מבוא למסחר

המאמר הבא הוא הראשון מתוך סדרת מאמרים שיבחנו את תהליך המסחר במטבעות קריפטוגרפיים בפירוט. מאמר מסוים זה מתמקד ברעיונות בסיסיים למסחר ומספק מבוא לסוחרים חדשים שרוצים להתחיל השתתפות פעילה בשוק חילופי המטבעות. נבדוק מהי מסחר, איזה סוג של סגנונות מסחר קיימים ומדוע חשוב מאוד להתייחס למסחר כאל עסק ולא כאל תחביב..

מבוא למסחר

הגדרת המסחר היא לערב את עצמך באופן פעיל בשווקים הפיננסיים. מסחר קשור בדרך כלל לניצול שינויים במחירים לטווח הקצר בשווקים במטרה להרוויח. לעתים קרובות אתה שומע את הביטוי ‘קנה נמוך, מכור גבוה’ שתופס בקצרה את מהות המסחר. מסלול המחשבה לטווח הארוך מתמקד גם ברווח, אך מאפשר מסגרת זמן ארוכה יותר, שלעתים קרובות קשורה לפחות 30 יום בין עסקאות, אך היא יכולה גם להימשך שנים ואף עשורים. השקעה או מסחר לטווח הארוך מתוארות לרוב כצורת סחר פסיבית.

על מנת להצליח בכל עשייה עסקית כמו מסחר, אתה נדרש ליצור תוכנית מדויקת ומציאותית. יש לכלול בתוכנית זו שאלות הנוגעות לאסטרטגיה שלך, הון, שעות עבודה, כמו גם מטרות קצרות וארוכות טווח, יחד עם התשובות המתאימות להם. הוא אמור להכיל גם השלכה של אירועים, ציר זמן אם תרצו, וקובע את כמות הרווח הרצויה לכם בפרק זמן שהוגש מראש. היבט מרכזי לכך הוא קביעת ציפיות מציאותיות.

תוכניות מסחר נהדרות הן תוכניות שיצרת לעצמך, שבדקת בשווקים חיים, על בסיס מחקר ונתונים. כמו כן, עליך להבין שתוכנית זו תשתנה, במיוחד אם תעריך אותה מחדש באופן קבוע. מכיוון שהמסחר הוא משחק סכום אפס, כלומר מישהו צריך להפסיד, ואתה “משחק” נגד אנשים אמיתיים, אין ממש תוקן דפוסים שניתן ליישם על מנת למקסם את סיכויי הרווח שלך. פירוש הדבר שכל הסוחרים בשוק צריכים להבין את פעולתם הפסיכולוגית הפנימית של המוח האנושי, כדי שיוכלו להשיג הצלחה מדהימה על ידי השפעה אקטיבית וציפייה להחלטות והתנהגויות של אחרים..

מסחר הוא השקעה אינטנסיבית בזמן, עם כל המחקר והתכנון שצריך לעשות כדי להצליח באמת. זכור את החשיבות של תוכנית טובה לפני שתחליט להיכנס ללא מטרה לעולם המסחר בתקווה להרוויח כסף מהיר.

סגנונות מסחר

עבור הרבה אנשים, חוויית המסחר הראשונה עם השווקים הפיננסיים היא בתהליך ההשקעה. כמו שהזכרנו קודם, השקעה היא צורת סחר פסיבית במטרה להחזיק את ההשקעה לתקופה ארוכה. מכיוון שמשקיעים ארוכי טווח יכולים לחכות אם כי צניחת מחירים בגלל הצפי שהמחיר יעלה, הרווח בדרך כלל איטי אך סביר יותר. בדרך כלל מניעים למשקיעים יצירת ביטחון והכנסה קבועה לפנסיה שלהם בסופו של דבר.

