הבנת העקרונות של מיסוי מטבעות ושיטות עבודה שוטפות

מבוא

מאז שהמטבעות הקריפטוגרפיים הפכו להיות רלוונטיים, ממשלות ברחבי העולם החלו בדיונים כיצד להסדיר את הענף ולהטיל עליו מיסוי יעיל. חלק גדול מהקהילה לא מסכים עם זה, בהתחשב בכך שהמטרה העיקרית של המטבעות הדיגיטליים היא להיפטר מהריכוזיות וליצור חברה פיננסית חדשה שאינה נשלטת על ידי רשות מרכזית. למרות היבט זה, יש לכבד את הרגולציה אם ברצונך להישאר מחוץ לצרות.

עד כה אין גישה סטנדרטית כלפי מיסוי מטבעות קריפטוגרפיים, לכן במאמר זה נחקור עקרונות מיסוי ונדון האם יש לחייב במס במטבעות קריפטוגרפיים.

עקרונות המיסוי

כדי לבעוט דברים, מיסוי ממלא כמה תפקידים מהותיים בכלכלות המודרניות, ולכן עולם ללא מיסים הוא בעיקר אוטופיה בשלב זה. עם זאת, חלק מתפקידי המפתח הללו כוללים הוצאות מימון הנדרשות להפעלת שירותים ציבוריים לצד התחייבויות אחרות, סיוע במילוי ושמירה על העדפות הון ממלכתיות, השפעה על התנהגות השוק, החלקת התנודות המקרו-כלכליות ותמיכה בענף לאומי מגוון, שיעורי תעסוקה וכלכלית. צְמִיחָה.

מחקרים הראו כי ישנם בסך הכל ארבעה עקרונות הקשורים לתכנון יעיל של מסגרת המיסוי. צריך לגבות את זה בפשטות, יציבות, ניטרליות וגמישות. בלי קשר, מסגרת מיסוי המטבע הפיאטי משתנה מאוד ממדינה למדינה והיא רחוקה מלהיות פשוטה, יציבה, גמישה או ניטרלית. אם לשפוט לפי היבט זה, אי אפשר לצפות לגישה מתכנסת כלפי מיסוי קריפטוגרפי. בנוסף, בשלב זה מדינות אינן יכולות להסכים אם להתיר או לאסור את גל המטבעות החדש, ולכן מיסוי יעיל עליהם חייב להיות תהליך ארוך..

האם יש לחייב במס בקריפטו?

התשובה לשאלה זו די מורכבת ומשתנה בהתאם למדינה בה אנו לומדים. באופן כללי, ממשלות מטילות מדרגת מס ואחוזים על רווחים שהושגו אזרחים באמצעות עבודתם, השקעותיהם או מזלם. רווחים מתקבלים בדרך כלל בצורה של מטבעות פיאט, ולכן יש לשלם מיסים גם בפיאט. דברים הגיוניים עד כה. עם זאת, התהליך מבלבל הרבה יותר כאשר מטפלים במטבעות דיגיטליים, מכיוון שרוב המדינות אינן מסווגות אותם כפיאט. עם זאת, אתה עדיין יכול להרוויח רווח באמצעות קריפטו. אז האם צריך לחייב אותו במס?

מנקודת מבט ממשלתית, חלק מכל ההכנסות צריכות להיות לקידום אספקת טובין ושירותים ציבוריים. אם אנשים לא יתרמו, החברה הנוכחית תיכשל. ובכל זאת, כיצד תוכלו למס על נכס דיגיטלי שאינו מוכר ומוסדר רשמית על ידי גוף ממשלתי? אחרי הכל, אינך יכול להטיל מס של 16% על אחזקות ביטקוין, אלא אם כן אתה מתכנן לקבל אותו גם כאמצעי תשלום..

ברמה התיאורטית, רוב המטבעות הקריפטוגרפיים הם חצי או אנונימיים לחלוטין. אין דרך קלה לקבוע את תיק ההצפנה של הפרט אלא אם כן הוא עוסק במסחר, או מגיש את המידע שלו. בגלל זה, זה יותר הגיוני לחייב מיסוי בקריפטו ברגע שהוא מוחלף לפיאט. אבל מה קורה אם מטבעות קריפטוגרפיים מאומצים המונית וכלכלת פיאט מפסיקה להתקיים? הקונצנזוס הכללי כאן הוא שרק הזמן יגיד.

כעת, לאחר שהצגנו את הנחיות המיסוי הכלליות בעולם, והוויכוחים לגבי הגישה הנכונה ביותר עבור שוק הקריפטוגרפים, הגיע הזמן להתייחס לכלליות ולשיטות המקובלות במסגרת מיסוי הנכסים הדיגיטליים באיחוד האירופי ובארה”ב. מדינות.

מיסי מטבע דיגיטלי באיחוד האירופי

מכיוון שהאיחוד האירופי מונה 28 מדינות חברות (בקרוב 27), אין זה מפתיע כי לא קיימת מדיניות מיסוי מתואמת. עם זאת, מדינות אלה דומות בעיקר כשמדובר בחקיקה ובמדיניות הציבורית שלהן, כך שלא ניתן לצפות להבדלים גדולים.

