תעשיית הבלוקצ’יין פותחה עם נשים בראש

בין אם אנו רוצים להודות בכך ובין אם לאו, עולם הטכנולוגיה נמצא תחת שליטה גברית במשך זמן רב. יותר מדי זמן זה נראה. שלא כמו רוב הענפים האחרים מבוססי הטכנולוגיה, בלוקצ’יין הוא גולמי ולא מבוסס. זו גם הבטחה וגם אתגר נשים בתעשייה.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין שונה להפליא מתעשיות אחרות בגלל האופן הייחודי שלה בהשוואה לסוגים אחרים של מערכות. הוא משלב תכונות טכנולוגיות רבות קיימות בחבילה אחת, המיועדת לרוב להפצה ולביזור ברחבי העולם.

מנקודת מבטם של מנהיגי החברה, האתגר הוא להעריך באופן יזום את הנוף הזה. כדי לוודא שהצוותים שאתה יוצר יכולים לבצע את המטלות שלהם. אתגר זה יוצר את סוג הסביבה התורמת לעבודה נהדרת. בעבודה, אני לא מתכוון בין 9 ל -5, אלא בעצם להכין מוצר נהדר. אנו פועלים לפיתוח הבסיס, התשתית הזו לעתיד ומקווים באופן ריאלי שהיא תהיה מנצחת.

Blockchain תומך ביותר נשים בהשוואה למגזרי טכנולוגיה אחרים

אתגרים אלה מציעים הבטחה לעשות דברים טוב יותר. ליישום ידע משיעורים וטעויות שנרכשו בעבר. גל היזמים החדש שמומן על ידי החברה העולמית באמצעות ICOs לוקח אחריות. הם עושים דברים אחרת ומספקים הזדמנות שווה לכולם, כל עוד הם יודעים מה הם עושים.

מנכ”לים (חלקן נשים) של החברות החדשות הללו מבינים את הצורך הזה להיות הכל כלול כתרבות. ראה, בעבר נשים בטכנולוגיה נחשבות לא חשובות ולא רלוונטיות. טכנולוגיית הבלוקצ’יין משנה את זה בכך שהיא מקבלת את העובדה שהיכולות המקצועיות של נשים שווים לגברים בכל המובנים.

זו משוואה מבוססת ידע בבלוקצ’יין, וככל שתוכלו לתרום יותר כך תוכלו לגדול ולהתקדם מהר יותר. אין שום דבר שמונע ממך להתקדם.

נשים בטכנולוגיה מרגישות מופלות

גלובלי סֶקֶר מתוך 500 נשים בתחום הטכנולוגיה שערך איוונטי, מומחה IT חושף תוצאות מעניינות. 63% מהם אומרים שאחד האתגרים הגדולים ביותר הוא “להתייחס ברצינות”. יותר ממחצית התשובות אומרות כי העצה הטובה ביותר לנשים בתחום הטכנולוגיה היא “להיות בעל עור עבה” ו”דע את שוויך “.

מה תהיה הסיבה העיקרית שאנשים אלה חשים כך?

אני אפילו לא מנחש, יש לנו את הנתונים. הם מרגישים מתעלמים ומפוטרים. הם מרגישים שאין שום דבר שהם יכולים לעשות כדי להצדיק את אותה רמת כבוד ותשומת לב כמו עמיתיהם הגברים. וחלקם ממש חוששים להילחם על זכויותיהם, בגלל חשש לאבד כבוד, לסמן להם תכונות שליליות, ואפילו להיות מורחקים מעמדותיהם.

לא מדובר בשנות השישים, אך נראה שחלק מהאלמנטים שיצרו את סביבת העבודה הנשלטת על ידי גברים עדיין קיימים עד היום. יש סכנה ממשית לנשים להתבטא, או שמא? ספר לנו את מחשבותיך בתגובות.

קול הנשים בטכנולוגיה פורץ כדי לקבל את הכבוד ולהתייחס אליו בכבוד. ונשים קיבלו את אחריותן בתהליך זה לשינוי תרבות העבודה. גישה מסוג זה הניבה תוצאות חיוביות. בדוק את סיפורה של לורה מלקום אודות מגוון בטכנולוגיה.

לדבריה, לגבי עתיד הנשים בטכנולוגיה “אני מלא עכשיו תקווה לגבי עתיד הטכנולוגיה והשפעתה על העולם. הן העסקים והן החברה ירוויחו מהזרם של כוח אדם מגוון ומבושם דיגיטלית יותר. “

נראה ששני העולמות הללו מתקיימים במקביל, והם באמת מתקיימים. אבל אם אתה אישה שקוראת זאת, מוצאת את עצמך בתרחישי עבודה קשים ומוטים, שקול להיות האדם הכי אמיץ שאתה מכיר.

הגן על הרעיונות והאידיאלים שלך

הישאר חזק אם אתה מוצא את עצמך בסביבות נשים-נשים. נלחם בדעות הקדומות, אך שקול גם ללכת לאנשהו בו יטופל בכבוד.

הצלחה מעדיפה את האמיצים, וזה מה שהייתי מציע לכל אדם שמחפש להשיג גדולה. להחליט מה אתה רוצה וללכת על זה. דע את ערכך ושיש לך עור עבה מכיוון שהרעיונות שלך יושמדו ויהרסו אם תיתן להם להפוך לשק החבטות של החברה. אם אתה נכנע בלחץ של אנשים אחרים, ייתכן שרעיונותיך לעולם לא יתגלו.

ובבקשה, אל תצפו שאנשים יקלו עליכם.

