקנו אותם לצורך רלוונטיות. מאמר זה מתאים ביותר לסוחרים שבועיים ולאנשים עם לוח זמנים צפוף ורוצים לספק את התעניינותם בקריפטוגרפי ובבלוקצ’יין עם הוצאות זמן מינימליות..

השבוע, אינטל מצטרפת לשוק הבלוקצ’יין כשירות, בתחרות ישירה עם יבמ ואורקל. ג’יי.פי מורגן מכריז על מטבע דיגיטלי, והוא רחוק מלהיות מטבע קריפטוגרפי ככל שיכול להיות. ליברסטאד, עיר פרטית בה מתחילה מטבע קריפטוגרפי רשמי וזונחת את הפיאט. Coinmama, תיווך פופולרי נפרץ, 1.3 מיליון חשבונות מושפעים, אך החברה טוענת כי אין אובדן כספים. ליכטנשטיין שובר קרח חדש בקריפטו בכך שהוא מאפשר לסניף הדואר הלאומי לספק שירותי חילופי מטבעות. גרמניה מתחילה בתהליך ייעוץ של בלוקצ’יין ליישום הטכנולוגיה לשיפור המדינה. באופן מפתיע, אוהיו רושמת ריבית נמוכה של אזרחים בגין תשלום מיסים באמצעות קריפטוגרפיה.

מחיר ביטקוין שבועי

השבוע אנו צופים בגידול נאה במחיר הביטקוין, וייתכן שהוא קשור לסיפורי חדשות אמיתיים. באופן ספציפי גרמניה מתחילה באופן רשמי את תהליך הייעוץ שלה ליישום טכנולוגיית הבלוקצ’יין למדינה. אירועים שליליים שונים אינם משפיעים על המחיר לעומת זאת, ולכן זה עשוי להיות צירוף מקרים. אך פרויקטים רבים של בלוקצ’יין ברחבי אירופה הושגו במטרה לגייס אותם לתהליך הייעוץ בענפים שונים. מקרה השימוש בתשלומים בהחלט קיים בתהליך, כמו גם נושא המיסוי, אך יש לנו אישור כי גם שירותי הבריאות מופעלים. בסך הכל מהלך נהדר מממשלת גרמניה להשתמש במערכות יחסים אלה ולהעלות אסטרטגיה פורצת דרך לשיפור יעילות הממשל שלהם. השווקים הגיבו בחיוב לידיעה זו, אך אין זה סביר כי סיפורי חדשות אחרים תרמו.

13 בפברואר

אינטל משפרת את הצעת הבלוקצ’יין שלה

הצהרת אחריות: לא תמונה ממשית של הצעת אינטל

ענקית הטכנולוגיה הייתה חברה פעילה ב- Hyperledger, פרויקט שיתופי פתוח שמקורו לקידום טכנולוגיית הבלוקצ’יין, וכעת הם הקלו עוד יותר על עסקים להתחיל ביישום פתרון הבלוקצ’יין שלהם. על פי שלהם חומרי שיווק, מה שמכונה “תצורת בסיס” עם 10 ליבות, זיכרון RAM של 96 ג’יגה בייט, 240 ג’יגה-בתים SSD, כונן קשיח בנפח 1TB, ומהירות רשת של 10 ג’יגה-סיביות לשנייה. החבילה מיועדת לחסימות מורשות, שימושיות לעסקים פרטיים. באופן ספציפי, כל בלוקצ’יין שאינו דורש חומרה ותוכנה מיוחדות לכרייה.

רשתות חסימות מורשות קיבלו ביקורת משלהם על ידי קהילת הקריפטו הרחבה יותר, אך האמת היא שהם יכולים להיות שימושיים עבור חברות על מנת להוזיל עלויות, או כדי לשפר את התקשורת עם השותפים שלהם בתעשייה או בשרשרת האספקה ​​שלהם. לאחרונה דיווחה HSBC כי הצליחו לחסוך רבע מהעלויות הכרוכות בפעילותם במט”ח, כדוגמה טובה לחלוטין לפיתרון בלוקצ’יין מורשה מעוגל..

לעת עתה, רק לאינטל יש הצעה מסוג זה, אך חברות אחרות המשתתפות בפרויקט Hyperledger יכולות לספק הן חומרה והן תמיכה לעסקים וארגונים. ההבדל הוא שהם לא משווקים בצורה המסוימת הזו כמו שאינטל בחרה לעשות. זה בטוח אומר שאם אינטל תשיג מספר משמעותי של מכירות על מוצר / שירות מסוג זה, אחרים ילכו בעקבותיו. הסיפור חשוב יחסית. חברות טק מתקדמות בכדי ללכוד את שוק הבלוקצ’יין המתהווה, כאשר יותר ויותר עסקים שאינם טקיים מגלים את היתרונות הפוטנציאליים ומתעניינים בהטמעת פיתרון להפקת היתרונות. מהלכים מסוג זה של חברות טכנולוגיה רק ​​מוסיפים את הלגיטימיות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, ובכך למטבעות קריפטוגרפיים קוד פתוח כמו ביטקוין ואת’ריום..

