רשת השירות מבוססת הבלוקצ’יין בסין (BSN) ומדוע היא רלוונטית במיוחד

לפיתוח הבלוקצ’יין יש מוניטין של יקר מאוד, ודורש כמות גבוהה של משאבים פיננסיים, טכנולוגיים ואנושיים בכדי לספק ערך לארגונים. הסוג הנפוץ ביותר של בלוקצ’יין שאנו בדרך כלל נתקלים בו אינו מורשה, סוגי הבלוקצ’ינים משמשים בסיס לכל המטבעות הקריפטוגרפיים שאנו משתמשים בהם באופן קבוע כגון BTC ו- ETH.. 

אנחנו לא מתכוונים לדבר על חסימות חסרות היתר במאמר זה. רשת השירות מבוססת הבלוקצ’יין (BSN) יכולה לשמש רק עבור רשתות חסימות מורשות, הן בקונסורציום והן בפרטיות, לכן כאשר אנו מזכירים רשת בלוקצ’יין במאמר זה אלו סוגי הרשתות שעליהם אנו מדברים..

ה- BSN הוא ארגון שהורכב על ידי 6 ארגונים שונים בסין ויש לו מטרות נעלות. השאיפה שלהם היא ליצור אינטרנט דור שני עולמי המבוסס על טכנולוגיית בלוקצ’יין, שהגישה אליו נשלטת על ידי סינית. 

ההצהרה לעיל מגיעה ישירות מהנייר הלבן של BSN שם הם אומרים “לאחר פריסת ה- BSN הגלובלית, היא תהפוך לרשת התשתית הגלובלית היחידה שחידשה באופן אוטונומי על ידי גופים סיניים ושגישה לרשת נשלטת עליה בסין..

עצם הרעיון של רשת בלוקצ’יין נשלטת בסין, שתשתמש בה באופן קבוע, יכול להיחשב לא מציאותי, מכיוון שרוב הממשלות לא יהיו מוכנות לאפשר שליטה זרה כזו לפעולות מקומיות. לא נדון בהשלכות של הצהרות אלה במאמר זה, אך אנו עשויים לחזור לכך בעתיד ברגע שה- BSN יעשה את מאמצי הגלובליזציה..

לעת עתה נתמקד במה שכבר סופק על ידי BSN. בזמן השקת הרשת, כבר הוקמו כמאה כביכול “צמתים עירוניים”. שינחואה, סוכנות הידיעות הלאומית של המדינה פרסמה את החדשות שיידעה את העולם על השקתה של רשת השירות מבוססת בלוקצ’יין ב -15 באוקטובר 2019. מאמר קצר הם מסבירים כי הרשת מטרתה לשפר את פריסת טכנולוגיית הבלוקצ’יין ולשרת את פיתוח הערים החכמות ואת הכלכלה הדיגיטלית. 

ה- BSN הוא פעולה משותפת בין מרכז המידע הממלכתי (SIC), צ’יינה יוניון פיי, צ’יינה מובייל ומוסדות סיניים אחרים. תפקידה של ה- BSN הוא להפוך לשירות תשתית ציבורי חוצה אזורים אשר כל פרויקטי הבלוקצ’יין הלאומיים (ובסופו של דבר העולמיים) ישתמשו בהם. בהתייחס לרשימה שלמעלה, קל לראות שפרויקט זה מוביל על ידי קולקטיב ארגונים בעל יכולת סמכותית מאוד. 

לדברי ג’אנג שואייינג, סגן ראש ה- SIC, הרשת תספק תכונות שליטה רבות והן יהפכו אותה לזמינה עבור כל היזמים להשתתף ולבדוק בטא את הרשת בחינם עד מרץ 2020. כתוצאה, הרשת צפויה להוריד את המגבלות הכלכליות והטכניות ליישום ויישום של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

ג’אנג מוסיף כי הוא מצפה מ- BSN לספק שירותים איכותיים ומותאמים אישית לפיתוח ערים חכמות וכלכלה דיגיטלית, שיסייעו לאזרחי סין לטפח תעשיות ומודלים עסקיים חדשים המבוססים על בלוקצ’יין. בנוסף, BSN צפוי לשתף פעולה עם פיתוחים טכנולוגיים אחרים כגון 5G, IoT ו- AI.

פרטי BSN

ה- BSN יפעל לחיבור ארגונים, מפתחים וספקי משאבים ויקים פלטפורמה משותפת עבורם לעסוק. הרשת מורכבת מ”צמתים עירוניים “המשמשים כנקודה המרכזית שדרכה זורם המידע. לצמתים בעיר יש צמתים מקבילים המספקים את המשאבים הדרושים לזרימת המידע. ארגונים יכולים ליצור את הקונסורציום שלהם או חסימות פרטיות בשבריר מהעלות ללא הרשת. 

על פי הנייר הלבן שלהם, הרשת יכולה לחסוך עד 97% מהעלויות השנתיות של בעלות על רשת בלוקצ’יין ברמה הארגונית. המשמעות היא שעסקים קטנים ובינוניים רבים שלא חשבו על הטמעת בלוקצ’יין בתהליכים שלהם יכולים כעת לנצל את מלוא הטכנולוגיה.

מפתחי Blockchain בפלטפורמה יכולים ליצור פתרונות “קוד שרשרת” שהם מציעים לארגונים או למפתחים אחרים בחינם ובתשלום, ויצרו למעשה שוק לפתרונות טכניים. כאמור בתחילת מאמר זה, ה- BSN יספק את התשתית ליצירת יישומי בלוקצ’יין המורשים, כאשר בעלי היישומים יכולים להפעיל שליטה על המשתמשים ולמי שיש להם גישה, כמו גם את יכולתם לתקשר עם יישום. 