הייתי נותן את העצה הזו גם להרבה חבר’ה. יש צורך אמיתי לעמוד על שלך ולהגן על דעותיך. נראה כי דבר שבשגרה מאותגר על רעיונות וזה הכרחי במידת מה. צריך לתמוך ברעיונות ולהגן עליהם. עלינו להיות אמונה חזקה במה שאנו מציגים בפני עמיתינו בכדי לקבל אותו כפתרון תקף.

ביטחון הוא המפתח לכבוד

אם אתה מרגיש חלש, לא בטוח וחסר ביטחון, יהיה קשה להעביר את הרעיונות שלך ולקבל אותם בראש פתוח. פשוט עשה מה שאתה צריך לעשות כדי להגביר את רמת הביטחון. למידע נוסף על ביטחון.

לא משנה אם אתה זכר או נקבה, הביטחון שלך בשפת הגוף ובדיבור הולך למלא תפקיד גדול באופן שבו אנשים אחרים מתייחסים אליך. דרך האינטרנט התקשורת מוגבלת לטקסט באמצעות דואר אלקטרוני, קול ווידאו לשיחות ועידה, ומשמעות הדבר היא שהמדיום אינו מאפשר תקשורת של 100%. עצם היותך מודע לאמת זו עוזר לך לתקשר טוב יותר עם עמיתייך וצוותך.

נשים מדווחות לעיתים קרובות על תחושת התעלמות. לפעמים זה נובע מסיבות מבוססות מגדר, אך לעתים קרובות גם גברים מתעלמים וגם זה לא מרגיש טוב. זה קורה. תשומת הלב של אנשים היא משאב יקר ערך. רק תסתכל על ענף הפרסום וכמה כסף מושקע כדי לגרום לאנשים לשים לב למותגים אם אתה מחפש הוכחה כלשהי.

עובדת העניין היא שעלינו להתחרות על תשומת ליבם של אנשים אחרים. אפילו המנכ”לים מתחרים על תשומת הלב של השוק, שמורכב מאנשים רבים שמתחרים על תשומת הלב של מישהו אחר..

אמון הוא הכלי מספר אחד שאנשים יכולים להשתמש בו כדי להעביר את המסר שלהם. פירוש הדבר שלא משנה מה, עלינו להיות בטוחים ב 100% במה שאנו אומרים ולהבין את הסיבות מדוע אנו מאמינים שחשוב שאחרים ישמעו את המסר שלנו.

מודעות עצמית מולידה ביטחון

אם אתה אישה שעובדת בתחום הטכנולוגיה שקוראת מאמר זה עכשיו, אני מציע לעשות ניסוי קטן. אני רוצה שתחשבו על רגע בו הרגשתם התעלמות במקום העבודה. מה הייתה הסיבה העיקרית שקולך טבע? כמה מאמץ השקעת באיסוף תשומת הלב לפני שהבאת את המסר שלך? האם ניסית רק פעם אחת או פעמים רבות?

מדוע אתה יכול לשאול את השאלות האלה?

אני דואג. החשד שלי הוא שנשים לא מתקשרות את העובדה שהן מרגישות מכווצות ביכולתן לתקשר במקום העבודה. זה מעגל מגביל ורשעות. מחזור שאסור לנו לתת לו לגדול לתרבות. עד כמה שזה נשמע קשה עבור חלק מהנשים, רגשות לא צריכים להפריע לתקשורת ברורה.

למעשה, אני מעודד תקשורת בריאה ולא אלימה של כל הרגשות. “אני מרגיש שהתעלמו מכיוון שלעתים קרובות אני צריך להרים את קולי כל כך גבוה כדי למשוך את תשומת ליבך.” הוא מסר שונה מאוד ל”אתה מתעלם ממני! ” וזה הגיוני מדוע לא הייתם אומרים את האחרון. אולם הדוגמה הראשונה שקועה בקבלת אחריות מלאה על הרגשתך. אין האשמות, ואין השלכה.

הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא לשמוע מישהו אומר “לא אכפת לי אם אתה מרגיש שהתעלם ממך.” זו ממש התוצאה הגרועה ביותר האפשרית. והקאמבק לאמירה כזו שווה לכלול תריסר. תלוי מאיזה אדם הוא מגיע, זה יכול להיות גם אות ברור להתחיל לחפש חברה טובה יותר, בה יטופלו בכבוד..

זו האחריות הקולקטיבית שלנו

נשים בטכנולוגיה מתקשות לפרוץ את התעשייה הנשלטת על ידי גברים. נטיות ארוכות טווח לתרבות מסוג זה והתנהגות של שלילת מחשבה נשית מושרשת ולעיתים ניכרת היטב בשפה בה משתמשים צוותי ההנהלה. אבל הזמנים משתנים.

נשים חוות יותר כבוד, קבלה וחופש ביטוי בתעשיית הבלוקצ’יין. החידוש של המרחב הטכנולוגי הזה מאפשר לבעלי הידע לְחַנֵך כל אלה שרוצים ללמוד, בלי לדעות קדומות.

ישנן דרכים רבות להשתלב במרחב החדש והמרגש הזה. פיתוח, קופירייטינג, שיווק, ניהול חשבונות, יחסי ציבור, או אפילו התחלה משלך פרויקטים של בלוקצ’יין הם כל אפשרויות קיימא, ללא קשר למגדר.

החידוש של חברות אלה פירושו שערכים חדשים ומודרניים הם בבסיס היסוד שלהן. הם סוללים את הדרך לעתיד, וזה כולל השתתפות פעילה של נשים.

יש שרידים להתנהגות ישנה ושבורה. ביחד, באחריותנו לטפל, לתקשר ולהקל על שינויים. גם אם זה אומר לאבד את העבודה שלך. גם אם זה אומר לעמוד על מישהו. גם אם זה אומר לצאת נגד התגובה הטבעית.

כבוד הוא זכות אדם בסיסית, אבל כבוד, זה קרב בעלייה.