חדשות אחרות:

14 בפברואר

ג’יי.פי מורגן צ’ייס מכריז על מטבע דיגיטלי

ואין לזה שום קשר לקריפטוגרפיה. בעקבות הסיפור הקודם, ג’יי.פי מורגן צ’ייס יצר פלטפורמת בלוקצ’יין שיכולה לבטל את הצורך ב- SWIFT, ובמקביל לשפר את מהירות הסדר העסקה מכמה ימים למספר שניות בלבד..

הבנק זכה לתשומת לב תקשורתית בריאה לאחר שהודיע ​​על תוכניותיהם, אך חלק ניכר מתשומת הלב הזו היה גם שלילי למדי, מכיוון שעיתונאים רבים (כולל מפרסמים רגילים) מיהרו לשפוט את החברה בכך שכינתה את “מטבע JPM” שלה כמטבע קריפטוגרפי..

במציאות, “המטבע” יהווה פלטפורמה פנימית ללקוחות המוסדיים של הבנק. בקרוב הם יוכלו להשתמש בפלטפורמה כדי לקבל ולשלוח מטבעות JPM תמורת דולר המופקד בבנק. הבנק יצר מערכת “מהימנה” בה הלקוחות מאמינים שהבנק מחזיק בדולר אמריקאי אחד עבור כל אסימון שהם מנפיקים.

חדשות אחרות:

15 בפברואר

עיר פרטית בנורבגיה, ליברסטאד, מנפיקה את CityCoin למטבע הרשמי של העיר

אחד המפעלים הבודדים מסוגו, ליברסטאד, עיר פרטית בנורווגיה יצרה מטבע קריפטוגרפי לשימוש רשמי בעיר. המונח עיר פרטית הוא מונח זר עבור רבים מאיתנו, ומסיבה טובה. בדרך כלל הממשלה שדואגת לאחריות העירונית כמו ניהול פסולת, אחזקת רחובות, ברקים בחוץ, שיטור ואחרים.

בליברסטאד, כל האחריות הזו מופרטת על בסיס שבני אדם צריכים להחליט מרצונם לבצע פעולה. כאמור העיר בבעלות מוחלטת ומופעלת על ידי יחידים וארגונים, וכעת גם המטבע הרשמי בעיר הופרט ואין לו שום קשר לשאר נורבגיה..

על פי ההודעה לעיתונות “City Coin היא מטבע מטבע מאובטח וחדשני המבוסס על City Chain, פלטפורמת עיר חכמה המאפשרת תכנון, יישום ושימוש בשירותי הדור הבא עבור ערים חכמות ותושביהן. בעוד ערים מסתמכות כיום על שירותים ציבוריים המופעלים על ידי גופים ממשלתיים, רשת העיר מספקת לערים קיימות ומתפתחות כמו ליברסטאד אפשרות לבנות ולהציע שירותים המתנהלים על בסיס פרטי, פנימי ורצוני. ” המטבע יהיה מטבע הוכחת יתד, המספק למחזיקים תגמולים למטבעות שהוחזקו, ומתן לגיטימציה לתוקף המטבע, בשונה ממערכות סגורות, פרטיות ומותרות..

חדשות אחרות:

16 בפברואר

תיווך Coinmama נפרץ, 1.3 מיליון משתמשים נפגעו

חברת Coinmama הישראלית חשפה כי נתונים נגנבו מהחברה עם עדכונים שונים. בתחילה החברה חשדה שנתונים מ -420 חשבונות בלבד נפגעו, אך לאחר חקירתם גילו 1.2 מיליון חשבונות נוספים שהושפעו מהפריצה. Coinmama מסביר כי המידע שנפגע קשור בעיקר לדוא”ל, סיסמאות ונתוני זהות, שכולם מידע די מפחיד לאבד. יחד עם זאת, בצד החיובי, שום מידע על כרטיסי אשראי או מטבעות קריפטוגרפיה לא נפגעו, מכיוון שהתיווך אינו מחזיק אף אחד מהם.

החברה מסבירה שהם פשוט מקלים על העסקאות וככאלה לא הופר מידע קריטי. עם זאת זה עדיין סיפור מפחיד, במיוחד אם אתה משתמש תכוף בתיווך. סיפור זה מעלה על פני השטח שני צרכים שונים בתעשייה. במקום להבטיח זהות בפני עצמה, חברות מטבעות קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין יכולות למנף את הכוח של פרויקטים כמו סיוויק (השאירו תגובה אם אתם מכירים פרויקטים אחרים של בלוקצ’יין לניהול זהויות) כדי למתן עוד יותר את ההפסדים הפוטנציאליים במקרה של פריצה, ובמקביל הגדלת היעילות שלהם על ידי התמקדות בדברים החשובים להם באמת.

שנית, הסיכון לשיתוף המידע שלך עם שירותים מקוונים. בורסות ויעדים פופולאריים אחרים הם היעדים העיקריים של האקרים זדוניים שמנסים לגנוב מידע שהם יכולים למכור. המידע שלך הוא בעל ערך כאשר הוא מתאגד בחבילה עם 1.3 מיליון אנשים אחרים תמורת כ -1,500 דולר בלבד. הרמאים ושחקנים זדוניים אחרים שמחים יותר “להשקיע” בקבלת הזהות שלך, במיוחד במחיר נמוך כמו זה.

