מה יש בחנות לאתריום בעתיד הקרוב?

הביטקוין הוא תחנת הכוח של תעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים, יישום הבלוקצ’יין הראשון והאמין ביותר. כמובן, זה התחיל הכל. עם זאת, בדיעבד, הביטקוין רחוק מלהיות מושלם. ישנם פרויקטים רבים אחרים שבנו על בסיס זה שביטקוין סיפק ויצרו גרסאות משופרות של מטבע החוץ.

פרויקט אחד כזה הוא האת’ריום הידוע מאוד. אנחנו לא מתכוונים לכסות כאן את היסודות ואת ראשיתו של פרויקט זה, אלא נתמקד בעתיד ובמה שצפוי לקרות ברשת על פי נתונים ציבוריים. לקבלת התייחסות היסטורית, כיסוי בסיסי והיסודות שאתה צריך לדעת על הפלטפורמה, אנא קרא את המאמר “מה זה אתריום”.

המצב הנוכחי של את’ריום

לפני שנדבר על העתיד, נתמקד במה שקיים. ברגע זה, Ethereum משתמש באלגוריתם קונצנזוס של הוכחת עבודה, מה שאומר שכורים פועלים באופן פעיל חומרה ותוכנה, המאמתים עסקאות Ethereum, וזוכים ב- ETH כפרס על תרומתם. היזמים עובדים באופן פעיל על שיפור תוכנת הליבה של הפלטפורמה, ומכינים אותה לשינויים שעליהם נדבר בחלק הבא..

יש 194,853 חוזי אסימון ייחודיים שנכתבים כרגע בפלטפורמת את’ריום. מספר זה כולל את כל ה- ICO, אסימוני השירות, יישומי בלוקצ’יין פרטיים וכל פרויקט ששילב מבנה אסימונים המבוסס על Ethereum. זה לא מספר המשקף את הפרויקטים הפעילים המשתמשים בעקביות ברשת. זה רק מספר של כמה פעמים נוצר אסימון חדש, ללא קשר למה שקרה לו.

אפשר לומר, מספר לא מבוטל של ניסיונות יצא לפועל, ללא קשר לתוצאתם. Ethereum שוחרר בשנת 2015, כך שמעגל לכ- 48,000 חוזים ייחודיים בשנה. משמעות הדבר היא שמפתחים אחרים שאינם גרעיני ליבה מעוניינים לבנות על אתריום, וכי הם רואים פוטנציאל.

עם זאת, רבים מהם נכשלו. עסקאות אתריום זולות, אך אם אתה מבצע עסקה בכל פעם שאתה צריך לכתוב כמה נתונים, זה יכול להבריח משתמשים, ואם מפתחים לוקחים עמלות אלה בעצמם, הם מסתכנים להביא את עצמם לפשיטת רגל..

העתיד של את’ריום

את’ריום מתכונן למעבר מרכזי באלגוריתם הקונצנזוס שלו. התוכנית היא לעבור בהדרגה מגישה של הוכחת עבודה לגישה של הוכחת העניין. משמעות הדבר היא שבמקום שיהיו כורים עם חומרה פיזית המאמתים את העסקאות, הם יאושרו באמצעות “ההימור” של את’ר. זה יאפשר לרשת להתמקד ולצמוח ללא כל קורבן לביטחון.

לפחות זו התקווה. למפתחים העומדים מאחורי הפרויקט המבוזר עומדת משימה משמעותית אם הם רוצים לעשות זאת נכון. אבל הם לוקחים את הזמן ואת כל הצעדים הנכונים כדי להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה. בגלל האופי המבוזר של הפלטפורמה (וכל התעשייה הזו), ישנם קווים רבים בחזית.

רוֹגַע

השם הרשמי של המעבר להוכחת יתד נקרא על ידי מפתחי הפלטפורמה Serenity. החדשות האחרונות בנושא הגיעו מ- CoinDesk, שם הם מתארים את המידע הידוע הזמין לציבור שאומר שהקוד הראשון מתחייב יגיע עד סוף יוני 2019..

ציר הזמן המוצע של היזם הוא להשיג את היישום הפונקציונאלי הראשון של פלטפורמת הוכחת ההימור עד ינואר 2020. לעת עתה, נראה כי התוכנית היא להעביר ובמקווה לעבור “ללא חשש” ל- ETH 2.0. מה יהיה המקרה עדיין לא נראה. בתיאוריה אין שום דבר שמונע ממפתחים להמשיך ולמכור את הגרסה הנוכחית של את’ריום. ישנם שני מניעים שיעזרו למעבר, אך רק אחד מהם יציב.

