הצורך בבורסות מבוזרות

מכיוון שביטקוין נשבר זה אחר זה שיא חדש, הוא מפעיל לחץ אדיר על התשתית של מרחב הקריפטו. העלייה בנפח בבורסת Coinbase, GDAX, גרמה לכישלון זה. היה קשה להתאים הזמנות ולקבל הצעת מחיר מדויקת. ארביטראז ‘בין GDAX לבין שאר הבורסות הגדולות הסתכם ב -2,000 דולר.

זה מדגיש את העובדה שמרחב הקריפטו, מרגש ככל שהוא, גם הוא עדיין לא בוגר יחסית לכמויות ההון שנשפכות אליו. בעיות כאלה ימשיכו להתעורר וכסף עלול לאבד. אז, אזהרת ריק, אנשים, זה חשוב.

אבל, מה האירוע הזה ו פריצת ה- NiceHash האחרונה הדגשה היא כי ההבטחה לביזור קריפטוגרפי עדיין כפופה לנקודות כישלון בודדות, שעלולות לערער את יציבות השווקים במהלך מהלכי מחירים דרמטיים, וכתוצאה מכך הפסדים עצומים.

זה לא אומר שהמערכת הפיננסית ‘העולם האמיתי’ אינה נתונה לאותן בעיות. זה. אבל התשתית לעצור מהלכי מחיר ענקיים, הסדר, פינוי נושאים וכדומה היא הרבה יותר מתוחכמת (אם כי לא פחות פגיעה להישבר) ויש להם את פורניר החוקיות ששומר על בהלה למינימום..

לשווקי הקריפטו אין את זה וככאלה הם פגיעים מאוד להתקפה חסרת מצפון של ספקולנטים ו / או סוכנויות ממשלתיות כדי להגביר את התנודתיות ולשרוף בעלי קריפטו חדשים. החדשות הטובות הן כי ישנם מספר פרויקטים בדרך המחפשים לפתור את הבעיות הללו. החדשות הרעות הן שהפרויקטים האלה עדיין לא כאן.

מאז יוני, ממשלות מנסות לעצור את זרימת ההון לקריפטוסים ללא הועיל. במשך זמן מה הם הצליחו לשמור על ביטקוין, כמו ההתפרצות של מנכ”ל ג’יי.פי מורגן צ’ייס, ג’יימי דימון. אבל זו לא התוצאה שרצו, שהייתה דומה לזו שקיבלו כאשר הר גוקס הושבת בתחילת 2014.

מהר גוקס למאסטרו

ההשפעה נטו הייתה שהרבה אנשים הפסידו כסף באותה פריצה ושוק הביטקוין נכנס לשוק דובים לשנתיים. מרגע שהביטקוין הפך למלעיזים בשידור חי אמרו קצת שונות על הטיעון הבא:

“גם אם הביטקוין יצליח, ברגע שהוא ינסה לאתגר את הסדר שנקבע הממשלה והבנקים פשוט יסגרו אותו.”

עכשיו אני מסכים שהממשלות וקרטל הבנקאות ניסו לסגור מטבעות קריפטוגרפיים. ואני גם מסכים שככל שהשוק יבשיל, יהיו סדקים נוספים & תמרונים משפטיים שנועדו לשמור על תנודתיות גבוהה יחד עם זהירות משקיעים. אך כישלונם של התקפות השנה על מטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO שלהם (הצעות מטבע ראשוניות) לשבור את השווקים הללו הוא נקודה מובהקת כי ייתכן שלממשלות אין כוח מסוג זה שאפילו המאמץ הנלהב ביותר חושש ממנו..

ההדחה מהר. גוקס היה מעל 80% בשיא לתחתית, ממעל 1,000 דולר לסביבות 200 דולר. אז היה קל לתמרן את המחיר בבורסה לרמות מטורפות ואז לקרוס מחירים על ידי מכירה בבת אחת ויצירת בעיית פדיון אדירה. אני בספק אם הייתה הרמה מכוונת בהר. גוקס, במיוחד כשלא נדרש גאון לראות את הפשיטה בוצעה כדי ליצור פאניקה מקסימאלית, פחד ועיתונות רעה.

