פורבס מדווח על איראן לשחרר מטבעות קריפטוגרפיים לאומיים לפני סוף 2018

יאיה פאנוסי, תורמת פורבס לאחרונה יצא לאור מאמר המפרט את כוונת איראן להתחמק מסנקציות ארה”ב. המטרה העיקרית היא ליצור פיתרון מבוסס בלוקצ’יין למגזר הבנקאות במדינה, בתגובה לסנקציות שהופעלו מחדש בעקבות הסכם הפסקת הפיתוח הגרעיני באיראן..

המצב דומה למתרחש בוונצואלה, מדינה שניסתה להשיק גם פיתרון מבוסס כספי בלוקצ’יין. בהתחשב בהשקפה הכללית של איראן, יאיה אומר כי זהו רק ניסיון נואש של טהרן להתריס נגד וושינגטון, ובו בזמן להפעיל לחץ רב על אימוץ ושימוש בביטקוין במדינה..

שינוי כיוון זה מאחורי ההחלטה של ​​טהרן לאמץ בלוקצ’יין הוא ככל הנראה השפעה רוסית שהיא גישה שיתופית להפיכתה ל”עמידה בפני סנקציות “. בטוח לומר שאיראן היא ממשל סמכותי למדי שאינו מאפשר חופש רב בכלכלה, המהווה ניגוד ישיר למה שמייצגים בדרך כלל בלוקצ’יין וקריפטו. אחרי הכל, אנחנו לא ממש בטוחים אם נשים יורשו להשתמש בבעלות מטבעות קריפטוגרפיים (אך אנו יודעים שאסור להן לרכוב על אופנועים). אפשר לומר שיש הרבה בעיות חופש להתמודד איתן קודם, אך כפי שלמדנו, אין צורך לבזבז את המטבעות הקריפטוגרפיים, וסביר להניח שזה יקרה לגבי כל מטבע דיגיטלי לאומי..

בחודש מאי הודיע ​​נשיא ארה”ב טראמפ כי הוא עומד לפרוש מההסכם, והציב את איראן במצב מסוכן שהוביל לנידוי כספי עולמי. בעבר, בשנת 2013 הוצאו בנקים איראניים ממערכת SWIFT, ויצרו מחסום מלאכותי לתשלומים, שהיה המניע הראשוני עבורם להיכנס להסכם הגרעין..

מעניין לציין כי כלכלת איראן המשיכה למעוד גם לאחר שערכת ה- SWIFT הוקמה מחדש. זה הוביל אותם לקראת רכישת ביטקוין במטרה לשמור על העושר. לפני ההחלטה בין העם הפשוט, הרבה איראנים היו מפגינים ודורשים כלכלה טובה יותר, מכיוון שרובם בקושי היו מגרדים כדי לשרוד את החודש.

הצד הרשמי של הסיפור אינו כה פתוח, מכיוון שהממשלה פעלה ללא הרף למנוע או להרתיע אזרחים להשתמש בביטקוין. גישה מוגבלת לבורסות, ותובעת כי חילופי מכוניות יסרבו למכור או לקבל אנשים מאיראן. התמודדות עם המהפכה המבוזרת פירושה שעליהם לספק פיתרון טוב יותר או לפחות שווה לביטקוין או לאתרום. הרשויות באיראן מבקשות להשאיר את הדברים בשליטתם ולהכניס מטבע קריפטו חדש אשר חסר את תכונות הבלוקצ’יין האופייניות לכולנו..

בדיוק כמו מדינות רבות אחרות, איראן ערכה מחקר משלהם על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עם הסימנים הראשונים שהופיעו בשנת 2017. פוליטיקאים החלו לדבר על הקריפטה הלאומית לאחרונה בחודשים האחרונים. על פי מאמרו של פורבס, איראן מעוניינת מאוד בבלוקצ’יין עם סוכנויות שונות, גופים ממשלתיים, מכוני מחקר שעוסקים בעסקאות והסכמים למחקר ושיתוף פעולה בנושא מטבע קריפטוגרפי ובלוקצ’יין..

המדינה כבר חתמה על חוזה לדיגיטציה של הספרייה הלאומית והארכיונים באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין, המהווה עוד אינדיקטור חזק לרצונם להפוך את הטכנולוגיה הזו לחלק מהמערכת שלהם ולציפיות שלהם למצוא יתרונות או לפתור בעיות..

סביר להניח שרוסיה היא הגיבורה והמשפיעת העיקרית מאחורי הנטיות האחרונות של איראן. זה נראה בחודש מאי כאשר פקיד כלכלי איראני בכיר נפגש עם שווה ערך באותה עמדה ברוסיה, וזה היה סיפור שסוקר בכלי התקשורת של שתי המדינות. איראן הודיעה כי הבנק המרכזי יפתח הצעות לקריפטו הנתמך על ידי המדינה, ושיתף את דעתו כי קריפטו יכול לעזור להם להימנע מעסקאות דולר ומערכת SWIFT ללא השלכות שליליות. בעקבות סיפורי התקשורת הרוסיים המדווחים כי המדינות רוצות להתכנס מחדש אמורה הייתה להתקיים פגישה ביולי, אך אין מידע בנוגע לפגישה, בגלל היעדר הודעה לעיתונות. אנו יכולים רק לשער על תוכן הפגישה (אם זה קרה) אך ככל הנראה מדובר היה באינטגרציה של בלוקצ’יין ויצירת קריפטו ממלכתי, בדומה לאופן שבו נתמך משטר ונצואלה בהשקת מטבע מטבע משלהם. למרות שבסופו של דבר זה היה כישלון, זה בוודאי היה לקח בעל ערך שיעניק להם תובנה נוספת לגבי אימוץ אזרחים.

