מה פירוש כלל הנסיעות למשתמשי ומשקיעים בקריפטו

ביוני 2019 תיקון כוח המשימה הפיננסי (FATF) תיקן את ההמלצה למניעת הלבנת הון (AML) ומימון נגד טרור (CTF) כדי לכלול נכסים וירטואליים. המלצה 16, הידועה בכינויו “כלל המסעות” הוקמה במטרה לספק הנחיות למאבק בפשיעה פיננסית. בתחילה כלל הנסיעות חל רק על בנקים. עם זאת, התיקון האחרון הרחיב את היקפו לכלול נכסים וירטואליים והחלפות עם ה- FATF בניסיון להדביק את התפתחות המטבעות הקריפטוגרפיים.. 

על פי תיקון חדש זה, ספקי שירות נכסים וירטואליים (VASP) נדרשים לשתף פרטי זיהוי של משתמשים המבצעים נכסים וירטואליים בשווי 1,000 דולר ארה”ב ומעלה. כדי למלא את ההתחייבויות הללו, VASP יצטרכו לאסוף ולאמת את זיהוי הלקוחות שלהם. הם גם מחויבים לשתף נתונים אלה עם VASPs אחרים או מוסדות פיננסיים שמשתמשיהם משתמשים בהם. 

השלכות על משתמשי הצפנה ומשקיעים 

שלושה גברים יושבים תוך שימוש במחשבים ניידים וצופים באדם ליד הלוח הלוח

מכל זווית שתסתכל על זה, לכלל הנסיעות יש השלכות משמעותיות על סקטור הקריפטו. מנקודת מבט שליטה, הכלל מציג משבר קיומי המפרק את מרקם הליבה של האנונימיות והחיסיון של הקריפטו. הנהגת הרגולציה במרחב הקריפטו שוללת את הסיבה העיקרית לקיומם, שהיא שמירה על פרטיות בעסקאות פיננסיות. כלל הנסיעות נראה כמו ניסיון חצוף של רגולטורים בינלאומיים להשיג שליטה במרחב הקריפטו ובמשתמשים בו. אנונימיות היא מוקד משיכה מרכזי למטבעות דיגיטליים והורדת הדבר תגרום למשתמשיה לפריבילגיה זו.  

עם זאת, צלילה עמוקה לתוך ההשפעה לטווח הארוך, ברור כי כלל המסע הוא ברכה בתחפושת לקריפטו. המגזר נאבק בהשגת אימוץ המוני מאז הקמתו, שכן מטבעות קריפטוגרפיים קשורים לעיתים קרובות לעסקאות אסורות. רגולטורים פיננסיים הזהירו שוב ושוב את הציבור מפני שימוש במטבעות קריפטוגרפיים, בעוד הבנקים סירבו באופן פעיל לסחור עם VASP. זה עומד להשתנות, הודות לכלל הנסיעות. 

הנהגת רגולציה בקריפטו מבשרת עידן חדש הנושא הבטחה עצומה לנכסים דיגיטליים. ראשית, הוא מספק את ‘ההכרה הרשמית’ הנחשקת ביותר שחמקה מהמגזר במשך שנים. שנית, התיקון האחרון מהווה גשר בין ה- VASP למגזר הפיננסי המרכזי. זה יישר את שדה המשחק בכך שיאפשר שיתוף נתונים על פני התחום. ככזה, ייתכן שיהיה קל יותר למשתמשים ול- VASP לפתוח חשבונות בנק כדי להקל על עסקאות הצפנה. 

השלישי והחשוב ביותר, התיקון מספק לגיטימציה נחוצה לנכסים דיגיטליים מה שמגדיל בתורו את הפוטנציאל שלהם לאימוץ המוני. כלל הנסיעות מביא שכבת שקיפות נוספת לתשלומי הנכסים הדיגיטליים ועוזר להיפטר משחקנים גרועים המסתתרים מאחורי מסך האנונימיות שמקבלים מטבעות קריפטוגרפיים. החוק מקשה הרבה יותר על עבריינים להשתמש במטבעות דיגיטליים וב- VASP ובכך פותח את המגזר למשתמשים בעלי כוונות טובות יותר מהציבור. זה עשוי להגביר את השימוש והקבלה של מטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי חליפין המסייע לחיפוש אחר המיינסטרים. 

יישום, ביצוע ואכיפה של כלל המסע 

אישה מחזיקה פסל חרב במהלך היום

ה- FATF אינו קובע חוקים אלא מציע המלצות למאבק בפשע פיננסי ברחבי העולם. כל מדינה בוחרת כיצד ליישם ולבצע את ההמלצות על פי חוקיהן. וכאן טמונה הבעיה. 

התקנות יהיו שונות בין המדינות המקשות על תאימות VASP בשטחים שונים. רוב ה- VASP, כמו חילופי הצפנה, פועלים במספר מדינות שעשויות להיות חוקים שונים המעבירים את העברת הנתונים האישיים של המשתמשים. למשל, חוקי פרטיות כגון GDPR ו- CCPA מוסיפים למורכבות ההתאמה בתחומי שיפוט אלה. בנוסף, VASPs צריכים לעמוד בתכנונים הטכניים ובדרישות האבטחה בקרב שורה של מפרטים אחרים של מדינות בודדות. זה יהפוך תאימות בין מדינות מרובות לעניין מייגע ויקר. 