הבועה של הביטקוין אמורה להתפוצץ בכל פעם שאיזה פקיד ממשלתי יצהיר הצהרה או שמושל הפד נזרק בכדי להכריז עליו כבועה. צפו בשלוש הדקות המצחיקות האלה עם מריה ברטירומו ואלן גרינשפן (“המאסטרו”) אם אתם רוצים לראות את פני הייאוש.

דבר מצחיק קרה בדרך לאפוקליפסה של ביטקוין – זה לא קרה.

מקצוענים נכנסו ותמכו במחיר ברמות תמיכה שניתן לזהות בקלות ודחקו לאחור ברמות התנגדות בסבלנות ובמיומנות. כל כותרת עוקבת נועדה לזרוע פחד שנחת ללא תרועה, חיזק שוורים לנתב דובים.

וכאן אנו עומדים היום על 15,000 $ כשהם עמדו על העמדה הגדולה שלהם על 5,000 $.

חולשת החליפין

כשאתה מישהו שבילה את כל חייהם בפרדיגמה מסוימת אתה מגדיר כוח לפי גבולות הפרדיגמה הזו. מערכות הבנקאות והפיננסים המודרניות פועלות בתוך פרדיגמה ידועה שהיא חזקה אך גם פגיעה.

הם מבינים כיצד להזרים הון למקום מסוים ואז להעניש אותו על כך. זה מה שהפדרל ריזרב עושה כשהוא מקבל החלטות משמעותיות במדיניות מוניטרית. הם יודעים שהורדת ריביות רדיקלית דוחפת את ההון לשווקים מתפתחים שבהם התשואה גבוהה יותר. ואז, כשהזמן מתאים לבנק הפדרלי, זה מעלה שיעורים להוציא כסף מהשווקים האלה ולהעניש את מי שלווה בדולרים זולים, ואילץ אנשים למכור כמשוגעים.

אותה התנהגות חלה על כל התקפה על המטבעות הקריפטוגרפיים, תוך שימוש בתמהיל של מדיניות (חוקים או צווי בנקים מרכזיים) ומניפולציות בשוק לריכוז הון באזור אחד, במקרה זה חילופי הקריפטו. ואז זה פשוט עניין של פרסום כל החדשות הרעות בבת אחת, שמור על הכותרות מלאות ב- FUD והתחל למכור עמדות כדי ליצור בהלה.

היו תיקונים מרובים של 40-50% בביטקוין השנה. למעשה, Zerohedge ציין לאחרונה כי תיקון אחד של 30-50% מתרחש מדי רבעון. כולם תוצאה של פחד שנוצר מחוסר אמון של משקיעים. אבל עם כל אחד מהם האמון בקריפטוגרפים ובתשתית שלהם גדל.

במהלך התיקון האחרון – בסוף אוגוסט עד תחילת ספטמבר – ציפיתי לחלוטין לראות רגולטורים בארה”ב מנסים לסגור את Coinbase. היו מספר סיפורים שנזרעו בעיתונות הפיננסית של אנשים שלא הוציאו את כספם מ- Coinbase. היו לי חזיונות של הר אחר. Gox, שנועדה לדחות מהשקעה במטבעות קריפטוגרפיים את גל המאמצים הבא.

זה נכשל כישלון חרוץ. Coinbase יצאה מאותה תקופה עם ביטחון גדול עוד יותר מלקוחותיה ממה שהיה לפני כן. כן, הרשתות היו איטיות. כן, היו בעיות. אך מכיוון שהוא שרד את ההתקפה הזו יש לבעליו תחושה טובה יותר כיצד להתמודד עם הבא. מהר קדימה לשבוע ומשהו דומה קרה. עם זאת שוק השוורים בביטקוין שואג.

עם זאת, עם זאת, בורסות ריכוזיות כמו Coinbase ו- Bitfinex ימשיכו להיות ממוקדות על ידי המעצמות המנסות לעצור את גל ההשקעות הנוכל למטבעות קריפטוגרפיים. בסופו של דבר, התלונות המקוריות של הגורמים המוקדמים יתממשו. הם עשויים פשוט להוציא את החילופים מחוץ לחוק או להכריז על כללי מיסוי מכבידים שיגדמו את הגאות.

נקודות כישלון בודדות

ומסיבה זו, חובה עלינו לזכור מדוע כספים מבוזרים כמו ביטקוין וליטקוין הם כה חזקים. הם מסירים את האיום על מניפולציה של צד ג ‘בכסף ללא אמצעי שימוש על ידי בעלי הכסף. ובגלל זה הגיוני לאפס לשחזר את העולם הישן בהקשר של החדש.

