דע שהלקוח שלך עומד במגבלותיו עם מטבעות קריפטוגרפיים

מונח ראשי תיבות עסקיים KYC – הכירו את הלקוח שלכם

השבועות האחרונים היו מערבולת של שוטים בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים. מאז שיאו של ביטקוין בתחילת דצמבר, זו הייתה כותרת בזו אחר זו בכדי לשמור על משקיעי הצפנה והסוחרים כשממשלות ברחבי העולם משמיעות הצהרות החל מבשר רעות עד מעורפל..

ממשלת דרום קוריאה עצמה לא יכולה לקבל את הסיפור שלה ישר. יום אחד, ראש משרד המשפטים, פארק סאנג קי, אומר זאת הוא מכין הצעת חוק לאיסור סחר בבורסות. היום שאחרי גורם במשרד האוצר מחזיר את הצהרותיו של פארק אומר שיש צורך בדיון נוסף.

הוא גם אמר כי הדיון מתנהל כיצד הממשלה יכולה להסדיר באופן סביר את המסחר בקריפטוגרפים שמתחמם יתר על המידה בהתנהגות לא רציונאלית וספקולטיבית, דיווח יונהפ. “פרספקטיבה מאוזנת היא הכרחית מכיוון שטכנולוגיית הבלוקצ’יין רלוונטית מאוד לתעשיות רבות כמו ביטחון ולוגיסטיקה”, הוסיף פקיד משרד האוצר להצהרתו..

ואז ביום שישי שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ’ין נאם במועדון הכלכלי של וושינגטון ותקע את רגלו כל כך הרבה בגרונו, שווקי הקריפטו הגיעו להבנה שלרגולטורים אין מושג כיצד להילחם בתופעה ההולכת וגדלה.

בין דרום קוריאה החוזרת בהצהרותיה לבין הודאתו של מנוצ’ין בבורות, השווקים הקריפטיים הותירו את FUD מאחור. אבל, אל תטעו, הם הולכים לנסות לשלוט בדברים השנה וכבר עובדים בדיוק על זה בכך שהם עוזרים להפוך את הביטקוין לבלתי שמיש בכל מובן מעשי.

הֲגָנָה? ממי?

כל הרגולטורים הללו מנסים למכור את הפיצוחים הבאים כהגנה על הצרכן. הכל נמכר ככה. אבל מה שהוא בסופו של דבר הוא הגנה על מעצמות התעשייה המעוגנות. ומכיוון שמטבעות קריפטוגרפיים מהווים איום ישיר על המערכת המוניטרית העולמית, האנשים החזקים ביותר בעולם יילחמו בשיניים ובציפורניים כדי לעכב את צמיחתם..

אך מעבר למאפייניו של מנוצ’ין להיות איש העם, דחף הערותיו הציג חוסר הבנה מדהים לגבי אופן פעולתן של מטבעות קריפטוגרפיים. והחשיבה שלו היא שמכיוון שבארה”ב יש אנטי הלבנת הון וחוקי הלקוחות שלך, ספקי תוכנת ארנק, מחויבים לשמור על חוקים אלה.

מנוצ’ין אמר, “בארצות הברית – ואנשים אולי לא מבינים זאת – על פי החוקים שלנו, אם יש לך ארנק לבעלות ביטקוין., לחברה אותה חובה כמו בנק להכיר את הלקוח שלך. לכן, בארצות הברית יש לנו כללים לאיסור הלבנת הון, עבור כל סוגי הגופים השונים אנו יכולים לעקוב אחר סוגים אלה של [עסקאות]. לשאר העולם אין את זה. אז אחד הדברים שאיתם אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק מאוד עם ה- G-20 הוא לוודא שזה לא יהפוך לחשבון הבנק הממוספר בשוויץ. “

מה שמדהים כאן הוא שראשית, מנפיקים רבים של מטבעות קריפטוגרפיים אינם למעשה חברות וכי תוכנות קוד פתוח נוספות אינן בבעלות אף אחד, אז איך מיישמים את חוקי AML ו- KYS על תוכנות ארנק חופשי בעלות קוד פתוח,?

ההבנה של מנוצ’ין את השוק הזה כל כך מוגבלת שהוא לא יכול לעטוף את הראש סביב העובדה שמחלקת האוצר שלו ומס הכנסה לא הגדירו נכסים דיגיטליים מבוססי בלוקצ’יין כמטבעות, אז איך אתה מסדיר את המנפיקים שלהם כמו בנקים תחת חוקי ארה”ב? ומכיוון שהם מסווגים לצרכי מס כרכוש, מדוע מנפיק ארנקים, גם אם מדובר בחברה, צריך לציית לכללי KYS ו- AML לאנשים המאחסנים את רכושם באופן אישי?

מי אמור לדווח על עסקה חשודה באוצר, סטיב? Who?

יכולתי להמשיך בטעות העמדה של מנוצ’ין ואני יודע שכמובן, ניתן (וככל הנראה יהיה) לתקן את החוקים בכדי לכסות כמה מהנושאים הללו, אך האמת היא שאין מי שיישא באחריות כאן. יש ממש מאות יישומים שם שיכולים לארח ביטקוין. יישומים אלה אינם מרוכזים בשום צורה שהיא, לקבוצה הכותבת את תוכנת הארנק אין את המפתחות שלך. למעשה, זה כל העניין של הארנק. רק לאדם שמפעיל את אותו ארנק יש את המפתחות ואת הכוח לאשר עסקאות, או שלא.

