איחוד או בועה? מה גורלו של מטבע הקריפטו בשנת 2017?

איחוד או בועה? מהו גורלו של שוק הקריפטו בשנת 2017?

הרווחים החזקים והמשא ומתן במחצית הראשונה של 2017 על תנודתיות מדהימה של מטבעות קריפטו העלו הרבה שאלות כיצד יתנהגו מטבעות דיגיטליים במחצית השנייה של השנה. ביטקוין הגיע לשיא של 3,000 דולר ב -11 ביוני וצנח ב -27% בימים שלאחר מכן. זה הסתיים במחצית השנה הראשונה עם מחיר של 2,436.70 דולר ארה”ב, לאחר שהכפיל את מחירו בשלושת החודשים הקודמים.

העלייה המטאורית של ביטקוין אמורה להיות בעיקר בגלל עלייה בביקוש באסיה. בתחילת אפריל החלו קמעונאים גדולים לקבל את הביטקוין כאמצעי תשלום במדינה כאשר כללים חדשים נכנסו לתוקף ביפן.

למרות זאת, הביטקוין עדיין נמצא תחת לחץ הולך וגובר מכיוון שהסטייה כיצד לשפר טוב יותר את יכולתו של המטבע להתמקד, ככל שמהירויות העסקה וגודש הרשת גדלו. קהילת הביטקוין הייתה מפוצלת במידה רבה ואמביוולנטית ביחס לפיתרון. בסופו של דבר זה עלול להוביל להפרדה. אם פיתרון אקראי מתרחש בתוך קהילה מפוצלת שכזו, הביטקוין יכול להתפרק לשני מטבעות שונים ומתחרים.

הצעות חדשות עדיין צפויות לשנה זו לטיפול בנושא זה, מה שעלול לגרום לשינויים בכושר העיבוד של רשת הביטקוין. רוב הפתרונות כוללים מה שמכונה שנקרא מזלג, ובמקרה הגרוע ביותר מחלקים את המטבע לשתי רשתות נפרדות. כתוצאה מכך רבים מחברי הקהילה מעלים חשש כי חלוקת מטבע אפשרית עשויה להיכנס לתוקף והדרישה לחלופה חדשה כגון אתריום עשויה להתרחש..

את’ריום, שנמצא עדיין בשלב פיתוח מתחיל בהשוואה לביטקוין, הוא מטבע חדש שצמח פופולריות. השנה הוא הגיע לשיא כל הזמנים של 419.30 דולר ב -11 ביוני.

נכון לעכשיו, Ethereum נסחרת בסביבות 225 דולר. ה שווי שוק של ביטקוין הוא בסביבות 41 מיליארד דולר, ואילו לאתרום שווי שוק כולל של כ -26 מיליארד דולר.

ישנם כמה הבדלים מכריעים בין ביטקוין לבין את’ריום. כמה הבדלים מהותיים כוללים את זמן החסימה וגודל הבלוקים, אך ההבדל החשוב ביותר קשור למטרת המטבעות בהתאמה.

הביטקוין נוצר כחלופה למטבעות; זה כסף דיגיטלי טהור ופשוט. מצד שני, מפתחי Ethereum כיוונו להקים פלטפורמה שמאפשרת חוזים אוטומטיים של עמיתים לעמית או, כפי שיש המתייחסים אליהם, “חוזים חכמים”.

למרות שגם ביטקוין וגם את’ריום מתחרים כקריפטוקוינים בטווח הקצר בגלל תרבות מסחר קריפטו ספקולטיבית ברובה, אין שום תחזית שהם יהיו מתחרים ישירים..

בכל הקשור לטכנולוגיית Blockchain

בשנים האחרונות העניין בקריפטוגרפיה עבר לטכנולוגיה שמאחוריה, הבלוקצ’יין. מומחים מאמינים כי הדבר עשוי לעודד מהפכה גדולה יותר בעולם הפיננסי יותר מאשר המטבע הדיגיטלי עצמו. בנקים שפעם הובילו את התנועה נגד ביטקוין מצפים כעת לטכנולוגיה זו כדי להפחית את המורכבות והעלויות של פעילויות כמו הסדרת משא ומתן בינלאומי ותשלומים..