ליישום כלל הנסיעות במגזר הקריפטו יש אתגר הייחודי שלו בשל האופי הטכני של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מטבע הדברים, רשתות חסימות הן רשתות opt-in מבוזרות ללא יכולת לאסוף את המידע האישי הדרוש. בנוסף, מטבעות קריפטוגרפיים שונים פועלים על גבי רשתות חסימות שונות, בעוד שרוב ה- VASP משתמשים בפלטפורמות המותאמות אישית שלהם. זה מהווה אתגר רציני בקבלת ושיתוף נתוני משתמשים כנדרש בכלל הנסיעות. 

ככל הנראה, הרגולטורים ידרשו לאחד את מגזר ההצפנה ולצבור VASPs בפלטפורמה משותפת לביצוע ואכיפה קלים יותר של כלל הנסיעות. זה מציג מערך נוסף של אתגרים עם הצורך ליצור ארכיטקטורה חזקה שתתאים לכל ה- VASP. זה גם מאלץ VASPs לפעול בסביבה תחרותית כדי לשתף פעולה זה עם זה כדי להיות תואמים. יתר על כן, היא מנסה להציג ריכוזיות שהיא מושג זר בתחום הקריפטו. בעיה זו מהווה דאגה עצומה במיוחד ליישומי פיננסים מבוזרים יותר ויותר (DeFi) הפופולריים יותר ויותר בעלי מידת אנונימיות גבוהה.

הגישה האלטרנטיבית מחייבת כל VASP לעמוד ביעדי הציות בנפרד. עם זאת, זוהי משימה בלתי ניתנת להתגברות הן עבור ה- VASP והן על הרגולטור בשל בעיות של יכולת פעולה הדדית, מדרגיות ועלויות גבוהות. יתר על כן, VASPs שונים ינקטו גישות שונות לטיפול, העברת והגנת נתונים. זה מסוכן למדי מכיוון שחלק מה- VASP עשויים שלא להקפיד על שיטות עבודה מומלצות לטיפול במידע האישי של המשתמשים ובכך לחשוף אותם לפשיעה ברשת.. 

פתרון רשת Shyft 

תמונה לפוסט

ה רשת Shyft מפתחת פלטפורמה בשם Veriscope המסייעת ל- VASPs לעמוד בכלל הנסיעות. עם וריסקופ, רשת Shyft מנסה ליצור את הטכנולוגיה, המסגרות והתשתית הדרושים ליישום כלל ה- Travel בקנה מידה עולמי, מבלי לסכן את ה- PII של המשתמשים, וללא עלויות טרנספורמציה משמעותיות עבור VASP. על ידי היותם פרואקטיביים, VASP ותעשיית ההצפנה כולה לצורך העניין יכולים להוביל את הדרך בה מיושם כלל הנסיעות, במקום לחכות שקובעי המדיניות יחליטו בעניין זה, הכל בהתבסס על הידע שלהם לגבי התעשייה, המשתמשים שלהם, ו את הפוטנציאל שיש לטכנולוגיה בשינוי אופן חיינו.

Veriscope היא יוזמה מעוצבת בחוכמה הפותרת את האתגרים שנדונו לעיל וממשיכה צעד קדימה בכדי לקבוע מערך שיטות עבודה מומלצות סביב יישום כלל FATF Travel. בהקשר זה, Shyft הקים את משימה לממשל Veriscope כדי לקבוע את מסגרת הכללים ולפקח על פיתוח הפלטפורמה כדי להבטיח שהיא תואמת את תקנות ה- AML של ה- FAFT. כוח משימה זה זכה לתמיכה וגיבוי עצומים מקהילת הצפנה והקים את VASP. רק לאחרונה הצטרפו לחיל המשימות Binance ו- Bitfury לבורסת הצפנה המובילה. אלה תוספות עיקריות לחברים הקיימים, הכוללים את Bitfinex, Tether, Huobi, Hashkey, Unocoin, Paycase Financial ו- TokoCrypto. צוות המשימות עדיין פתוח בפני VASP שמוכנים להשתתף על פי מייסד שותף של רשת Shyft, ג’וזף וויינברג.

זהו צוות עבודה כולל שפתוח לכל VASP אחר להצטרף אליו. זה מיועד למשתמשים במערכת. מפתחי Shyft מעבירים את ההחלטות החשובות ביותר לבעלי העניין

לכן צפוי כי VASP נוספים יצטרפו בעתיד לכוח המשימות של ממשלת וריסקופ מכיוון שחשוב לתאם כדי להשיג יכולת פעולה הדדית בין מספר שחקנים. לדברי וויינברג, הוא מסייע בקביעת גישות רבות לבעיית כלל המסעות ובכך מגביר את הכדאיות של פלטפורמת Veriscope בכל תעשיית הקריפטו.. 

הצהרת אחריות: זהו פוסט ממומן. זה עשוי להכיל השקפות חיוביות מדי לעתיד. דאג לבצע מחקר משלך. Crypto-News.Net אינה אחראית לכל אובדן נכסים ישיר או עקיף.