  1. מפתחים יפסיקו לעבוד על ETH 1.0. כל הכורים שימשיכו לכרות את הפלטפורמה ייאלצו לאגד משאבים יחד כדי להמשיך בפיתוח, או להמשיך בדיוק כמו Ethereum Classic ולחסל את הפיתוח לחלוטין..
  2. תנועת מחירים של ETH 2.0 ו- 1.0. זה, כמובן, יהיה גורם מכריע משמעותי שיקבע את הנכונות של אנשים להימור ולהפסיק את הכרייה.

במקרה שמזלג לא קורה, התרחיש הסביר הוא כי POW ו- POS יתקיימו יחד לזמן מה. זה במקרה של מזלג שקורה בתחילת פונקציות הפלטפורמה החדשה.

תוכנית הקופה

על מנת להקל על חלוקה הוגנת ושווה של משאבים שהושקעו, היזמים מתכננים ליצור חוזה חכם שיקבל את ה- ETH ויפעיל אותו בינואר 2020. תאריך השחרור הצפוי של כתובת החוזה החכם נקבע אי שם במהלך אוקטובר 2019 במהלך Devcon. , כאמור על ידי ג’סטין דרייק, חוקר קרן את’ריום שהציע את התאריך ה -30 ביוני לסיום הקוד במהלך הרכבה 17 של מאמתים ETH 2.0 פְּגִישָׁה.

התוכנית היא לשתף בפומבי את כתובת החוזה החכם במהלך האירוע, ולקוות להימנע מאנשים שנרמים בדרך. כמובן, ניסיונות כאלה יכולים להיחשב כרגילים בשלב זה, למרבה הצער. ההכרזה הציבורית אמורה לספק שכבת הגנה לאנשים שרוצים להניח את מטבעותיהם. אנו מצפים שזה יעבוד בצורה דומה ל- ICO, אלא שתקבל את ה- ETH שלך בחזרה ברגע שתקופת ההימור שלך תסתיים. בשלב זה לא פורסמו פרטים מפורשים לגבי משך תקופת ההימור, אך אנו מצפים כי מידע נוסף ייחשף בקרוב.

אם התחייבות הקוד מתוזמנת ל -30 ביוני, אנו נבחן נתונים קונקרטיים שניתן להשתמש בהם כדי להסיק מסקנות לגבי האופן שבו התהליך כולו צפוי להתרחש..

צל אתריום – אלטרנטיבי

עוברים לנושא אחר הקשור לאת’ריום. אלטרנטיבה היא מזלג ידידותי של הבלוקצ’יין ETH אשר ישמש בעיקר לבדיקת הוכחות-מושג בסביבה חיה. היוצר, מפתח בשם ג’יימס הנקוק טוען כי הוא קיבל תמיכה משמעותית על ידי כורים ומפתחים אחרים במרדפו ליצור מה שנקרא “רשת אחות”..

זה צפוי שבלוקצ’יין זה יהיה הראשון ליישם את Proof-of-Work Progressive שהוא האלגוריתם הקונצנזוס לתקופת המעבר שמפתחי ETH מרכזיים לקחו את זמנם המתוק לפני יישומם. שינוי זה באלגוריתם יבטל את האפשרות שמכונות ASIC יכרו את הבלוקצ’יין, דבר שאת’ריום היה נחוש בדעתו להימנע מראשיתו של ASIC, אך נכשל מאז..

עם זאת, רבים מאמינים כי השתתפות ASIC ברשת אינה מהווה דאגה גדולה, מכיוון שהם אינם גדולים מספיק בכדי להתחרות בכוח ה- GPU ולשנות באופן דרסטי את קושי הרשת. ג’יימס הנקוק מאמין עם זאת שיש ליישמו, או לפחות לבדוק אותו בסביבה חיה. זו הסיבה שהוא יצר את המזלג הזה של את’ריום והזמין כורים רבים להתחיל לתרום לפלטפורמה,

סיכום

את’ריום מתקדם בתוכניות שנקבעו בעבר. הפלטפורמה צפויה לאפשר אלגוריתמי קופה עד ינואר 2020. האפשרות של מעבר מלא לקופה אינה מחוץ לתחום הריאלי. עם זאת, אם ההחלטה עוברת ברשת מסתכנת במזלג, דבר שיכול לפצל את קהילת הכורים. ישנה תקופת מעבר צפויה, שתשלב הן POW והן POS (אך הולכת להוריד את תגמולי POW block), מה שמניע כורים להעביר את האת שלהם ברשת..