חדשות אחרות:

17 בפברואר

סניף הדואר של ליכטנשטיין החל להציע שירותי חילופי מטבעות

עם אימוץ הדוא”ל העולמי, הצורך בשירותי דואר פחת במהירות וגרם למאמץ כספי משמעותי על סניפי הדואר ברמה הלאומית. סניף הדואר בבעלות ממשלתית ליכטנשטיין החל למכור ביטקוין בעיר הבירה ואדוז.

התוכנית היא להתרחב בכל המקומות ולכלול מטבעות קריפטוגרפיים נוספים ככל שחולף הזמן כולל, אך לא רק אתריום, ליטקוין, ריפל וביטקוין מזומן. ברגע שמבקר ירכוש מטבע קריפטוגרפי, הוא יקבל ארנק פיזי עם המפתח הציבורי והפרטי הדרוש לגישה לקריפטוגרפיה, ככל הנראה ארנק נייר. שירותי חילופי ההצפנה מופעלים על ידי חברת Värdex Suisse, מבוססת Zug, מפעילת קופות בלוקצ’יין מבוקרת כלכלית. בסניף הדואר מסבירים כי הם מציעים שירותי המרת מטבע זה זמן רב, ותוספת מטבעות קריפטוגרפיים לסגל מהווה עבורם שינוי פשוט מאוד..

מעניין שבמקביל, ככל הנראה מדובר במפעילת חילופי המטבעות הממלכתיים הראשונה בבעלות ממשלתית בעולם, מכיוון שאין לנו שום אינדיקציה לגורמים ממשלתיים אחרים שמוכרים מטבעות קריפטוגרפיים. אין לנו אינדיקציה אם הם עתידים לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים.

חדשות אחרות:

18 בפברואר

גרמניה מתחילה בתהליך ייעוץ של בלוקצ’יין עם מובילי התעשייה

מעבר למתודולוגיה כיצד לשלם מיסים עבור מטבעות קריפטוגרפיים ומתי גרמניה הייתה ברגל האחורית ביחס לטכנולוגיה. ברלין, כאחד ממרכזי הסטארטאפים הגדולים באירופה מארחת כ -170 חברות שמעוניינות בדרך זו או אחרת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

כעת הממשלה נותנת אור ירוק להתחיל בדיון. כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לשפר את המדינה ולהימנע מסיכונים בדרך, בתקווה להגיע לאסטרטגיה קונקרטית עד הקיץ. חברות שונות הגיעו לחקיקה, כמו גם להיפך כאשר ממשלת גרמניה פנתה לחברות בלוקצ’יין שונות בתחום הרכב, התרופות, הבריאות, האנרגיה ואפילו מינהל המגזר הציבורי..

נכון לעכשיו, לגרמניה אין תשתית חוקית, וזה מהווה מחסום עבור חברות סטארט-אפ שרוצות לדחוף את הגבול, מכיוון שהן אינן מסוגלות להבין מהי שימוש חוקי בטכנולוגיה, ורבים מהם לא היו חושפים את עצמם לסיכון משפטי. זו תחילתו של רגע מתגבש למדיניות הבלוקצ’יין הגרמנית, המגדירה כיצד המדינה נראית לעבר הטכנולוגיה, כמו גם חברות הפועלות בענף..

חדשות אחרות:

19 בפברואר

אוהיו מדווחת על ריבית נמוכה בתשלום מיסים באמצעות קריפטו

כאשר אוהיו התחילה לקבל תשלומי מיסים בקריפטוגרפים בחודש נובמבר 2018, הם בטח עשו זאת מתוך רעיון שתהיה דרישה לאפשרות. למרבה הצער עבורם, נראה כי אזרחי אוהיו אינם מעוניינים לשלם מיסים בדרך זו, ככל הנראה מחזיקים את המטבע הקריפטוגרפי שלהם בתקווה לתגמולים עתידיים..

למעשה, רק שני תשלומי מס בוצעו באמצעות ביטקוין בשלושת החודשים האחרונים. לא היה הרבה מידע זמין, אך סיפור זה חושף תובנה מעניינת לגבי משתמשי הצפנה. אנחנו ממש לא אוהבים לשלם מיסים באמצעות קריפטוגרפיה, אלא מעדיפים להשתמש ב- fiat אם אנחנו יכולים לעזור בזה.

חדשות אחרות:

זהו זה לשבוע זה. כמו תמיד, שתף את דעתך לגבי המעניינים ביותר או קשר את הסיפורים שייתכן שהחמצנו באוספים שלנו, שמצאתם מעניינים וראויים לציון במהלך השבוע. אתה יכול גם לשלוח לנו הצעות לסיפורים שייכללו ברשימה הבאה אם ​​תמצא משהו מעניין בימים הקרובים.

תמונות מוצגות באמצעות פקסלים ו לא מתים. נתוני שוק מ CoinMarketCap.