ICOs המובילים את ההרחבה

במחצית השנייה של 2017, גם מחירי הביטקוין וגם את’ריום הונעו על ידי הצעות מטבע ראשוניות (ICO) שהופיעו ככלי לגיוס כספים מועדף שבאמצעותו מושקות התפתחויות חדשות בענף. ICO הוא צלב בין מימון קיבוצי לבין הנפקה ציבורית ראשונית שמוכרת אסימונים דיגיטליים או “מטבעות” שנוצרו באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין בתמורה לקריפטוקוינים בעלי ערך מיידי. פיתוח Ethereum מומן בתחילה על ידי ICO. עם התיאבון של הספקולנטים לבלוקצ’יין המתרחב במהירות, מחיר הביטקוין ואת’רום ימשיך ככל הנראה לעלות עם גיוס הכספים למטבעות אלה..

בנוסף לביטקוין ואת’ריום

Litecoin ו- Ripple היו, בהתאמה, מספר שתיים ושלוש קריפטוקואינים לפני הגעתו של את’ריום. בשנים האחרונות, Ripple עברה את ליטקוין בשווי השוק והפכה למטבע מספר שלוש הנוכחי אחרי ביטקוין ואת’ריום..

כמו ביטקוין ואת’ריום, גם לריפל ולליטקוין מטרות שונות. אדווה היא פרוטוקול תשלום, דרך בטוחה לייצג ולהעביר כל יחידת ערך. הוא משמש בבנקים, כגון UBS (נאסד”ק: UBSI) וסנטנדר (סימול: SAN), ולא ניתן לכרות אותו, כלומר יצירתם של מטבעות אדווה נוספים מרוכזת ויכולה להיעשות רק על ידי בעל הפרוטוקול או אחד כזה. של נציגיה בעלי ידע וגישה לטכנולוגיה המתאימה.

ליטקוין, למרות שהוא דומה לביטקוין, מתקדם יותר מבחינה טכנית מכיוון שניתן לעבד את העסקאות מהר יותר, ולהפחית את סוגי צווארי הבקבוק הנפוצים במסחר בביטקוין. ביום יום, לעומת זאת, תנודתיות המחירים של מטבעות הקריפטו תמשיך להיות בשליטת הסוחרים. דבר אחד בטוח: הפסקות פתאומיות של 20% או קפיצות אלימות באותה מידה תוך מספר דקות אינן נחלת העבר במגזר זה.

על פי נתונים עדכניים, ישנם כיום מעל 800 מטבעות קריפטו שונים, כולל מטבעות עם שמות אזוטריים כמו MarxCoin, PonziCoin, SelfieCoin ו- PutinCoin, עם מטבעות נוספים המופיעים כל הזמן. לכן שמועות על בועה ממשיכות להתפשט. במהלך החודשים האחרונים רבים מהמטבעות הללו הוערכו באופן אקספוננציאלי, אולם בימים האחרונים נרשמו תיקונים למחירים המדהימים הללו. למעשה, האפשרות לרווחים סטרטוספריים היא אחד ההסברים שרבים מאמינים כי הם מביאים גל חדש של עניין בקריפטו..

תעודות סל וניהול קרנות נאמנות

עם הזדמנות רווחית שעלולה להיות מונחת על כף המאזניים, אין זה מפתיע שמנהלי קרנות וחברות גם רוצים להיכנס לתחום המטבעות הווירטואליים. אמון ההשקעות ביטקוין של אפור (OTC: GBTC) הוא תעודת סל הנסחרת בשוק חופשי (מחוץ לחברות תיווך מבוססות). החברה מתארת ​​את הקרן כ”תואר הנסחר הראשון שהושקע בהפקת ערך מחיר הביטקוין “. תעודת הסל אינה משחזרת במדויק את ביצועי הביטקוין מאחר והיא נסחרת בפרמיה על פני צמד BTCUSD. לקרן הייתה תשואות יוצאות דופן בחודש מאי, כאשר היא צברה 248% לעומת 72% מהביטקוין. מתחילת 2017 תעודת הסל עלתה ב -199% ואילו הביטקוין עלה ב -129%.