קיימת החלטה שניתנה על ידי בית הדין האירופי לצדק החלה בכל מקום באיחוד האירופי, הקובעת כי נכסים דיגיטליים מייצגים סוג של מטבע. ככאלה, כל העסקאות פטורות ממס ערך מוסף, המכונה מע”מ. למרות זאת, אין מדיניות יחידה לגבי האם יש להחיל צורות מיסוי אחרות, כגון מס רווח הון, על רווחים מבוססי קריפטו..

בגרמניה, משרד האוצר החליט שלא לגבות מס כאשר משתמשים במטבעות דיגיטליים לרכישת מוצרים ושירותים, אך עושים זאת כאשר אנשים חורגים משולי רווח שהוטלו. אסטוניה גובה גם מע”מ וגם מס רווחי הון, מכיוון שהיא רואה כי מטבעות קריפטוגרפיים הם לא רק אמצעי תשלום אלא גם כלי השקעה. צרפת הפחיתה את שיעור המס הקשור לסוחרי קריפטו קמעונאיים, ואילו רווחים הקשורים לקריפטו שהושגו על בסיס חד פעמי נחשבים לרווחים שאינם מסחריים ואינם חייבים במס.

מצד שני, כמה מדינות באיחוד האירופי, הנחשבות ידידותיות להצפנה, בחרו בגישה אחרת. בהולנד, שימוש במטבעות דיגיטליים מסווג כחילופי טובין, ולכן אינו חייב במס. לעומת זאת, אחזקות קריפטו ממוסות בשיעור הכנסה בסיסית. דנמרק רוצה להפוך לחברה הראשונה ללא מזומנים בעולם, ולכן כדי לעודד צמיחה בקריפטו, היא לא תחייב מיסוי על סוחרי מטבעות רווחים ורווחים נלווים – זה לא חל על עסקים מבוססי קריפטו, שיחויבו במס בהתאם..

מיסי מטבע דיגיטלי בארצות הברית

בשנת 2014 פרסמה שירות ההכנסות האמריקני (IRS) מערך הנחיות המיועד למשקיעי מטבעות קריפטו, והודיע ​​להם כי “מכירה או החלפה של מטבע וירטואלי להמרה, או שימוש במטבע וירטואלי להמרה לתשלום עבור סחורות או שירותים. בעסקת כלכלה בעולם האמיתי, יש לה השלכות מס העלולות לגרום לחבות מס. “

היבט חשוב שיש לזכור הוא כי מס הכנסה החליט להתייחס למטבעות דיגיטליים כאל נכס, כלומר כל העסקאות חייבות במס, לא משנה אם אתה רוכש סחורות או שירותים. עם זאת, המס הרלוונטי ביותר עבור משקיעי קריפטו הוא מס רווח הון, שקורה כאשר נכס דיגיטלי נמכר במחיר גבוה יותר ממה שנרכש עבורו. עם זאת, מכיוון שאנו עוסקים בקריפטוסים הידועים בתנודתיות שלהם, מעקב אחר המחירים הראשוניים עשוי להיות מורכב למדי. יש שהצהירו כי מס הכנסה רוצה שאנשים יצייתו, על ידי שהם עושים כמיטב יכולתם להבין רווחים חייבים במס.

מי שלא מדווח על מיסי הביטקוין למס הכנסה יכול לצפות לקנסות של 250 אלף דולר, וכנראה זמן מאסר, ולכן אין להקל בזה. מכיוון שאין מנגנון דיווח מוגדר, ומס הכנסה לא פרסם הנחיה ברורה כיצד להתמודד עם מיסים מבוססי קריפטו, דיווחים מצביעים על כך שמעל 46% מהמשתמשים לא דיווחו למס הכנסה..

סיכום

כפי שאתה יכול לראות, המדיניות משתנה מאוד ממדינה למדינה, ועדיין קיים בלבול רב במונחים של סוגי הכנסות הקריפטו חייבים במס, על מה יש לדווח ומה שיעורי המס. בעתיד, מדינות בתקווה יבחרו בגישה סטנדרטית, או לפחות יציעו הנחיות ברורות כיצד יש לדווח על הכנסות הקשורות לקריפטו. זה רלוונטי במיוחד כעת, בהינתן שיעורי התנודתיות המוגברים, מחזורי המסחר ושווי השוק הכולל של תעשיית הקריפטו.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.

הצהרת אחריות: אמנם עשינו כמיטב יכולתנו לאסוף ולבדוק עובדות את כל המוצג במאמר זה,

אנא עשה מחקר משלך אם אתה עומד להגיש מיסים הכוללים רווחי קריפטו.

התייעץ עם רואה חשבון או איש מקצוע אחר, זוהי סקירה אינפורמטיבית, ללא ייעוץ להגשת מס.