מס הכנסה יעצב מחדש את מדיניות המס שלה ב- BTC בשנה הבאה – למה לצפות כמשתמש רגיל?

כמעט כל שנה, המשקיעים נראים מבולבלים או מודאגים יותר מהגשת המס שלהם. העניינים קשים יחסית למשקיעים בקריפטו בגלל השוק הלא מוסדר והאופי התנודתי של הנכס עצמו. עם זאת, אפריל 2020 עשוי להביא להרגעה רבה עבור משקיעים וסוחרי קריפטו בארה”ב.

במאי 2019 פרסמה מס הכנסה הצהרה שהודתה כי הם מתכננים להציג את ההנחיות האחרונות בנושא מטבעות קריפטוגרפיים מבחינת מיסוי. שימו לב שהם אמרו ‘דברים כאלה’ גם לפני כ -5 שנים ולא נעשה הרבה בעניין זה.

מנקודת המבט של ההשקעה, מס הכנסה אמר כי הוא יתייחס לקריפטוגרפיה כאל נכס, אולם, הרבה שאלות נותרו מעורערות במיוחד עבור אנשים המקבלים מטבע וירטואלי כמשכורת. כנראה שזה תחום חדש לגמרי שבו מס הכנסה אולי יצטרך לשנות את תקנות מס הכנסה שלו.

יש לציין כי בחמש השנים האחרונות חלו שינויים פתאומיים או יותר נכון ‘התקדמות’ בענף. למשל, יש לנו עכשיו מזלגות ודרופי אוויר שממש נותנים למשתמשים אסימני קריפטו ‘בחינם’. עדיין יש להחליט כיצד מס הכנסה יעדיף להתמודד עם מקרים כאלה.

למרבה המזל, כפי שנאמר על ידי המפכ”ל שלהם, די ברור שהארגון ישים דגש רב על כל התחומים הללו בשנה הבאה. עם זאת, המועד המדויק עדיין לא פורסם. למרות שאין לחזות תחזית מוחלטת בעניין זה, קירק פיליפס, שהוא במקרה רו”ח, אמר כי מכיוון שתאריך היעד להגשת החזר המס הוא 15 בספטמבר, מס הכנסה עשוי להיות ‘מחויב’ לברר מדיניות לפני הזמן ההוא.

בסעיפים הבאים נחקור מגוון של נישות שעדיין יש צורך לטפל בהן באופן מקיף על ידי הרשויות או מומחים אחרים כדי להבין טוב יותר את הדיוטות..

כיצד לקבוע את הערך?

ראה, כל המטבעות הקריפטוגרפיים הם תנודתיים. גם אם אנו טוענים שחלק מהאסימונים אינם משתנים ‘הרבה’ – זה יחסי. אין שום השוואה ליציבות המטבעות הווירטואליים עם פיאט וזו אחת הסיבות העיקריות לכך שמס הכנסה או כל ארגון אחר עדיין לא הצליחו להסדיר אותם..

אם נחזור לעניין – על מנת להפוך את המטבעות הקריפטוגרפיים למס חייבים, חייבת להיות דרך לקבוע את שווי השוק שלהם במקרה נתון. על פי ההצהרה הקודמת בשנת 2014, מס הכנסה היה ברור מאוד כי אם נרשמים נכסים אלה בבורסה, יש להעריך אותם על ידי המרה לדולר אמריקאי בשיעור הנתון. יש לציין כי המטבעות הווירטואליים שונים למדי כאשר אנו משווים את הנכסים שלהם עם נכסים אחרים ומה שיותר חשוב הוא שלכל בורסה יש את הנוסחה שלה ולכן על מס הכנסה לתכנן מתודולוגיה מסוימת הניתנת לקיימת בטווח הארוך כדי לחשב את הערך. מטבעות קריפטוגרפיים בבורסות שונות.

היו שפע של הצעות בנושא זה וזו שניתנה על ידי המכון האמריקני לרואי חשבון אומרת כי יש לאפשר לכל אדם להשתמש בדברים הבאים כדי לקבוע את שווי התיק שלו:

  1. צבירת אינדקסים
  2. תעריף יום ממוצע
  3. מחיר חליפין ממוצע

לידיעתך, על פי AICPA, ניתן להשתמש בכל אחת משיטות אלה או על מנת להשיג פונקציונליות טובה יותר או להשתמש בכל שלוש בבת אחת (כמובן שפרמטרי היישום שלהם ישתנו ממקרה למקרה)..

כיצד לקבוע את מספר המטבעות שאתה מוציא?

