דוח אירוע: ועידת BitcoinWednesday באמסטרדם

יום רביעי הראשון בכל חודש באמסטרדם מציע הזדמנות ייחודית לכל חובב ביטקוין ובלוקצ’יין.

החודש הוא התארח במיקום אחר מאשר בפעמיים האחרונות שנסענו לשם, והיינו שם כדי לאסוף מידע ולהפיק את הדו”ח הזה עבורכם!

המארחים

שוב תודה ל BitcoinWednesday על ארגון הכנס הזה פעם אחר פעם, מכיוון שהוא הוועידה הגדולה ביותר שתומכת בהפצת מהפכת המטבע הדיגיטלי בהולנד.

http://ellnl.h-cdn.co/assets/16/46/980x490/landscape-1479383632-museum.jpgמוזיאון העין לקולנועוגרפיה הולנדית וזרה

הפעם זה היה ממוקם במיקום בתולי וייחודי באמסטרדם שנקרא מוזיאון העיניים. זהו מיקום פנטסטי הכולל מסעדה, כמו גם אולמות קולנוע וחדרי ישיבות מרובים. היינו בחדר שנקרא “החדר למעלה”

התייחסותי לאירוע

כשהגעתי למקום קיבלו את פני אנשי הארגון היפים, שכולם מתנדבים להצלחת הפרויקט. לאחר שהראיתי את הכתובת שלי בה נהגתי לשלם עבור הכרטיס, הדריכו אותי למצוא את חדר הישיבות.

זה התגלה קצת מסובך, אבל אחרי 10 דקות של ניסיון ללא מטרה למצוא את חדר הישיבות, סוף סוף קיבלתי את זה.

מה שחיכה לי בפנים היה משהו שהתרגלתי לצפות אליו. חדר מלא בביטקוין, בלוקצ’יין או חובבי קריפטו!

כוורת

הכנס התחיל במצגת אודות חברת בלוקצ’יין חדשה בשם “כוורת”, השואפת להתחבר לעסקים קטנים ובינוניים ולייעל את תהליכי התשלום שהם מבצעים בפעילות השוטפת שלהם..

זמן ההמתנה הרגיל לפני הסדר תשלום באמצעות המערכת הנוכחית לוקח עד 70 יום, אך עם יישומם זה ייקח דקות בלבד.

יש להם ICO שקורה כרגע, אבל אל תתייחס לכך כעידוד. עשה מחקר משלך והערך.

ביטקוין ופיאט

לאחר המצגת של מר דומן, חווינו התעמקות בהבדלים ובדמיון בין מטבעות ביטקוין לפיאט, בקורלציה לפתרון בעיות הקשורות לכסף..

יחד עם מר הנק ואן ארקל, עברנו איטרציות רבות של מחקריו וצפינו כיצד ביטקוין לא באמת פותר את הבעיות בעולם האמיתי במצבו הנוכחי. יש תקווה, כיוון שכולנו נחווה את האושר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בחיים האלה.

הוא גם שיתף את פרטי הפרויקטים שלו במטבע; בעיקר במקום בו כסף ושירותים עוברים דיגיטציה ומכילים בתוך מערכת אקולוגית קטנה. פרויקטים אלה יושמו בדרך כלל עם פיאט והביאו לעד 80% מהכסף להישאר במקום בו הם היו (בתחילת הפרויקט).

צריך ביטקוין?

זאק הארווי, מנכ”ל חברת כספומט ביטקוין בשם “למאסו,”העביר מצגת מדהימה שהייתה ארוזה במידע שנאסף באמצעות מכונות אלה בשנתיים האחרונות.

בטוח לומר, ואני בטוח שרבים מכם יסכימו, הרבה אנשים סקרנים מה מטבע ההשקעות והביטקוין יכולים לעשות עבורם. האם זה באמת עובד? האם זה בטוח? איך זה עובד? ושאלות אחרות ניתן לענות בקלות על ידי קבלת קצת ביטקוין והתנסות.

ניסויים הם הסיבה העיקרית לכך שאנשים משתמשים בכספומטים של ביטקוין בהינתן מרבית הרכישות של ביטקוין הם בסביבות 20 דולר. סכום זה מרמז כי האנשים שקונים ביטקוין מכספומטים פשוט מתוודעים ומציגים אותם בצורה הנכונה.

יתר על כן, זאק מאמין שכספומטים הם רק שלב מעבר בפיתוח הבלוקצ’יין וכי לא ישמשו אותם בעתיד. עד אז, הכספומטים שמייצרת החברה שלו הם אחת הבחירות הטובות והנוחות ביותר עבור עולים חדשים להשיג ביטקוין בפעם הראשונה..