מה שאיננו יודעים הוא כיצד הם מצפים שהקריפטו יעבוד, למעט העובדה שפקידים נותנים הצהרות המצביעות על כך שהאסימון יגובה בריאל וצפוי להשיק לפני סוף השנה הזו, עבור בנקים מקומיים. בהתחשב בכך שכלכלת המדינה כולה תהיה תלויה במטבע הקריפטוגרפי הזה, זו צריכה להיות דרך חזקה ומהירה לאחסון עושר, ולמערכת מסוג זה לוקח הרבה זמן ואנרגיה ליצור. לדברי יאיה, שלושה חודשים קצרים מדי ועובדה זו מצביעה על כך שאיראן עובדת על הטכנולוגיה שלהם במשך שנה לפחות, או שהם מתכננים להשתמש בבלוקצ’יין קיים כמו שעשתה ונצואלה..

ללא קשר לבחירתם, המטבע הקריפטוגרפי לא עשוי לסייע לכלכלה בשום צורה שהיא, מכיוון שהוא מחובר לאותו מטבע הגורם לכל הבעיות, הריאל. השוק המקומי פורח, ואפילו כיבוי זמני של רשת האינטרנט הלאומית אינו משפיע באותה מידה על השוק המקומי. בגלל החופש שמספקות ענקיות הבלוקצ’יין כמו את’ריום וביטקוין, אין הרבה דרכים שממשלות בכל מקום יכול לעשות הרבה כדי להסדיר את הכספים של אזרחיהן..

בין אם ממשלות אלה (רוסיה, איראן, ונצואלה) שואפות להשיג רמות נוספות של שליטה על האזרחות מוטלות על ספקולציות ותצפיות. ברגע שהמערכות שלהם מתפקדות כראוי והאימוץ שם, נוכל לראות פחות או יותר כיצד אנשים משתמשים בהן. האמונה שלי היא שמדינות או לפחות ממשלות מפחדות משקיפות, בעיקר כי המשמעות היא שענקיות כמו ארה”ב ובריטניה יכולות לפקח בקלות על הפעילות הכלכלית במדינות. לא ברור אם זה נובע מבעיות פרטיות או ממגמות טרור.

בלוקצ’יין הוא כלי, וככזה הוא יכול לשמש לכל מטרה שמי שמנהל אותה החליט שהוא יהיה השימוש בו.

בעקבות דעותיו ותחזיותיו של יאיה הגעתי להכרה בכך שממשלות ברחבי העולם מתחילות להתמודד על הטמעת בלוקצ’יין בחברה שלהן כדי לבטא את הערכים שהם מאמינים בהם, או יותר נכון לבוא מהם..

המשטרים האוטוריטריים מאמינים בשליטה והגבלות, וזה מה שאנחנו יכולים לצפות ממערכות הקריפטו שלהם. אולי זה ייראה כמו דיסטופיה אורווליאנית, או אולי שום דבר לא ישתנה. קשה להניח שהרבה ישתנה מכיוון שהמערכת עדיין תהיה מושרשת בשליטה.

בהתחשב בעובדה שהסנקציות אמיתיות, והמטבע הקריפטוגרפי יכול לחרוג מהן, עלינו לוודא שאנחנו עוקבים אחר מעקב אחר חוזים חכמים שמרוויחים כסף למדינות כמו איראן וונצואלה, או להוביל לקבוצות אלימות שונות ברחבי עולם שישתמש בכספים כדי להזיק.

כסף הוא יפה והוא אמור לזרום, אבל לחיות בסביבה המגבילה כלכלית ולהרגיש את עוצמתה המשחררת של הבלוקצ’יין על עור עצמי אני יכול להעיד על העובדה שלא משנה מה יקרה, אנשים יכולים ויבינים את האמת של מצבם. מטבעות קריפטו המהווים חלק ממערכת פוגענית וטפילית לא ישתנה הרבה אלא אם כן מדובר במטבע מטבע אמיתי.

ההתניה החברתית קיימת בקהילות אלה והיא מונעת מאנשים פרטיים לשגשג ולצמוח. האיראנים מנצלים כל הזדמנות לעזוב את המדינה עם משפחותיהם, או אפילו לבד, ולהשאיר את כל מי שהם מכירים מאחור. הבעיה העיקרית היא שאנשים מנוקזים מהאנרגיה שלהם והם מותנים לחיות בכלובים. בלוקצ’יין, יחד עם ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים רבי עוצמה אחרים יכולים לעזור לאנשים אלה להעלות את עושר הכלכלות שלהם, רק כדי לראות שהממשלה מסתננת ומסלקת, בדיוק כמו שעשו בעבר..

האמונה היא שצריך לשלוט על אנשים ולפגוע בהם, ובואו אפילו לא להזכיר את מספר ממשלות הבובות שנמצאות במקום בשיתוף הכוחות הגדולים בעולם הזה כדי לשלוט, לנהל ולדכא אנשים..

אנחנו חיים במצב של חופש וחירות, אבל איפשהו בדרך זה מתבטא בנטילת אותן תכונות מאנשים אחרים במדינות שמעולם לא פגשנו.