אחרים להוטים להיכנס למערכה, לא תמיד בהצלחה מיידית. בפסק דין שניתן ביום 10 במרץ השנה דחתה רשות ניירות ערך בארה”ב את בקשתם של טיילר וקמרון וינקלבוס לנהל משא ומתן על תעודת סל ביטקוין של Winklevoss (COIN) בבאטס BZX. במקביל, ה- SEC טען כי דחה את בקשתו של וינקלבוס בגלל סכנת ההונאה והיעדר הרגולציה של שווקי הביטקוין בעולם..

ב- 24 במרץ ערער עטלפים על ההחלטה בעתירה לבחון את הדחייה. חודש לאחר מכן הסכימה ה- SEC לשקול את העתירה של עטלפים. משקיעי ביטקוין פוטנציאליים מחכים לסבב הדיונים הבא בנושא ולהתהפכות אפשרית בהחלטה המקורית של ה- SEC. מחירי הביטקוין זינקו עם הודעת הביקורת. ובכל זאת, על פי CNBC, האישור לא יהיה קל. בחודש שעבר הודיעה Crypto Fund AG של צוג, שוויץ, כי היא מתכננת להשיק את קרן Cryptotomed, קרן נאמנות אירופאית המבוססת על מדד Crypto-Molecule, שתשקיע במטבעות הווירטואליים המובילים הכוללים ביטקוין, Ether, Ripple ועוד מבוססים ומבוססים. מטבעות קריפטו. הקרן אמורה להיות מושקת מתישהו ברבעון הרביעי של 2017.

יסודות המטבע

לצד הכרה בקרן, יש מספר נוסף של גורמי מפתח שיכולים להעלות את מחירי המטבעות במחצית השנייה של השנה. הכרה רשמית של ממשלות היא אחת מהן. על ידי הכרה בלפחות חלק מהמטבעות הווירטואליים כלגיטימיים, הדבר יגביר את קבלתם וכתוצאה מכך את דרישתם. יפן באה לאחרונה לראות בביטקוין אמצעי תשלום חוקי, מה שגרם למטבע להגיע לשיאים היסטוריים בגלל ההודעה.

הכרה בכספים וסנקציות רשמיות של מטבעות וירטואליים עשויה למשוך תשומת לב רבה יותר בתקשורת המקובלת. כיום, גם עם התעניינות המטבעות הקריפטו גדל, רק מיעוט קטן מהאוכלוסייה מודע לקיומו ולפעולתו הפנימית – ועדיין פחות משתתפים במשא ומתן. ככל שההזדמנויות להשתמש במטבעות קריפטו בחיי היומיום יגדלו, כך הערך שלהם יגדל.

לבסוף, ניתן לראות בביטקוין, את’ריום ואחרים “כיסוי אסון” מכיוון שהם אינם מוסדרים וקיימים ללא תלות בממשלות פדרליות ובבנקים מרכזיים שיכולים להוכיח ערך רב במקרה של מלחמה או אסונות גדולים. התנודתיות אמנם מונעת מהם להיות מקלטים אמיתיים, אך אם המצב עם צפון קוריאה, למשל, יוצא משליטה, אנו מצפים לחלוטין לביטקוין ומטבעות דומים..

יש הטוענים כי ללא קבלה רחבה ופיקוח ממשלתי אמין על עולם המתפתח של המטבעות הווירטואליים, אין הרבה מה להמליץ ​​עליו בגלל התנודתיות הגבוהה. נראה כי הבאז והכותרות הם המניעים העיקריים. בנוסף, שימוש במטבעות אלה כמעמד של מקום מקלט בטוח במקרה של אסון הוא נישה קטנה מאוד למוצר פיננסי חדש, שלא לדבר על סוג נכסים חדש לגמרי..