עדכון שחרור Augur

הדובר מהצוות של אוג’ר מיהר באמת, אבל זה מובן מאחר ועבד על מסגרת זמן של ארה”ב בזמן שהיה באיחוד האירופי. לאחר נאומו, הוא הלך מיד להשתתף בפגישה שבועית, ולאחר מכן הצטרף אלינו למשקאות במסעדה שהזכרתי בתחילת מאמר זה..

הוא סיפר לנו עוד על מחזור הפיתוח של אוגור, כיצד הוא מתנהל, ומה צפוי לנו. אם אתה רוצה להציץ במצגת שלו, תוכל למצוא את כל התמונות ממש כאן.

סטטבוקס

בהמשך הייתה מצגת על Statebox; מצחיק להפליא כרגע ובו בזמן דן בנושאים מורכבים. ג’ל הרולד הוא הממציא שפת תכנות מבוססת לוגיקה שהוא מכנה “Statebox”.

ניתן להשתמש בשפת תכנות זו ליצירת חוזים חכמים שיחזיקו מעמד במבחני הזמן, ניתן לשנותם באמצעות קונצנזוס ויכולים להתקשר עם רשתות אחרות. עוד בפיתוח, עם חווית משתמש גסה, שפה זו כבר הוכיחה את עצמה כפועלת.

למחרת, נפגשנו אני ומר ג’ל פעם נוספת כדי לדון בהמצאתו, שם גילה לי שהיא מיושמת לניהול הזמנות לרכבות, ובשל טבעה הצליחה לחסוך כ -15% הנחה מכל הזמנה.

הדוברים

דומן אורסיק

מנהל שיווק ראשי בפרויקט הכוורת. לפני שהצטרף ל- Hive, עבד כיועץ ICO עבור ICONOMI ומביא את הידע שלו בכלכלות ישנות וחדשות לצוות. לפני מעורבותו ב- ICONOMI, סיפק דומן שירותי PR וייעוץ שיווקי למספר חברות מקומיות ובינלאומיות. יש לו מוניטין גם בסלובניה כיועץ לקמפיינים פוליטיים מוצלחים ולבחירות באזור.

זאק הארווי

זאק ואחיו ג’וש החלו לעבוד עם ביטקוין בשנת 2011. באותה תקופה החליטו השניים להתחיל לקבל תשלומי ביטקוין בחנות הגיטרות המקוונת שלהם בתל אביב. בשנת 2013, כשהם אובססיביים לבעיית הפיכת הנגישות לביטקוין לדרך, האחים הארווי יצרו את האב-טיפוס לאחד מכספומטי הביטקוין הראשונים בעולם שתוכננו בתחילה להביא לביטקוין Meetups במנצ’סטר, ניו המפשייר..

ג’ים בלאסקו

ג’ים הוא מייסד שותף וקריפטוגרף ראשי ב- CryptoMarket, מפרץ אלקטרוני מבוסס קריפטוגרפי; מעבדות bCommerce, חממה לפרויקטים של בלוקצ’יין; ו לִשְׁאוֹף, הפיתרון שלו ליצירת נכסי בלוקצ’יין. הוא היה היוצר של מטבע בלתי שביר, שהיה לאחרונה אחד המטבעות הרווחיים ביותר בעולם.

ג’ל הרולד

ג’ל הוא הוגה דעות יוצר והאקר עם רקע באמנות, מתמטיקה, פיזיקה ומדעי המחשב. הוא כתב את אחת מיישומי החוזים החכמים המוקדמים ביותר טרום בלוקצ’יין והוא מחבר Statebox, שפת תכנות לוגית חדשה לחוזים חכמים שניתן לפרוס על פני רשתות חסימות. יש לו ניסיון של עשור בהובלת פיתוח תוכנות קוד פתוח ותואר באינטליגנציה מלאכותית מאוניברסיטת אוטרכט בהולנד. בשלוש השנים האחרונות הוא השתתף וזכה בהאקתונים שונים, כמו “hack4good”.

זהו זה לחודש זה, אך הישארו מעודכנים, מכיוון שנעסוק באירוע זה גם בחודש הבא. כמו תמיד, אני אסיר תודה להיות חלק מקהילת הבלוקצ’יין / ביטקוין / הקריפטו הזו, ולכתוב בשבילכם, אז אם אתם מרגישים שלמאמר זה יש ערך עבורכם, המשיכו ושתפו אותו בפרופילי המדיה החברתית שלכם.