בניגוד להשקעה, שיכולה להימשך לאורך שנים, המסחר כולל רכישה ומכירה קבועה של צמדי מטבעות, מטבעות קריפטוגרפיים, סחורות ומניות ארגוניות, מתוך כוונה לייצר רווח גבוה מכפי שאפשר לצפות פשוט על ידי השקעה. מטבע הדברים רווחי המסחר מתממשים על ידי מכירה גבוהה וקנייה נמוכה, עם כניסה ויציאה לטווח קצר. בהתאם לסגנון המסחר שלך, לטווח הקצר יכול להיות מספר שניות, אך זה יכול להימשך גם לשנה. ישנם ארבעה סגנונות מסחר עיקריים, בהם ניגע בהמשך. מה שכדאי לקחת בחשבון הוא שלמעשה, לא סוחר אחד שייך לסגנון מסוים באופן בלעדי, מכיוון שהם יכולים להשקיע בפרויקטים ארוכי טווח, ובמקביל לסחור אגרסיבי בשווקים פתוחים. זה הופך את סיווג הסגנונות למעורפל במובנים מסוימים, אך ברור מספיק שהם מציגים מידע רב ערך עבור סוחרים חובבים.

סחר במיקום

צורת מסחר זו קשורה קשר הדוק להשקעה, אך לשם השוואה אנו יכולים לראות בבירור הבדלים מהותיים בגישה, שכן הם יחזיקו רק עד שנה. סוחרים אלה משתמשים בכלים טכניים לניתוח נתונים היסטוריים, בדרך כלל בהתייחס לתרשימים חודשיים ושבועיים, תוך התעלמות מפעולת המחירים לטווח הקצר. בניגוד למשקיעים, סוחרי העמדות יכולים להשתתף בקלות גם באסטרטגיות מסחר קצרות.

מסחר בתנופה

חודש, אבל לא יותר. סוחרים אלה ממלאים לעתים קרובות עמדות שלהם יותר מ -30 יום, בדרך כלל מתמקדים בפעולת מחיר יומית ושבועית. יחד עם כלי ניתוח הם מסוגלים לזהות מתי לרווחיות להיכנס ולצאת מהשווקים, אך הם אינם משקיעים זמן רב ביסודות המסחר. יציאות בשוק מבוססות על השגת הרווח הרצוי, כאשר ערך המסחר מתחיל לנוע בכיוון ההפוך, או כשעבר פרק זמן קבוע. סגנון מסחר זה בדרך כלל מניח שהעסקאות מתרחשות במהלך ימים ושבועות, בממוצע רק כמה ימים בין עסקאות. ללא קשר לכך, מסחר בתנופה אינו דורש פיקוח מתמיד, כך שאנשים שאינם מסוגלים לשים לב מתמיד למסחר שלהם, לעיתים קרובות בוחרים לנהוג בסגנון המסחר המסוים הזה..

מסחר יומי

ככל הנראה אחד מסגנונות המסחר המוזכרים והפופולאריים ביותר, המסחר היומי מתבצע על בסיס יומיומי, מה שאומר שסוחרים אלה לא משאירים את עמדותיהם בשוק כדי להימשך בין לילה. עסקאות נעצרות כאשר משיגים את שולי הרווח המוקדמים או על ידי ביצוע פעולת עצור הפסד. סוחרים אלה משתמשים בכלים טכניים כדי לנתח ולנצל את תנודות המחירים היומיות, במעקב צמוד לתרשימים בזמן אמת. סחר הזמן הממוצע מתרחש במסגרת הזמן היחיד. מסחר יומי הוא חוויית מסחר במשרה מלאה בשל הצורך בתשומת לב מתמדת על פלטפורמת המסחר והעסקאות המוחזקות.

מסחר בקרקפת

מרגישים קיצוניים? זהו הסגנון הפעיל ביותר של סחר יומי הכולל קנייה ומכירה בתדירות גבוהה לאורך כל היום. סוחרים אלה יוצרים רווחים קטנים, אך הם משתתפים בפעולת המחיר הקטנה ביותר וסומכים על תדירות כדי להוסיף רווחים קטנים אלה לרווח משמעותי. על מנת לנהל את פעולתם, הם משתמשים בכל אפשרויות האוטומציה הזמינות המוצעות בפלטפורמת המסחר המסוימת. סוחרי הקרקפת מייצרים נפח רב בשווקים שהם משתתפים בהם בגלל אסטרטגיית המסחר האגרסיבית והתדירה שלהם. סגנון זה דורש מעקב מתמיד ומדויק על מנת לקבל החלטות קנייה ומכירה יעילות.