אז האם כל בעל מטבעות קריפטוגרפיים נחשב כיום לבנק משלו? אם כן, אז (מכיוון שביטקוין הוא רכוש) כל בעלי הבית הם בנקים. כך גם כל מי שבבעלותו ספר אלקטרוני בקינדל. מכיוון שכל זה מגוחך לחלוטין, מנוצ’ין מודה כי אין שום דרך מעשית ליצור סוג של תאימות שהם עשו עם הבנקים, שמשרד האוצר מסדיר ישירות..

כעת, כמה פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים יוצאים מגדרם לקידום תאימות KYS ו- AML שלהם, לפחות בתיאוריה. אם המידע על הבלוקצ’יין שקוף וזמין לביקורת אז זהו. יש את המידע ואם האדם מחליט לא לשתף את המידע ברצון עם מס הכנסה, זה נמצא עליהם.

בעיית הרשות

הבעיה האמיתית היא שרשויות אלה יוצרות אי וודאות עם ניהול כושל של נכסים ורכוש מקרקעין. התקנות השרירותיות והכבידות שלהם יוצרות “חורים” פיסקאליים מילוליים ברחבי העולם שעלינו לחפור בעצמנו מתוכם..

ואז הם כועסים כשאנחנו יוצרים פתרונות להימנע מהם. אכיפת כללים היא תמיד הרסנית. זו הבעיה המהותית בכל צורות התכנון המרכזי. וזו קללת הלך הרוח האוטוריטרי להאמין שהכללים חשובים יותר מהשפעותיהם על אנשים. חוקי KYC הם דוגמה קלאסית לאופן בו מדינה אחת מנצלת לרעה את מעמדה הדומיננטי בשוק העולמי בכדי לאלץ את פתיחת ספרי הבנקים הזרים לרדוף אחר מעלימי מס.

מנוצ’ין הפונה לחשבונות בנק שוויצרים אנונימיים מעיד על הלך הרוח שלו. פרטיות הבנקאות בשוויץ נפתחה בשנת 2010 עם האיום של ארה”ב להסיר את כל הבנקים ממערכת התקשורת האלקטרונית הבינלאומית SWIFT. הוא מזהיר את כולם שיעשו זאת לקריפטו. הבעיה היא אזהרות הן כל מה שיש לו באמת. תוך יומיים מההערות של שופט המשפטים על איסור מטבעות קריפטוגרפיים, ברמת הרחוב מחאה וסערה ציבורית אילצו את הממשלה לסגת לגמרי.

המלחמה בטרור, עצמה התגובה למדיניות החוץ והמוניטרית ההורסת של ארה”ב, שימשה כדי להצדיק זאת. ומכאן קיבלו המטבעות הקריפטוגרפיים את פרץ ההתעניינות האמיתי הראשון שלהם. הודות למדיניות ארה”ב יתר על המידה התרחש שוק השוורים הראשון בביטקוין והוא קפץ משם לסין במהלך מעוף הון מסיבי בשנים 2013-15.

פרטיות אינה טרור

פרטיות פיסקלית אישית הייתה הנורמה לאורך כל ההיסטוריה האנושית עד העבר הקרוב. ועכשיו ממשלות בכל רחבי העולם מאמינות שיש להן זכות לדעת הכל אודותיך ועל ההתמודדות שלך. אין עוד חזקת חפות כלכלית עד שיוכח אשמה. אך ככל שהם מנסים לאגד את שווקי הקריפטו כך אנשים יעריכו יותר את האנונימיות שמציעים מטבעות מסוימים.

מצב הרוח הפוליטי הנוכחי רעיל. אנשים מוכנים לסבול מביורוקרטיות תקנות ולא תקינות כל עוד הם מרגישים שהם מקבלים משהו בתמורה לכך או נמנעים מהגרוע מזה..

המעצמות המעוגנות נלחמות ברפורמה אמיתית באמצעות תוצאה בחירות בארה”ב ובאירופה, משקות את הברקזיט, נלחמות בטראמפ בכל מקום, ומסמיכות את פולין על שינוי חוקיה. כעת עיניהם נשואות למטבעות קריפטוגרפיים. זה, לדעתי, מוביל לרגע אמיתי של “תנו להם לאכול עוגה”, שבו עוד חתרנות של מה שהעם רוצה תיתקל בהתנגדות אלימה..

רק תשאלו את דרום קוריאה. מה שקרה השבוע הוא רק ההתחלה.

אם מנוצ’ין היה חכם, הוא היה עוקב אחר מטבעות הפרטיות עכשיו, לפני שיש להם משיכה אמיתית בענף. אבל הוא לא חכם. חבריו לוול סטריט מעוניינים הרבה יותר לשלוט בביטקוין כדי להרוויח ממנו כסף באמצעות עתיד, תעודות סל ממונפות והקמת חסמים למסחר. ואז השתמש בו כדי לעכב את צמיחת הענף.

ותאוות הבצע והצורך בשליטה הוא עקב אכילס שלהם, כי כל מה שהוא יעשה זה להבטיח שכל מה שעשו לביטקוין לא יקרה לאחרים. הם יאטו את המעבר לקריפטוסים, אך הם לא יהרגו אותו. הסטייה בשווקי ההון גדולה מדי.

זה מה שכל הפיצוץ של 2017 היה – דרישה מוגבלת למשהו אחר, משהו שמסוגל להשליך תשואה אמיתית והבטחה לייצור עושר אמיתי. האם 2018 תהיה השנה בה נסתער על הבסטיליה או נגלול ונלך לישון?

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.