זהו דאגה מכריעה נוספת. חישוב ערך הארנק שלך הוא דבר אחד וקביעת עלות ההצפנה שהוצאה בזמן תשלום המס היא דבר אחר. חישובים כאלה הם די קלים יותר עבור נכסים שאינם מטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שמסחר במניות מתנהל על פי עקרון בסיס העלות הממוצע – זה מרמז שכברירת מחדל, מוכר מחלק את המלאי המוקדם ביותר. מכאן, שהחישוב (האם מכירה נותנת רווח או הפסד) נעשה על בסיס המחיר המקורי של המניה. על מנת לבצע את אותו ההליך בנישת ההצפנה, אחד השותפים בסטפטו & ג’ונסון אמר כי משלמי המסים צריכים דווקא לזהות את הסכום המסוים (בדרך כלל בשברים) של אסימונים שהם מוכרים כדי שניתן יהיה לרמוז על העיקרון של בסיס העלות הממוצעת..

עם זאת, קירק פיליפס היה ספקן בהקשר זה ואמר כי מתודולוגיה ‘מפושטת’ זו עשויה להתיישן במקרים מסוימים שבהם למטבע אין ערך קונה (למשל כרייה). כך שלדבריו, אם משתמשים בשיטת FIFO במטבעות קריפטוגרפיים היא עלולה לגרום לרווחים היפותטיים, אך במציאות, המוכר לא היה מרוויח שום רווחים ובסופו של דבר, הכלכלה לא תרוויח..

לכן, פיליפס הדגיש כי התעשייה כבר מופצצת בשפע כלים לחישוב מס לקריפטו וכדי להניב את התוצאות הטובות ביותר ולעודד את משלמי המסים להיות חלק מהגל הזה, חשוב לתת להם לבחור בשיטת הגשת המס הטובה ביותר. לאורך זמן, כאשר השוק מתייצב וממשלות מתחילות לקבל מטבעות קריפטוגרפיים, אנו יכולים למטבע פתרונות פה אחד וטובים יותר.

הכסף ‘בחינם’

הטלת מדיניות מיסוי על נכס שהוא מאוד תנודתי ומבוזר היא נושא אחד, אך מה שמסקרן עוד יותר הוא הכסף החינמי שקיבלו מגוון משתמשים בחודשים האחרונים כתוצאה מטיפות אוויר, זיוף והימור. זה שווה לשאלה “כיצד מס הכנסה יחייב עוגת יום הולדת”?

ראוי להזכיר כי על מנת למס מישהו על החזקת המטבעות כתוצאה מכל אחת מהפעילויות הללו, ה’כוונה ‘חשובה מאוד. למשל, רק לכתחילה, אם אדם A שמר את האסימונים שלו בבורסה, שתחליט להפקיד חלק מהארנקים כתוצאה מ- airdrop או מזלג, החוקים למשתמשים כאלה נותרים ללא שינוי מבחינת הגשת מיסים. עם זאת, אם היו מבוצעים הפקדות כאלה על פי רצון המשתמש, אזי יחולו חוקי המס הדרושים.

רק כדי להבהיר את הדברים, חשוב לדון בגישה המשותפת לשכת עורכי הדין האמריקאית בשנת 2018. הם הצהירו כי אם כל אדם אקראי שיש לו חשבון בבורסה הבין שהמטבעות שבבעלותו כפופים למזלג, אז כל יש להכריז על אירוע בזיוף שמיטיב עמו כמס “. עם זאת, חשוב גם להבין שכפי שהציע ה- ABA, יש לחייב במס את המטבעות שהתקבלו בכל אירוע כזה רק כאשר הבעלות שלהם משתנה (כלומר המשתמש מוכר אותם. ).

מילה…

אלה הם כמה מה”המסלולים “שהוזכרו במפורש במכתב על ידי נציב מס הכנסה. עם זאת, סוחרי הצפנה והתעשייה די מעוניינים לדעת מה עוד הם מתכננים להביא מתחת למס המס וכיצד יושג בהנחיה הקרובה..

כמו כן יש לציין כי קבוצות מסוימות הציעו מיסוי על עסקאות קריפטו מהיום להיום (למשל לרכישת מצרכים מקוונים). עם זאת, פיליפ עומד נגדו ואומר כי השימוש בקריפטו יירד בכל מהלך שכזה ועדיף לנו לפטור את המשתמשים מתשלום מיסים על עסקאות מסוג זה תמורת סף מסוים (נניח 1000 דולר)..

אחד החששות העיקריים של משלמי המסים הוא האם הם חייבים לדווח על ה- HODLing או לסחור בנכסים במטבע חוץ או לא. למשל, נכון לעכשיו, אזרחי ארה”ב אמורים לדווח ל- FBAR על כל חשבון המחזיק יותר מעשרת אלפים דולר. אז עדיין לא צפינו כיצד מס הכנסה מתכנן להתמודד עם נושאים כאלה בתחום הקריפטו, בהתחשב בכך שערך המטבעות הווירטואליים משתנה כל שנייה או שתיים.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.