מבט ארוך על המערבולות האחרונות של שוק הקריפטו

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לדעת לפני ההשקעה בקריפטוגרפיה הוא שהוא תנודתי. כשאתה קורא מאמר זה, שוק הקריפטו מנסה להתאושש מסדרת מטבלים של פברואר והירידה המסיבית של ינואר, במהלכה ערך של מיליארדי דולרים התאדה לאוויר. בעוד שהבהלה הראשונית בהחלט פגה, משקיעים מנוסים של מטבעות קריפטוגרפיים יכולים לומר לך שזה לא חדש. למעשה, עבור מומחים כמו ג’יימס אלטוכר, שממליץ לקנות בכל מטבל, זו אחת הסיבות שמשקיעים צריכים להיכנס עכשיו..

בהקשר גדול יותר, התנודתיות נכונה לגבי כל השקעה שמבטיחה תשואות חזקות לטווח הארוך – יהיו כאבים לטווח הקצר. שוק המניות פשוט חווה “תיקון” רשמי, וכל מי שעבר את משבר הדיור במהלך המיתון מבין שהשווקים יכולים לרדת – לפעמים באופן זריז. עבור רבים, תנודתיות בהשקעות היא עובדת חיים.

השקעה במטבעות קריפטוגרפיים במיוחד יכולה להיות טובה עבור הארנק שלך, אך עבור היזמים הטריים, רע ללבך. התחום חדש וספקולטיבי ביותר, ולכן מחירי המטבעות לרוב מתנפצים עם החדשות של הרגע. איפשהו שם יש רשימה מתמשכת של כל הפעמים שביטקוין “מת”. זו רשימה ארוכה, והיא כוללת את ההאטה שהחלה את שנת 2018. בשנת 2013 השוק השחור המקוון Silk Road הושבת על ידי ה- FBI. הביטקוין, שהיה אמצעי התשלום בדרך המשי, נפל בתנופה חזקה. בשנת 2014, הר. גוקס, בורסה בולטת, נפרץ וכ 850,000 ביטקוינים נגנבו. ורק בשנה שעברה, סין הורה לסגור את כל חילופי הביטקוין. כל האירועים הללו הכניסו דיביט בביטקוין באותה תקופה. אבל בכל פעם זה התאושש.

בין אם מדובר באיום של תקנות חדשות, “מערכת דירוג” מטבעות קריפטוגרפיים חדשה או שמועות זדוניות, ישנם אינסוף גורמים שיגרמו לתנודתיות לטווח קצר במרחב זה.

בורסות CoinMarketCap משכו קוריאנים

יתכן והזרז הבולט ביותר לתנודתיות עד כה בשנת 2018 יהיה כאשר CoinMarketCap החליט להוציא נתונים מהמרכזיות הקוריאניות מהממוצע המשוקלל בחודש שעבר. המשקיעים נבהלו כשראו מה שנראה כמאות מטבעות שלוקחים הפסדים עצומים במהלך הלילה. קשה לראות זאת כדבר טוב, אך נראה כי CMC קיבלה החלטה אחראית תוך התחשבות בהצלחה ארוכת הטווח של מטבע הקריפטו. מטבעות קריפטוגרפיים היא מגמה עולמית, אך היא ענקית במיוחד באסיה. חשמל זול הפך את סין לביתה של רבים מבריכות כריית הביטקוין הגדולות בעולם. בסינגפור שוכנים כמות עצומה של סטארט-אפים של קריפטו. והחילופים בדרום קוריאה הם בין העמוסים בעולם. עבור חלק, עסוק מדי, למעשה.

מחירי המטבעות בבורסות דרום קוריאה כמו ביט’ומב היו גבוהים באופן קבוע בין 10 ל -20 אחוזים מכל מקום אחר. אז CMC קיבלה את ההחלטה הקשה להסיר את נתוני התמחור הקוריאניים מהממוצעים המשוקללים שלהם, הקובעים את המחיר של כל מטבע שמוצג בדף הפתיחה שלהם. כאחד ממשאבי המטבעות הקריפטוגרפיים המתויירים ביותר בעולם, ההשפעה של המחירים הרשומים החדשים של CoinMarketCap הייתה ניכרת. אך במציאות האתר פשוט הציג מחיר ממוצע מדויק יותר.

לא הגיבור שמגיע לנו, אלא זה שאנחנו צריכים

CoinMarketCap ספגו כמות עצומה של מכה על החלטתם, בעיקר ממשקיעים זועמים. אף אחד לא אוהב לראות משהו שקנו היה שווה 20 אחוז פחות בן לילה ללא שום סיבה. אבל זה טוב למטבעות קריפטוגרפיים, וטוב למטרות ההשקעה שלך. כדי ש- Cryptocurrency יראה ריבוי ארוך טווח ואימוץ בעולם האמיתי, לא יכולים להיות לה מחירים שונים באופן דרסטי בשני מקומות שונים. זה מספיק תנודתי עם מחיר אחד בלבד.

לקבלת אנלוגיה למטבע פיאט, דמיין לנסות לקנות שקית צ’יפס בדולר אחד. אם החנות חושבת שדולר שווה 50 סנט, אז יש לך בעיה. זרוק את עליות וירידות רגילות של 30 אחוזים שמטבעות קריפטוגרפיים רואים לעתים קרובות על בסיס יומי, והכל מסתכם בכאב ראש גדול. CoinMarketCap הוא אחד ממשאבי הקריפטו המובילים באינטרנט, ולכן קריטי שהם יציגו את המידע המדויק ביותר האפשרי.