מרכזיות מרכזיות הן צמתים בודדים של כישלון. הם פגיעים להתקפות. יתר על כן, הפוטנציאל לבורסות לשמור רק על חלק קטן מהנזילות הדרושות כדי לנקות בהלה הוא ממשי.

אז, לאן מועדות השוק הוא בורסה מבוזרת. בורסות עצמן מופעלות בבלוקצ’יין ללא שמירה מרכזית או מאגר נזילות. דוגמאות כמו OpenLedger ו גלים הן מערכות פתוחות שנועדו להקל על המרת מטבע אחד לכל אחר, כולל פיאט כמו הדולר האמריקאי או הין היפני.

OpenLedger, באמצעות יכולתו להנפיק אסימונים במטבע הנבחר שמגובים ב 100% בפיקדונות, מאפשרת לסוחרים לעבור בין פיאטים למטבעות קריפטוגרפיים בסדר פשוט, ומבטל את הדאגה לגבי ממשלות שתופסות נכסים או שיש ריצה על נזילות הבורסה..

WAVES מתפקדת באותה צורה, אך היא עושה זאת בכדי להקל ישירות על המרת מטבע. בנוסף, היא מוסיפה פלטפורמת חוזים חכמה דמוית אתריום לבניית יישומים מבוזרים לביצוע מסחר אלקטרוני. הוא מתוכנן ומשווק ברוסיה עם בורסת MICEX עצמה שבודקת בניית שער כדי להקל על עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים, תוך שימוש ב- WAVES כטכנולוגיה הבסיסית..

בניגוד למאבק באבולוציה של הבלוקצ’יין, רוסיה מאמצת אותה בקצב מדהים בכנות.

הוספת אמון ונזילות

ובחזרה למה שרמזתי קודם, יש יותר מטבעות קריפטוגרפיים שמנסים לספק “פלטפורמה” בפיתוח – קומודו וקש עולים בראשנו – שיספק את השירות ברמה הבאה ללא הרבה נקודות כשל במערכות הנוכחיות.

קומודו יכולה להקל על סחר בין מטבעות ללא פיגור בהתנחלויות, בדמות החלפות אטומיות מתוחכמות. סמארטקוין של Openledger מציף את היצעם כדי להתייחס לנכס הבסיס, תוך ביטחונם של הבלוקצ’יין ומחזיק בנכסיו כ- 100+ עתודות. אלה הן דוגמאות לבורסות שפועלות מבלי לדאוג להפעיל את עתודותיהן.

במילים אחרות, איך אתה תוקף את מאגר הנזילות שלהם כשאין להם צורך לשמור על כזה? ומבחינתי זה הדבר הכי מרגש לאן מועדות פנינו. אחרי שצפיתי בשווקים הפיננסיים כבר קרוב לעשרים שנה, נמאס לי מזיוף, מניפולציות בספרי הזמנות, בריכות חשוכות וכל השאר.

הבורסות הגדולות כעת שופעות בהתנהגות זו, ומונעות שימוש בכל סוג של הזמנת שוק לצורך ביצוע סחר. ומדד היעילות של הבורסה נמדד ביכולתו לפעול בתנאים מלחיצים. GDAX הוכיח לפני כמה ימים שהוא לא מסוגל להתמודד עם רמות הלחץ הנוכחיות. אז מה היתרון שיש בכל הנזילות הזו של פנקסי הזמנות עמוקים אם אינך יכול לעבד את ההזמנות?

Openledger משתמשת בדמי רישום כדי לעצור את המתעללים בקור. יש לו גם שווקים דקים הרבה יותר, מכיוון שקל יותר לתפעל את פקודת ההזמנות מאשר לבצע עסקאות אמיתיות בשכנוע..

ההתרסקות הבאה שעולה הפעם לאנשים מיליארדים לעומת גודל הר. Gox יגרום לאנשים לשקול מחדש את הקלות בהעברת הקריפטו שלהם בבורסות ריכוזיות לעומת כאלה שהסיכון של צד 3 כמעט מתבטל והאדם שמציע את הצד השני של המסחר שלך באמת רוצה לעשות עסקה..

תמונת תכונה דרך ביגסטוק.