שימוש ב- BSN כלא סיני

כרגע, השימוש ב- BSN בלי לדעת ולהבין סינית הולך להיות קשה להפליא. הפלטפורמה של פורטל האינטרנט הראשי הוא בסינית ללא דרך ברורה לבחור אפשרויות שפה. מכיוון שהשלבים הראשונים של הפלטפורמה מכוונים רק להקמת רשת ארצית של מארחים ויישומים, סביר להניח שעובדה זו תשתנה בעתיד ברגע שהמיקוד יעבור לעבר גלובליזציה..

בעקבות נאומו של מנהיג המדינה, שי ג’ינפינג, שם הכיר בבלוקצ’יין כצעד הבא באבולוציה הטכנולוגית ומשהו שעל הסינים לשאוף לאמץ, הרגש כלפי פיתוח יישומי בלוקצ’יין זינק. שאילתות חיפוש ל”בלוקצ’יין “עלו ב -300% ומאז יותר מ -500 פרויקטים עלו עם רעיונות משלהם. 

יואן דיגיטלי

אחד ההיבטים העיקריים של ה- BSN הוא העובדה שיישומו המוצלח יביא ליצירת היואן הדיגיטלי. בהתחשב בעובדה שמדובר במטבע לאומי קל להבין מדוע הבלוקצ’יין אינו יכול להיות ללא היתר, מכיוון שכסף ממשלתי וארצי מחובר זה לזה. 

עם זאת, המסירה העיקרית היא העובדה שסין עושה זאת, לפני כל מדינה משמעותית אחרת. הם עשו צעד גדול קדימה וצעדו באומץ לקראת שילוב מערכות בלוקצ’יין במבנה השלטוני שלהם. 

מטבעות קריפטוגרפיים הם עדיין לא גדול במדינה, אולם על ידי מינוף הבלוקצ’יין יש ליואן הדיגיטלי פוטנציאל להפוך למטבע עולמי המשמש באופן קבוע, בדומה ליורו ול- USD. הסכנות עבור היורו וה- USD ברורות. הם עשויים להיות מיותרים בתכנית הגדולה של הדברים אם הם לא מתפתחים בעקבות המתחרים שלהם. עם יתרון כה חזק, סין נראית להיות המדינה הראשונה שנוחתת על “הירח” הצפוני..

השלכות

ברמה הלאומית העולמית, מהלך זה הוא חסר תקדים. הסינים עורכים שינוי שיעצב את מדינתם באופן בלתי צפוי לחלוטין. זה רעיון מפחיד בחזיתות רבות. כולנו מודעים (בתקווה) למערכות הפיקוח והניקוד החברתי הפולשניות בסין. עד כמה שזה נראה מגוחך לומר את זה, בסין “האח הגדול” תמיד צופה. עם שילוב הבלוקצ’יין ברחבי הארץ, “לאח הגדול” תהיה תובנה ישירה לגבי הרגלי ההוצאה של כל משתמש ויוכל לאכוף את שליטתו להגביל כל ישות שהממשלה תראה כמסוכנת.. 

אם יש להשתמש בטכנולוגיה זו כדי להגביל את החופש הפיננסי של אנשים וארגונים אנטי-ממשלתיים, חופש הביטוי או “מחוץ למקובל”, נותר לראות. המשמעות העיקרית אינה פנימית, אלא חיצונית. מדינות ומנהיגיהן עושות אחד משני דברים. צופה בסבלנות לראות מה יקרה, או נכנס למירוץ כדי לראות מי יישם את המערכת שלהם הכי מהר. מערכת בלוקצ’יין מתפקדת לחלוטין תאפשר סחר עולמי בקנה מידה גדול, עם פיקוח ממשלתי מלא, במטבע הלאומי המחובר לרשת הבלוקצ’יין. זה בהכרח ייתן ערך רב ליואן הסיני, מה שעלול להפוך אותו לרלוונטי (אם לא יותר) מדולר ואירו..

סיכום

סין שוברת גלים וסוללת את הדרך קדימה לשליטת הבלוקצ’יין הלאומית שלה. מדינות אחרות צריכות ללכת בעקבותיהן, במיוחד אם סין חווה יתרונות משמעותיים מהמהלך הזה. ביצוע המעבר הזה לשילוב היואן הדיגיטלי בתנאים שלו הוא מושלם למקרה השימוש. מכיוון שהם הרגולטורים, הם ייצרו את המטבע בצורה שמתאימה להם, עובדה שמבטיחה שאין חסימות דרכים אמיתיות להצלחה..

יש חשש שניתן להשתמש ברשת בכדי להחניק יישומי בלוקצ’יין מתחרים ולא ממשלתיים, אולם זה לא סביר למדי. היישום שיצליח הוא זה שיעמוד בקנה אחד עם כל החוקים והתקנות בסין, אשר בו זמנית נדרשים ומוערכים על ידי המשתמשים. השליטה ברשת היא רק שהסינים יוכלו להמשיך ולצנזר יישומים, מידע ורעיונות שלדעתם הם מסוכנים לקיומם שלהם או פשוט גרסאות לא נוחות של האמת..

CryptoNews התעניינה בהתפתחויות של פרויקט זה, לכן אנו נספק לך באופן קבוע עדכונים על עדכונים חדשים הקשורים ל- BSN. מה אתה חושב על הנטייה של BSN וסין לפתח את היואן הדיגיטלי? למידע נוסף על BSN, עיין בגרסה האנגלית של ה- נייר כתיבה מקורי פורסם בספטמבר 2019.