כל מי שלמד בכיתה מדעית בתיכון יודע את החשיבות בניתוח הנתונים שלך, והחילופים הקוריאניים היו מובהק. כעת, רוב המבקרים ב- CoinMarketCap יכולים לראות את המחיר והתנועות של מטבעות שתואמים הרבה יותר את המרכזיות שיש להם גישה אליהם. זה לא רק טוב לבריאות ארוכת הטווח של מטבעות קריפטוגרפיים – זה טוב גם בשבילך. אגיע לזה, אבל ראשית, הנה הסיבה שמשקיעים פוטנציאליים בקריפטוגרפים צריכים להתרגל לתנודתיות מסוג זה.

רכבת הרים לעולם ההשקעות בקריפטו

בשלב זה, רוב המשקיעים החכמים לא צריכים ולא אכפת להם מהתנודתיות לטווח הקצר. הערך של ביטקוין עלה ביותר מ -1200 אחוזים בשנת 2017. אם אתה רוצה סוגים אלה של תשואות (והן ברות השגה, אם כי לא אופייניות – שטח זה חדש מכדי שמשהו יהיה “טיפוסי”) עליך להיות סבלני.

זו ודאות כמעט שכעתיד, מדינות אחרות וסוכנויות ממשלתיות מקיימות את הבטחותיהן לפצח את מטבעות הקריפטו. הנפקות מטבע ראשוניות הן בסכנה, במיוחד אם הן עוברות את מבחן האווי ונחשבות לניירות ערך על ידי רשות ניירות ערך בארצות הברית. רוסיה מתנדנדת באופן קבוע בין איסור קריפטו לחיבוקו. סין היא מוקד כרייה, כך שכל חדשות משם תמיד גורמות לאדוות. דונלד טראמפ יכול אפילו להתעורר מחר ולצייץ כי אמריקה אוסרת על ביטקוין. אין לדעת.

אם במקרה אחד מהאמור לעיל מתרחש, פשוט לא אכפת לך. אם אתה מאמין בהשלכות ולתועלת ארוכת הטווח של מטבע הקריפטו, שהוא בהגדרה מבוזר ולא מוסדר, הפעולות העתידיות של הרגולטורים והגופים השולטים יהיו בעלות תוצאה מינימלית. חדשות ודרמה יקרו, ומשקיעים חכמים מתגלגלים עם האגרופים. הם “HODL!”

כמה כסף חכם מערם מטבעות מטבעות

כן, ישנה גם קהילת סוחרים פעילה ביום קריפטוגרפי, ואם זו כוס התה שלכם, לכו על זה. עם זאת, ככל הנראה לרוב האנשים אין את הזמן, את הכסף או את המיומנות לשחק את המשחק הזה. השקעה בקריפטו מסוכנת מספיק כמו שהיא.

לכן הרבה משקיעים קונים מטבעות קריפטוגרפיים, שומרים על בטיחותם ומחזיקים אותו לטווח הארוך. הם לא מוכרים. הם לא סוחרים. הם לא חמודים ומנסים לרכוב על העליות והירידות. הם פשוט פושטים. אם קנית ביטקוין ב -1 בינואר 2017 ונכנסת למצב תרדמה למשך שנה, היית חווה החזר של יותר מ -1,200% על ההשקעה שלך. עכשיו זה לא ערובה שתעשה את זה בעוד שנה, אבל זה מראה שאתה לא צריך להיות סחר יום כדי להרוויח כסף ממטבעות קריפטוגרפיים.

מסתכל על הטייק-אווי לטווח הארוך והמתחיל

משוך כל תרשים ביטקוין והתקרב. ההתרסקויות המייסרות והרב-שבועות האלה הן רק קפיצות זעירות בצמיחה המאסיבית לטווח הארוך. מטבעות קריפטוגרפיים מוצאים השלכות חדשות על P2P ו- B2B מדי יום. בלוקצ’יין היא טכנולוגיה שמשתנה עולם, עם פוטנציאל אדיר להשפיע לטובה על חייהם של אנשים. לכן אחת האסטרטגיות המצליחות ביותר יכולה להיות פשוט לקנות ולהחזיק את המטבעות שלך. אם אתה בהחלט חייב לקנות יותר, טבילה ענקית היא זמן טוב לעשות זאת. אבל היזהר; אתה נכנס לשטח סוחר שם. לא היית קופץ לבריכה אם לא היית יודע כמה זה עמוק. בעוד 10 שנים, התאריך הספציפי שקנית מטבע לא יהיה חשוב כל כך – רק שקנית בו והחזקת.

שיעור מרכזי נוסף למתחילים הוא שמירה על בטיחות המטבעות. בורסות נפרצו בעבר וייפרצו שוב. אל תאבד את הכסף שלך בגלל טעויות מטופשות. קרא על ארנקים, או הורד ארנק תוכנה למחשב שלך, או הזמין ארנק חומרה. זה בטוח יותר לאחסן את המטבעות שלך על האחרונים במקום.

לבסוף, חנכו את עצמכם כמה שיותר. הכל בקריפטוגרפיה נע בקצב מסחרר. מטבעות חדשים יוצאים מדי יום, ומחזורי חדשות מניפים את השוק מעלה ומטה. קרא על בלוקצ’יין, על סוגי המטבעות הקריפטוגרפיים השונים, וראה אילו מעניינים מעניין אותך. ואז, כשאתה מוכן לפעול, בצע את המהלך שלך והישאר ממושמע. אירועים מעוררי התרסקות מזדמנים כמו שראינו בינואר ובפברואר השנה לא ישמעו דבר בטווח הארוך.

תמונת תכונה & תמונות במאמר באמצעות ביגסטוק.