מדוע אנשים נופלים להונאות קריפטו?

עובדה ידועה היא כי סצנת הקריפטוגרפיה עמוסה בהונאות המנצלות אנשים לא מודעים ונאיביים. מאמר זה ידבר על הסיבה שבגללה אנשים בסופו של דבר נוכלים ומה הם יכולים לעשות כדי למנוע חזרה על אותן טעויות בעתיד. אם הונאתם או מכירים מישהו שונא מאמר זה ייתן לכם תובנות ועצות.

אנשים מתרמים וזה נורמלי. התעלם מכל רגשות האשמה או ש”הייתם צריכים להיות חכמים יותר “. זו חוויה שקשורה לאובדן, אז זה כואב, אבל כדאי לנצל את המיטב וללמוד לקח. יש אנשים שפשוט רוצים לנצל אתכם, את הרצונות, היעדים, השאיפות שלכם ולא ממש אכפת להם להגשים את החלק שלהם במציאה. הדבר החשוב ביותר שיש להבין הוא שזה יכול לקרות לכל אחד, והדבר האחרון שעליכם לעשות הוא להאשים את עצמכם שנפלתם להונאה. באופן אישי הונאתי פעמיים ובשתי הפעמים נזקקתי למשהו חשוב ומהיר, שהוא מתכון מושלם לרמאים.

לעיתים קרובות יש תחושת דחיפות

בני אדם מונעים על ידי רגש. זו הסיבה שבגללה הונאות עובדות. לרוב, הרמאים מצליחים כאשר הם מציבים את עצמם כפתרי בעיות, אנשים שיודעים להתמודד עם בעיה ספציפית, דחופה וחשובה שיש לך.

הם יטענו שהם מכירים את הפתרון ויכולים לגרום לבעיה להיעלם במהירות ובקלות, אך עליכם לפעול במהירות. בהתאם לרמות הלחץ שלכם, ניתן לראות בכך מתנה מהאלים, “סוף סוף הופיע פיתרון לאחר חיפוש כל כך הרבה זמן”. אתה אומר לעצמך “הבעיות שלי יסתיימו בקרוב.” לפני שליחת העסקה. במיוחד בקריפטו, זהו תשלום שאינו ניתן להחזר. אין חיוב חוזר. ראה, הרמאים משגשגים בדחיפות, בדיוק כמו כל עסק אחר שמנסה לגרום לאנשים לקנות את המוצרים או השירותים שלהם. באותו מודל בדיוק משתמשים במכירות לגיטימיות, כאשר הלקוח מקבל מוצר או שירות (וערבות להחזר כספי) בסוף החוויה.

הפיתרון הוא לא להלחץ על בעיות והימנעות מליפול בהשפעת פתרונות מהירים וקלים כביכול. המשך לפתור את הבעיה שלב אחר שלב, ויישם את שאר הפתרונות להלן כדי להבין אם אתה מתמודד עם רמאי או ספק לגיטימי.

שאל שאלות נוספות

רוב הרמאים מחפשים טרף קל, ולכן באחריותכם להימנע מלהיות קורבן. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לשאול הרבה שאלות לגבי כל מה שהם מציעים. הם צריכים להיות מוכנים לספר לך יותר על התהליך שלהם בלי שום בעיה. אנשים גדולים יספקו גם הוכחת מקוריות, על ידי הפנייתך לאדם אחר או לחברה אחרת או על ידי מתן גישה למוצר ולשירות לפני כן, כך שתוכל לבדוק זאת בעצמך.

שאילת שאלות נוספות יכולה רק ליצור יתרונות חיוביים לקראת זיהוי אדם כרמאי או לא. אין שיטה יעילה לחלוטין מכיוון שחלק מהנוכלים מוכנים לשאלותיך. הם נקטו צעדים להכנת תשובות ויצירת כל המסמכים שתבקשו.