בחר סגנון משלך

על מנת להיות סוחר יעיל עליכם לתכנן את פעולותיכם, שייקבעו בעיקר על פי סגנון המסחר שאתם מעדיפים. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון על מנת לקבל החלטה אובייקטיבית בנוגע לסגנון, כגון:

  • כמה זמן תרצה להקדיש למסחר?
  • האם אתה מסתייג מסיכון?
  • כמה הון אתה מתכנן להשתמש בשווקים?
  • באיזו רמה חווית המסחר האישית הנוכחית שלך?
  • איזה סוג אישיות יש לך?
  • האם אתה מסוגל להשקיע זמן רב במחקר?

כמו שאמרנו קודם, סוחרים ומשקיעים רבים אינם שייכים לסגנון מסחר אחד בלבד. בדרך כלל, סוחרים מערבבים ומשווים את השקעותיהם והם משנים את הדברים באסטרטגיה שלהם. האם זה לא רעיון טוב, איננו יכולים לומר מכיוון שהשווקים אינם צפויים ותנודתיים, כפי שקורה בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים..

קיים קשר מחובר עמוק בין משך הזמן הצפוי למסחר לבין היכולת שלך להפנות את תשומת ליבך למצב השווקים. סוחרי עמדות מבלים בדרך כלל כמה שעות בכל שבוע, תוך הערכת עסקאות מחדש, בעוד שסוחרי יום וקרקפת הם בעצם פרילנסרים פיננסיים, העובדים לפחות 8 שעות, שבמהלכן לרוב תשומת הלב שלהם מופנית ישירות לשווקים..

עסקי המסחר

כבר לא מעט זמן אנשים נמשכים לרעיון המסחר, מכיוון שהוא מאפשר לך להיות מכוון בעצמי, לקבל לוח זמנים משלך ואפילו לעבוד מהבית. יחד עם זאת, זה מאפשר לך ליצור כמויות אדירות של עושר! כל מה שאתה צריך זה מחשב עם חיבור לאינטרנט ומספר קטן של נכסים נזילים מוכנים לצורך מסחר. מלבד זאת, אין חסמי כניסה והשתתפות אחרים, ולמרות שחינוך הוא תועלת, אין צורך בכך.

כל זה נשמע נחמד ומטומטם, אך מה שרוב האנשים לא מצליחים להבין הוא המחויבות הרגשית, הכספית והזמנית שצריך לעשות כדי להיות סוחר מצליח..

אין שום ערבויות שתצליחו בסופו של דבר עם רווחים. אין דרך לבצע עסקאות טובות 100% מהמקרים. אתה צריך הרבה כסף כדי להרוויח הרבה כסף, כי קצת כסף רק ירוויח קצת כסף. סוחרים עצמאיים ומצליחים בדרך כלל מרוויחים מספיק כדי לפרנס את עצמם בנוחות, בעוד שכ- 80% מסוחרי היום נכשלים לחלוטין בשנה הראשונה שלהם.

קל מאוד להיכנס לעסקי המסחר, פשוט להירשם בבורסה ולקנות, אך פעולה זו אינה מבטיחה שבסופו של דבר תהפוך לסוחר מצליח. במקום להיכשל כמו שאר 80% מסוחרי היום, היכנס לשוק בתנאים שלך עם אסטרטגיה ותוכנית שכבר פותחה לפני כן. לא היית פותח עסק בלי תוכנית עסקית, נכון??

זכרו, מסחר יעיל אינו קל, אחרת כולם היו עושים זאת ונהנים מהרווחים. מסיבה זו, חשוב מאוד שתיידע את עצמך ביסודיות על טכניקות ואסטרטגיות לפני שתיצור משלך. רק מקריאת מאמר זה עולה כי אתה כבר עושה את הצעד הראשון לקראת הפיכתך למנהל סחר.

במאמר הבא נחקור את המסחר טֶכנוֹלוֹגִיָה, סוגי הזמנות, ויסביר את התהליך של יצירת תוכנית המסחר הראשונה שלך ובדיקה יעילה שלה.