בצע בדיקת נאותות

לבדוק, לבדוק, לבדוק. יש אלפי רמאים שמתיימרים להיות מישהו שהם לא. לרוב מישהו שניתן לזהות שאנשים יכולים להתרגש ממנו. כמו שאמרנו קודם, אנשים אלה מסתמכים על רגשות כמו התרגשות, כעס, תסכול, לחץ כדי לגרום לך לעשות דברים שלא היית עושה אחרת.

אנשים הם יצורים רגשיים, ואנחנו משתמשים בהיגיון כדי להצדיק את מעשינו. אל תיצרו את הסיפור שמביא אתכם להונאה. בחר בראש סדר העדיפויות שלך לבדוק את תקפות הצהרותיו של אדם זה לפני שאתה בכלל מתחיל לשקול אם ההצעה היא בשבילך. הימנע מהחלטות פריחה שבסופו של דבר עולות לך כסף.

הדרך הטובה ביותר להשיג חריצות היא לבקש משהו שמדגים שהם מחזיקים בערוץ התקשורת, הם מספקים את המוצר, השירות או באמת יכולים לפתור את הבעיה. בקשו מהם להכין סרטון פרטי בערוץ היוטיוב שלהם ולשתף אותו אתכם. בקשו מהם להראות לכם יצירות קודמות, והגיעו אל הפרסומים. בקש מהם ליצור איתך קשר עם אנשים אחרים שהשתמשו בשירותיהם. בקשו מהם להצטרף אליכם בשיחת סקייפ. כל זה אינו 100%, אך הוא מגביר את אתגר המכירה, ויש לכך נטייה להפחית את כוונתם של אנשים להונאה..

זה עלול לגרום להם לאבד עניין ולראות אותך כאדם קשה להונאה. העניין הוא לשמור על קור רוח והגיון כי הם מעלים אותך על רגשות. אם אתה רואה מישהו שדוחק בך לעשות דברים “עכשיו!” זה דגל אדום ענק, ובאחריותך לראות אותו.

אין רווחים מובטחים

קבל את העובדה שעליך ליצור ערך לאחרים ולהשפיע על חייהם של אנשים אם אתה רוצה להיות עשיר. אין שגשוג בן לילה אלא אם כן תזכה בהגרלה. גם זה לא הופך אותך לעשיר, כי לעשירים יש יותר נכסים מאשר התחייבויות (תודה לרוברט קיוסאקי), וזה לא קשור לכמות הכסף שיש לך ביד. זה קשור לתזרים מזומנים.

לגרש את הרעיון הזה שאתה יכול להתעשר בן לילה ולקבל את המציאות. עכשיו אתה חסין מניסיונות הונאה שמסתמכים על הרעיון שאנשים מאמינים במושגים כל כך לא מציאותיים. לא כל הכסף שעושה תוכן, אסטרטגיה והבטחות מזויף, אבל אלה שמבטיחים הם ממש לא ישרים. איש אינו יכול להבטיח לך שתרוויח כסף, אך הוא יכול להבטיח להחזיר לך את כספך אם אינך מרוצה מהמוצר או מהשירות..

סיכום

אנשים מקבלים החלטות על סמך רגשות. אם אתה לא נותן לבעיות להכריע אותך, הרמאים יתקשו מאוד לשכנע אותך ליפול למשחקים שלהם. פירוש הדבר ששמירה על רוגע וריאליזם חיונית למאמציך להימנע מהונאות.

מטבעות קריפטו היוו מודל עסקי משתלם מאוד עבור אנשים המעוניינים לנצל אחרים. רוב המשתמשים החדשים לא באמת מבינים את הטכנולוגיה, ורובם לא רוצים להשיג הבנה זו. אל תהיה כזה. פתח את דעתך ללמוד עוד ולהבין יותר. על ידי הקשבה מדוקדקת, שאלת השאלות הנכונות, דרישת הוכחות, ביטול דחיפות וביצוע בדיקת נאותות, לעתים קרובות תוכל לרדת לעומק הדברים..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.